Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: Sixshot »

Przeglądałem sobie YT i tak mi się nasunął taki oto tytuł ,jest to raczej typowy DC w klimacie D&D, gra wygląda zacnie na filmiku, ciekawe ile będzie kosztować ta wersja Ultimate co ją tak reklamują.
Jest to jakaś reedycja , na BBG z tego co widzę noty 8,9.

Czy ktoś z was grał już może w tą gierkę ? Warto ? niewarto ?
Ciekawe jak w "praniu" ta gra wygląda. Czy się np nie nudzi po kilku walkach itp



Tutaj Link do KS'a 27 czerwca rusza .


https://boardgamegeek.com/boardgame/298 ... adventures
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: gregorry »

Widzę, że jest też preview

Kod: Zaznacz cały

https://www.kickstarter.com/projects/dragorigames/tanares-adventures-ultimate-edition?ref=bggforums&token=77fe1b8d
Wygląda jakby był jeden box jako standalone ze wszystkim za 189$ i wersja standee za 129$
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: Dhel »

Ponizsze na podstawie zaczytanych opinii:

Gra podstawowa Arena szału nie robi, dobry dungeon crawler z mapą i terenami, natomiast słyszałem opinie, że umiejętności są podobne, niby masz taktykę, ale wychodzi na to czy zastosujesz zdolność A czy zdolność B sprowadza się do tego, że jest praktycznie taki sam efekt obrażeń, tylko inaczej liczony. Gra jest dobra/solidna jako jedna misja do zagrania, a tych misji trochę jest.

Natomiast dodatek Tanares zrobił z gry dobrej grę rewelacyjną, wg opinii osób, które znam z bgg i ograły dużo podobnych gier to Tanares jest jedną z najlepszych gier - kampanii. Nie wiem tylko, bo nigdzie nie doczytałem czy to jest gra na raz czy może struktura zachęca do nowych przejść.
Zastosowali ciekawe mechaniki, np. są drzwi które muszą być otworzone odpowiednia kombinacją przycisków na planszy (należy stanąć), natomiast nie możesz np. się wtedy ruszyć z tych pól, bo inaczej zabawa od nowa. I oczywiście potwory mają zdolność odpychania/przyciągania i robi się gra, gdzie trzeba mocno się nakombinować by potworka wmanewrować w ruch, który chcemy.
Minus to stołożerność, wymóg grania tylko 4 bohaterami (ale jest tryb ala Oathsworn, gdzie nie trzeba grać bohaterem tylko łatwiejszym w prowadzeniu 'giermkiem'). No i ilość pudeł była mocno upierdliwa, dlatego też teraz robią dodatek z wersją big boxa by to jakoś lepiej upchać. Chociaż tam jest tyle figurek, że jestem ciekawy czy ten big box mi przez drzwi przejdzie...
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: gregorry »

Ten bigbox to dwubox :wink: W preview KSa kożna obejrzeć
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: Dhel »

A tak, widziałem filmik i zapomniałem. Jestem ciekaw rozmiaru tego, bo naprawdę tam jest sporo dobra. No i czy ceną nie zabiją (pewnie zabiją i dobiją :/)
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: gregorry »

Dhel pisze: 11 cze 2023, 12:38 A tak, widziałem filmik i zapomniałem. Jestem ciekaw rozmiaru tego, bo naprawdę tam jest sporo dobra. No i czy ceną nie zabiją (pewnie zabiją i dobiją :/)
Ceny też są w preview :D Spójrz na link który podałem wyżej do previw KS, jest już draft strony. Może się zmienić oczywiście ale jakieś rozeznanie daje.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: Zmij »

Fajnie że wydają poprawiona wersje, cena wg mnie nadal atrakcyjna jak za tyle dobra 189USD+vat za Arena+Tanares z ok 100 figurkami i 4 książkami kampanii i do tego można nawet dokupic narracje audio. Obserwowałem ta gre wczesniej ale sie nie zdecydowalem ale teraz wezme zachecony pozytywnymi recenzjami, np
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: Sixshot »

Ktoś z was decyduje się na tą grę ? Ja mam póki co ustawione tą wersję za 189$ Jak w ogóle ta gra wypada w stosunku do innych dungeon crawlerow waszym zdaniem ? Ktoś już grał i mozę porównać tj 1) stopień skomplikowania 2) czas rozgrywki jednego lochu 3) ta rozbudowa miasta 4) czy ta różnorodność bohaterów to na + czy to jest powtarzający się schemat tego samego i można by uprościć do standardowych 6-8 ? Figurkowo gra wydaje się jak na moje top-topow w stylu Dungeon & Dragon. Figurki smoków robią wrażenie chociaż wydać 650$ na all ina + vat + przesyłka to wyjdzie raczej coś koło 3,5k zł ..eh i znowu włącza mi się kupowanie wzrokiem ,a gra może się okazać zwykłą klepaniną ubraną w kolorowe piórka
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: japanczyk »

Wciaz czekam na dostawe poprzedniej kampanii
Ale biroac pod uwage, ze znowu beda zmieniac gre to chyba od razu puszcze dalej i zamowie ultimate
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: Zmij »

Biorę pledge za 189usd+może narrację foreteller i w zupełności mi to wystarczy bo na tony wielkich figurek smoków nie mam miejsca ani też nie są jakieś wybitne więc lepiej środki przeznaczyć na inną grę. W tym pledge jest zawarte z 90% gameplayu z którego pewnie i tak zobaczę ok 50%🙂
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: Sixshot »

Mnie zastanawia czy te smoki to są po prostu figurki zamiast jakiś żetonów np i będzie można z nimi walczyć kupując podstawkę czy jednak trzeba kupić smoki , aby mieć ich karty itp i moc z nimi walczyć ?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: Zmij »

Sixshot pisze: 03 lip 2023, 13:28 Mnie zastanawia czy te smoki to są po prostu figurki zamiast jakiś żetonów np i będzie można z nimi walczyć kupując podstawkę czy jednak trzeba kupić smoki , aby mieć ich karty itp i moc z nimi walczyć ?
Nie wczytywałem się jakoś dokładnie ale kojarzę ze są jakieś dodatkowe misje z nimi zwiazane, nie jest to tylko zastąpienie jakiegoś elementu podstawki figurka
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: japanczyk »

Sixshot pisze: 03 lip 2023, 13:28 Mnie zastanawia czy te smoki to są po prostu figurki zamiast jakiś żetonów np i będzie można z nimi walczyć kupując podstawkę czy jednak trzeba kupić smoki , aby mieć ich karty itp i moc z nimi walczyć ?
Nie, masz dodatkowe karty i questy zwiazane ze smokami, a nawet mini-kampanie
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: olsszak »

gregorry pisze: 11 cze 2023, 12:28 Ten bigbox to dwubox :wink: W preview KSa kożna obejrzeć
Tylko czy w nim się mieści wszystko ze smokami razem?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: olsszak »

Już znalazłem. Niestety smoki się nie mieszczą i jeszcze kilka potworow


Obrazek

Czy ktoś kojarzy czy były jakieś sensowne oszczędności na przesyłce w kilka osób ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Arena: The Contest – Tanares Adventures (Alexandre Aboud)

Post autor: malpka »

olsszak pisze: 19 lip 2023, 07:54 Czy ktoś kojarzy czy były jakieś sensowne oszczędności na przesyłce w kilka osób ?
Właśnie powoli zamykam pledge i:
- 1x Deluxe Returning Backer Bundle - shipping 59,39$, z VAT ~73$ ~315,60 PLN
- 2x Deluxe Returning Backer Bundle - shipping 89,33$, z VAT ~ 110$ ~474 PLN
Oszczędność wychodzi ~79 PLN
ODPOWIEDZ