Cascadero (Reiner Knizia)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

Jejciu, jejciu, nowy kafelkowiec Knizii:
https://boardgamegeek.com/boardgame/401216/cascadero

:D grafiki Iana O
:cry: niestety kickstarter
:D Średniowieczna Europa, a nie jakieś znowu bliskie wschody

Więcej info - https://boardgamegeek.com/thread/315231 ... icted-faqs
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: garg »

I od razu jest zapowiedź wersji kościanej - Cascadito :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

garg pisze: 12 wrz 2023, 20:54 I od razu jest zapowiedź wersji kościanej - Cascadito :lol:
Która ma mieć więcej interakcji (sic!), przez draft kości. :o
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: BartP »

Twoją wypowiedź można zrozumieć dwuznacznie: wersja kościana pewnie będzie miała mniej interakcji niż Cascadero, niemniej na razie chwalą się większą interakcją niż w typowym roll'n'wricie. Dzięki, chłopaki, za linki; zainteresowali mnie. Miałem wrażenie, że niektóre pytania i odpowiedzi były kierowane wprost do mnie :). Tak jak normalnie nie patrzę nawet na wykreślanki, tak tej się przyjrzę. No a planszowa wersja to raczej szykuje się solidna pozycja. Wszystkie wymienione tytuły, na barkach których gra wyrosła (Laguna, Babylonia, Samuraj, Yangtze, Eufrat...), bardzo lubię, więc trzeba przyznać, że umiejętnie wędkę zarzucili.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: poxi »

Ładne to. Podoba mi się bardziej niż Huang. Mam nadzieję, że kapania będzie sensowna.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: SeekerKuba »

Kampania dziś wystartowała.
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 216 times
Been thanked: 39 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

SeekerKuba pisze: 10 paź 2023, 15:53 Kampania dziś wystartowała.
Zbiorówka by się przydała :D
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: SeekerKuba »

Po kampanii będzie można jako addon dorzucić gry allplay min nową edycję Throught the desert.
JamesCC
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2019, 21:09
Been thanked: 5 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: JamesCC »

Zdecydował się ktoś? Zostały 3 dni do końca kampanii i zastanawiam się czy zamawiać. Gra wydaje się prosta, przyjemna i ładnie wykonana, ale po dodaniu vatu i kosztów przesyłki robi się droga jak na wykładanie pionków na plansze.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: warlock »

Ja stwierdziłem że odpuszczę - mam na regale Samuraja, Tygrys i Eufrat oraz Babylonię i już te gry nie lądują na stole tak często, jakbym sobie tego życzył ;). Kolejna planszówka w takim stylu tylko rozwodni kolekcję.

Ale jeśli nie masz na regale tego typu gier od Doktora to rozważ wsparcie... ;)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: siepu »

Podoba mi się i jestem zainteresowany, tylko obecnie KS u nas kompletnie nie mają sensu.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: SeekerKuba »

Gra wychodzi troche drogo jak na to czym jest... Po początkowym hypie udało mi się wybić zakup tej gry z głowy.
Teraz jeszcze musze powtórzyć powyższe do nową edycją przez pustynie. Mam lagune, babylonie, YY i TiE i samuraja i wiem ze Lagauna to reimplementacja przez pustynie aczkolwiek gamplayowo wygląda dużo ciekawiej niż cascadero. Niestety cenowo przez pustynie wypada jeszcze gorzej. 60 dolców za grę z dodatkami plus dostawa 9 plus vat...
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: karmazynowy »

Phalanx będzie wydawał coś od Knizii, może to to?
Spoiler:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: japanczyk »

karmazynowy pisze: 30 paź 2023, 14:04 Phalanx będzie wydawał coś od Knizii, może to to?
Spoiler:
Nie, ma to byc nowa autorska gra
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: 612 »

Ja wsparłem bez zastanowienia, jeden z moich ulubionych autorów gier na których jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Można to oczywiście odbierać jako wykładanie pionków na planszę za duże pieniądze, ale ja patrzę na to trochę inaczej: oczekuję prostej i eleganckiej mechaniki, szybkich tur, tego pojedynkowego odczucia, jakie gry Knizii mi zawsze fundują i wiem, że to dostanę, nawet zasad nie muszę czytać. Dla mnie to wartość za którą jestem w stanie płacić jak za zboże czy inne gry GMT, bo nie lubię dzisiejszych przekombinowanych gier euro, męczą mnie i w nie nie inwestuję. Nie trafia też do mnie przelicznik wartości gier bazujący na liczbie elementów w pudełku. Za dużo już w życiu pograłem żeby nie wiedzieć, jak boleśnie prawdziwe w planszówkach jest, że ilość nie ma żadnego przełożenia na jakość. Zamiast znowu ziewać przysypany kartonem wolę sobie poukładać kafelek za kafelek, dostać bęcki, zresetować i spróbować jeszcze raz.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: khuba »

Też wsparłem, w PM ma być możłiwość doboru gier z KSa AllPlaya (możliwe że dorzucę wtedy jeszcze Through the Desert).
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: SeekerKuba »

612 pisze: 30 paź 2023, 21:08 Ja wsparłem bez zastanowienia, jeden z moich ulubionych autorów gier na których jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Można to oczywiście odbierać jako wykładanie pionków na planszę za duże pieniądze, ale ja patrzę na to trochę inaczej: oczekuję prostej i eleganckiej mechaniki, szybkich tur, tego pojedynkowego odczucia, jakie gry Knizii mi zawsze fundują i wiem, że to dostanę, nawet zasad nie muszę czytać. Dla mnie to wartość za którą jestem w stanie płacić jak za zboże czy inne gry GMT, bo nie lubię dzisiejszych przekombinowanych gier euro, męczą mnie i w nie nie inwestuję. Nie trafia też do mnie przelicznik wartości gier bazujący na liczbie elementów w pudełku. Za dużo już w życiu pograłem żeby nie wiedzieć, jak boleśnie prawdziwe w planszówkach jest, że ilość nie ma żadnego przełożenia na jakość. Zamiast znowu ziewać przysypany kartonem wolę sobie poukładać kafelek za kafelek, dostać bęcki, zresetować i spróbować jeszcze raz.
Zarówno ja jak i żona jesteśmy fanami Knizi. Przed kampanią po prezentacji gry bez zastanowienia stwierdziliśmy - bierzemy. Tak się złożyło że ostatnio zagraliśmy po raz pierwszy w YY(i baaardzo nam się spodobało) więc po przeczytaniu zasad Cascadero i oglądnięciu paru filmików zapał opadł do zera. Układanie kafelków na planszy tylko troche inne niż wcześniej to wg nas za mało żeby dostać miejsce w kolekcji. Gra na pewno będzie solidna, ale pomysł "bądz drugi" jakoś nie powala... Zdecydowanie prędzej skusze się na Zoo Vadis, które faktycznie wygląda uniklanie lub zapoluje na starego Taj mahala.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Cascadero (Reiner Knizia)

Post autor: XLR8 »

Dla mnie, czyli ogromnego fana babylonii i yellow i Yangtze ta gra wygląda strasznie nudno i biednie. Po zobaczeniu całej rozgrywki nie znalazłem nic ciekawego. Hard pass.
ODPOWIEDZ