Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Urkeith »

Jako osoba która nie weszła w duże BRW nawet przez chwilę się zastanawiałem nad Duelem. Ale jednak cena dość zaporowa za tak małą regrywalność. Znając Czachę może uda się dostać w lepszej cenie jak pojawi się na rynku :d

A w ten listopad to ja średnio wierzę...
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

ArtIO pisze: 04 wrz 2023, 11:24
Jak ktoś ma podstawową wersje BRW to może użyć „wszystkich” elementów z gry podstawowej tym samym podnosząc regrywalność. Czy to jest warte tej ceny ciężko powiedzieć ale patrząc na dodatek wprowadzający 2 postaci to w sumie tak bo dostajesz dodatkowy tryb + wiecej komponentów.
Jeśli ktoś ma podstawową wersję, to może zagrać w ten tryb bez kupowania Duel LEX.
A jeśli przez dodatek wprowadzający dwie postacie masz ukryte kolce - to ten dodatek był mega przepłacony.
I druga sprawa - Duel Lex nie polaczysz z brw dla większej ilości graczy, bo kolory sie powielają ( plus nie ma komnat, ale to do ominięcia).
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

ArtIO pisze: 04 wrz 2023, 11:24
Spoiler:
Jak ktoś ma podstawową wersje BRW to może użyć „wszystkich” elementów z gry podstawowej tym samym podnosząc regrywalność. Czy to jest warte tej ceny ciężko powiedzieć ale patrząc na dodatek wprowadzający 2 postaci to w sumie tak bo dostajesz dodatkowy tryb + wiecej komponentów.
A jak klasyczne BRW działa na 2 osoby? Bo czy te zmiany w wersji duel będą na tyle istotne, żeby płacić 200 zł zamiast zagrać w większą wersję na 2 osoby? Jedyny plus jaki ja widzę to to, że pewnie rozmiar pudełka na dwie osoby będzie sporo mniejszy. Jak komuś zależy na samej regrywalności to chyba w podobnej cenie był dodatek Apocalypse.
nidhog pisze: 04 wrz 2023, 10:51
Spoiler:
No faktycznie gra prawdopodobnie bardzo szybko stanie się monotonna, i chyba jedynym sensownym targetem jest wprowadzenie do BRW - jak podejdzie to dokupi się którąś podstawkę, jak nie to trudno.

Jak już ktoś ma komplet, albo tak jak ja czeka na dostawę BRW:R wraz z satorem czy tam rotasem (nigdy nie pamiętam który jest który), no to zbyt dużo sensu dokupować tego nie ma, bo zarówno magów i jak i szkół zaklęć nie zabraknie (a już lepiej chyba było dokupić ten zestaw samych kart z poprzedniego boxa na stronie wydawcy, jak komuś mało szkół zaklęć). Co najwyżej mam wrażenie, że ten Ulrich wyróżnia się na tle innych postaci, pewnie przez bycie postacią historyczną i trochę mi go szkoda.Templariusze też spoko.

Będę się powtarzał, i wiem, że wydawca mniej by wtedy zarobił. Ale wielka szkoda, że elementy graczy nie mają unikalnych kolorów - Duel mógłby służyć przy okazji za taki droższy dodatek 5/6 gracza. A może nawet 7/8 dla wariatów w połączeniu z innym dodatkiem
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Seraphic_Seal pisze: 04 wrz 2023, 11:55 A jak klasyczne BRW działa na 2 osoby? Bo czy te zmiany w wersji duel będą na tyle istotne, żeby płacić 200 zł zamiast zagrać w większą wersję na 2 osoby? Jedyny plus jaki ja widzę to to, że pewnie rozmiar pudełka na dwie osoby będzie sporo mniejszy. Jak komuś zależy na samej regrywalności to chyba w podobnej cenie był dodatek Apocalypse.
Mozna się pokusić o porównanie. W klasycznym jest więcej miejsca i więcej rozstawiania ( bo więcej komnat itd szkół itd). W duel masz Komnatę na środku i jedną w każdą stronę. W klasycznym BRW masz dwie w każdą stronę.
Co to zmienia? Gra jest pewnie bardziej intensywna., bo praktycznie wszystko jest w zasięgu. Czyli czary częściej dochodzą, ewokacje zawsze sięgną itd.
Ale tez nic nie stoi na przeszkodzie, by ułożyć podstawkę w taki sam sposób – wylosować wydarzenia i questy na te 4 tury i zagrać w nowym trybie.
Jak ktoś bardzo chce to sobie nawet może wydrukować te questy/wydarzenia z duel Lex bo są jawne i wszystkie 3 na stronie ;)
Seraphic_Seal pisze: 04 wrz 2023, 11:55 Jak już ktoś ma komplet, albo tak jak ja czeka na dostawę BRW:R wraz z satorem czy tam rotasem (nigdy nie pamiętam który jest który),
R-ebirth = R-otas
S-tarsze BRW = S=ator :P



Ale tak, żeby było jasne - ja nie twierdze, że Duel LEX to zła gra.
Uważam po prostu ze LMS dało zbyt wysoka cenę, a co za tym idzie czacha też ( pewnie tu dostali SCD narzucone). Dla mnie jako dodatek do BRW jest za droga ( regrywalności fani maja juz dużo z rożnych dodatków).
A dla rozpoczynającego przygodę - drogie demo gry, ( w wersji 2 osobowej), do której szybko trzeba będzie szukać dodatków
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: samuraj1369 »

Jako osoba chcąca wejść w swiat BRW, dobrze, że jest forum i nie zaczną od Duel-Lex, dzięki :D
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: prib4 »

W 100% się zgadzam, że to właściwie gra dla nikogo - 1/10 zawartości brw za 1/2 ceny więc to słaby deal dla kogoś żeby zacząć. Dla posiadaczy rebirth z rotasem to tak naprawdę nie trzeba nic więcej bo i tak zawartości tam jest tyle, że to nie do ogrania jest.
ArtIO
Posty: 543
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: ArtIO »

nidhog pisze: 04 wrz 2023, 11:40
ArtIO pisze: 04 wrz 2023, 11:24
Jak ktoś ma podstawową wersje BRW to może użyć „wszystkich” elementów z gry podstawowej tym samym podnosząc regrywalność. Czy to jest warte tej ceny ciężko powiedzieć ale patrząc na dodatek wprowadzający 2 postaci to w sumie tak bo dostajesz dodatkowy tryb + wiecej komponentów.
Jeśli ktoś ma podstawową wersję, to może zagrać w ten tryb bez kupowania Duel LEX.
A jeśli przez dodatek wprowadzający dwie postacie masz ukryte kolce - to ten dodatek był mega przepłacony.
I druga sprawa - Duel Lex nie polaczysz z brw dla większej ilości graczy, bo kolory sie powielają ( plus nie ma komnat, ale to do ominięcia).
Tak tylko mówię, że w porównaniu do dodatku z dwoma postaciami zawartość jest trochy lepsza :)
Nie mogę się nie zgodzić z tym że ta gra w tej cenie jest również przeszacowana. Piszę o tej grze jako o trybie 1vs1 do BRW bo w moim odczuciu LMS w ten sposób pozycjonuje tą grę.
edimaru
Posty: 22
Rejestracja: 21 cze 2022, 20:26
Been thanked: 7 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: edimaru »

Według mnie jest to super opcja dla osób które nie mają BRW a zamówiły Nova Aetas Renaissance. Dzięki crosoverom będzie się dało wciągnąć 200% z duel Lex. Pomijając nasze marudzenie (na polskie realia gra jest droga) to 39 euro na zachodzie nie jest jakoś specjalnie dużą kwotą. Zwłaszcza że to wersja limitowana trybu gry z ashes o który prosili gracze a nie jak to niektórym się wydaje gateway do brw. Biorąc pod uwagę że cały nakład angielsko włoski rozszedł się jak świeże bułeczki to wydaje mi się że LMS w jakiś target trafiło
ArtIO
Posty: 543
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: ArtIO »

edimaru pisze: 04 wrz 2023, 17:35 Według mnie jest to super opcja dla osób które nie mają BRW a zamówiły Nova Aetas Renaissance. Dzięki crosoverom będzie się dało wciągnąć 200% z duel Lex. Pomijając nasze marudzenie (na polskie realia gra jest droga) to 39 euro na zachodzie nie jest jakoś specjalnie dużą kwotą. Zwłaszcza że to wersja limitowana trybu gry z ashes o który prosili gracze a nie jak to niektórym się wydaje gateway do brw. Biorąc pod uwagę że cały nakład angielsko włoski rozszedł się jak świeże bułeczki to wydaje mi się że LMS w jakiś target trafiło
Tylko w NA:R nie będzie szkól magii, a to jest właśnie ten element gry który najbardziej urozmaica grę.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

edimaru pisze: 04 wrz 2023, 17:35 Według mnie jest to super opcja dla osób które nie mają BRW a zamówiły Nova Aetas Renaissance. Dzięki crosoverom będzie się dało wciągnąć 200% z duel Lex. Pomijając nasze marudzenie (na polskie realia gra jest droga) to 39 euro na zachodzie nie jest jakoś specjalnie dużą kwotą. Zwłaszcza że to wersja limitowana trybu gry z ashes o który prosili gracze a nie jak to niektórym się wydaje gateway do brw. Biorąc pod uwagę że cały nakład angielsko włoski rozszedł się jak świeże bułeczki to wydaje mi się że LMS w jakiś target trafiło
Dalej sprowadza się to z dokup coś innego lub miej coś innego a duel lex będzie miał sens.
A to, że wersja Eng się rozeszła, żadne zaskoczenie. Brw to świetna gra z dużym FOMO.
Co widać bo tym jak się ashes rozchodzi za 20 EUR z jedną figurka :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

My tu gadu gadu a od rana ponad jedna trzecia nakładu (215 szt) już się sprzedało ;)
ArtIO
Posty: 543
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: ArtIO »

nidhog pisze: 04 wrz 2023, 18:14
edimaru pisze: 04 wrz 2023, 17:35 Według mnie jest to super opcja dla osób które nie mają BRW a zamówiły Nova Aetas Renaissance. Dzięki crosoverom będzie się dało wciągnąć 200% z duel Lex. Pomijając nasze marudzenie (na polskie realia gra jest droga) to 39 euro na zachodzie nie jest jakoś specjalnie dużą kwotą. Zwłaszcza że to wersja limitowana trybu gry z ashes o który prosili gracze a nie jak to niektórym się wydaje gateway do brw. Biorąc pod uwagę że cały nakład angielsko włoski rozszedł się jak świeże bułeczki to wydaje mi się że LMS w jakiś target trafiło
Dalej sprowadza się to z dokup coś innego lub miej coś innego a duel lex będzie miał sens.
A to, że wersja Eng się rozeszła, żadne zaskoczenie. Brw to świetna gra z dużym FOMO.
Co widać bo tym jak się ashes rozchodzi za 20 EUR z jedną figurka :)
Właśnie o tym pisze LMS w FAQ :)
Ogólnie BRW Duel Lex + karty z Sator Box i ta gra staje się niesamowicie regrywalna.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Skywarden »

Ja tam na razie nie mam rzutów obronnych. Pieniążki wydane zaraz po wejściu na stronę czachy. Liczę że ta gra powoli po prostu wziąć kilka magów i szkół magii - a wszystko dorzucić do pudełka ;). I się dobrze i szybko bawić. ;)
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Ezekiel »

Dla.mnie z perspektywy wielkiego fana i orędownika BRW, Duel jest bardzo średnim pomysłem. Tak naprawdę to jedna szkoła ekstra, bo dodatkowi magowie przy braku grania na asymetrycznych magów z Satora, kompletnie nic nie wnoszą. W bliskiej perspektywie jest Rebirth, w tym kontekście cenowo Duel wychodzi absurdalnie, a przynajmniej słabo. Oczywiście jeśli ktoś nie ma Satora to może mieć większy sens, ale nadal szkoda kasy, a na pewno w tej cenie.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Było gdzieś pokazane jak duże właściwie będzie pudełko? Bo to główny plus, jaki widzę - potencjalnie kompaktowe BRW na dwie osoby. A przed wyjściem można np podmienić talie na inną szkołę z dużego boksa, może też troche inne kafle mapy czy coś
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ArtIO
Posty: 543
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: ArtIO »

Seraphic_Seal pisze: 05 wrz 2023, 10:50 Było gdzieś pokazane jak duże właściwie będzie pudełko? Bo to główny plus, jaki widzę - potencjalnie kompaktowe BRW na dwie osoby. A przed wyjściem można np podmienić talie na inną szkołę z dużego boksa, może też troche inne kafle mapy czy coś


Ezekiel pisze: 05 wrz 2023, 10:12 Dla.mnie z perspektywy wielkiego fana i orędownika BRW, Duel jest bardzo średnim pomysłem. Tak naprawdę to jedna szkoła ekstra, bo dodatkowi magowie przy braku grania na asymetrycznych magów z Satora, kompletnie nic nie wnoszą. W bliskiej perspektywie jest Rebirth, w tym kontekście cenowo Duel wychodzi absurdalnie, a przynajmniej słabo. Oczywiście jeśli ktoś nie ma Satora to może mieć większy sens, ale nadal szkoda kasy, a na pewno w tej cenie.
A zagrasz w BRW na 2 osoby w 30-45 minut? Czy rozgrywka 1vs1 w BRW:R będzie krótsza niż 2-3 godziny?
Wiadomo jaka będzie cena retail BRW:R w Polsce? Jaka miała by być „dobra” cena Duel Lex?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

ArtIO pisze: 05 wrz 2023, 11:07 A zagrasz w BRW na 2 osoby w 30-45 minut? Czy rozgrywka 1vs1 w BRW:R będzie krótsza niż 2-3 godziny?
Wiadomo jaka będzie cena retail BRW:R w Polsce? Jaka miała by być „dobra” cena Duel Lex?
BRW/BRW:R można praktycznie zagrać 1v1 wg udostępnionej instrukcji dokładnie tak samo, jak kupując to nowe pudło.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

ArtIO pisze: 05 wrz 2023, 11:07 A zagrasz w BRW na 2 osoby w 30-45 minut? Czy rozgrywka 1vs1 w BRW:R będzie krótsza niż 2-3 godziny?
Wiadomo jaka będzie cena retail BRW:R w Polsce? Jaka miała by być „dobra” cena Duel Lex?
Na BRW jest całkiem spory hype, a mimo to gra od startu przedsprzedaży nie dobiła do 300 sprzedanych egzemplarzy na ten moment. To utwierdza mnie w przekonaniu, że cena jest zbyt wysoka.

I nie bardzo rozumiem dlaczego używasz tych argumentów. Nikt nie podważa faktu, ze BRW Duel jest dobra grą. Ja osobiście uważam, że SAMO duel lex jest mało regrywalne i cenowo nieadekwatne.
Ultras BRW kupi, bo to kolejny dodatek do BRW, a on MUSI mieć
Ktoś kto chce zacząć kupi i po kilku rozgrywkach będzie szukał czegokolwiek by gre urozmaicić
Ktoś kto ma BRW i BRW: rebirth ( i kilka dodatkow) - nie musi mieć Duel LEX, bo już ma dużo elementów. Chyba, że jest Ultrasem

I tak złośliwie na koniec:
ArtIO pisze: 05 wrz 2023, 11:07 A zagrasz w BRW na 2 osoby w 30-45 minut?
Zagram, bo sobie użyje trybu z Duel LEX, który mógł wyjść jako paczka 3 kart i mini książeczka z zmianami jak dla mnie
ArtIO pisze: 05 wrz 2023, 11:07 Czy rozgrywka 1vs1 w BRW:R będzie krótsza niż 2-3 godziny?
Bez problemu. Ograna ekipa, bez tłumaczenia zasad i nawet w 4 da radę.
ArtIO pisze: 05 wrz 2023, 11:07 Wiadomo jaka będzie cena retail BRW:R w Polsce?
To pytanie do Czachy. aczkolwiek myślę, ze w aleplanszówkach kupię dużo taniej
ArtIO pisze: 05 wrz 2023, 11:07 Jaka miała by być „dobra” cena Duel Lex?
To już indywidualna sprawa. W mojej opinii 120-130 to max. Nie przekonuje mnie ani kolekcjonerskie pudełko wypchane w połowie powietrzem, ani promka w innym języku ( nie lubię różnic językowych w grach. Mam je albo po angielsku albo po pl)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Ezekiel »

Nie będę cytował w odpowiedzi, bo podpisuję się pod całym powyższym postem. Ja pisałem swoją opinię z perspektywy posiadacza BRW z Satorem i lada moment Rebirtha.

W Duel nie ma dla mnie nic, co by było warte takich pieniędzy, nawet stricte do gry pojedynkowej. Jeśli miałbym być odbiorcą, który nie ma BRW, to taki produkt wydaje mi się bardzo słabo regrywalny. Jeśli to miałby by dodatek, to scd dla mnie maks w okolicy tych 120 zł. Nie znam ceny Rebirtha, ale bazując na cenie BRW oraz cenie (nie do końca miarodajnej) z KS Rebirtha, to dostajemy bardzo mało w tej cenie.

Moim zdaniem jedna szkoła to tyle co nic w takiej grze. Dodatkowo, aczkolwiek jest to kwestia osobistych preferencji, nie widzę żadnego sensu grać w BRW na dwie osoby. Ta gra błyszczy na 4/5 graczy na dużej planszy przy zróżnicowanych szkołach w grze, gdzie jest możliwe obieranie bardzo odmiennych strategii budowania swojej księgi oraz bardzo ważne jest pozycjonowanie na planszy. I jest tak, że akurat w Duelu widzę problem z sensownym wykorzystaniem części szkół z BRW, trudno stwierdzić jak będzie w przypadku Rebirtha.

Ogólnie uważam, że dla części osób może to być ciekawa propozycja, ale w kontekście fanów BRW raczej żerowanie na marce, przynajmniej w moim odczuciu. Kiedyś miałem problem z tym, że musiałem mieć wszystko do danej gry, ale na szczęście już się wyleczyłem, bo potem i tak bardzo często znaczna część ekstra contentu leży na półce.
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bobiaczek »

O ile kwotę mogę zrozumieć (1:mały nakład 2:gry się wydaje by zarabiać) to irytuje mnie nieudolność tłumaczenia. Ja rozumiem cięcie kosztów ale .. szanujmy się. Ktoś tam weryfikuje działanie google translatora? Kawałki ze wstępu:

aby potajemnie strzec szczątków największych Rycerzy, tych którzy wsławili się dzięki swoim umiejętnościom
Pokonany w bitwie pod Grunwaldem, został pozostawiony na śmierć zamknięty w Sanktuarium
Od tamtej pory Zakon opuścił Sanktuarium

Strach to czytać dalej. Co jeśli taka nieudolność dotyczy też BRW:R?
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: prib4 »

Taka nieudolność dotyczy tłumacza Czachy (temat często powtarzany ostatnio) i rebirth raczej będzie podobne pod tym względem niestety.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

W dziale Zrób to Sam kolejne tłumaczenie. Tym razem Ewokacje i Ekwipunek. viewtopic.php?p=1590352#p1590352
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Leviathan »

Recenzja Black Rose Wars na Wojennik TV:

jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: jediwolf »

Chciałem kupić BRW, ale czacha powiedziała, że nie wie czy zrobi dodruk i czy w ogóle zrobi. Kij im w oko. Nie róbmy dodruków bo po co, ale kupicie w przedsprzedaży, ale dowiedzenia. Powodzenia dalej z takim podejściem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Był już jeden dodruk
A kwestia jest taka, że rynek się nasyca

Po drugie zaraz bedIe rebirth, czyli brw 1.5, wiec nie dziwię się ze moze nie być dodruku podstawki
ODPOWIEDZ