„Jakie gry dla pary” - jesienny ultimate tutorial

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
jacek1161
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2021, 13:40
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: „Jakie gry dla pary” - jesienny ultimate tutorial

Post autor: jacek1161 »

Podbijam to co wyżej było, u nas idealnie w parze chodzą:
1. Mr. Jack - zdecydowanie nasza ulubiona
2. Everdell
3. Pętla
4. Robinson Crusoe
5. Gejsze
6. Terraformacja Marsa
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: „Jakie gry dla pary” - jesienny ultimate tutorial

Post autor: kuleczka91 »

U nas w większości rozgrywki są 2 osobowe ;) Bardzo dobrze gra nam się w Woodcrafta, Podwodne miasta, Sagrada, Carnegie, Pory roku, Zaginiona Wyspa Arnak, Zamki Burgundii, Szarlatani z Pasikurowic, Karczma pod pękatym kuflem, Azul: Ogród Królowej, Viticulture.

Z lżejszych tytułów: Rzuć na tacę (cała seria), Wyspy Tukana, Little Town, Little Factory, Welcome to Nowe Las Vegas, Kaskadia.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: „Jakie gry dla pary” - jesienny ultimate tutorial

Post autor: Gab »

Długie jesienne wieczory to tylko Lovecraft w najlepszym wydaniu - czyli Posiadłość Szaleństwa 2ed, w tle klimatyczna muzyka, lampka wina i oczekiwanie co przyniesie dany scenariusz...
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: „Jakie gry dla pary” - jesienny ultimate tutorial

Post autor: arturmarek »

U mnie w domu jesień trwa cały rok, od wielu lat, i większość wieczorów spędzamy z żoną przy planszówkach.

My się odbiliśmy, ale na pewno warto polecić LCG. Arkham Horror/Marvel/Władca Pierścieni z koopów; Android/Gra o Tron z pojedynkowych (pozostałych zupełnie nie kojarzę).

Duże Kampanijne: Tainted Grail, Etherfields, 7th Continent - każda z nich fantastycznie działa na 2 osoby.
Detektywistyczne: Szerlok Holmes, Detektyw, Kroniki Zbrodni - kazda fantastyczna, uszeregowane od najmniej przyjaznej
Kooperacyjne "klasyczne": Spirit Island - nie potrzebujesz innej gry kooperacyjnej w kolekcji
Escape roomowe: Escape Tales, Exit

Szybkie: Spór o Bór, Azul, Patchwork, Kartografowie, WP: Konfrontacja - w tę ostatnią nie gram z żoną, tylko z synem, ale może w innym domu lepiej się przyjmie w parze

Przyjemne euro: Terraformacja Marsa, Ark Nova, Zamki Burgundii (daję w tej kategorii, mimo, że sam uważam Zamki za abstrakt), Na Skrzydłach (jeśli do grania w 2 osoby, to tylko Azja)

Mój top: Cywilizacja poprzez wieki, Uczta dla Odyna, Brass Lancashire (w sumie nie grałem w Birmingham, po przeczytaniu istrukcji nie wydaje mi się lepszy do grania na 2 osoby), Food Chain Magnate.
ODPOWIEDZ