Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Freshus »

Co do nemesis. To ja już dawno większość nemesis setów traktuje jako dodatkowe modular sety. Największy problem jest z takimi pokroju nemesis strange albo black pantery. Z drugiej strony jak gram sobie solo i wylosuje mi się taki killmonger jako modular set to sobie go po prostu traktuje jako: żaden upgrade nie może zadać mu obrażeń. Set z nemesisem strange kradnie mi kartę z top decku zamiast inwokacji i tak dalej. Fakt jest taki, że chyba na ten moment problematycznymi nemesis setami jest ten strange, pantery i ms marvel? Reszta jak najbardziej nadaje się na modulary :D

Ale jeżeli nie chcesz traktować nemesis setów jak modulary to zawsze możesz ze standardu 2 dorzucić te kartę, która wyciąga nemesis minioną na stół. Zawsze to 2 karty zamiast 1, więc większe prawdopodobieństwo wpadnięcia jegomościa.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: venomik »

Ayaram pisze: 09 sie 2023, 21:25 Dla mnie to akurat jest mocna zaleta tej gry.
Zacytowałeś kilka akapitów i z kontekstu nie jestem pewien do czego się odnosisz ;)
Freshus pisze: 09 sie 2023, 21:49 Co do nemesis. To ja już dawno większość nemesis setów traktuje jako dodatkowe modular sety. Największy problem jest z takimi pokroju nemesis strange albo black pantery.
Nie o takie rozwiązanie mi chodzi. To nie jest tak, że ja chcę ograć te karty same w sobie, ale chciałbym, aby karty odłozone na bok trochę częściej wchodziły w rozgrywkach true solo. Ale ta potrzeba byłaby znacznie silniejsza gdyby te karty były mocniej powiązane z umiejętnosciami bohaterów. Bo bazujac na tym co piszesz - jeśli większość tych talii można sobie na luzie dorzucić do dowolnej gry to trochę klimatyczny sens ich istnienia, a mechanicznie zmieniają bardzo mało.
Przykładowo coś w stylu rozwiązania dla Quicksilvera: 'Gdy ten scheme jest w grze to każde przygotowanie bohatera wymaga wydania surowca albo ten bohater otrzymuje obrażenie'. Trochę boli każdego, ale Quicksilvera mocno. Więc dorzucamy bonus, że po pokonaniu tego scheme quicksilver się leczy/dobiera kartę/przygotowuje się za darmo/cokolwiek.
Kurde, cokolwiek. Obecnie absolutnie nie czuję aby nemezis powiązane z bohaterem były faktycznie jakoś szczególnie z nim powiązane.
Freshus pisze: 09 sie 2023, 21:49 Ale jeżeli nie chcesz traktować nemesis setów jak modulary to zawsze możesz ze standardu 2 dorzucić te kartę, która wyciąga nemesis minioną na stół. Zawsze to 2 karty zamiast 1, więc większe prawdopodobieństwo wpadnięcia jegomościa.
Zdecydowanie przecieniasz ilość dodatków jakie posiadam ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Uff.. dożyłem, ostatni deczek z kart z 1wszej fali w postaci czerwonej Kapitan Marvel

Miałem tylko opisywać sobie, ale zachciało mi się potem większość z nich jeszcze raz ogrywać przez co zajęło to wieczność. 2giej fali za diabła już mi się nie chce, fajnie się bawiłem, ale trochę tęskno do poznawania nowości. W ogóle masakra że przy blisku 550 grach dalej siedzę w 3ciej fali, a tu ogłaszać zaraz 8mą będą :lol:
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Wracając na właściwe tory, czyli do okolic pakietu z Draxem. Drax dostarczył karciochy do protekcji do postać, które niekoniecznie chcą się bronić, tym samym z protekcją mogą się pobawić postacie, które do zielonych wcześniej gorzej pasowały jak np Hawkeye.

Deck na pewno nie tier 1, czy 2, ale jak to zwykle bywa takimi gra daje najwięcej frajdy ;)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Scamander »

Ma ktoś informacje z Rebela czy wrócą paczki których nakład się skończył? (postaci takie jak War Machine czy Ironheart)

Liczyłem, że coś się pojawi wraz z nową falą, ale nie widzę nic w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Ostatni deczek z ogrywania pakietu Draxa. A że był tam Bring It to nie mogło się obejść bez decku na agresji. Najbardziej oczywistey wyborem pod tą karciochę jest rzecz jasna Thor, ale Thor jeszcze trochę poczeka.

Więc finalnie padło na She-hulk z mieszanką rozwiązań czysto agresywnych z synergią z biciem minionów. Nie żebym wierzył, że to takie dobre połączenie będzie, ale czysto chciałem przetestować czy coś takiego będzie miało sens.

I jakiś sens tam ma, dużo większy niż myślałem, bo byłem pewien, że sobie daruje w połowie, a tu miło niespodzianka. Grało się super, bo nasz gameplay naprawdę się strasznie różni w zależności od złola i modular setu. Raz mocno oparta o minonach, raz typowo rushujemy, raz staramy się przeciągać gierkę i za każdym razem mamy nowe puzzle do rozwiązania.

No ale przy następnym pakiecie to już zagramy tym Thorem, niech będzie :wink:
mohdar
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2013, 12:10
Has thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mohdar »

Szukam pomocy, czy ma ktoś jakiś pomysł (oprócz kupienia całego zestawu), jeżeli potrzebowałbym 6 kart z zestawu Galaxy Most Wanted?
Rebel niestety napisał że nie ma :(
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szamano »

mohdar pisze: 26 wrz 2023, 12:10 Szukam pomocy, czy ma ktoś jakiś pomysł (oprócz kupienia całego zestawu), jeżeli potrzebowałbym 6 kart z zestawu Galaxy Most Wanted?
Rebel niestety napisał że nie ma :(
A jakich kart potrzebujesz?
mohdar
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2013, 12:10
Has thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mohdar »

Brakuje mi:

2x Booster boots
1x Dauntless
1x Deft Focus
1x Follow Through
1x Into the Fray
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: sliff »

Pisak i nadmiarowe karty zasobów ?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

sliff pisze: 26 wrz 2023, 12:40 Pisak i nadmiarowe karty zasobów ?
Albo ładniejsza opcja - wydrukować i wpakować w koszulki razem z kartami zbędnych zasobów coby plecki były jednakowe.
Skan kart bez problemu znajdziesz w sieci.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
mohdar
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2013, 12:10
Has thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mohdar »

sliff pisze: 26 wrz 2023, 12:40 Pisak i nadmiarowe karty zasobów ?
Jedyne co mi pozostanie, ale oczywiście wolałbym oryginały.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: cezarr »

Nie kojarzę, żeby gdzieś sprzedawano single, a już zupełnie nie po naszej stronie oceanu.

Ale podejrzewam, że może znaleźć się ktoś, komu nie przeszkadza zastąpienie tych kilku kart proksami w swoim zbiorze kart (albo akurat tych całkiem nie potrzebuje) i sprzeda ci oryginały. Może warto dać ogłoszenie, że chcesz kupić?

Tylko nie wiem czy jest szansa, że wyjdzie sensownie cenowo, ale kto wie?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Widziałem na zagranicznej grupie, że jakiś sklep z USA sprzedaje single.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
mohdar
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2013, 12:10
Has thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mohdar »

Taniej pewnie byłoby kupić nowy set niż sprowadzić z zagranicy :)
[edit]
W każdym razie wystawiłem informację że chcę kupić, gdyby ktoś chciał sprzedać to proszę o info :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Zbliżając się powoli do końca 3 cyklu witamy w ekipie Venoma

tl;dr - Venom to taki zlepek Spidermana (ewidentnie nawiązanie w wielu kartach do kart pajęczaka z Core Setu), Cpt. Ameryki (z samych swoich broni, bez dodatkowych kart jest porąbanie uniwersalny) i Stranga (statusów sypie tyle, że o mamo) - chociaż mimo wszystko po 1wszych grach minimalnie słabszy (głównie z uwagi na startowy 1 thw i, że musi trochę zasobów wydać, by się rozrkęcić), ale te A+ na solo myślę, że spokojnie. Ekonomia z umiejki, uniwersalność dzięki bronią, mnóstwo heala, mnóstwo statusów po prostu samowystarczalna maszyna.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: karmazynowy »

Macie jakiś pomysł co zrobić z niekompletną grą? Kupiłem sobie na OLX podstawkę na spróbowanie, jednak sprzedający zapomniał wspomnieć o tym, że brakuje w niej kart... po próbie zwrotu kontakt się urwał no i zostałem z takim kartoflem teraz. Pisałem do Rebela ale nie są w stanie pomóc. Brakuje mi 26 dużych kart z kategorii Aspect oraz Standard Encounter a więc nawet testowej gry nie jestem w stanie rozegrać...
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Jedyna opcja to drukować i wkladac przed inne karty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

karmazynowy pisze: 11 paź 2023, 15:00 ...Kupiłem sobie na OLX podstawkę na spróbowanie, jednak sprzedający zapomniał wspomnieć o tym, że brakuje w niej kart... po próbie zwrotu kontakt się urwał no i zostałem z takim kartoflem teraz....
A OLX nic na to poradzi? Gdzieś tu jest temat OLXa na forum i pamiętam, że była tam mowa o podobnych sytuacjach i to sprzedający w takim przypadku musiał udowadniać, że wysłał komplet.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Był Venom w wersji proponowanej przez FFG, to czas na twórczą własność czyli Venom w wersji agresywnej. Agresje wybrałem zgodnie z podejściem "skoro Venom na wszystko co do szczęścia potrzeba, no to co się będziemy szczypać cała reszta w obrażenia :twisted: ). I oj miodnie się gra takim agresywnym deckiem, który nie jest tak sytuacyjny i nie ma tak dużo słabych stron jak zazwyczaj.

No i tym samym Venom dołącza do grona postaci, który dały radę rozsmarować Ronana na Expercie ;)
Jagerion
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2021, 19:30

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Jagerion »

Hej widział ktoś gdzie można zamówić deadpoola?
Jest ledwo na paru zagranicznych strona które znam z tego że wrzucają preordery nawet rzeczy które nie ufundowały się jeszcze na kickstarterze.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Jagerion pisze:Hej widział ktoś gdzie można zamówić deadpoola?
Jest ledwo na paru zagranicznych strona które znam z tego że wrzucają preordery nawet rzeczy które nie ufundowały się jeszcze na kickstarterze.
Już się zaczęły pojawiać preordery u nas. Na pewno w 3trollach i Dragoneye.
JamesCC
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2019, 21:09
Been thanked: 5 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: JamesCC »

Pojawiła się zapowiedź nowego dodatku The Age of Apocalypse. https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... pocalypse/
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Nie mogę się doczekać jeszcze kolejne dodatku, który w końcu nas zaskoczy postaciami tematyką, teraz hype raczej umiarkowany. Ja wiem, że to, że mamy trylogię wynika po części z zawiłościami marvelowskich licencji, no ale trochę na tym traci element zaskoczenia jak w całym cyklu dostajemy wszystko to, czego się spodziewaliśmy od dawna.

Z samego dodatku najbardziej cieszy Standard III jako coś co najbardziej zmieni grę. Standard II/Expert II był po prostu "zestawem" na sterydach z upierdliwą mechaniką Steady, których jednych boli mocno, jednych w ogóle, ni to balansuje mechanikę statusów ni to nie balansuje.. A tutaj mamy nowe podejście, które kręci się wokoło naszych nemesisów. Sporo osób narzekało, że się mało pojawiają, to będą zadowoleni. Z tego też powodu dodatek raczej must have.

Scenariusze - mocno standardowe w swojej niestandardowości. Usus to taki standardowy złol, wygląda bardzo fajnie z mechaniką która karze nas za strategie oparte mocno na minionach, a jednocześnie pozwala grać w około tego. Horsemani to kolejne już podejście 1 vs. wielu, dalej mamy zasadę, że "jeden na raz" także nic rewolucyjnego się nie zanosi. No i na końcu tytułowy Apocalypse, który wygląda na to że podobnie jak Thanos nie będzie Final Bossem swojego pudła? Tak czy siak Apocalypse robi za nową Helę, co mi się raczej średnio podoba. Tego typu scenariusze są spoko jako urozmaicenie, ale wolę jak najwięksi złodupcy są po prostu "silni i standardowi".

Z postaci mamy:
- Bishopa - który wygląda naprawdę fajnie, jako że ma synergię z kartami resource, ale często gęsto bonus wchodzi za to, że trzymamy je na ręku zamiast po prostu "jak opłacimy z .. to ..". Dojdzie więc kminienie czy chcemy rozbudować stół wykorzystując double resource, czy może chomikować na następną turę, by mieć dodatkowe bonusy z kitrania ich na ręce. Proste i fajne.
- Gandalf - no tu to taki tworek, który u wszystkich którzy zaczynali przygody z kooperacyjnymi LCGami od MC zrobią "łoooo", a wszyscy ci co już zagrywali się w LOTRa/AH zrobią "łeee" :wink: O tyle dobrze, że te gry są na tyle odmienne mechanicznie, że niby to samo, a zupełnie inny ma wpływ na grę. MC np. dochodzi tu zabawa z ikonkami zasobów, co od razu wykorzystali w budowie postaci. Dalej bardzo lubię sojusznika Hulka, więc to na pewno przetestuje ;)

Oprócz tego kilka fajnych karcioch z Sidekickiem na czele, no i to co tygryski lubią najbardziej (narzekać ;) ) - buff Stranga :lol:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

JamesCC pisze: 02 lis 2023, 21:12 Pojawiła się zapowiedź nowego dodatku The Age of Apocalypse. https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... pocalypse/
Świetna zapowiedź, a konkretnie to jedno zdanie:
As the conclusion of the “mutant trilogy” of expansions
W końcu zostawią tych nieszczęsnych mutantów i wrócą, miejmy nadzieję, do ciekawych postaci. Avengersi dostali 1.5 dużego dodatku, Strażnicy Galaktyki to samo, Pająki 1, a mutanci aż 3 (dla mnie o 4 za dużo). Najchętniej widziałbym powrót do street level. W filmie Infinity War Dr Strange spojrzał w przyszłość i widział tyle jej wariantów, ile różnych kart ze swoją ilustracją ma już w grze Daredevil ;) W filmie Avengersi wygrywali w jednym z tych wariantów, to nadal o 1 więcej niż liczba pojawień się Daredevila w grze jako bohater. Widziałbym pudełko Daredevil + Electra (Punisher w dodatkach) vs Kingpin, Bullseye czy złoczyńcy, którzy byli w Sinister Motives jako Sinister Six (Kraven, Doc Op, Electro itd.).
ODPOWIEDZ