(Seria Gier) '4X / ZoC Bond (Mark Simonitch)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

(Seria Gier) '4X / ZoC Bond (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

Wydzieliłem ogólne rozważania o serii do osobnego tematu i przeredagowałem pierwszy post - Fisq

Gry z serii:
- France '40 (forum, BGG)
- North Africa '41(forum, BGG)
- Stalingrad '42 (forum, BGG)
- Salerno '43 (forum, BGG)
- Normandy '44 (forum, BGG)
- Holland '44 (forum, BGG)
- ...

Oryginalna treść posta:
Ja chyba bardziej czekam na nową edycję Ukraine '42, ale tu pewnie jeszcze sporo wody będzie musiało upłynąć - tytułu nie ma jeszcze w P500, a w wirtualnej kolejce chyba wyżej jest Italy '43 (nie liczę zwykłych reprintów które nie wymagają od Marka większych prac)

W kwestii France '40 cieszy plan dodania scenariusza kampanijnego obejmującego obie mapy (gdzie ja to rozłożę :roll: ). Nowe jednostki po obu stronach, i poprawki w sile dla mnie jako osoby nie posiadającej pierwszej edycji raczej niewiele zmienią.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: France '40 (Mark Simonitch)

Post autor: stary gracz »

Na tegorocznych Polach Chwały będzie M. Simonitch, może zdradzi swoje plany wydawnicze.
Ja wyczytałem gdzieś na BGG, że chciałby zrobić dodatek do Normandy '44.

Jeśli chodzi o Ukraine '43 to zacytuję Anthonego Breena:
"Even if/when the re-design & re-development work is done on Ukraine '43, then as the THIRD edition you can expect it to take a while to reach its P500 number and even longer to be printed. If I had to guess, based on France '40 2nd edn, I would not expect to see Ukraine '43 3rd edn published in less than 5 years for now. It could be 10 years from now."

Link do dyskusji:
https://boardgamegeek.com/thread/2489723/reprint-2020
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: (Seria Gier) '4X / ZoC Bond (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

Przewinęła mi się informacja o dodatku do Normandy '44 (aczkolwiek z drugiej ręki):

https://boardgamegeek.com/thread/304450 ... 9#42063759

Edit:
Jest też w sumie P500 na twardą mapę z większym pudłem; dodatek pewnie pociągnąłby za sobą też dodruk podstawki.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: France '40 (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

stary gracz pisze: 18 wrz 2023, 21:49 Na tegorocznych Polach Chwały będzie M. Simonitch, może zdradzi swoje plany wydawnicze.
Ja wyczytałem gdzieś na BGG, że chciałby zrobić dodatek do Normandy '44.
Byłeś może albo dotarły do Ciebie relacje z tego wydarzenia?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
FB1
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2015, 21:46
Been thanked: 2 times

Re: (Seria Gier) '4X / ZoC Bond (Mark Simonitch)

Post autor: FB1 »

Ja byłem na Polach Chwały i byłem też na panelu dyskusyjnym. Generalnie co do omawianej serii to w planach jest France 40 - druga odświeżona edycja - oraz kontynuacja kampanii w Italii, czyli Cassino + Anzio (nie wiem czy jako dwie osobne gry, czy jako jeden pakiet).

Pamiętam jeszcze, że Mark mówił chyba o planach kolejnej odsłony serii na froncie wschodnim, chyba padło bardzo ogólne stwierdzenie, że może chodzić o Moskwę 41. Jeśli tak, to faktycznie możemy się spodziewać podobnego scenariusza jak w przypadku Stalingrad 42, czyli najpierw Moskwa 41 jako niemieckie próby okrążenia miasta od południa + dodatek (albo dodatkowe scenariusze) o Operacji Tajfun i radzieckim przeciwuderzeniu.

Zapytałem też o ewentualny dodruk Ukraine 43 ale dostałem kosza - Mark powiedział, że nic już w tej grze by nie zmienił, dodruk już raz się pojawił i raczej nie jest planowany dodruk. Tak więc kupuj sobie używkę za 100$ i nara.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: France '40 (Mark Simonitch)

Post autor: stary gracz »

Mr_Fisq pisze: 25 wrz 2023, 09:40 Byłeś może albo dotarły do Ciebie relacje z tego wydarzenia?
Niestety nie byłem, ale powinny w sieci pojawić się jakieś materiały z tego wydarzenia, więc czegoś się dowiemy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: (Seria Gier) '4X / ZoC Bond (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

(Spekulacje na całego Mode on)
Może być tak, że:
- Mark dzieli się informacjami o tym, na co ma realny wpływ - nowe projekty / reedycje, które realizuje obecnie / chciałby realizować w najbliższej przyszłości.
- Mark woli pracować nad nowymi tytułami, niż wracać i poprawiać istniejące - życie ma w końcu jedno.
- Mark nie ma większego wpływu na dodruki, tu decyzyjność jest po stronie biznesu - GMT Games.
- GMT nie kalkuluje się wrzucanie do P500 wszystkich tytułów Marka gdyż: ogranicza to popyt na nowe tytuły , zamówienia rozwadniają się na kilka dodrukó.
(Spekulacje na całego Mode off)

Już żałuję, że sprzedałem Normandy '44 - niby tytuł nośny, ale przy takim podejściu nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na nowy druk :?

Jeszcze zacytuję:
Raleen na strategie.net.pl pisze:Fajnie wypadł panel dyskusyjny z udziałem Jarosława Flisa i Marka Simonitcha. Całość została nagrana przez Wojennik TV.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: (Seria Gier) '4X / ZoC Bond (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

Wojennik opublikował nagranie z Pól Chwały:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ