Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Bart Henry »

8 planszetek korporacji i 6 planet. No i jeszcze jakiś drewniany znacznik. Za więcej niż niejedna pełnoprawna gra. Trochę ryzykowny ruch, ale pewnie zejdzie.

Swoją drogą, na przykładzie Planet Unknown i Portalu można pokazać błędne wdrożenia Omnibusa i ogólne patologie sprzedażowe:
  • Pakiet Ulepszeń z "bonusem" w postaci plastiku kosztował 190 zł, a bez bonusu 170 zł - taki to rodzaj bonusu, co wpływa na cenę ;)
  • "Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 199,95 zł" - ktoś to widział w tej cenie? ;) Od samego początku jest w "promocyjnej", po prostu marketingowo trzeba coś przekreślić żeby klient czuł promocję. Częsty problem lub celowe działanie w wielu sklepach.
  • Najniższą ceną zestawu za 170 zł powinna być ta poprzednia, 190 zł. Jedyny wyjątek byłby przy sprzedaży obu produktów pod innym EAN-em, co jest możliwe w tym przypadku. Ale wtedy trudno byłoby obronić nazywanie elementu zestawu "bonusem" i ogólnie nazywanie tych dwóch produktów tak samo ("Zestaw ulepszeń").
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Alucard1982 »

Czy padła jakaś konkretna data premiery?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: khuba »

Alucard1982 pisze: 22 sie 2023, 12:53 Czy padła jakaś konkretna data premiery?
14 września, z tego co widziałem na youtube mają już na magazynie więc raczej nie będzie przeciągnięć.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Marbel »

khuba pisze: 22 sie 2023, 12:58
Alucard1982 pisze: 22 sie 2023, 12:53 Czy padła jakaś konkretna data premiery?
14 września, z tego co widziałem na youtube mają już na magazynie więc raczej nie będzie przeciągnięć.
Jeszcze w zeszłym tygodniu weszło im na magazyn... Liczyłem że zaczną już rozsyłać do zamówień w sklepie Portalu. Czekam.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: kuba32 »

Czyli nie ma co patrzeć na https://sklep.portalgames.pl/zapowiedzi? Bo tam gra ma status "w produkcji", może chodzi o te plansze Trzewiczka? Chociaż widzę, że recenzenci już dostają.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: rand »

Tam ostatnia aktualizacja była 28. Czerwca. Więc od dwóch miesięcy tego nie aktualizowali...
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: kuba32 »

rand pisze: 22 sie 2023, 18:03 Tam ostatnia aktualizacja była 28. Czerwca. Więc od dwóch miesięcy tego nie aktualizowali...
Prawie 2 miesiące xD No tak po co aktualizować jak można wrzucić info na planszowe newsy...i albo ktoś się dowie albo nie.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: wajwa »

Pomijając kwestie zamówień , dostępności etc. :wink: bo kompletnie nie kojarzę tej całej historii , to ... udało się zagrać na 5 osób i trzeba powiedzieć , że jest to kawał fajnej gierki ...
Kategoria lekkopółśrednia raczej , nie jest to żaden mózgożer , ale całkiem przyjemna układanka , przy której trzeba trochę podumać , ale jak najbardziej jest to zajęcie raczej z tych przyjemnych 8)
Co mi się trochę nie podoba , to cena ...
Jedno dobre , że mogę pograć "u kolegi" :lol:
Always look on the bright side of life
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: dave8 »

Ktoś wie czy wersja retail + ten dodatek ulepszający zmieszczą się do pudełka od podstawki?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: japanczyk »

dave8 pisze: 24 sie 2023, 16:05 Ktoś wie czy wersja retail + ten dodatek ulepszający zmieszczą się do pudełka od podstawki?
tak, powinno sie udac
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: litk »

Czy warto dopłacać do zestawu ulepszeń?
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:27 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

litk pisze: 24 sie 2023, 16:16 Czy warto dopłacać do zestawu ulepszeń?
Nie wyobrażam sobie grania bez tych dwuwarstwowych planszetek. Serio, uważam że jak komuś się spodoba sama podstawka to zaraz będzie dodawać do koszyka te ulepszenia.

Na niej jest jednak sporo trzymanych znaczników + łaziki, zdobyte kapsuły, meteoryty. Lekkie szturchnięcie i wszystko leci, a nie ma czasu by pamiętać "gdzie to leżało" przed chwilą (a te zdobyte poziomy wpływają na akcje).
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Marbel »

pcyzm pisze: 03 wrz 2023, 20:13
litk pisze: 24 sie 2023, 16:16 Czy warto dopłacać do zestawu ulepszeń?
Nie wyobrażam sobie grania bez tych dwuwarstwowych planszetek. Serio, uważam że jak komuś się spodoba sama podstawka to zaraz będzie dodawać do koszyka te ulepszenia.

Na niej jest jednak sporo trzymanych znaczników + łaziki, zdobyte kapsuły, meteoryty. Lekkie szturchnięcie i wszystko leci, a nie ma czasu by pamiętać "gdzie to leżało" przed chwilą (a te zdobyte poziomy wpływają na akcje).
Popieram. Wygoda jest duża i na tych płaskich to te znaczniki dodatkowo pewnie dostają poślizgu na tym lakierze. Pograliśmy w duecie na tych samych planetach /korporacjach ina razie i jest ok. Czekam aż zagramy w min 4 osoby na asymetrycznych. Problem w tym, że imo każdy gra w swoją grę. Nie ma żadnych zagrań przeciw sobie.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

Planeta od Trzewika przetestowana. Szukałem czegoś innego od tej symetrycznej, ale nie jakoś rewolucyjnej i tutaj warto kierować się oznaczeniami ich trudności. Ta bonusowa ma poziom "łatwy" i rzeczywiście jest dobra by sprawdzić ją już w kolejnej rozgrywce.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: crazygandalf »

Nagraliśmy rozgrywkę dwuosobową w tenże tytuł. Może kogoś zainteresuje?
Niezbadana Planeta
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 451
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: wrojka »

japanczyk pisze: 24 sie 2023, 16:11
dave8 pisze: 24 sie 2023, 16:05 Ktoś wie czy wersja retail + ten dodatek ulepszający zmieszczą się do pudełka od podstawki?
tak, powinno sie udac
Trochę trzeba się nagimnastykować a i tak cudownie nie jest :D
Dałem instrukcję i planety na spód, następnie 2 stosy korporacji (4 po lewej, 4 po prawej). Pomiędzy te wjechało 14 łazików. W rogach pod korporacjami dałem karty bokiem, pomiędzy nie luzem wysypałem niebieskie lifepody. W rogi weszły zielone 1x1 (w woreczku), meteoryty w woreczku i trójkąty wskazujące wraz z markerami na tory.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: eveni »

Na Facebooku pojawiają się informacje, że gra wyprzedała się u wydawcy. Biedne moje fomo gra miała być prezentem pod choinkę dla mnie ode mnie :(
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

eveni pisze: 14 wrz 2023, 19:12 Na Facebooku pojawiają się informacje, że gra wyprzedała się u wydawcy. Biedne moje fomo gra miała być prezentem pod choinkę dla mnie ode mnie :(
Trzeba było słuchać Prezesa jak mówił, że to będzie jedna z najlepszych gier tego roku ;) A poważniej, no hype był wysoki, a pozytywne recenzje jeszcze podbiły zainteresowanie. Ja się cieszę bo przynajmniej wiadomo, że w takiej sytuacji wydanie dodatku na polski rynek jest niemal pewne.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: kurdzio »

Wszystko się ładnie mieści, na pewno nie trzeba luzem wsypywać elementów :) Tortownica jednak jest trochę za duża i obciera boki pudełka (na zdjęciu widać jak trochę je wypycha):
Obrazek
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: sngt »

kurdzio pisze: 14 wrz 2023, 19:55 Wszystko się ładnie mieści, na pewno nie trzeba luzem wsypywać elementów :) Tortownica jednak jest trochę za duża i obciera boki pudełka (na zdjęciu widać jak trochę je wypycha):
Mam podobnie. Zdziwiłem się trochę, że pudełko jest minimalnie za małe. Ponadto po tym jak doda się te podwójne planszetki to wszystko mega ciasno wchodzi. W wersjach z KS chyba tak to nie wyglądało?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2023, 09:12 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 451
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: wrojka »

kurdzio pisze: 14 wrz 2023, 19:55 Wszystko się ładnie mieści, na pewno nie trzeba luzem wsypywać elementów :) Tortownica jednak jest trochę za duża i obciera boki pudełka (na zdjęciu widać jak trochę je wypycha):
A masz pakiet ulepszeń? Bo te grube planszetki na dnie sprawiają, że w rogach jest mniej 'głębokości' na woreczki, a i na górę tortownicy już nic nie wejdzie.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2023, 09:13 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: miker »

wrojka pisze: 14 wrz 2023, 20:04 A masz pakiet ulepszeń? Bo te grube planszetki na dnie sprawiają, że w rogach jest mniej 'głębokości' na woreczki, a i na górę tortownicy już nic nie wejdzie.
Ja mam pakiet ulepszeń i, co bardziej problematyczne, plastykowe meteoryty i kapsuły. Jakoś idzie to upchnąć, ale notesy (których i tak nie używam) nie wchodzą do pudełka.
Dla mnie to pudło to porażka, bo gra z dodatkami musi zmieścić się do pudła podstawki - tak już mam i tego nie zmienię :)
Więc Supermoon raczej nie będzie w kręgach mojego zainteresowania.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: kurdzio »

wrojka pisze: 14 wrz 2023, 20:04 A masz pakiet ulepszeń? Bo te grube planszetki na dnie sprawiają, że w rogach jest mniej 'głębokości' na woreczki, a i na górę tortownicy już nic nie wejdzie.
Tak, oczywiście. Brakuje mi tylko promek od Portalu. Ja to upchałem w tej kolejności:
1.Korporacje zwykle
2.Planety
3.Korporacje warstwowe
4.Tortownica, a w rogach żetony i karty
5.Notes i instrukcja
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy i to naprawdę solidna gra. Z negatywów irytuje czasem bardzo ograniczony wybór więc chyba najlepsza będzie na 3 graczy, bo wtedy co 3 tury wybieramy kafelek.
Cele, wydarzenia i karty punktowania podnoszą ocenę o oczko.
Tylko cena trochę zabija.
ODPOWIEDZ