Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Bruno »

Lailonn pisze: 19 sie 2023, 23:57 No zaskoczyło ;) Od samego początku chciało się grać i budować a nóż wbity w plecy wywoływał emocje. 3 klasy wyżej niż Brass i w końcu jakaś cięższa gra euro bez losowości dla amatorów.
Rozumiem, że w Brassie doskwiera Ci losowość kart?
No a losowość kontraktów w Barrage - nie? 😉
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lailonn »

Widzę 6-10 kontraktów, więc losowość aż tak wielka nie jest. W Brass cała mechanika gry jest losowa to raz a dwa że tylko kilka strategii jest sensowna (i jest tam ich raptem 5?) Część budynków jest tylko placeholderem (gdzieś nawet widziałem komentarz Walleca, iż wie o braku sensu ich budowy) a to bardzo mocno, wraz z stałą losowością, degraduje w moich oczach coś, co ma być ciężkim euro.

Co nie znaczy, że w Brass grało mi się źle ale nie było to doznanie "pełne" ;) Tak jak Wyspa Skye dodaje mi brakujący element do przyjemnej kafelkady z Carcassonne ;)
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Spoiler:
Witamy w rodzinie!

Polecam oczywiście granie z projektem, jest to wycięte część gry niestety.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Jdn »

Atk pisze: 20 sie 2023, 10:35
Spoiler:
Witamy w rodzinie!

Polecam oczywiście granie z projektem, jest to wycięte część gry niestety.
Jak grasz max 2 osoby/1automa powiedzmy jeszcze tego nie widać, ale już więcej niestety zauważysz to. Automy mogą zajmować już zajęte pola jak skończyło się dla normalne miejsce :) i bez projektu po prostu możesz nie mieć innego ruchu jak wymienić ludka na złoto :/
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: kamilpr »

Czy polecacie grę dla 2 osób ? Ewentualnie czy są jakieś fanowskie warianty ? Nie mówię o nowej mapie.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Abizaas »

kamilpr pisze: 20 sie 2023, 20:24 Czy polecacie grę dla 2 osób ? Ewentualnie czy są jakieś fanowskie warianty ? Nie mówię o nowej mapie.
Ja mocno odradzam, mechanizmy w grze są w mojej opinii wręcz zaprojektowane do wieloosobowej (3+) gry.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 385 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: kuleczka91 »

kamilpr pisze: 20 sie 2023, 20:24 Czy polecacie grę dla 2 osób ? Ewentualnie czy są jakieś fanowskie warianty ? Nie mówię o nowej mapie.
Wiele osób Ci odradzi, a ja osobiście polecam. Gramy w Barrage tylko i wyłącznie we dwoje i dobrze się bawimy. Podobno plansza z bgg pod 2/3 graczy jest świetna. My jeszcze nie graliśmy z nią. Od siebie polecę dokupić Aferę na Nilu, bo ona dużo lepiej śmiga na 2 niż ta oryginalna plansza, bo wszyscy się skupiają na tamach przy głównym źródle. Projekt Leeghwatera uważam za must have. Ogólnie na 3 i więcej graczy będzie więcej chamstwa w rozgrywce w podbieraniu wody, lepszych miejsc na tamy, kontraktów czy lepszych pól z akcjami, ale we 2 również gra się całkiem fajnie, krótka kołderka również doskwiera i w takiej rozgrywce ;)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Coen »

Mam wydrukowaną tę mapę na 2 osoby i tak gram z synem. Jest ciaśniej i ciekawiej niż na oryginalnej. I też mogę polecić taki wariant.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: kamilpr »

Na jakim materiale ja drukowałes ?
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lailonn »

kamilpr pisze: 20 sie 2023, 20:24 Czy polecacie grę dla 2 osób ? Ewentualnie czy są jakieś fanowskie warianty ? Nie mówię o nowej mapie.
Póki co tylko w 2 grałem i głównie w tej opcji planuje grać. Coś tam w dekadę się o grach nauczyłem i ciężkie tytuły to mój konik. Dlatego uznam za rzetelne stanowisko, ze w duecie gra jest równie udana. Owszem w 3-4 może być ciekawiej i ostrzej ale to nie znaczy, ze we 2 należy tytuł omijać.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Coen »

kamilpr pisze: 20 sie 2023, 22:24 Na jakim materiale ja drukowałes ?
To był wydruk czysto chałupniczy :) Twardszy papier 4 x A4 sklejony taśmą.
Do okazjonalnego grania nam wystarcza.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: NeXuS AlphA »

Ja również w Barrage gram wyłącznie na dwie osoby. Na oryginalnej mapie owszem było luźniej niż na tej z BGG bo tu już nie trudno było o swoiste budowanie "po złości". Jednak rozgrywek na oryginalnej nie uważam wcale za złe. W kolejce czeka jeszcze Nil, więc u mnie dopiero okaże się co sprawdzi się najlepiej. Jednak tak czy siak zostaje w kolekcji do grania na dwoje.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

Pomimo tego, że w 3 i 4 jest większe mięsko to w 2 osoby bawię sie równie dobrze. Do 2os gry polecam. Aferę na nilu, która sprawdza się lepiej niż podstawowa mapa.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: miker »

+1 dla gry w 2 osoby.

Nawet na podstawowej planszy jest ok. W ostatniej rozgrywce żona omal nie wywróciła stołu z grą, jak zrealizowałem produkcję z neutralnej tamy, do której turę wcześniej dołożyła wodę. Liczyła, że to „jej woda” i że tego nie zrobię. Polecam ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

miker pisze: 21 sie 2023, 08:00 +1 dla gry w 2 osoby.

Nawet na podstawowej planszy jest ok. W ostatniej rozgrywce żona omal nie wywróciła stołu z grą, jak zrealizowałem produkcję z neutralnej tamy, do której turę wcześniej dołożyła wodę. Liczyła, że to „jej woda” i że tego nie zrobię. Polecam ;)
Szczególnie jak się ma wygodną kanapę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: miker »

detrytusek pisze: 21 sie 2023, 11:36
Spoiler:
Szczególnie jak się ma wygodną kanapę.
Aż tak źle nie było ;) Ale przez kolejne 30 minut musiałem być ostrożny z tym co mówiłem :D
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lailonn »

Z tego co widzę, to w drodze dodatkowe dwie oficjalne mapy. Coś tam przebąkują o 2os wariancie
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Lailonn pisze: 21 sie 2023, 17:47 Z tego co widzę, to w drodze dodatkowe dwie oficjalne mapy. Coś tam przebąkują o 2os wariancie
To chyba nie tyle wariant, co po prostu ciaśniejsza mapa.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Gribbler »

Czy w obecnie sprzedawanej w Polsce edycji te krople są cienkie i płaskie czy takie grubsze drewniane? W racenzjach widzę raz takie, raz takie. Te pierwsze zdają się bardzo niepraktyczne.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Jdn »

Gribbler pisze: 21 sie 2023, 18:42 Czy w obecnie sprzedawanej w Polsce edycji te krople są cienkie i płaskie czy takie grubsze drewniane? W racenzjach widzę raz takie, raz takie. Te pierwsze zdają się bardzo niepraktyczne.
Drewniane są. Dodatkowo masz instrukcję uwzględniającą FAQ wersji angielskiej. Poprawione koła, ja nie doświadczyłem powyginanych :)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

A próbował ktoś w ogóle, jak w Tyrants nie grać na lewą, lub prawą stronę mapy grając na 2 osoby?
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Kajdi »

To może być ciężkie do wykonania - w grze są "rynny", które przechodzą między obszarami.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: XLR8 »

Na bgg jest fanowska mapa na dwóch graczy, która zbiera świetne recenzje. Polecam sobie wydrukować na materiale banerowym. Koszt to jakieś 35zl
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: _leigam_ »

czy dodatki z dyrektorami są przetłumaczone przez portal czy po angielsku jak na zdjęciu ze sklepu portalu?
https://sklep.portalgames.pl/barrage-dy ... geNumber=2
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Jdn »

_leigam_ pisze: 22 sie 2023, 16:51 czy dodatki z dyrektorami są przetłumaczone przez portal czy po angielsku jak na zdjęciu ze sklepu portalu?
https://sklep.portalgames.pl/barrage-dy ... geNumber=2
Tylko po angielsku.
Dodatkowo nowe dodatki mają inny rozmiar dyrektorów gracza niż stare. Mam już 3 rozmiary - komplet promek. Co ciekawe pomocnicy mają zawsze ten sam rozmiar.
ODPOWIEDZ