Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Dawn of the Zeds 3rd Edition KS
Dawn of the Zeds - Expansion Pack #1 Stepping Forward
Dawn of the Zeds - Expansion Pack #2 New Player Blues
Dawn of the Zeds - Expansion Pack #3 Rumours and Rails

... a bo od dawna chciałem wypróbować, a egzemplarz na sprzedaż sam się w PL znalazł poprzez rozmowę w komentarzach :shock:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Star Wars: Rebelia + Imperium u władzy - już brak pomysłów na kolejne ameri więc spróbujemy jakoś przełknąć długość rozgrywki i sprawdzimy dlaczego gra jest w topce wielu graczy nie tylko ameri.

Lato z komarami, Kaczki, Wszystko albo nic - bo z małych szybkich gier mamy tylko Ekosystem i Stwory z obory które jednak potrzebują trochę przestrzeni na rozgrywkę.
rodan77
Posty: 763
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rodan77 »

Peloponnes + zestaw 8 dodatków - gdzieś tam co jakiś czas przewijała mi się ta gra, a że trafiła się okazja to nabyłem od razu z pakietem dodatków.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gab »

The Breach - wsparte u Czachy w przedsprzedaży. Długo zastanawiałem się nad zakupem oj długo (nie wziąłem gry na pierwszej przedsprzedaży) - zważywszy na ostatnią wpadkę Czachy z Katedrą miałem/mam nadal uzasadnione obawy co do jakości tłumaczenia. Zwyciężyła u mnie ciekawość co do samego tytułu, mechanicznie wygląda super i wydaje się znacznie bardziej dopasowany do naszej grupy niż Black Rose Wars. Oczekiwania co do samej gry mam bardzo duże i liczę, że chociaż w części zostaną spełnione.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

JollyRoger90 pisze: 20 lip 2023, 11:22
Spoiler:
Trzeba było wykorzystać bon żony do xjoy i wpadło:
1. Na skrzydłach - Ptaki Azji - żona jest wielką fanką na skrzydłach , więc tego nie mogło zabraknąć do sprawdzenia
2. Sagrada: Życie - jw.
3. Hero Realms Geneza - oboje lubimy te pozycje, a ten dodatek dodaje fajny smaczek wyboru postaci, no i trzeba było dopchac czymś do wartości bonu :)
4. Dodatek do Kupców i Korsarzy - brałem póki było w polskim sklepie i w znośnej cenie z kodem rabatowym :)
5. Mata do ArkNova - za 40 kilka zl to brac i nie zastanawiać się ;)
6. Mata do Abyss - jedna z ulubieńszych gier żony i ładnie porządkuje obszar gry. Pieruńsko wielka i ładna. Na rocznice postanowiłem nam taki prezent sprawić :)
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Backero »

FRONTIER WARS + dodatek FRANCJA+JAPONIA: bo spełnia właściwie wszystkie moje oczekiwania, jeśli chodzi o grę drugowojenną, choć łatwo dostać tego nie było.

CRY HAVOC + dodatek AFTERMATH: Znika właśnie z rynku, a jakoś zawsze chciałem tego spróbować.

DIUNA: PLANETA INTRYG I KONFLIKTÓW: Uwielbiam "REX: Fall of the Empire", które ma kumpel i chciałem coś podobnego, a ma być rzekomo niedługo ogłoszony jakiś dodatek, więc liczę, że ogarnie nieco bolączki jakie mam do tej gry. Udało mi się ją nabyć niebywale tanio, bo inaczej pewnie bym wziął tę starszą i bardziej skomplikowaną Diunę (nie Imperium).

NEUROSHIMA HEX: GILDIA KUPCÓW: Jak każdą armię do Hexa w przedsprzedaży.

PLAYMATA DO GRY O TRON PLANSZOWEJ 2ED: Bo granie z dodatkiem na podstawowych planszach to masakra. Żadna inna planszówka tak pilnie nie prosi się o matę jak ta.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: andrzejstrzelba »

JollyRoger90 pisze: 18 sie 2023, 11:18
JollyRoger90 pisze: 20 lip 2023, 11:22
Spoiler:
Trzeba było wykorzystać bon żony do xjoy i wpadło:
1. Na skrzydłach - Ptaki Azji - żona jest wielką fanką na skrzydłach , więc tego nie mogło zabraknąć do sprawdzenia
2. Sagrada: Życie - jw.
3. Hero Realms Geneza - oboje lubimy te pozycje, a ten dodatek dodaje fajny smaczek wyboru postaci, no i trzeba było dopchac czymś do wartości bonu :)
4. Dodatek do Kupców i Korsarzy - brałem póki było w polskim sklepie i w znośnej cenie z kodem rabatowym :)
5. Mata do ArkNova - za 40 kilka zl to brac i nie zastanawiać się ;)
6. Mata do Abyss - jedna z ulubieńszych gier żony i ładnie porządkuje obszar gry. Pieruńsko wielka i ładna. Na rocznice postanowiłem nam taki prezent sprawić :)
Bon na 50 zł ale "Ahoj przygodo", kupujemy bo szkoda żeby się zmarnował 😂😂😂.
Uwielbiam to :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

andrzejstrzelba pisze: 18 sie 2023, 22:23
JollyRoger90 pisze: 18 sie 2023, 11:18
JollyRoger90 pisze: 20 lip 2023, 11:22
Spoiler:
Trzeba było wykorzystać bon żony do xjoy i wpadło:
1. Na skrzydłach - Ptaki Azji - żona jest wielką fanką na skrzydłach , więc tego nie mogło zabraknąć do sprawdzenia
2. Sagrada: Życie - jw.
3. Hero Realms Geneza - oboje lubimy te pozycje, a ten dodatek dodaje fajny smaczek wyboru postaci, no i trzeba było dopchac czymś do wartości bonu :)
4. Dodatek do Kupców i Korsarzy - brałem póki było w polskim sklepie i w znośnej cenie z kodem rabatowym :)
5. Mata do ArkNova - za 40 kilka zl to brac i nie zastanawiać się ;)
6. Mata do Abyss - jedna z ulubieńszych gier żony i ładnie porządkuje obszar gry. Pieruńsko wielka i ładna. Na rocznice postanowiłem nam taki prezent sprawić :)
Bon na 50 zł ale "Ahoj przygodo", kupujemy bo szkoda żeby się zmarnował 😂😂😂.
Uwielbiam to :)
akurat bon na 200zl jakoś był i tylko pierwsze trzy pozycje z tego sklepu :) reszta z innych źródeł :)
Fela_Kuti
Posty: 12
Rejestracja: 01 lut 2015, 18:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fela_Kuti »

Już w sumie parę tygodni minęło ale wciąż to jest ostatnio :)
Suplementy karciane do A Touch of Evil:
- Madness
- Allies
- Haunted Shores
- Dark revelations
Kupiłem bo to moja ukochana gra i im więcej do kochania tym lepiej 😋
Razem 62 karty (z 4-ema promkami)
W sumie polecam dodawanie tych suplementów hurtowo. 15-16 kart w jednym suplemencie łatwo utonie w grze ze wszystkimi dużymi dodatkami, a ponad 60 kart to już jest ilość którą się odczuje. Praktycznie w każdej rozgrywce od ich dodania trafiam na coś z tej puli. No i fajne są🤗
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Brzdęk Katakumby - bo wszyscy wychwalają jakie to dobre a ja nigdy nie grałem w żadnego Brzdęka. Bo potrzebujemy jakiegoś powiewu świeżości gdyż ostatnio głównie gry strategiczne.

SideQuest: Nemesis - bo może być bardzo klimatycznie, bo to Nemezis, bo można pyknąć solo, bo 3D :), bo 50 zł to zostawiam na śniadanie w sklepie.

Podziemne Imperium - bo jestem fanem Osadników, bo te śliczne obrazki ;),

Stwory z obory - bo trzeba było czymś dopchać koszyk a nie mam już Munchkina a to podobno podobne 😁

Zombicide; Żywi bądź Nieumarli plus dodatek - bo drugie podejście chcę zaliczyć i tym razem może się uda nie zmęczyć 6 ocalałymi kierować na raz.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sortirus »

Zakupy czerwiec-sierpień:
  • Mage Knight: UE - bo szukałem od dawna rozbudowanej gry RPG,
  • Nidavellir + Thingivellir - bo brakowało i dalej brakuje fillerów w kolekcji a o Nidavellirze same dobre słowa słyszałem,
  • Turbo - bo brakowało gry wyścigowej w kolekcji (a Cubitos znajomym nie podpadł),
  • Era: Mevieval Age + Rivers&Roads - bo szukałem następstwa Tiny Towns, które było jedną z pierwszych moich planszówek, ale już nie daje tyle zabawy,
  • Scythe ALL IN - bo od dawna chciałem kupić ale czekałem na jakąś ofertę z Legendary Boxem,
  • Eclipse - bo szukałem 4x z dobrze rozwiniętym rozwojem technologii jak i ciekawą walką.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Cyel »

sortirus pisze: 29 sie 2023, 15:54
[*]Mage Knight: UE - bo szukałem od dawna rozbudowanej gry RPG,
No to obawiam się, że w MK RPG nie uświadczysz. Co nie znaczy, że to zły zakup, wprost przeciwnie ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: azazelmo »

Cyel pisze: 29 sie 2023, 16:11
sortirus pisze: 29 sie 2023, 15:54
[*]Mage Knight: UE - bo szukałem od dawna rozbudowanej gry RPG,
No to obawiam się, że w MK RPG nie uświadczysz. Co nie znaczy, że to zły zakup, wprost przeciwnie ;)
Oj, tam. Jeśli lubi w grach RPG rozwój postaci, to MK go usatysfakcjonuje.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sortirus »

Cyel pisze: 29 sie 2023, 16:11
sortirus pisze: 29 sie 2023, 15:54
[*]Mage Knight: UE - bo szukałem od dawna rozbudowanej gry RPG,
No to obawiam się, że w MK RPG nie uświadczysz. Co nie znaczy, że to zły zakup, wprost przeciwnie ;)
Trochę doświadczyłem tzn. wyżej wspomniany przez azazelmo rozwój postaci czy eksploracja mapy w klimacie fantasy i tego właśnie szukałem, czyli de facto ułamku RPG, ale jak sam wspomniałeś, z zakupu jestem bardzo zadowolony ;)
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

Cyel pisze: 29 sie 2023, 16:11
sortirus pisze: 29 sie 2023, 15:54
[*]Mage Knight: UE - bo szukałem od dawna rozbudowanej gry RPG,
No to obawiam się, że w MK RPG nie uświadczysz. Co nie znaczy, że to zły zakup, wprost przeciwnie ;)
Rozbudowaną grą planszową czerpiącą garściami z RPG jest Folklore: The Affliction. Polecam sprawdzić. Ewentualnie jeszcze HEXplore It.
Oczywiście jak przedmówca – MK to świetna gra, ale rozwój postaci poprzez dokupowanie lepszych kart to zupełnie nie RPG.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: azazelmo »

Jiloo pisze: 29 sie 2023, 17:17
Cyel pisze: 29 sie 2023, 16:11
sortirus pisze: 29 sie 2023, 15:54
[*]Mage Knight: UE - bo szukałem od dawna rozbudowanej gry RPG,
No to obawiam się, że w MK RPG nie uświadczysz. Co nie znaczy, że to zły zakup, wprost przeciwnie ;)
Rozbudowaną grą planszową czerpiącą garściami z RPG jest Folklore: The Affliction. Polecam sprawdzić. Ewentualnie jeszcze HEXplore It.
Oczywiście jak przedmówca – MK to świetna gra, ale rozwój postaci poprzez dokupowanie lepszych kart to zupełnie nie RPG.
Bo ja wiem? Właśnie rozwój postaci w MK jest bardzo satysfakcjonujący. Jakoś nawet nie pomyślałem o dokupywaniu kart, choć oczywiście masz rację, ale kafelki umiejętności i dodatkowe żetony dowodzenia co drugi poziom dają przyjemne uczucie rozwoju postaci.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Cyel »

Rozwój postaci jest dzisiaj w co drugiej grze, nawet w Duolingo zbierasz XPy i wskakujesz na levele. Trudno powiedzieć, że to czyni z gry RPG.

Bez odgrywania i budowania charakteru postaci swoimi decyzjami raczej faktycznego RPG nie mamy. Bez statsów i leveli jak najbardziej możemy mieć.

Jeśli nasz wojownik jest ponurym milczkiem o złotym sercu a wojownik kolegi cynicznym, brutalnym egoistą (a wiemy to z ich czynów w grze), choć obaj mają takie same numerki na kartach postaci to owszem, mówimy o RPG.

Do odzwierciedlenia RPG w planszówce zdecydowanie bliżej choćby This War of Mine czy Łowcom AD 2114 niż Mage Knightowi.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2023, 12:29 przez Cyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

RPG w grach planszowych czy komputerowych? Jeśli sprowadzimy to do rozwoju postaci to ok, ale będzie to leżało bardzo daleko od prawdziwego RPG.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sortirus »

RUNner pisze: 29 sie 2023, 19:03 RPG w grach planszowych czy komputerowych? Jeśli sprowadzimy to do rozwoju postaci to ok, ale będzie to leżało bardzo daleko od prawdziwego RPG.
Mi chodziło by znaleźć gierkę, która jak najbliżej odwzoruje emocje z gier RPG komputerowych (no i która wiadomo ma elementy gry RPG) i by była to gra versus a nie coop i po dłuższym researchu Mage Knightowi było najbliżej do tego, czego poszukiwałem.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

Niebezpiecznie oddalamy się od tematu wątku, ale może ktoś to zwyczajnie wyodrębni :)
RUNner pisze: 29 sie 2023, 19:03 RPG w grach planszowych czy komputerowych? Jeśli sprowadzimy to do rozwoju postaci to ok, ale będzie to leżało bardzo daleko od prawdziwego RPG.
Też jestem zdania, że planszówkom daleko do RPG. Wspomniane przeze mnie Folklore jest czymś najbliżej RPG co udało mi się znaleść w grach planszowych. Sporo mechanik zaczerpniętych z RPG, mamy konkretną klasę z jej zaletami i wadami. Prowadzimy kartę postaci do zapisywania statystyk, przedmiotów itp. Eksplorujemy wielką mapę świata, ale walki rozgrywamy już na liczonych mapach terenów. A storybook zastępuje nam trochę mistrza gry. Naprawdę fajna namiastka RPG dla miłośników planszówek.
azazelmo pisze: 29 sie 2023, 17:21 Bo ja wiem? Właśnie rozwój postaci w MK jest bardzo satysfakcjonujący. Jakoś nawet nie pomyślałem o dokupywaniu kart, choć oczywiście masz rację, ale kafelki umiejętności i dodatkowe żetony dowodzenia co drugi poziom dają przyjemne uczucie rozwoju postaci.
Zgadzam się w pełni, czuć rozwój postaci, natomiast sam nigdy nie pomyślałem o tej grze w kontekście RPG.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Cyel »

sortirus pisze: 29 sie 2023, 19:22

Mi chodziło by znaleźć gierkę, która jak najbliżej odwzoruje emocje z gier RPG komputerowych
To niestety w MK nie ma ani trudnych moralnych wyborów, ani romansów z członkami drużyny, ani frakcji w świecie gry z którymi współpracujemy lub walczymy według własnego etycznego kompasu (a właściwie etycznego kompasu naszej postaci;)).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: _Ukasz »

Tainted Grail Wiek Legend i Ostatni Rycerz - bo zbliża się sezon zimowy i trzeba ciężki kaliber na stół wyłożyć.

Descent Spadkobiercy Krwi
- bo nie grałem, a 32 dostępne scenariusze brzmią obiecująco, wkręcając w nie jeszcze pojedyncze misje z dodatków będzie sporo włóczenia się po lochach :)
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Wojtek.k »

Brzdęk! Katakumby - skusiłem się po opiniach na forum :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Wracając do głównego wątku, czyli ostatnio kupiłem bo:
- Antiquity - tak, w końcu dorwałem i w tym momencie posiadam komplecik wielkiej 5 Splottera. Jutro zagram pierwszą partię, zasady przede mną. Kupiłem, bo Splotter stary bardzo mi podpasował i chcę go jak najwięcej. Gra w sumie nówka(nie wypchane elementy), ale kurła kurier rozwalił mi jeden z rogów i to konkretnie. Pokleiłem i jest jako tako, ale niesmak ogromny...Muszę dorwać samo pudełko skądś...tja, nierealne

- Frostpunk+Pionierzy+Surowce - trafiłem na świetną ofertę na OLX to wziąłem bez myślenia. Potem okazało się, że gra jest dodatkow w wersji preshaded, więc jeszcze bardziej ++(nie było wspomniane w ofercie). Grę zakupiłem w sumie przez recenzję Gambita, jego minusy mi nie przeszkadzają, a cała reszta wygląda jak idealny pożeracz mózgu dla mnie. Ciężki klimat, świetne wykonanie i kilka scenariuszy do ogrania. Już się nie mogę doczekać aż wrzucę dzieci do kopalni :D

AToE: The Coast i Hero Pack 1 - w mepel mieli to wziąłem. AToE mnie kupił niesamowicie i chcę ogrywać i mieć wszystko do tego. Duży dodatek wprowadza jeszcze więcej opcji i pogłębia rozgrywkę co mi bardzo odpowiada.

Shadows of Brimstone: Forbidden Fortress
- enemy pack: takobake samurai
- enemy pack: takobake riflemen
- alt gender hero pack: city of the ancients heroes.
- Caverns of Cynder
- Temple of Shadows
- Blasted Wastes
- Derelict Ship
- Feudal Village
Spory zestawm SoB wpadł na OLX to stwierdziłem czemu nie, zobaczymy co tam Yuri tak chwali. AToE mi siadło, to może i tutaj klimat i mechanika siądą. Jak siądzie, to trzeba będzie dorwać nową kampanię...tylko ta zwyżka ceny mnie dobija...Sama gra kupiła mnie w sumie przez tą modułowosć. Mam ekipę samurajów w KKW i nagle mogę ich wysłać na statek z umarlakami w dalekiej przyszłości. Kojarzy mi się tutaj Doctor Who albo klimacik jak z Westworld, gdy bohaterowie wyruszyli ze swojego świata do innych. Jeden minus jaki widzę, to ogrom pudeł i elementów w środku, a rozwiązania trzymania tego z neta w ogóle do mnie nie przemawiają(wielkie plastikowe skrzynie,blee)

Folklore the Affliction World Events - jeden z ostatnich brakujących mi dodatków. Pozostały mi jeszcze książki do tworzenia własnych przygód i jakiś pakiecik kart. Już zamówione z USA dzięki japanczykowi, więc do końca roku Folklore będę miał pełny gameplay(z wyłączeniem kilku kart promo).

Deep Madness - skrzynie na elementy i figurki + nowy dodatek z ostatniej przedpsrzedaży Czachy. To zamknie mi kolekcję DP. Skrzynie wziąłęm, bo lubię mieć wszystko w jednym miejscu niż nosić się z kilkoma pudełkami(a i mniej miejsca to zajmie). Nowy dodatek za figurki i oczywiście scenariusze :)

Kryminalne Zagadki Niefortunny spadek i Escape Room W krainie czarów - uzupełnienie względem nowych ER. Przechodzę je jak leci. Zawsze godzinka dobrej zabawy, choć czasem gra nie rzuca wielkiego wyzwania. Do serii Exit lub Unlock jednak trochę brakuje.

Dobra tyle, chyba przez dwa dni wiecej nie kupię xD We wrześniu wpadnie pewnie Townsfolk tussle ze wpieraczki, El Grande jeśli wyjdzie i może SoB nowy jak mi podejdzie to co kupiłem. Idę do drugiej pracy by zarobić na gry xD
alex_dp88
Posty: 85
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: alex_dp88 »

W sierpniu w kolekcji wylądowały 3 gry:

Rój - wiele dobrych rzeczy nasłuchałem się na jej temat, więc skoro pojawił się dodruk to uznałem, ze należy to sprawdzić. Lubię „szachową” abstrakcyjną szkołę designu, a Rój na wprowadzenie nowych osób w świat abstraktów sprawdza się świetnie. No i można ją zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

Terraformacja Marsa - zawsze ją lubiłem, a teraz jeszcze okazało się, że moja druga połówka ją uwielbia. Musiała znaleźć się na półce

Azul: Mistrz Czekolady - starzeję się. Gdy wracając z pracy patrzę na słońce przebijające się przez korony drzew to dopada mnie nostalgia. No i coraz bardziej doceniam stylowe wykonanie :). Jakość komponentów w Azulach wciąż jest powalająca. Kiedyś pozbyłem się swego Azula. Teraz wraca on do mnie w nowej wersji.
ODPOWIEDZ