Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: pcyzm »

jax pisze: 20 sie 2023, 11:22 Zero interakcji. Całkowite zero.
Ale na pewno tytuł do sprawdzenia.
To prawda, chociaż tam na PlanszówkachTV padło, że jak gra będzie sukcesem to tam może wymyślą jakiś dodatek wprowadzający negatywną interakcję (np.Wikingów). Na moje, to jeżeli Portal jest pewny tego dobrego przyjęcia gry to pewnie koncepcja dodatku już dawno jest więc to może było takie mrugnięcie okiem, czas pokaże.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Ayaram »

pcyzm pisze: 20 sie 2023, 12:09
To prawda, chociaż tam na PlanszówkachTV padło, że jak gra będzie sukcesem to tam może wymyślą jakiś dodatek wprowadzający negatywną interakcję (np.Wikingów). Na moje, to jeżeli Portal jest pewny tego dobrego przyjęcia gry to pewnie koncepcja dodatku już dawno jest więc to może było takie mrugnięcie okiem, czas pokaże.
Ostatnio akurat mówił, że na tą chwile nie ma żadnych planów na dodatek. W sensie - sprzeda się, dopiero zaczynają myśleć w ogóle co w tych dodatkach ma się pojawić.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Sloth »

Dostałem właśnie informacje od jednego z sprzedawców iż, "karty promocyjne będą dokładane do wszystkich egzemplarzy w przedsprzedaży a nie tylko sprzedawanych przez Portal. W związku z tym ja osobiście zamawiam 😁

Oczywiście nie biorę odpowiedzialności za informację z II ręki 😁
Julka182
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:54
Has thanked: 30 times
Been thanked: 5 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Julka182 »

Też się zastanawiam czy ta dodatkowa plansza Postępu z torami Biurokracji i Eksploracji jest warta tych 35zl różnicy pomiędzy portalem a innymi sklepami z planszowkami z darmowym odbiorem.. :roll:
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: litk »

Julka182 pisze: 04 wrz 2023, 21:00 Też się zastanawiam czy ta dodatkowa plansza Postępu z torami Biurokracji i Eksploracji jest warta tych 35zl różnicy pomiędzy portalem a innymi sklepami z planszowkami z darmowym odbiorem.. :roll:
Pewnie z czasem będą dostepne do kupienia w sklepie portalu jak wszelkie inne promoski, więc raczej nie warto.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: rand »

Wiadomo kiedy dokładnie jest premiera sklepowa? Kojarzę tylko, że w Październiku ale jest jakaś konkretna data?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Sloth »

rand pisze: 07 wrz 2023, 09:05 Wiadomo kiedy dokładnie jest premiera sklepowa? Kojarzę tylko, że w Październiku ale jest jakaś konkretna data?
Na stronie Portalu nie kojarzę. Wszędzie IV kwartał. Natomiast jak patrzyłem w Swoim zamówieniu to mam podane "wysyłka od 18 października"
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Malibu »

Premiera ma być na Essen czyli 5.10
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Tycjan »

rand pisze: 07 wrz 2023, 09:05 Wiadomo kiedy dokładnie jest premiera sklepowa? Kojarzę tylko, że w Październiku ale jest jakaś konkretna data?
5 października.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
FretkaFantastyczna
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: FretkaFantastyczna »

Opinia po kilku rozgrywkach - szybka, łatwa do wytłumaczenia, przepięknie wyrysowana. Zero negatywnej interakcji, co jednym się spodoba, ale innym nie. Wymaga dobrego planowania, żeby sobie budować kombosy, ale na szczęście nie miałam graczy analizujących wszystkie 13 milionów możliwych opcji, więc raczej jest to sprawne. Karty wydarzeń potrafią być bardzo przydatne, ale też wyjść w bardzo kiepskim momencie - ostatnio w pierwszej rundzie wyszła nam karta dająca fantastyczny bonus za hajs, ale na tym etapie nie masz nic i nie zdobędziesz na tyle, by skorzystać. Druga karta chyba była podobnego autoramentu, więc trochę frustracja. Za to położenie karty, która uruchamia nam łańcuszek kolejnych bonusów - czysta satysfakcja.

Jak wspominałam, gra jest przepięknie wyrysowana, a smaczku dodają diamenciki będące punktami. Ale i tu uwaga - niebieskie i zielone diamenty, które mają przecież różne wartości, w sztucznym świetle mogą być zbyt podobne i się pomylić podczas brania czy wymiany. Wolałabym chyba jakiś bardziej odróżniający się kolor, niechby nawet szary.

Nie znam innych gier z serii Osadników poza wykreślanką na Andka, ale jeśli pozostałe są równie ciekawe jak ta, to chętnie pogram.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:27 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Wroobel »

Portal zaczął wysyłkę zamówień przedsprzedażowych.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Atk »

Miałem okazję zagrać na Copernicon. Fanem takich gier nie jestem, ale jeśli się miło i przyjemnie. Kolejny tor zdaje się być dobra opcja, bo.... w mojej grze ja zrobiłem wszystkie 3 tory, a kolega przy stole zaczął już robić je od nowa. Gra pasjans na robienie silniczka. Grafiki jak zwykle na najwyższym poziomie z humorem. Jako lekka, szybka, prosta gierka mogę polecić, mimo że nie jestem jej targetem, bawiłem się dobrze.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: arracan »

Zagrałem wczoraj dwie szybkie partyjki solo i całkiem to przyjemne!

Osobiście nie miałem jakichś oczekiwań wygórowanych, ani nie przepadam za O:NI, ani Królestwa Północy mi mie siadły. Nie zeby to złe gry były, ot tak jakoś nie i już.

Podziemne Imperium to chyba dla mnie najfajniejsza gra w serii. Sprytna, prosta, bez zbędnych udziwnień i kombinacji, zostawia trochę fajnych decyzji do podjęcia. Do tego jest ładna i fajnie się prezentuje na stole, to zawsze spory plus :D
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: jacobPL »

Podobnie jak wyżej - "Narodzin" nie lubię, "Królestwa" szanuję za wykonanie i regrywalność, ale to "Podziemne" znalazło miejsce w kolekcji. Małe pudełko, fajne wykonanie, banalne zasady i próg wejścia, szybka rozgrywka. To bardzo uniwersalna gra na różne okazje, która świetnie uzupełnia cięższą kolekcję.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Ardel12 »

Podziemne Imperium rozegrałem na 2os i w sumie jak wyżej słusznie zauważono ten drugi jak i kolejni gracze są całkowicie zbędni. Tu nie ma negatywnej interakcji, ba tu nie ma żadnej. Ani zasady ani karty ani nawet tory nie dają jakiejkolwiek możliwości wpłynięcia na innego gracza. Gra trwa turbo szybko, bo 20min i możemy składać lub zagrać kolejną partię. 10 rund, 10 kart, 10 wydarzeń i tyle.

Mimo tej małej liczby tur jesteśmy w stanie sporo zrobić. Wszystko dzięki prostej zasadzie odpalania kolejnych kart budujących piramidę. Po dołożeniu nowej karty i jej użyciu, przechodzimy poziom niżej i możemy odpalić jedną ze stykających się kart z poprzednią i tak do momentu dojścia do planszetki. Comba w tej grze wskakują w sumie same. Dostajemy je za posiadanie tej samej lub różnych frakcji. Wszystko kręci się na otrzymywaniu kasy/PZ oraz mieleniu kasy na PZ lub wózki(dające PZ na koniec). Tur wiele nie ma, więc początkowy dociąg wygląda mi na bardzo ważny, choć w trakcie gry planszetka oferuje akcję dociągu aż 3 kart, ale jest to kosztem innych opcji.

Gra jest prosta jak budowa cepa. Zasady to 3 strony z czego tłumaczy się to w 5minut. Do zagrania na szybko jak znalazł, gdyż rozłożenie trwa minutę.

W przeciwieństwie do forumowiczów powyżej dla mnie gra jest zwykłym samograjem i decyzji tutaj jest jak kot napłakał. W zależności co się trafi nam na początku będziemy starali ciągnąć się w jedną z frakcji lub ich różnorodność, ale tutaj dociąg może nam wszystko zepsuć, więc raczej rzeźbimy z tego co mamy. Czy to problem w takiej krótkie grze? Powiedziałbym, że nie. Spokojnie w godzinkę zagramy nawet 3 partie, więc jest szansa na rewanż. Tory w sumie nie oferują wielu ciekawych akcji, raczej kolejne PZ i kasę, więc idziemy tam rozbujać naszą ekonomię a potem łupać dodatkowe punkty. Nie podoba mi się za to wybitnie, że koronna karta w układzie jest taka słaba i daje zawrotne 2PZ. Wszystkie z poziomu 4 mają tą samą akcję...No tutaj spory minus.

Podsumowując, gra całkowicie nie dla mnie. Przestrzeń decyzyjna mierna, a interakcja zerowa. Wydarzenia są ok. Tory nudnawe i zbyt łatwe do zrobienia(ot akcja idziesz po nim o X pól zgarniając bonus z pola, na którym się zatrzymasz i tyle). Spokojnie jednak, bo to zdanie pode mnie :D Dla graczy szukajacych lekkiej i szybkiej rozgrywki, gdzie nie tyle nawet ścigamy się z wrogiem co z naszymi własnymi osiągnięciami z poprzednich gier, może się okazać ciekawym wyborem. Sam jednak polecić nie mogę, bo szukam wyzwań i ciekawych wyborów w grach planszowych wraz z interakcją z innymi graczami. Tutaj wszystkiego brakuje. 5/10(meh).
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Mr_Fisq »

W zapowiedziach na stronie Portalu pojawił się dodatek: Aztekowie vs Dziwadła


Obrazek
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ