(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Mark442 »

japanczyk pisze: 22 sie 2023, 16:01 A mysleliscie moze o Portalowym myku - print on demand?
tylko taki print ze realnie zbieracie monetki od ludzi i dostawa jak sie wydrukuje - moze jednak zainteresowanie bedzie wieksze niz myslicie?

Niepewnosc co do kontynuacji linii czesto zabija w ludziach zainteresowanie podstawka
+ targetowanie np. widowni OnTable czy Planszowych newsow mogloby dac fajne rezultaty, dziwie sie, ze BlogOjciec nie jest wstanie tej swietnej gry wsrod swojej publiki wypromowac, bo to doskonala zabawa tez dla mlodszych
Równie dobrze mógłbyś to samo napisać w stosunku do Phalanx, Czachy, czy Egmont i ich polityki. W chwili obecnej nie klient, a księgowy wydawcy ma decydujące zdanie w myśl zasady: "Kasa musi się zgadzać, Prezesie, a my nie jesteśmy firmą charytatywną".
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

Troche nie rozumiem co twoj post mial na celu - mógłbym, phalanx zreszta robi print on demand, co to wnosi do tematu?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Mi brzmi to na niestety dość klasyczną konkluzję, że wydawcy są źli, bo nie mają ochoty bankrutować. Lucrum obsługuje zewnętrzna księgowa i nie uczestniczy w żadnych procesach decyzyjnych dotyczących kwestii wydawniczych (nie znam praktyk u innych, lecz podejrzewam, że księgowi generalnie nie mają w tym zakresie zbyt wiele do powiedzenia). Nie zmienia to niestety dość podstawowych zasad ekonomii - firma, aby się utrzymać, musi cokolwiek zarabiać.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Shodan »

Proces wydawniczy Obsesji przebiega bez zakłóceń? Jest realny termin listopadowy? Celuję z tym na prezent urodzinowy i zastanawiam się czy poszukiwać alternatywy.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Shodan pisze: 04 wrz 2023, 11:23 Proces wydawniczy Obsesji przebiega bez zakłóceń? Jest realny termin listopadowy? Celuję z tym na prezent urodzinowy i zastanawiam się czy poszukiwać alternatywy.
Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Dokładnego terminu nie podam, bo zaraz gdzieś wypłynie, a na tym etapie jeszcze nie chcemy go deklarować, ale sądzę, że możesz nadal celować z Obsesjami na prezent.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rand »

A z tematem Merchants od The dark Road, ruszyło się cokolwiek? Rozumiem, że ewentualna premiera to 2024 rok?
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Ezekiel »

Podepnę się pod pytanie o Merchants oraz o to czy jeśli się uda, co jak rozumiem nie jest oczywiste, to będzie tylko i wyłącznie wersja retail czy jest jakaś szansa na wyrwanie elementów Deluxe? :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tak jak pisałem wyżej, właśnie zamykamy epopeję związaną z Honey Buzz i bierzemy się za sprawę kupców.

Nie jest elegancką praktyką mówić źle o partnerach biznesowych, ale w tej sytuacji po prostu nie ma innego wyjścia. Elf Creek odpisuje na maile, kiedy chce, a konkrety w nich umieszcza jeszcze rzadziej. Tym samym naprawdę nie mam pojęcia, jak ułoży się sprawa z tą grą. Na pewno premiery nie będzie w tym roku. Sądzę też, choć jest to wyłącznie moja własna konstatacja, a nie samego Lucrum, że jeżeli nie nastąpi ona w 2024, to nie będzie jej w ogóle. Na wszelki wypadek podkreślam, że wciąż naprawdę chcemy Merchantsów wydać. Bo to fajna gra jest...
Ezekiel pisze: 06 wrz 2023, 22:28 Podepnę się pod pytanie o Merchants oraz o to czy jeśli się uda, co jak rozumiem nie jest oczywiste, to będzie tylko i wyłącznie wersja retail czy jest jakaś szansa na wyrwanie elementów Deluxe? :)
Zawsze chcemy mieć jakieś deluxy, bo zawsze są osoby, które grę w takiej wersji chciałyby posiadać (sam bym chciał). Natomiast, jak wyżej, nic na ten moment nie mogę obiecać ani niczego kategorycznie wykluczyć.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: 8janek8 »

Beznadziejny partner
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eveni »

Leserze czy jakieś małe mrugnięcie okiem odnośnie Wild Tiled West? :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

eveni pisze: 08 wrz 2023, 20:10 Leserze czy jakieś małe mrugnięcie okiem odnośnie Wild Tiled West? :D
O istnieniu tej gry oczywiście wiem. A co z tego wyniknie, to jeszcze pojęcia nie mam ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: BOLLO »

Pytanie do Lucrum .Czy rozwarstwiające się zetony z Brzdeka Katakumby będziecie wymieniać czy tak zostanie już?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eveni »

BOLLO pisze: 12 wrz 2023, 19:09 Pytanie do Lucrum .Czy rozwarstwiające się zetony z Brzdeka Katakumby będziecie wymieniać czy tak zostanie już?
Nie lepiej reklamację skierować bezpośrednio do wydawnictwa
https://lucrumgames.pl/kontakt/
zamiast na forum, gdzie wypowiada się pracownik nie zajmujący się reklamacjami...?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: BOLLO »

eveni pisze: 12 wrz 2023, 19:16
BOLLO pisze: 12 wrz 2023, 19:09 Pytanie do Lucrum .Czy rozwarstwiające się zetony z Brzdeka Katakumby będziecie wymieniać czy tak zostanie już?
Nie lepiej reklamację skierować bezpośrednio do wydawnictwa
https://lucrumgames.pl/kontakt/
zamiast na forum, gdzie wypowiada się pracownik nie zajmujący się reklamacjami...?
Sorry temat brzmi jakby prowadziło go wydawnictwo a nie randomowy pracownik. (Oficjalne).
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rav126 »

BOLLO pisze: 12 wrz 2023, 21:08 jakby prowadziło go wydawnictwo a nie randomowy pracownik
W sensie, że to jakiś twór ze sztuczną inteligencją, który założył konto na forum? A nie pracownik, który jest odpowiedzialny za kontakty w social mediach? Wogóle co to za określenie "randomowy pracownik"? Czasami Bollo jak coś napiszesz...
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Temat założył ówczesny kierownik wydawniczy. Czasy się zmieniły. Obecnie forum niestety jest marginalną platformą promocyjną i wydawnictw tu niewiele. Ja w marketingu nie siedzę i nikogo od siebie nie będę uczył, czy ma tu pisać, czy nie. Póki nie pisze, robię to z własnej woli i poza służbowymi obowiązkami, bo uważam się za forumowicza, a swoją firmę lubię i chcę, żeby związane z nią sprawy były w miarę możliwości jasne dla postronnych.

A reklamacje zdecydowanie zawsze najlepiej jest kierować stosownymi kanałami (zazwyczaj mailowo), nie na forum, insta, czy gdzie tam jeszcze ludzie się udzielają.

EDIT: Obecnie figuruję jako założyciel tematu, bo został on edytowany. Przypomniało mi to, że powinienem edytować kalendarz wydawniczy w pierwszym poście. Postaram się to zrobić jutro.
Jak się znowu zapomnę w przyszłości, to nie obrażę się, jeżeli ktoś mnie szturchnie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomp »

@bollo uważaj na słowa. "randomowy pracownik" wg mnie ma pejoratywne konotacje.
rozumiem, że można być sfrustrowany żetonem/żetonami (stąd pewnie ten toksyczny jad w wypowiedzi) - w końcu od tego zależy pokój na świecie - dokładniej to pokój bollego. jednak można mieć lepszy styl nawiązywania kontaktu.
śmiem twierdzić, że można zrobić to oficjalną drogą, która została wskazana przez eveni. Jest pierwszą i najrozsądniejsza drogą do rozwiązania sprawy.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Losiek »

BOLLO pisze: 12 wrz 2023, 21:08 Sorry temat brzmi jakby prowadziło go wydawnictwo a nie randomowy pracownik. (Oficjalne).
Owszem tak, a teraz przeczytaj wolno i dokładnie:
(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne
W temacie nie ma słowa o reklamacjach, te jak wiemy najlepiej jest zgłaszać bezpośrednio w wydawnictwie. Ale Ty jesteś forumowym mistrzem w zbaczaniu z tematów i jakoś mnie Twój post nie dziwi.

A określenie Lesera mianem randomowego pracownika jest co najmniej niezręczne, żeby nie napisać chamskie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: BOLLO »

Losiek pisze: 12 wrz 2023, 23:35
BOLLO pisze: 12 wrz 2023, 21:08 Sorry temat brzmi jakby prowadziło go wydawnictwo a nie randomowy pracownik. (Oficjalne).
Owszem tak, a teraz przeczytaj wolno i dokładnie:
(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne
W temacie nie ma słowa o reklamacjach, te jak wiemy najlepiej jest zgłaszać bezpośrednio w wydawnictwie. Ale Ty jesteś forumowym mistrzem w zbaczaniu z tematów i jakoś mnie Twój post nie dziwi.

A określenie Lesera mianem randomowego pracownika jest co najmniej niezręczne, żeby nie napisać chamskie.
Ehhh... skąd mialem wiedzieć że Leser jest jedyną osobą która reprezentuje tutaj Lucrum? Pisząc randomowy miałem na myśli dokładnie to co oznacza to słowo. Leser wszystko wyjaśnił opisał i jest ok zrozumiałem. Za to standardowo horda i tak ruszyła....a tak było dobrze jak się tu nie logowalem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2023, 14:27 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wulgaryzmy - Bollo opanuj się
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rastula »

no, było.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eveni »

Przepraszam za off-top. @BOLLO reklamujesz swój kanał yt, konto na fb itd. Nie wpadłeś na to, że wpisami takimi jak powyższe zniechęcasz do siebie nas, potęcjalnych odbiorców?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: psia.kostka »

Ale to chyba dobrze, ze jest spojny i generalnie "jeden Bollo". Pisze to co uwaza, jasne ze i konsekwencje tego zbiera. Lepsze to niz dwulicowosc i usmieszki dla podbicia lajkow.

Tak sie sklada, ze ogladalem przypadkiem unboxing Katakumb u Bolla i wykazal tam rozne wady wykonania. Kolejnym krokiem spytal na forum wydawce, czy cos bedzie z tym robil. Moze i zle miejsce, ale jakas logika w tym jest.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Irr3versible »

Leser pisze: 12 wrz 2023, 23:13 Przypomniało mi to, że powinienem edytować kalendarz wydawniczy w pierwszym poście. Postaram się to zrobić jutro.
Jak się znowu zapomnę w przyszłości, to nie obrażę się, jeżeli ktoś mnie szturchnie.
Leser, a nie lepiej wspomnieć w pierwszym poście o temacie planszowkowych newsów, który aktualizuję Sydonia? Wiem, że nieco tracisz kontrolę oraz odsyłasz do wszystkich premier (a nie tylko wydawnictwa, w którym pracujesz), ale mam wrażenie że większość osób i tak korzysta z dedykowanego tematu dla wszystkich premier.
Ja osobiście chyba nie zaglądałem w pierwsze posty żadnego wydawnictwa od lat - nawet za czasów gdy tu jeszcze aktywnie pisali.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Irr3versible pisze: 13 wrz 2023, 17:17
Leser pisze: 12 wrz 2023, 23:13 Przypomniało mi to, że powinienem edytować kalendarz wydawniczy w pierwszym poście. Postaram się to zrobić jutro.
Jak się znowu zapomnę w przyszłości, to nie obrażę się, jeżeli ktoś mnie szturchnie.
Leser, a nie lepiej wspomnieć w pierwszym poście o temacie planszowkowych newsów, który aktualizuję Sydonia? Wiem, że nieco tracisz kontrolę oraz odsyłasz do wszystkich premier (a nie tylko wydawnictwa, w którym pracujesz), ale mam wrażenie że większość osób i tak korzysta z dedykowanego tematu dla wszystkich premier.
Ja osobiście chyba nie zaglądałem w pierwsze posty żadnego wydawnictwa od lat - nawet za czasów gdy tu jeszcze aktywnie pisali.
Dzięki za dobrą podpowiedź. Sądzę, że od siebie informację też napiszę, bo w niektórych kwestiach będę mógł dać ciut więcej szczegółów, ale odnośnik też dodam.

EDIT: A temat Bolla już, proszę, zostawmy. Miewam krótki lont, ale "randomowy pracownik" mnie nic a nic nie boli, więc nie wałkujmy tego tutaj dalej.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
MrPi82
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2020, 19:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: MrPi82 »

Dzień dobry, kiedy można się spodziewać całkowitego spolszczenia w aplikacji oficjalnej Dire Wolf Game Room gry Brzdęk Katakumby. Jest to u mnie niestety zależne od kupna tej gry pod solo. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ