Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: tomuch »

Szykuje się kolejna bigboxowa edycja Innowacji (Innovation Ultimate). Tym razem dodany będzie 5 dodatek (The Unseen), który podobno ma być przyjazny dla nowych graczy. Chyba największą zmianą będzie dodanie do podstawki i każdego z dodatków 11. ery. Poza tym zmiany obejmą tekst na (ponoć) wielu kartach. Kampania w czerwcu 2023.
Źródło: https://boardgamegeek.com/blogpost/1461 ... on-goes-11

BGG: Innovation Ultimate

Linki do poprzedniej edycji:
W. Eric Martin pisze:Innovation is my number #1 game of all time, and these changes are massive, so I wanted to highlight them and the new expansion
W. Eric Martin pisze:I've bought every previous edition of Innovation — sometimes multiple times! — and I'll buy Innovation Ultimate as well.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: warlock »

Mam Deluxe, ale i tak łykam to bez mrugnięcia okiem :D. Kocham bezgranicznie. ;) Wielkie dzięki za info.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: yrq »

tomuch pisze: 06 kwie 2023, 09:15 Szykuje się kolejna bigboxowa edycja Innowacji (Innovation Ultimate). Tym razem dodany będzie 5 dodatek (The Unseen), który podobno ma być przyjazny dla nowych graczy. Chyba największą zmianą będzie dodanie do podstawki i każdego z dodatków 11. ery. Poza tym zmiany obejmą tekst na (ponoć) wielu kartach. Kampania w czerwcu 2023.
Źródło: https://boardgamegeek.com/blogpost/1461 ... on-goes-11
Przeczytałem info z wielkim zaciekawieniem, przymierzam się do zakupu. Jednak szkoda, że pokazali tę szatę graficzną, a nie wersję Iello (czyli tę, która była też w wersji PL). Suche liczby i symbole jednak dla mnie tracą w porównaniu z fragmentem ilustracji i żywszymi kolorami.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: warlock »

Mam obie wersje i jak dla mnie wersja Iello jest znacznie mniej czytelna przy skomplikowanym stanie gry i dużych splayach (wersja Asmadi ma karty drukowane aż do krawędzi i swego rodzaju "prowadnice" dla ikon, co aranżuje ikony w bardzo poukładaną, przyjemną dla oka siatkę) ;). Kiedyś zrobiłem parę fotek porównawczych: https://boardgamegeek.com/thread/228709 ... -side-comp . Te wielkie cyfry z numerem ery w wersji Iello niepotrzebnie rozpraszają uwagę i przyciągają wzrok.

Myślę, że przy okazji nowej edycji mogliby pokusić się o trzecią drogę i zrobić pewien miks rozwiązań ;).
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: staniach21 »

Ta wersja IELLO i okładką i zawartością strasznie źle przyjęła upływ czasu dla mnie wygląda to fatalnie.... Natomiast druga wersja począwszy od genialnych pudełek na prostych i czystych kartach. Liczę, że BIGBOX to po prostu wszystko w jednym bez kombinacji.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Innovation / Innowacje (Carl Chudyk)

Post autor: orzeh »

wersja IELLO mocno wyblakła po latach grania, mam wersje Lacerty i napewno wezme (jak bedzie kasa) wersje ang. Bardzo dużo znaków zapytania jest mimo wielu rozgrywek, szczególnie w Echach
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: GrzeL »

Aby ujednolicić nazewnictwo edycji, rozpisałem je wraz z dodatkami, jakie do nich wyszły (wyjdą) albo były (będą) w nich zawarte (w przypadku wydań „Big Box”):
  • Innovation 1. ed. (Asmadi Games)
    • Echoes of the Past
    • Figures in the Sand
  • Innovation 2. ed. (IELLO) / Innowacje (Lacerta)
    • Echoes of the Past / Echa Przeszłości
  • Innovation 3. ed. (Asmadi Games) / Innovation Deluxe
    • Echoes of the Past
    • Figures in the Sand
    • Cities of Destiny
    • Artifacts of History
  • Innovation 4. ed. (Asmadi Games) / Innovation Ultimate
    • Echoes of the Past
    • Figures in the Sand
    • Cities of Destiny
    • Artifacts of History
    • The Unseen
Z uwagi na istotne zmiany, jakie mają pojawić się w nadchodzącej 4. edycji względem poprzednich edycji (1-3), proszę o trzymanie się odpowiednich wątków, zarówno w dziale ogólnym, jak i dotyczącym zasad.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: warlock »

Na platformie backerkit wystartowała kampania n - https://www.backerkit.com/c/asmadi-game ... n-ultimate

Gra jest ogromnie zależna językowo, więc dla tych, z którym z angielskim nie do końca jest po drodze gorąco polecam zaopatrzenie się w używaną polską edycję od Lacerty (to jest naprawdę znakomita dwuosobówka). Ale jak komuś język obcy nie straszny, to zdecydowanie warto w to wejść ;).

Najnowsza wersja ma zmiany mechaniczne względem trzeciej edycji (dlatego nie zamierzam pozbywać się mojego poprzedniego Deluxe'a dopóki porządnie nie ogram Ultimate), ale wierzę, Asmadi wie co robi ;). Zmiany podsumowane są tutaj: https://asmadigames.com/innovation/Patc ... timate.pdf. Widzę tu dużo uproszczeń w dodatkach (Figures in the Sand zostało dość mocno wybebeszone, a to moje ulubione rozszerzenie), ale dopóki nie zobaczę tego w praktyce to nie będę wróżył z fusów ;).
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: orzeh »

Jak ja czekałem na tą wspieraczkę:)
dzięki za info!
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: Grellenort »

Wszystko pięknie, ale...

Gra nie oferuje upgrade kitu dla posiadaczy wcześniejszej edycji, w tym także (nietaniego przecież) Innovation Deluxe. Twórcy uzasadniają to ogromną, niemożliwą do "przepisania" na starą edycję listą zmian i najpewniej tak właśnie jest, ale trudno jednak nie poczuć się wystawionym do wiatru, mając komplet dotychczasowych odsłon serii. Aż przypomina się nieziemski hejt na Portal po ogłoszeniu trzeciej edycji Neuroshimy Hex - tylko że w tamtym przypadku edycje można było łączyć, a tutaj sorki memorki ^^

Po drugie, jako posiadacz deluxa zaświadczam, że zagranie z więcej niż jednym dodatkiem mija się z celem - gra ma zwyczajnie zbyt upierdliwy setup jak na to co oferuje (a przecież oferuje niemało). Przy dwóch dodatkach jest to 30 talii do przetasowania i rozłożenia, a w Ultimate to będzie jak rozumiem 33 - toż to regularna praca :D O ile pudełko nie będzie wyposażone w sensowny, używalny podczas gry insert, to eksploracja dodatków do tej naprawdę niezłej gry będzie domeną najwytrwalszych :wink:
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: tomuch »

Ja swojego czasu grałem zawsze z dwoma dodatkami, więc się na pewno da i nie było to zbyt upierdliwe. Ale fakt - więcej to już mała katorga.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: kaszkiet »

Grellenort pisze: 27 lip 2023, 17:22 Gra nie oferuje upgrade kitu dla posiadaczy wcześniejszej edycji, w tym także (nietaniego przecież) Innovation Deluxe. Twórcy uzasadniają to ogromną, niemożliwą do "przepisania" na starą edycję listą zmian i najpewniej tak właśnie jest, ale trudno jednak nie poczuć się wystawionym do wiatru, mając komplet dotychczasowych odsłon serii.
Innovation Deluxe wyszło w 2017 roku, a ostatni dodatek rok wcześniej.
Bez przesady więc z tym wystawieniem do wiatru. Mija 6 lat od Deluxe, a przy premierze Ultimate będzie ich już pewnie 7.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: AndreV »

Nie wiem czy czytacie posty w zamówieniach zbiorowych, ale jak zbierze się 150os to będzie wersja PL
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: kaszkiet »

AndreV pisze: 20 sie 2023, 13:31 Nie wiem czy czytacie posty w zamówieniach zbiorowych, ale jak zbierze się 150os to będzie wersja PL
A kto miałby robić to tłumaczenie?
Bo to jest ogromny kawał roboty, którą nie tylko trzeba zrobić, ale i zrobić dobrze.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: Rafal_Kruczek »

kaszkiet pisze: 21 sie 2023, 16:05
AndreV pisze: 20 sie 2023, 13:31 Nie wiem czy czytacie posty w zamówieniach zbiorowych, ale jak zbierze się 150os to będzie wersja PL
A kto miałby robić to tłumaczenie?
Bo to jest ogromny kawał roboty, którą nie tylko trzeba zrobić, ale i zrobić dobrze.
Przed wydaniem Lacerty ( którego probelmem było opieranie sie na wersji IELLO zawierajacej błędy) wyszło nieoficjalne tłumaczenie pewnego profesjonalisty od tłumaczeń. Ale nie sadze żeby Asmadi było stać na usługi Ryslaw przy nakładzie 150 szt i czy miałby czas na dokończenie roboty skoro jest teraz jeszcze 5 razy tyle kart.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: Leser »

kaszkiet pisze: 21 sie 2023, 16:05
AndreV pisze: 20 sie 2023, 13:31 Nie wiem czy czytacie posty w zamówieniach zbiorowych, ale jak zbierze się 150os to będzie wersja PL
A kto miałby robić to tłumaczenie?
Bo to jest ogromny kawał roboty, którą nie tylko trzeba zrobić, ale i zrobić dobrze.
Co jak co, ale Innowacje to bym chętnie przetłumaczył. Ale niestety nie spodziewam się oferty biznesowej ;) ;P
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: kaszkiet »

Leser pisze: 21 sie 2023, 18:23
kaszkiet pisze: 21 sie 2023, 16:05
AndreV pisze: 20 sie 2023, 13:31 Nie wiem czy czytacie posty w zamówieniach zbiorowych, ale jak zbierze się 150os to będzie wersja PL
A kto miałby robić to tłumaczenie?
Bo to jest ogromny kawał roboty, którą nie tylko trzeba zrobić, ale i zrobić dobrze.
Co jak co, ale Innowacje to bym chętnie przetłumaczył. Ale niestety nie spodziewam się oferty biznesowej ;) ;P
Też bym chętnie widział Cię przy tym tłumaczeniu :)
deore1976
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2023, 19:40

Re: Innovation Ultimate (Carl Chudyk)

Post autor: deore1976 »

Witajcie karciarze !!!!


Z wielkim entuzjazmem przeczytłem parę dni temu informację, że powstaje ( czy jest już niemal na ukończeniu ) gra Innowace Ultimate.

Dowiedziałem się też że istnieje więcej niż jeden dodatek do innowacji niż echa przeszłości!!!!! :shock: :shock:

Naturalnie nie czekam tylko na wydanie jej w naszej kochanej polsce.

Podiołem też inicjatywę.... napisałem do kilku polskich wydawnictw z prosbą o zainteresowaniem się tym tematem i wydanie jej u nas po polsku.


Może jakieś wydawnictwo się tym zajmie.

Ta gra jest tak fascynująca, zajmująca umysł, że chętnie do niej zawsze wracam gdy mam czas. Gram zawsze z moim starszym bratem.
Mój wiek to 46 lat, a brata 60 lat. Przeważnie on zawsze wygrywa.

Można tą rozrywkę prowadzić nie atakując przeciwnika i wygrać ( grać w swojej autonomicznej bańce ) mozna, a nawet czasem trzeba atakować bo przeciwnik nas osłabia, podkopuje. Czasem niepozornie to wyglada, ale kawalek po kawalku i jestesmy rozłożeni...

Jeśli ta gra wyjdzie po polsku kupię od razu 2 komplety, że w razie zużycia od grania, czy nieszczęśliwego wypadku z kartami ( zalanie, inne uszkodzenia ) będę mieć inny komplet przygotowany do gry.

Kupię ją niemal za każde pieniądze i o każdej porze dnia i nocy. Jesli będzie trzeba stać będę w kolejce kilka godzin.
ODPOWIEDZ