Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

Udostępniam pierwszą misję fanowskiej kampanii Złomiarze (jest przetłumaczony podręcznik na BGG oraz po angielsku Scavengers). Planują przetłumaczyć całość, trochę wolno to idzie, bo ta fanowska kampania została przepisana specjalnie pod aplikację. Zupełnie inaczej jest w oryginalnych misjach, gdzie są wrzucone do aplikacji w 1 do 1, tak tutaj zostało to trochę przerobione.

Misja Spontaniczne przymierze
https://drive.google.com/drive/folders/ ... share_link

Miłego grania i May the 4th be with You !
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Mr_Fisq »

Złamałem się i ze względu na fanowską aplikację (solo/co-op i działa pod Linuxem :+1:) spróbuję IA - na pierwszy ogień pójdą zgodnie z kolejnością wydawania: Podstawka + Twin Shadows.

Zastanawiam się jeszcze nad małymi boxami. 13thSON tak jeszcze dopytam pod kątem aplikacji - w sekcji Expansion są tylko "duże" dodatki, nie ma pojedynczych postaci. Czyli małe dodatki spełniają tylko rolę wizualną (podmiana żetonu na figurkę) jeśli chcę grać z aplikacją? Nie ma innych korzyści?

Edit:
Jeszcze jedna kwestia odnośnie dużych dodatków w aplikacji: są tu mechanizmy znane z Posiadłości Szaleństwa 2ed, w których zawartość z dodatków może urozmaicić scenariusze z podstawki?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

Nie wiem, jak w aplikacji, ale małe dodatki zawsze dorzucały jedną misję poboczną i kilka kart. Więc trochę więcej, niż czysta kosmetyka, ale na pewno nic, o co warto się zabijać. Przy czym mówię to jako posiadacz kompletu tego, co do SW:IA wyszło.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Mr_Fisq »

Tak, większość małych dodatków zawiera misje fabularne, tylko zastanawiam się, na ile są wykorzystywane w aplikacji.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: goldsun »

Wydaje mi się (ale głowy uciąć sobie za to nie dam), że te scenariusze od figurek, są w aplikacji.
Dodałbym jeszcze, że chyba tylko figurki rebelii dodawały scenariusze do wykorzystania w kampaniach.
Figurki imperium i neutrali, dodawały po 2 mapki do skirmiszów, plus jakieś karty zagrożenia albo coś podobnego.
A jeśli grasz z aplikacją, to te karty zagrożenia i tak ci wejdą z aplikacji, więc w ogóle ich nie potrzebujesz fizycznie - tak przynajmniej kojarzę, że mi wyszło, jak z aplikacją trochę pograłem.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Mr_Fisq »

goldsun pisze: 07 maja 2023, 15:59 Wydaje mi się (ale głowy uciąć sobie za to nie dam), że te scenariusze od figurek, są w aplikacji.
Tego właśnie się spodziewam - w takiej sytuacji figurki to głównie podbijanie estetyki.
goldsun pisze: 07 maja 2023, 15:59 Dodałbym jeszcze, że chyba tylko figurki rebelii dodawały scenariusze do wykorzystania w kampaniach.
Figurki imperium i neutrali, dodawały po 2 mapki do skirmiszów, plus jakieś karty zagrożenia albo coś podobnego.
Na pewno nie jest to regułą. Do Royal Guard Championa masz side-quest kampanijny, vide unboxing:
Na ogół w opisach małych pudełek podają informację, czy zawiera scenariusz "kampanijny".
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: goldsun »

Mr_Fisq pisze: 07 maja 2023, 16:43
goldsun pisze: 07 maja 2023, 15:59 Wydaje mi się (ale głowy uciąć sobie za to nie dam), że te scenariusze od figurek, są w aplikacji.
Tego właśnie się spodziewam - w takiej sytuacji figurki to głównie podbijanie estetyki.
Tak realnie to chyba dałoby się grać z aplikacją, w ogóle nie posiadając nawet podstawki. ;-)
Tak mi się przynajmniej wydaje. Bo i tak w aplikacji zaznaczać trzeba kto dostał obrażenia, kto zginął, kto dostał jakie bonusy itp.
Mr_Fisq pisze: 07 maja 2023, 16:43
goldsun pisze: 07 maja 2023, 15:59 Dodałbym jeszcze, że chyba tylko figurki rebelii dodawały scenariusze do wykorzystania w kampaniach.
Figurki imperium i neutrali, dodawały po 2 mapki do skirmiszów, plus jakieś karty zagrożenia albo coś podobnego.
Na pewno nie jest to regułą. Do Royal Guard Championa masz side-quest kampanijny, vide unboxing:
Na ogół w opisach małych pudełek podają informację, czy zawiera scenariusz "kampanijny".
Nie jest to bezwzględną regułą, ale tak chyba powyżej 50% tych figurek imperium/neutrali nie ma misji do kampanii.
Tu masz rozpisane w jednym miejscu, co dostajesz w każdym pudełku.
https://imperial-assault.fandom.com/wik ... al_Assault
Do tych figurek pojedynczych dostajesz też jakieś karty które je lekko upgrade'ują - w tych małych pudełeczkach.
Ale nie jest to jakiś duży rozwój tych postaci, główny plus z nich, to, że możesz je do kolejnych misji wziąć później więc zawsze to jeden strzał więcej, ale też chyba tylko 1 figurkę na misję? Po stronie imperium chyba więcej dodatkowych figurek mogło wejść z tego co kojarzę, albo bardziej różnorodnie - tu się bardziej przydają.
Miałem trochę "meh" jak zacząłem grać, że te dodatkowe figurki jednak dodają bardzo mało do rozgrywki po stronie rebelii.
Ale w skirmiszach już nie ma takich ograniczeń/bohaterowie się tak nie rozwijają, więc tu się bardziej przydają, bo wszystkie postacie są bardziej wyrównane.

I jeszcze mi się przypomniało, ze apka ma jakiś tryb zaawansowany, w którym coś zmienia się w misjach, chyba więcej wrogów wchodzi, albo jest większy zbiór "kto może wejść". Za to możesz dostać więcej bonusów niż masz na papierze. Ale kojarzę, że szło to w jakiś kosmos, przynajmniej dla mnie. Nie było zachowanego tego ile i jak ograniczone mają być grupy wsparcia imperium z tego co kojarzę. I chyba też nie był poprawnie uwzględniany poziom zagrożenia, albo ja gdzieś coś źle liczyłem.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

Mr_Fisq pisze: 07 maja 2023, 12:53 Złamałem się i ze względu na fanowską aplikację (solo/co-op i działa pod Linuxem :+1:) spróbuję IA - na pierwszy ogień pójdą zgodnie z kolejnością wydawania: Podstawka + Twin Shadows.

Zastanawiam się jeszcze nad małymi boxami. 13thSON tak jeszcze dopytam pod kątem aplikacji - w sekcji Expansion są tylko "duże" dodatki, nie ma pojedynczych postaci. Czyli małe dodatki spełniają tylko rolę wizualną (podmiana żetonu na figurkę) jeśli chcę grać z aplikacją? Nie ma innych korzyści?

Edit:
Jeszcze jedna kwestia odnośnie dużych dodatków w aplikacji: są tu mechanizmy znane z Posiadłości Szaleństwa 2ed, w których zawartość z dodatków może urozmaicić scenariusze z podstawki?
Przygotowując kampanię przygotowujesz tak naprawdę talię kart misji. W zależności od kampanii, ale w podstawce to jest bodajże tak, że co druga misja jest fabularna, a co druga misja jest poboczna. Poboczną misję rozgrywasz tą z kart.

Każdy zestaw sojusznika/przeciwnika zawiera 1 misję. Więc także tą kartę misji, która może urozmaicić kampanię. W aplikacji wszystkie te misje są w folderze "Pozostałe".

Na początek jednak polecam rozegrać kampanię z podstawki, ta zawiera wszytko co potrzeba aby się dobrze bawić.

P.S.

Mój początek przygody z tą grą wyglądał tak, że rozgrywaliśmy kampanię z podstawki i to ja jako właściciel gry grałem Imperium, więc zawsze sprawdzałem i przygotowywałem następną misję. Jak widziałem, że będzie w niej np. Han Solo, to stwierdzałem, że nie ma bata, trzeba go dokupić, bo jak to będzie wyglądało :D
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: maciej.kr »

Banalne pytanie:

Mam podstawkę i przymierzam sie do kampanii. Mam te kilka dodatków miedzy innymi Luka , Leie, Hana Solo, Chewbacce.
Czy mogę nimi grać kampanię czy musze zaczynać postaciami z podstawki?

Z góry dzięki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Mr_Fisq »

W IA nie wcielamy się w postacie z tych malutkich dodatków - nie są one pełnoprawnymi postaciami do prowadzenia w kampanii, a jedynie potencjalnymi sojusznikami prowadzonych postaci.

Edit:
Dodatkowe postacie masz w średnich (np. Twin Shadows) i dużych (np. Return to Hoth) dodatkach.

Edit2:
Ostatnio oglądałem ranking postaci z poszczególnych dodatków:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: maciej.kr »

Mr_Fisq pisze: 15 maja 2023, 12:14 W IA nie wcielamy się w postacie z tych malutkich dodatków - nie są one pełnoprawnymi postaciami do prowadzenia w kampanii, a jedynie potencjalnymi sojusznikami prowadzonych postaci.

Edit:
Dodatkowe postacie masz w średnich (np. Twin Shadows) i dużych (np. Return to Hoth) dodatkach.
Zastanawia mnie w jaki sposób można te małe dodatki wykorzystać? widziałem np: przy Lei że potrzebny jest powrót na Hoth żeby z niej korzystać. Nie ma innej opcji?
powrót na hoth jest niedostępny albo jest za jakieś niebotyczne kwoty więc Leia idzie na półkę?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: miker »

maciej.kr pisze: 15 maja 2023, 13:02 Zastanawia mnie w jaki sposób można te małe dodatki wykorzystać? widziałem np: przy Lei że potrzebny jest powrót na Hoth żeby z niej korzystać. Nie ma innej opcji?
powrót na hoth jest niedostępny albo jest za jakieś niebotyczne kwoty więc Leia idzie na półkę?
Ja poszedłem w mix polsko-ang.
PL: podstawke, bespinski gambit, krolestwo jabby
EN: return to hoth, tyrants of lothal, heart of the empire, twin shadows
Male dodatki, wybrane, mam po polsku. Ale tu najlepierw sprawdz, ktore sa rzeczywiscie potrzebne, bo wiele jest zastapionych zetonami i wtedy nie masz tylko figurki, dodatkowej misji i kilku kart, ktore moim zdaniem nie sa konieczne.

Mialem troche farta znajdujac je w znosnych (dla mnie) cenach. Jak szukasz polskich wersji, to musisz miec gruby portfel na gosci sprzedajacych po "rynkowych" cenach. Stad poszedlem w wersje EN. I nie zaluje.
Prawda jest taka, ze jak w przyszlosci bedziesz chcial cokolwiek dokupic, to beda to raczej wersje angielskie, bo polskie nie wyszly wszystkiego.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja nie jestem fanem mieszania języków w grach. Wersja polska weszła w stadium "białego kruka" i ceny rzeczywiście są zaporowe.

Ja planuję rozwiązać ten problem kupując tylko wersje angielskie + obkupić się w kluczowe dodatki w stosunkowo krótkim czasie => gra nie jest rozwijana, ciężko powiedzieć kiedy FFG odwidzi się jej drukowanie, a ja nie zamierzam płacić spekulacyjnych stawek.

Edit:
Jeśli skusiłbyś się na wersje angielskie, to w dobrej cenie w Rebelu jest Twin Shadows - może nie najlepszy dodatek, ale mi kupując z dodatkowymi rabatami udało się zejść do 130PLN, to stosunek zawartości do ceny jest bardzo atrakcyjny.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: psia.kostka »

Mr_Fisq pisze: 15 maja 2023, 13:57 nie zamierzam płacić spekulacyjnych stawek.
"Slynne ostatnie slowa" przed otwarciem szeroko portfela, by dopelnic kolekcje :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Mr_Fisq »

Próbuję sobie przypomnieć czy kupiłem coś w "spekulacyjnej cenie" i mam pustkę - na szczęście w głowie, nie w portfelu ;)

Nie powiem - omija mnie z tego powodów Chaos w Starym świecie, Ankh-Morpork, czy karciany Blood Bowl, ale gier jest tyle, że jakoś to przeżyję ;)

Wracając do SW: ta gra nawet w wersji angielskiej kosztuje sporo - licząc po cenach katalogowych ze strony FFG: 485$ podstawka z kompletem pudełkowych dodatków, jak chcesz jeszcze małe dodatki to dolicz do tego ponad 600$ (40 pudełek).

Jakbym miał płacić spekulacyjnie x2-3, to nawet bym na tę grę nie spojrzał.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: maciej.kr »

Na razie pogram kampanię plus mam gambit i trochę tych małych dodatków z misjami pobocznymi.
Twin Shadow już kliknąłem na Rebelu.
Zamówiłem tez sobie w asmodee Imperatora i Boba Feta i Ashoka Tano . Zobaczę jak pójdzie im wysyłka. Pewnie jak załapię to kupię rozszerzenia u nich.

Dzięki za doradzenie co i jak
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Mr_Fisq »

maciej.kr pisze: 15 maja 2023, 14:56 Zamówiłem tez sobie w asmodee Imperatora i Boba Feta i Ashoka Tano . Zobaczę jak pójdzie im wysyłka. Pewnie jak załapię to kupię rozszerzenia u nich.
Pochwal się później w odpowiednim wątku jak poszła wysyłka.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
qrak
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:03
Lokalizacja: Czestochowa
Has thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: qrak »

Hej, zastanawiam sie nad kupnem impriala do gry solo/2 graczy i zastanawiam sie nad sensownością - gra jest praktycznie niedostępna w PL, ponadto ma prawie 10 lat i zastanawiam sie jak zestarzała sie dla osób, które w nią grają. Sa jakieś gry, które ja dla was zastąpiły?
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: jediwolf »

qrak pisze: 07 wrz 2023, 10:18 Hej, zastanawiam sie nad kupnem impriala do gry solo/2 graczy i zastanawiam sie nad sensownością - gra jest praktycznie niedostępna w PL, ponadto ma prawie 10 lat i zastanawiam sie jak zestarzała sie dla osób, które w nią grają. Sa jakieś gry, które ja dla was zastąpiły?
Jedna z najlepszych gier planszowych w świecie Star Wars. Jak lubisz to uniwersum to must have. Można grać 1 vs reszta, albo używać apki stworzonej przez fanów, żeby odpalić full coop. Klimat Star Warsów wylewa się z każdej strony. Wg. mnie gra zestarzała się bardzo dobrze, podobnie jak staruszek Eldritch Horror, który dalej ma sporo fanów i nowych graczy. Jedyny minus to niestety to co napisałeś, ciężko już to u nas kupić. Zatu games z UK ma często dodruki i tam można sporo znaleźć.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: arian »

qrak pisze: 07 wrz 2023, 10:18 Hej, zastanawiam sie nad kupnem impriala do gry solo/2 graczy i zastanawiam sie nad sensownością - gra jest praktycznie niedostępna w PL, ponadto ma prawie 10 lat i zastanawiam sie jak zestarzała sie dla osób, które w nią grają. Sa jakieś gry, które ja dla was zastąpiły?
Jak dla mnie to nie zestarzała się wcale i jest jednym ze sprytniejszych systemów. Ja nie widzę gry nie będącej typowym bitewniakiem, który miałaby ją zastąpić. Tym bardziej, jeśli ktoś zastanawia się nad graniem w tryb skirmish. Granie z oficjalną aplikacją też jest fajne i dalej ją wyciągam co jakiś czas, ale tam różnorodności dodaje zakup dodatków, więc warto mieć przynajmniej te, które są wymagane do odblokowania nowych kampanii, bo jednocześnie powiększają zasób dostępnych bohaterów, a niektórymi gra się naprawdę fajnie.

No i jest jeszcze aplikacja fanowska, która pozwala rozegrać misje z księgi kampanii, a tych jest mnóstwo.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: MowMiStefan »

arian pisze: 07 wrz 2023, 11:51zasób dostępnych bohaterów, a niektórymi gra się naprawdę fajnie.
A co w szczególności byś polecił do zakupu?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

Uważam, że ta gra w ogóle się nie zestarzała. Co więcej uważam, że była za dobra i dlatego przestali ją ciągnąć. Jaka inna gra pozwala grać w trybie solo (vs apka), w trybie skirmish 1 vs 1 i w trybie kampanii 1 kontra wielu ? Zamiast tego woleli zrobić SW Legion i trzepać same figurki, zamiast wymyślać kolejne kampanie, kasa większa za mniejszy nakład pracy w mojej opinii.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: psia.kostka »

13thSON pisze: 08 wrz 2023, 12:10 woleli zrobić SW Legion i trzepać same figurki, zamiast wymyślać kolejne kampanie, kasa większa za mniejszy nakład pracy
FFG chyba lekko uschlo, a licencje SW obrabia AtomicMassGames, ktory zdaje sie jest figurkowym producentem.

BTW jeszcze chyba bylo tak, ze licencje na planszowki mial ktos inny obecnie (hasbro?), a Asmodee na gry figurkowe. Moze juz to sie zmienialo, nie sledzilem ostatnio. W sumie wyszedl ten SW-Pandemic, karcianka.

No i Imperial Assault wciaz trzepie im kase, bo jest dodrukowywany wciaz. Angielskie pudla dostepne. Znow pytanie retoryczne do Galakty czemu w to nie gra juz.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: arian »

MowMiStefan pisze: 07 wrz 2023, 11:54 A co w szczególności byś polecił do zakupu?
Myślę, że najlepiej zacząć po kolei od dużych dodatków, czyli jeśli zamierzasz grać z aplikacją, to Return to Hoth i Jabba's Realm, które osobno odblokowują drugą i trzecią kampanię w aplikacji (pierwsza jest związana z podstawką). Później, jeśli chcesz odblokować w apce tryb grania na punkty i wykańczania fal przecieników na jednej dużej mapie, to możesz kupić Heart of the Empire i Twin Shadows (jedna mapa) i The Bespin Gambit i Tyrants od Lothal (druga mapa).

Natomiast co do bohaterów, to zależy od preferencji. Mnie świetnie grało się Loku Kanoloa (snajper z Return to Hoth) i Shylą Varad (Mandalorianka z Jabba's Realm). Z małych dodatków fajny jest David Elso (Jedi z The Bespins Gambit). Całościowo najfajniejszych Bohaterów ma chyba Jabba's Realm. Return to Hoth ma trochę kiepskiego robota medycznego MHD-19, którym zagrałem raz i nie mam zamiaru nigdy więcej.

Z drugiej strony kolejne dodatki to też więcej przeciwników, więcej kampani do grania w trybie dwuosobowym (jeden gracz prowadzi bohaterów, a drugi siły Imperium). Z przeciwnikami bywa różnie i w aplikacji czasami mieszanie dodatków sprawia, że pojawiają sie mało klimatyczne połączenia, chociaż przy odrobinie wyobraźni można sobie dopowiedzieć do tego jakąś hisotirę. Grając z żywym przecienikiem dodatkowy wybór to zawsze plus. Małe rozszerzenie oferują fajne którkie kampanie bez aplikacji, gdzie awansuje się szybciej i przygodę można skończyć podczas dwóch-trzech dłuższych sesji. Duże pudełka to już jednak sporo więcej grania i wolniejsze awansowanie.

No i kampanie w aplikacji to zawsze pięć misji plus trochę czytania pomiędzy. Są jakieś drobne wybory, ale zazwyczaj gra się po prostu to samo, ze zmianami w postaci losowych przeciwników. Kampania do gry podstawowej jest najbardziej prostoliniowa, ale na początek w sam raz. Hoth już oferuje pewne fajne zabiegi mechaniczne, ale kampania na Tatooine u Jabby jest zdecydowanie najlepsza, najciekawsze mechanicznie i fabularnie.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: MowMiStefan »

arian pisze: 08 wrz 2023, 13:36
MowMiStefan pisze: 07 wrz 2023, 11:54 A co w szczególności byś polecił do zakupu?
Myślę, że najlepiej zacząć po kolei od dużych dodatków, czyli jeśli zamierzasz grać z aplikacją, to Return to Hoth i Jabba's Realm, które osobno odblokowują drugą i trzecią kampanię w aplikacji (pierwsza jest związana z podstawką). Później, jeśli chcesz odblokować w apce tryb grania na punkty i wykańczania fal przecieników na jednej dużej mapie, to możesz kupić Heart of the Empire i Twin Shadows (jedna mapa) i The Bespin Gambit i Tyrants od Lothal (druga mapa).
Dziękuję. A jest sens polować/kupować pojedyncze zestawy figurek? To co jest w siedmiu falach w Sojusznikach i Przeciwnikach: http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/sta ... postTabs=2
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
ODPOWIEDZ