Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Kajdi pisze: 22 sie 2023, 07:44 To może być ciężkie do wykonania - w grze są "rynny", które przechodzą między obszarami.
No, a w Tyrants masz drogi między miastami. Po prostu ich się nie używa.
flamaster444
Posty: 153
Rejestracja: 07 sty 2019, 07:55
Has thanked: 15 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: flamaster444 »

Atk pisze: 22 sie 2023, 20:32
Kajdi pisze: 22 sie 2023, 07:44 To może być ciężkie do wykonania - w grze są "rynny", które przechodzą między obszarami.
No, a w Tyrants masz drogi między miastami. Po prostu ich się nie używa.
Tylko, że wtedy tamy w niektórych miejscach stają się mało atrakcyjne/bezużyteczne. Jednak zbiornik z jednym kanałem traci. I też dołączę się do polecenia mapki 2-osobowej z BGG
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dave8 »

Jdn pisze: 22 sie 2023, 17:45
_leigam_ pisze: 22 sie 2023, 16:51 czy dodatki z dyrektorami są przetłumaczone przez portal czy po angielsku jak na zdjęciu ze sklepu portalu?
https://sklep.portalgames.pl/barrage-dy ... geNumber=2
Tylko po angielsku.
Dodatkowo nowe dodatki mają inny rozmiar dyrektorów gracza niż stare. Mam już 3 rozmiary - komplet promek. Co ciekawe pomocnicy mają zawsze ten sam rozmiar.
Znaczy żeby doprecyzować to inny rozmiar mają plansze z zasadami do nowych dyrektórów wykonawczych.
Sam kafel dyrektorów jest zawsze taki sam i ma taką samą wysokość jak planszetka graczy.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lailonn »

Z tego co widzę to już 6 nowych dyrektorów było plus nil plus nadchodzą dwie nowe mapy.

Jak rozumiem tylko 4 dyrektorów można kupić u nas i tylko portal zagraniczna wersje sprowadza?

Insert od redrewno promowany przez portal pomieści nil? Domyślam się, ze nie ale nadzieja umiera ostatnia 😉
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

flamaster444 pisze: 22 sie 2023, 23:55
Atk pisze: 22 sie 2023, 20:32
Kajdi pisze: 22 sie 2023, 07:44 To może być ciężkie do wykonania - w grze są "rynny", które przechodzą między obszarami.
No, a w Tyrants masz drogi między miastami. Po prostu ich się nie używa.
Tylko, że wtedy tamy w niektórych miejscach stają się mało atrakcyjne/bezużyteczne. Jednak zbiornik z jednym kanałem traci. I też dołączę się do polecenia mapki 2-osobowej z BGG
No tak ale jest to częściowo ograniczenie mapy. Wiadomo przecież, że nikt tych kanałów by nie korzystał, chociaż też niekoniecznie, bo czasami opłaca się postawić coś tanio, obojętnie w jakim miejsce, byle tylko zgarnąć bonusy taki gracza.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: kuleczka91 »

Lailonn pisze: 23 sie 2023, 15:47 Z tego co widzę to już 6 nowych dyrektorów było plus nil plus nadchodzą dwie nowe mapy.

Jak rozumiem tylko 4 dyrektorów można kupić u nas i tylko portal zagraniczna wersje sprowadza?

Insert od redrewno promowany przez portal pomieści nil? Domyślam się, ze nie ale nadzieja umiera ostatnia 😉
Jak się uprzesz to wepchniesz, wieko minimalnie będzie podwyższone, ale to już na prawdę upychanie na siłę wszystkiego gdzie popadnie. Ja z początku to dałam w 1 pudło, ale zrobił się burdel i Nil trzymam osobno w pudełku po Projekcie Leeghwatera, szybciej w ten sposób grę rozłożę niż szukanie wszystkiego po pudełku.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lailonn »

W sumie tak mnie naszło, ze jak ktoś ma problem z graniem na mniej jak 4, bo mu za ciasno to gra sama daje rozwiązanie…

Przecież wystarczy wylosować tak jak neutralne tamy budynki nieobecnego gracza i on zapcha cześć mapy. Jak kto lubi fabule to uznajmy, ze byłyby to pozostałości po korporacji, która zbankrutowała w tym ciężkim świecie 😂
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Veridiana »

Barrage i Carnagie to ostatnio 2 gry, które w teorii powinny mi się podobać, z instrukcji nawet bardzo mi się podobały, a podczas gry nudziłam się jak mops 😐 nie wiem, w czym tkwi błąd. A grałam w różnych kombinacjach graczy. Ot, taka refleksja.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: itsthisguyagain »

Veridiana pisze: 24 sie 2023, 12:11 Barrage i Carnagie to ostatnio 2 gry, które w teorii powinny mi się podobać, z instrukcji nawet bardzo mi się podobały, a podczas gry nudziłam się jak mops 😐 nie wiem, w czym tkwi błąd. A grałam w różnych kombinacjach graczy. Ot, taka refleksja.
W Barrage trzeba grać pełnej petradzie. Każdy musi cisnąć, żeby wygrać. To jedna z tych gier gdzie jak sobie chcesz popykać ze znajomymi to lepiej graj w Dixit niż w Barrage. Tu jest na noże, towarzystwo też odpowiednio dopasowane być musi - znaczy takie które jeńców nie bierze ... wtedy jest fajnie
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: IrasArgor »

Potwierdzam tutaj wszystko zależy od ekipy, bez odpowiedniego podejścia to faktycznie traci się dużo funu z gry. U nas jest krwawiej niż podczas grania w Chaos w Starym Świecie, ja zdechnę z braku wody, ale Ty zdechniesz szybciej i tak się to kręci 😈. To chyba jedyna gra gdzie negatywna interakcja i wzajemne szachowanie się sprawia mi tyle radości. Cierpią na tym wyniki końcowe, ale kto by się przejmował jakimiś punktami :lol: 8) .
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Jdn »

IrasArgor pisze: 25 sie 2023, 11:32 Potwierdzam tutaj wszystko zależy od ekipy, bez odpowiedniego podejścia to faktycznie traci się dużo funu z gry. U nas jest krwawiej niż podczas grania w Chaos w Starym Świecie, ja zdechnę z braku wody, ale Ty zdechniesz szybciej i tak się to kręci 😈. To chyba jedyna gra gdzie negatywna interakcja i wzajemne szachowanie się sprawia mi tyle radości. Cierpią na tym wyniki końcowe, ale kto by się przejmował jakimiś punktami :lol: 8) .
Polecam jako przerywnik Colt Express :) tam jest dopiero negatywna interakcja.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Gribbler »

Jakie wartości mają te żetony tych koparek i betoniarek? W instrukcji na liście komponentów jest: mały - 1, średni - 2, duży - 5. Tylko że na obrazku setupu, gdzie każdy ma dostać po 6 koparek, przedstawione są one za pomocą czterech żetonów: 3 małe, 1 średni. Czyli to daje 5 koparek, a nie 6. Gdzieś jest błąd: albo średnie mają wartość 3, albo na ilustracji brakuje jednej koparki. Jak wy gracie?
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Z tego co pamiętam, to eng wersja ma chyba inaczej niż pl wersja. Któreś rozwiązanie może poskutkować brakiem surowców w grze.

Ofc mam dziury w pamięci, więc mogłem coś nakręcić.

My chyba gramy 1, 2, 3.

Co tu taka cisza?
Cranio zapowiada nowy dodatek, nowe mapy w tym duel, a tu nikt nic?

Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Grzess0 »

Z tego co pamiętam to było 1, 3, 5 ale potem to zmienili na 1, 2, 5 dzięki czemu są mniejsze szanse na to że ich zabraknie
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Gribbler »

Eh, nie mogli dołożyć po prostu kilku tych znaczników? Low cost tej gry rzuca się w oczy. Plansza cieniutka, żetony cieniutkie, i jeszcze reguły musieli uaktualniać, żeby znaczników starczyło.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: kuleczka91 »

My gramy tak, że maszyny mają takie same wartości jak kasa czyli 1-3-5 :). Zresztą ja dokupiłam i tak pakiet maszyn żeby ich nie brakowało ;)
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2023, 23:50 przez kuleczka91, łącznie zmieniany 1 raz.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Też dokupiłem dla świętego spokoju 😄
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lailonn »

A gdzie Wam udało się je znaleźć? Poza pakietami A i B wszystkie pozostałe mini dodatki widzę jedynie w sklepie Cranio. Faktycznie tylko wysyłka z Włoch wchodzi w rachubę?
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: kuleczka91 »

Lailonn pisze: 02 wrz 2023, 22:25 A gdzie Wam udało się je znaleźć? Poza pakietami A i B wszystkie pozostałe mini dodatki widzę jedynie w sklepie Cranio. Faktycznie tylko wysyłka z Włoch wchodzi w rachubę?
Ja swego czasu kupiłam w planszostrefie. Wydaje mi się, że na forum czasem jak są jakieś zamówienia zbiorowe to też idzie domówić, ale obecnie chyba nic takiego nie ma miejsca.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Jdn »

kuleczka91 pisze: 02 wrz 2023, 23:52
Lailonn pisze: 02 wrz 2023, 22:25 A gdzie Wam udało się je znaleźć? Poza pakietami A i B wszystkie pozostałe mini dodatki widzę jedynie w sklepie Cranio. Faktycznie tylko wysyłka z Włoch wchodzi w rachubę?
Ja swego czasu kupiłam w planszostrefie. Wydaje mi się, że na forum czasem jak są jakieś zamówienia zbiorowe to też idzie domówić, ale obecnie chyba nic takiego nie ma miejsca.
Bo zamówienie zbiorowe pojawiają się jak coś wyjdzie nowego do gry. Polecam obserwować zamówienia i być cierpliwym. Oni dodają regularnie coś do tej gry i co jakiś czas jest okazja to kupić przez forum.
P.S. ostatnie zbiórki były w lipcu i grudniu. Więc dopiero co się skończyła ostatnia. Na KS wysyłka solo była chyba po ok 30e, więc cena zaporowa jak chcesz tylko promki.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dave8 »

Ja ostatnio kupowałem coś bezpośrednio od cranio. Wysyłka kosztuje 10 euro więc nie jest to jakoś strasznie dużo. Jak kupujesz z 2 gry i trochę promek to się opłaca kupić samemu.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Kajdi »

Grzess0 pisze: 02 wrz 2023, 20:16 Z tego co pamiętam to było 1, 3, 5 ale potem to zmienili na 1, 2, 5 dzięki czemu są mniejsze szanse na to że ich zabraknie
Ja gram 1-3-5, a zamiana na 1-2-5, to raczej powoduje, że jest większa szansa, że zabraknie, bo pula jest mniejsza.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Kajdi pisze: 04 wrz 2023, 10:04
Grzess0 pisze: 02 wrz 2023, 20:16 Z tego co pamiętam to było 1, 3, 5 ale potem to zmienili na 1, 2, 5 dzięki czemu są mniejsze szanse na to że ich zabraknie
Ja gram 1-3-5, a zamiana na 1-2-5, to raczej powoduje, że jest większa szansa, że zabraknie, bo pula jest mniejsza.
Raczej nie. Przy 1-3-5 jest duże prawdopodobieństwo że zabraknie 1
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Kajdi »

OK, ma sens. Myślałem, że zarzut dotyczy braku znaczników ogólnie, a nie konkretnego nominału.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Jdn »

Jdn pisze: 03 wrz 2023, 08:22
kuleczka91 pisze: 02 wrz 2023, 23:52
Lailonn pisze: 02 wrz 2023, 22:25 A gdzie Wam udało się je znaleźć? Poza pakietami A i B wszystkie pozostałe mini dodatki widzę jedynie w sklepie Cranio. Faktycznie tylko wysyłka z Włoch wchodzi w rachubę?
Ja swego czasu kupiłam w planszostrefie. Wydaje mi się, że na forum czasem jak są jakieś zamówienia zbiorowe to też idzie domówić, ale obecnie chyba nic takiego nie ma miejsca.
Bo zamówienie zbiorowe pojawiają się jak coś wyjdzie nowego do gry. Polecam obserwować zamówienia i być cierpliwym. Oni dodają regularnie coś do tej gry i co jakiś czas jest okazja to kupić przez forum.
P.S. ostatnie zbiórki były w lipcu i grudniu. Więc dopiero co się skończyła ostatnia. Na KS wysyłka solo była chyba po ok 30e, więc cena zaporowa jak chcesz tylko promki.
Polecam przejrzeć kickstartera nowa zbiorka jest, wysyłka 5e i zniżki na wszystkim co możliwe z całego wydawnictwa. Pewnie wyjdzie taniej niż poprzednio zbiorowe zamówienie z forum i przesyłka wprost pod drzwi.
ODPOWIEDZ