Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: brutusss »

Błysk pisze: 17 sie 2023, 22:04
brutusss pisze: 17 sie 2023, 21:49
Zatu ma angielska wersję od ręki ale to ~140 euro (z przesyłką i vat-em) i do tego jeszcze cło doklepią :)
Nie no, o sklepy w Polsce mi chodziło i mniej lub bardziej normalną dystrybucję. :)
Mepel odpalił przedsprzedaż podstawki: https://mepel.pl/voidfall
Kowal04
Posty: 59
Rejestracja: 01 kwie 2020, 15:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Kowal04 »

3Trolle oferują już też Galactic Box https://3trolle.pl/31607-voidfall-edycj ... c-box.html
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Faziee »

Kowal04 pisze: 13 wrz 2023, 23:29 3Trolle oferują już też Galactic Box https://3trolle.pl/31607-voidfall-edycj ... c-box.html
Czy gameployowo ta wersja coś dodaje, czy tylko upgrade komponentów (na stronie kampani jest, że obie wersję są game-play all-in)?
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 125
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: ekwilibrystyczny »

Ktoś miał doczynienia z jedną i drugą wersja? Warto brać galactic boxa?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Ardel12 »

Faziee pisze: 14 wrz 2023, 11:02
Kowal04 pisze: 13 wrz 2023, 23:29 3Trolle oferują już też Galactic Box https://3trolle.pl/31607-voidfall-edycj ... c-box.html
Czy gameployowo ta wersja coś dodaje, czy tylko upgrade komponentów (na stronie kampani jest, że obie wersję są game-play all-in)?
Nic a nic. Galactic wrzuca tylko upiększacze.
Cena sroga w 3t, na FB/OLX do 1k da się wyłapać.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Faziee »

ekwilibrystyczny pisze: 14 wrz 2023, 11:08 Ktoś miał doczynienia z jedną i drugą wersja? Warto brać galactic boxa?
Sam się zastanawiam, to jednak ponad 2 razy tyle trzeba dać. Same figurki, to bym odpuścił, ale te organizery i game trazy jednak dają do myślenia.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: sasquach »

Faziee pisze: 14 wrz 2023, 11:31 Sam się zastanawiam, to jednak ponad 2 razy tyle trzeba dać. Same figurki, to bym odpuścił, ale te organizery i game trazy jednak dają do myślenia.
Poczekaj na retail w takim razie. Pewnie big box z insertem będzie osobnym produktem do kupienia na stronie Mindclash Games.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Faziee »

sasquach pisze: 14 wrz 2023, 11:39
Faziee pisze: 14 wrz 2023, 11:31 Sam się zastanawiam, to jednak ponad 2 razy tyle trzeba dać. Same figurki, to bym odpuścił, ale te organizery i game trazy jednak dają do myślenia.
Poczekaj na retail w takim razie. Pewnie big box z insertem będzie osobnym produktem do kupienia na stronie Mindclash Games.
Pewnie tak zrobię, chociaż ja za tymi insertami do klejenia nie przepadam, po pierwsze drogie, a po drugie masa klejenia, a ja do tego mam średnią rękę. Jednakże chyba 3t trochę przesadzili z tą ceną, zawsze uznawałem ich za w miarę tani sklep, który te kickstartery sprowadzał w miarę rozsądnych cenach i nie musiał się człowiek stresować z kosztami wysyłek, vat, ceł itp. ale tutaj jak na meplu 75E powiedzmy * 4,8 = 360 zł, to cena bez zniżek 455 zł wydaje się znośna (gdzie Mepel do najtańszych sklepów nie należy), to 135 E * 4,8 = 648 zł, to 1200 zł chyba jest lekką przesadą.
medzix
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: medzix »

Wydaje mi się, że sam big box i insert są bez sensu dla zawartości z wersji standardowej. Dużo miejsca zajmują figurki statków + podstawki. Dodatkowo w wersji Galactic są trójwarstwowe planszetki graczy, co ma znaczenie przy układaniu tych wszystkich tacek w pudełku (podstawowe planszetki są cieńsze, przez co tworzyłyby dziurę w tym całem stosie i nie dawałyby oparcia :P).
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2023, 12:59 przez medzix, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Abizaas »

Dla porównania wrzucam koszty z zbiórki (z VATem), kurs EUR podobny jak w momencie zapłaty, ale przeliczałem po dzisiejszym:

Galactic box 685zł
Metal structures 171zł
Paladin sleeves 57zł
Dostawa 46zł

TOTAL około 960zł

Ale żeby porównać cenę z 3t, to wychodzi 731zł (czyli Galactic Box + dostawa). Wiadomo że cena z zbiórki jest nieosiągalna w sklepie ale mimo to mają sporą przebitkę.

Co do tego czy warto brać Galactic Boxa - głównym atutem jest lepszy insert, lepsze planszetki, a dalej to aspekty wizualne. Moim zdaniem do samego gameplayu nie warto, bo figurki statków zajmują dodatkowy czas w trakcie rozgrywki. Trzeba jednak przyznać że są czytelne i ładne.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: michalldz90 »

Ja miałem okazję zagrać wersje Galactic i szczerze mówiąc nie chce myśleć ile zajmuje setup bez insertu GameTrayz w wersji standard. Dla mnie must have przy tak dużej ilości komponentów. Trójwarstwowe kafle to też duży plus, bo wszystko ładnie trzyma się na swoim miejscu na planszy i nie ma niepotrzebnego chaosu. Figsy spoko (Na pewno mają więcej sensu niż figurki w Anachrony :) ), ale tutaj myślę, że tokeny też dadzą radę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: japanczyk »

sasquach pisze: 14 wrz 2023, 11:39
Faziee pisze: 14 wrz 2023, 11:31 Sam się zastanawiam, to jednak ponad 2 razy tyle trzeba dać. Same figurki, to bym odpuścił, ale te organizery i game trazy jednak dają do myślenia.
Poczekaj na retail w takim razie. Pewnie big box z insertem będzie osobnym produktem do kupienia na stronie Mindclash Games.
Watpliwe - po co big box, skoro nie masz figurek zeby go wypelnic
Kowal04
Posty: 59
Rejestracja: 01 kwie 2020, 15:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Kowal04 »

Ardel12 pisze: 14 wrz 2023, 11:08 Cena sroga w 3t, na FB/OLX do 1k da się wyłapać.
No nie wiem. Widziałem do tej pory 2 oferty na Galactic Box i były za 1300.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Błysk »

Kowal04 pisze: 14 wrz 2023, 12:27 No nie wiem. Widziałem do tej pory 2 oferty na Galactic Box i były za 1300.
Była też za 800, ale nie zdążyłem. ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: japanczyk »

Faziee pisze: 14 wrz 2023, 11:45
Pewnie tak zrobię, chociaż ja za tymi insertami do klejenia nie przepadam, po pierwsze drogie, a po drugie masa klejenia, a ja do tego mam średnią rękę. Jednakże chyba 3t trochę przesadzili z tą ceną, zawsze uznawałem ich za w miarę tani sklep, który te kickstartery sprowadzał w miarę rozsądnych cenach i nie musiał się człowiek stresować z kosztami wysyłek, vat, ceł itp. ale tutaj jak na meplu 75E powiedzmy * 4,8 = 360 zł, to cena bez zniżek 455 zł wydaje się znośna (gdzie Mepel do najtańszych sklepów nie należy), to 135 E * 4,8 = 648 zł, to 1200 zł chyba jest lekką przesadą.
Nie no, ale zapominasz o dostawie i VAT panie, a dostawa wynosila dla Galactic boxa 20 EUR
To ze w grupowce mielismy dobra oferte nie znaczy ze sklep mial taka sama bo trzeba bylo zamowic 60+ egzemplarzy, a watpie zeby sie zdecydowali przy tamtych cenach

155EUR*1,23=190 EUR
Przy obecnym kursie to 880 zl, a podczas kampanii eur bylo 20gr drozsze = 923 zl wychodzilo za Galactic boxa bez dodatkow, wiec z tym, ze trolle rzucily zaporowa cene to bym nie szalal - zawolali nie malo, ale de facto to marza za 2 lata mrozenia hajsu
Kowal04 pisze: 14 wrz 2023, 12:27 Była też za 800, ale nie zdążyłem. ;)
poszlo z odbiorem osobistym i to raczej ktos nie docenil wartosci, bo to po prostu sprzedaz ponizej wartosci zakupu
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: sasquach »

japanczyk pisze: 14 wrz 2023, 12:26 Watpliwe - po co big box, skoro nie masz figurek zeby go wypelnic
W Anachrony tak masz. Figurki to jeden zakup, big box drugi. Czemu nie mieli by tego powtórzyć tutaj?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: japanczyk »

sasquach pisze: 14 wrz 2023, 12:39
japanczyk pisze: 14 wrz 2023, 12:26 Watpliwe - po co big box, skoro nie masz figurek zeby go wypelnic
W Anachrony tak masz. Figurki to jeden zakup, big box drugi. Czemu nie mieli by tego powtórzyć tutaj?
Glownie dlatego, że Anachrony nie powstawało od razu z Big Boxem
Infinity Box powstał zeby zebrać cały content

Tutaj triple dashboards byly sprzedawane oddzielnie (swoją drogą mam jedne nadmiarowe :-p), a reszta musiałaby zostać zaoferowana jako oddzielny produkt
I tak jak do Perseverance nie było upgrade do deluxe, tak watpie zeby tutaj się pojawił
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: michalldz90 »

no i już poszło, a było 9szt. :)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: sasquach »

japanczyk pisze: 14 wrz 2023, 13:03 Tutaj triple dashboards byly sprzedawane oddzielnie (swoją drogą mam jedne nadmiarowe :-p), a reszta musiałaby zostać zaoferowana jako oddzielny produkt
I tak jak do Perseverance nie było upgrade do deluxe, tak watpie zeby tutaj się pojawił
https://boardgamegeek.com/thread/3145059/article/42877079#42877079 pisze: There will be the triple layer player boards, the ship minis and the enamel metal structure add-on available from the MindClash webstore for upgrading the retail version
Obstawiam że Big Box też będzie w sprzedaży
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Faziee »

japanczyk pisze: 14 wrz 2023, 12:32
Faziee pisze: 14 wrz 2023, 11:45
Pewnie tak zrobię, chociaż ja za tymi insertami do klejenia nie przepadam, po pierwsze drogie, a po drugie masa klejenia, a ja do tego mam średnią rękę. Jednakże chyba 3t trochę przesadzili z tą ceną, zawsze uznawałem ich za w miarę tani sklep, który te kickstartery sprowadzał w miarę rozsądnych cenach i nie musiał się człowiek stresować z kosztami wysyłek, vat, ceł itp. ale tutaj jak na meplu 75E powiedzmy * 4,8 = 360 zł, to cena bez zniżek 455 zł wydaje się znośna (gdzie Mepel do najtańszych sklepów nie należy), to 135 E * 4,8 = 648 zł, to 1200 zł chyba jest lekką przesadą.
Nie no, ale zapominasz o dostawie i VAT panie, a dostawa wynosila dla Galactic boxa 20 EUR
To ze w grupowce mielismy dobra oferte nie znaczy ze sklep mial taka sama bo trzeba bylo zamowic 60+ egzemplarzy, a watpie zeby sie zdecydowali przy tamtych cenach

155EUR*1,23=190 EUR
Przy obecnym kursie to 880 zl, a podczas kampanii eur bylo 20gr drozsze = 923 zl wychodzilo za Galactic boxa bez dodatkow, wiec z tym, ze trolle rzucily zaporowa cene to bym nie szalal - zawolali nie malo, ale de facto to marza za 2 lata mrozenia hajsu
Kowal04 pisze: 14 wrz 2023, 12:27 Była też za 800, ale nie zdążyłem. ;)
poszlo z odbiorem osobistym i to raczej ktos nie docenil wartosci, bo to po prostu sprzedaz ponizej wartosci zakupu
No niby piszesz ok. Co prawda kwestie VAT to dla przedsiębierców to trochę inaczej wyglądają, raczej trzeba powiedzieć, tak, że jak gra kosztuje 1200 zł u nas to dla trolli trafia 975 zł, a reszta do państwa, a zakupy zagraniczne są go pozbowione w większości przypadków. Niemniej jednak, chodziło mi o to, że z natury cena w trollach była mniej więcej taka jak na kickstarterze plus przesyłka (albo nawet taniej czasami jak za przesyłkę sobie kwoty duże cenili, a przez to, że ostatnio nie podają tych kosztów od razu to też było lepiej w sklepach kupować), a teraz była sporo wyższa, ale widać, że im zeszło na pniu, więc podjęli dobrą decyzję :).
Awatar użytkownika
Pawiszon15
Posty: 36
Rejestracja: 08 kwie 2017, 08:35
Has thanked: 17 times
Been thanked: 4 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Pawiszon15 »

Tak czytam i czytam i coraz bardziej się nakręcam na tę grę. Jednak jest parę rzeczy, o które chciałbym Was wcześniej zapytać.

1. Czy ktokolwiek z Was grał na 4 i może się podzielić swoimi wrażeniami? Ten wariant jest najczęściej występującym w mojej grupie, więc zależałoby mi żeby dobrze się grało w tym wariancie osobowym.

2. Jak bardzo przypomina Wam ta gra Eclipse second Dawn? Pytam gdyż byliśmy mocno rozczarowani tą grą.
Po systemie rozbudowy statków i ich modyfikowania mieliśmy wrażenie, że w grze będzie dużo okazji do używania floty, z czym się bardzo mocno przeliczyliśmy. :(
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Abizaas »

Pawiszon15 pisze: 16 wrz 2023, 10:52 2. Jak bardzo przypomina Wam ta gra Eclipse second Dawn? Pytam gdyż byliśmy mocno rozczarowani tą grą.
Po systemie rozbudowy statków i ich modyfikowania mieliśmy wrażenie, że w grze będzie dużo okazji do używania floty, z czym się bardzo mocno przeliczyliśmy. :(
Mają podobny temat i tutaj podobieństwa się kończą.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: Błysk »

Natomiast jak zawiodło was mało możliwości używania floty to Voidfall chyba nie jest droidem, którego szukasz. Aczkolwiek nie grałem.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: MowMiStefan »

Błysk pisze: 16 wrz 2023, 13:40 Natomiast jak zawiodło was mało możliwości używania floty to Voidfall chyba nie jest droidem, którego szukasz. Aczkolwiek nie grałem.
To wtedy zapraszam do Star Trek Ascendancy :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: nidhog »

Pawiszon15 pisze: 16 wrz 2023, 10:52 Tak czytam i czytam i coraz bardziej się nakręcam na tę grę. Jednak jest parę rzeczy, o które chciałbym Was wcześniej zapytać.

1. Czy ktokolwiek z Was grał na 4 i może się podzielić swoimi wrażeniami? Ten wariant jest najczęściej występującym w mojej grupie, więc zależałoby mi żeby dobrze się grało w tym wariancie osobowym.

2. Jak bardzo przypomina Wam ta gra Eclipse second Dawn? Pytam gdyż byliśmy mocno rozczarowani tą grą.
Po systemie rozbudowy statków i ich modyfikowania mieliśmy wrażenie, że w grze będzie dużo okazji do używania floty, z czym się bardzo mocno przeliczyliśmy. :(
Ja grałem wczoraj w scenariusz Second Genesis, który ma aggresion 3/4 i complexity 2/4.
Oczywiście wrażenia zależą od ekipy i stylu gry. My np praktycznie nei walczyliśmy ze sobą. Raczej było trzymanie wojsk na bezpiecznych granicach i pod koniec jakies pojedyńcze walki.

Na początku był wyścig po technologie do budowania lepszych statków. Póżniej raczej jak pisałem wyżej trzymanie się w szachu i rozwój plus podbój i zabezpieczanie sektorów.
Ja w ostatnim cyklu skupiłem się na punktowaniu z walk i maksowaniu agend, co okazało się kluczem do sukcesu.

Wrażenia? Świetna gra. Miejscami ciasna ( technologie). Pozwala realizować jakąś idee własnej budowy silnika gry i imperium, ale tez wpływ na to mają inni gracze. . Oczywiście im agresywniejsza gra gracz kontra gracz, tym trudniej to osiągnąć i jeszcze wybronić swoje sektory przed atakami samej gry.

Downtime - jest. Gramy 8/9 kartami na których są 3 akcje. Gramy 2 akcje z wybranej ( chyba, że mamy trade token do zagrania trzeciej). Są karty pozwalające grac akcje z innych kart. Żeby zagrać agendy - trzeba zagrac konkretny typ karty. To wszystko zmusza do zaplanowania tury tak by mieć surowce na zagranie kart, zagranie ich w odpowiedniej sekwencji i jeszce wzięcie na poprawkę na to, że nam ktoś cos podkradnie ( technologię /agendę, sektor). Zaplanowanie 10+ akcji naprzó wymaga czasu :)
Natomiast sam downtime nie jest aż tak odczuwalny. Zalezy na pewno od agresywności graczy. W przypadku trzymania się w szachu - raczej damy rade w cudzych turach planować własne. Przynajmniej częsciowo.

Cykle skłądały się u nas z 4, 5 i 6 "rund". Zaczęliśmy o 20 setup i wprowadzenie w zasady ( wszyscy się przygotowali, ale 2 osoby grały pierwszy raz). realnie zaczęlismy gdzies koło 21 i skończyliśmy przed 1.
W ogranej ekipie czas byłby dużo krótszy, bo wszyscy znaliby zasady i ikonografię. Co ważne pod samo koniec zapytałem, która godzina i dowiedziałem się ze 00:30. A byłem pewny, że max 23 - tak dobrze się grało, że czas po prostu zleciał nie wiedzieć kiedy.

Walka: jest policzalna - to przyjemnie działa, atakując wiesz czy się udało czy nie. Nie każdemu musi się to podobać. Mi się podobało.
w 16 "rundach gry" - zaatkowałem 7 sektorów i raz zostałem zataakowany przez gracza.

Co na pewno mogę jeszcze powiedzieć.
Gra jest stołożerna.
Setup nie jest zbyt szybki. Trzeba wybrać scenariusz i go przygotować. Czyli znaleźc biorące udział rasy, technologie i sektory. Ułożyć na stole wg schematu. Czuję ze w wersji retail bez tacek może być dramat bez dobrego insertu :)
Gra nie jest dynamiczna - sytuacja na stole nei zmienia się ciągle, bo nie opłaca się iśc na wyniszczenie przeciwników. Oczywiście w agresywnej grupie mozna, ale i tak to raczej w 2 cyklu. Czasem w 3 - zależy od sektora. Ale trzeba wpierw wyczysćic stół, i sie doturlać do siebie nawzajem.
Czy zagrałbym w 4 graczy? tak - na pewno. NIe grałem w innej konfiguracji, ale chyba najchętniej w takiej konfiguracji.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ