Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 266
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Montesque »

Insert. Przeszukałem trochę internety i nie znalazłem nic w pełni mnie satysfakcjonującego.
Macie jakąś wiedzę o insercie ze sklejki do STA?
Widziałem też sporo insertów do druku, ale tam, gdzie były udostępnione pliki stl - albo nie mieściły kart w koszulkach, albo nie wszystkie dodatki. Z kolei te spełniające moje oczekiwania nie udostępniają plików do druku i kosztują krocie.
Może ktoś znalazł coś lepszego? (czyt. insert na wszystkie dodatki z kartami w koszulkach, może być w dwóch pudełkach - podstawka i dominion war).
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: ananas »

Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 266
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Montesque »

Tak, widziałem.
Nie mieści kart w koszulkach.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Darkstorm »

Montesque pisze: 07 gru 2022, 16:44
Tak, widziałem.
Nie mieści kart w koszulkach.
A także dwóch najnowszych dodatków.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

Nie mówię, że to się stanie na dniach ale jestem posiadaczem wszystkiego co wyszło (poza star bases i escalation pack), grę mam zakoszulkowaną więc podstawowe wymagania spełniam. Z racji pracy na ploterach laserowych chcę zrobić insert z HDF-u ale to wymaga czasu i zdrowia, których chwilowo za bardzo nie mam. Ale chciałbym jakoś na przełomie roku do tego przysiąść i spróbować to ogarnąć bo wkurza mnie sajgon w pudle.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Muad'Dib pisze: 09 gru 2022, 08:23 Nie mówię, że to się stanie na dniach ale jestem posiadaczem wszystkiego co wyszło (poza star bases i escalation pack), grę mam zakoszulkowaną więc podstawowe wymagania spełniam. Z racji pracy na ploterach laserowych chcę zrobić insert z HDF-u ale to wymaga czasu i zdrowia, których chwilowo za bardzo nie mam. Ale chciałbym jakoś na przełomie roku do tego przysiąść i spróbować to ogarnąć bo wkurza mnie sajgon w pudle.
Nie zapomnij zostawić miejsca na stacje, błagam.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: sasquach »

Zagrałem dziś pierwszą partię i nie powiem żebym był zadowolony. Na 5 dobranych kafelków sektorów wszystkie miałem z hazardem co oczywiście źle się odbiło na mojej początkowej flocie. Nie wspominając o tym, że jak już była planeta to mała, z dużo mniejszym potencjałem produkcyjnym. Ja na dwóch pierwszych planetach miałem 3 moduły produkujące. Kumpel miał 6 na dwóch. Ja musiałem budować je od zera. Kumpel przejął przynajmniej jedną za pomocą hegemoni. Po kliku turach poddałem partię bo bym robił tylko za tło zmagań pozostałych graczy.

Są jakieś zasady pozwalające ogarnąć tą losowość? Np. pierwsze 6 planet nie może być z hazardem i mają podobny potencjał produkcyjny? Albo dobieranie pod dwa kafelki? Bo widzę, że gra ma potencjał i zgaduję, że taka sytuacja jak u nas to raczej nie zdarza się często. Ale jakoś średnio mi się chce wracać z obawy przed powtórką.

A może źle oceniłem sytuację i z takiego bagna da się wyjść?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

Tutaj masz wszystkie modyfikacje zasad, które można wprowadzić, żeby start był łagodniejszy. Poza tym Star Trek to taka gra gdzie dużo się może zmienić tylko, jeśli dobrze czytam, graliście we dwóch? To wtedy faktycznie można dostać w kość i niewielki ma to sens. W każdym innym składzie, mimo złego początku, jest opcja żeby wrócić. We wczesnym etapie nikogo nie należy gnoić bo nie wiadomo jak się potoczy rozgrywka. Nieraz wyciąga się rękę do najsłabszego gracza, żeby zachować balans na stole, zwłaszcza na początku. To nie jest gra 1vs1, tutaj ważna jest dyplomacja, sojusze. Dla mnie ten tytuł stoi właśnie tym oraz trochę przygodową eksploracją, która co partię wygląda inaczej więc jest ciekawie ale też potrafi dowalić losowością (jak kości).
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: sasquach »

Porównałem z jednym kumplem, żeby pokazać dysproporcje, ale graliśmy w trójkę.
Graliśmy z większością accelerated rules, bo mieliśmy mało czasu. Niestety żadna z optional rules nie adresuje problemu o którym pisałem.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

Na systemy z testem na hazard nie ma stricte oficjalnych zasad. Jedyne co mogę poradzić to grać z łatwiejszą eksploracją, kiedyś słyszałem/czytałem, że co poniektórzy używają tego rozwiązania. Polega ono na wspomnianym przez Ciebie rozwiązaniu, że losuje się dwa kafle systemów i wybiera, natomiast nie polecam grać tak przez całą partię tylko kilka tur. Wydłuży czas na rozgrywkę i wprowadzi element polowania na ciekawsze systemy.

Gra jest losowa jeśli chodzi o eksplorację, lecisz i nigdy nie wiesz co Ciebie spotka. Pamiętam rozgrywki, że potrafiłem w pierwszej eksploracji wyciągną kosmiczną amebę, która rozwala moje napotkane statki oraz w przyległych systemach. Wiesz o co to oznacza jeśli to pierwszy ruch w całej grze :) Grając Andorianami potrafiłem nie wyciągnąć ani jednego fenomenu, gdzie ich skille bazują na niebieskim surowcu. Kierując Federacją miałem partię, że nie spotykałem cywilizacji i mijałem się z żółtym surowcem. Ekstremalnie złe są i będą ale, mimo wszystko, nie jest ich tak dużo. Natomiast trzeba brać na klatę, że gra jest losowa, jeśli dalej będziesz miał z tym problem to znaczy, że nie jesteś targetem tej gry i tyle :) Gram już kilka latw ST:A i oczywiście znam zwykłych graczy, który to się spodoba ale ten tytuł, mimo wszystko, jest głównie dla trekkerów.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

sasquach pisze: 20 sty 2023, 18:40 Zagrałem dziś pierwszą partię i nie powiem żebym był zadowolony. Na 5 dobranych kafelków sektorów wszystkie miałem z hazardem co oczywiście źle się odbiło na mojej początkowej flocie. Nie wspominając o tym, że jak już była planeta to mała, z dużo mniejszym potencjałem produkcyjnym. Ja na dwóch pierwszych planetach miałem 3 moduły produkujące. Kumpel miał 6 na dwóch. Ja musiałem budować je od zera. Kumpel przejął przynajmniej jedną za pomocą hegemoni. Po kliku turach poddałem partię bo bym robił tylko za tło zmagań pozostałych graczy.

Są jakieś zasady pozwalające ogarnąć tą losowość? Np. pierwsze 6 planet nie może być z hazardem i mają podobny potencjał produkcyjny? Albo dobieranie pod dwa kafelki? Bo widzę, że gra ma potencjał i zgaduję, że taka sytuacja jak u nas to raczej nie zdarza się często. Ale jakoś średnio mi się chce wracać z obawy przed powtórką.

A może źle oceniłem sytuację i z takiego bagna da się wyjść?
My gramy tak że przez pierwsze 2 rundy jak ktoś wylosuje hazardowy system to go odkłada (no chyba że mu się spodoba, może wtedy sobie zostawić) i losuje nowy (aż będzie bezpieczny). Nie robimy całej tej szarady przed grą z układaniem kilku systemów na wierzchu stosu (bo po co). Na koniec 2 rundy wszystkie odrzucone dyski wstasowujemy w stos i można dalej grać normalnie.
Zrobiłem też osobną talię eksploracji dla 2 pierwszych rund gry, gdzie są same łagodne i niegroźne karty. Nie można za dużo stracić ale też nic cudownego zyskać.
Przetestowane w wielu grach, działa bardzo dobrze.
sasquach pisze: 20 sty 2023, 20:57 Porównałem z jednym kumplem, żeby pokazać dysproporcje, ale graliśmy w trójkę.
Graliśmy z większością accelerated rules, bo mieliśmy mało czasu. Niestety żadna z optional rules nie adresuje problemu o którym pisałem.
Masz rację, zdecydowanie brakuje takiej opcji na stronie 39.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: sasquach »

Bludgeon pisze: 22 sty 2023, 11:04 My gramy tak że przez pierwsze 2 rundy jak ktoś wylosuje hazardowy system to go odkłada (no chyba że mu się spodoba, może wtedy sobie zostawić) i losuje nowy (aż będzie bezpieczny). Nie robimy całej tej szarady przed grą z układaniem kilku systemów na wierzchu stosu (bo po co). Na koniec 2 rundy wszystkie odrzucone dyski wstasowujemy w stos i można dalej grać normalnie.
Zrobiłem też osobną talię eksploracji dla 2 pierwszych rund gry, gdzie są same łagodne i niegroźne karty. Nie można za dużo stracić ale też nic cudownego zyskać.
Przetestowane w wielu grach, działa bardzo dobrze.
Dzięki. O coś takiego mi chodziło. Możesz podesłać zdjęcie albo spis tej tali eksploracji?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

sasquach pisze: 22 sty 2023, 15:11
Bludgeon pisze: 22 sty 2023, 11:04 Zrobiłem też osobną talię eksploracji dla 2 pierwszych rund gry, gdzie są same łagodne i niegroźne karty. Nie można za dużo stracić ale też nic cudownego zyskać.
Przetestowane w wielu grach, działa bardzo dobrze.
Dzięki. O coś takiego mi chodziło. Możesz podesłać zdjęcie albo spis tej tali eksploracji?
Proszę bardzo
Obrazek
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: sasquach »

Dziękuję bardzo. Będę testował. Rozumiem, że po dwóch rundach to co zostało w decku przetasowujecie razem z resztą kart i gracie normalnie?
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Darkstorm »

A próbował ktoś grać w ten sposób by wydawać po jednym żetonie rozkazu na przemian zamiast wszystkich?

Wydawać by się mogło w teorii, że zlikwidowałoby to downtime i nadało grze więcej dynamiki.


PS. Na Aleplanszówkach pojawiły się znowu dodatki i kostki frakcyjne więc można sobie uzupełnić kolekcję jak ktoś ma braki. W ten sposób brakuje mi już tylko frakcyjnych kostek do space line :D
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

sasquach pisze: 23 sty 2023, 01:44 Dziękuję bardzo. Będę testował. Rozumiem, że po dwóch rundach to co zostało w decku przetasowujecie razem z resztą kart i gracie normalnie?
Nie, ta talia jest odkładana i używa się normalnej. Strata czasu takie modyfikowanie talii.

Darkstorm pisze: 23 sty 2023, 09:23 A próbował ktoś grać w ten sposób by wydawać po jednym żetonie rozkazu na przemian zamiast wszystkich?
Wydawać by się mogło w teorii, że zlikwidowałoby to downtime i nadało grze więcej dynamiki.
Ja nie próbowałem ale na przestrzeni lat na bgg sporo ludzi się o tym pomyśle wypowiadało i testowało i wszyscy mówili że to się nie sprawdza kompletnie.
Darkstorm pisze: 23 sty 2023, 09:23PS. Na Aleplanszówkach pojawiły się znowu dodatki i kostki frakcyjne więc można sobie uzupełnić kolekcję jak ktoś ma braki. W ten sposób brakuje mi już tylko frakcyjnych kostek do space line :D
Thx, niestety nie mają dominion starbases a to jedyne czego mi brakuje.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2023, 09:34 przez Bludgeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib »

Darkstorm pisze: 23 sty 2023, 09:23 A próbował ktoś grać w ten sposób by wydawać po jednym żetonie rozkazu na przemian zamiast wszystkich?

(...)
To dojdzie do absurdalnej sytuacji, że wchodzę w warp, żeby polecieć do Twojej floty, Ty też wejdziesz w warp i zacznie się zabawa w kotka i myszkę :)
Bludgeon pisze: 23 sty 2023, 00:50 Proszę bardzo
Spoiler:
Może też faktycznie skorzystam bo czasem nie trekowcy mogą się zniechęcić :) Sam też do nich nie należę ale seriale i filmy chętnie oglądam.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Darkstorm »

Muad'Dib pisze: 23 sty 2023, 09:33
Darkstorm pisze: 23 sty 2023, 09:23 A próbował ktoś grać w ten sposób by wydawać po jednym żetonie rozkazu na przemian zamiast wszystkich?

(...)
To dojdzie do absurdalnej sytuacji, że wchodzę w warp, żeby polecieć do Twojej floty, Ty też wejdziesz w warp i zacznie się zabawa w kotka i myszkę :)
I wtedy Ty to wykorzystasz by dolecieć do homeworld :D
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Ushi »

Bludgeon pisze: 19 lis 2022, 21:50
5. Borg Assimilation - ogromny potencjał a wyszło... okej
W 2020 wyszła poprawiona instrukcja do Borg. Nadal bez szału ?
A może najnowszy UCR coś poprawia w tej frakcji ?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Ushi pisze: 10 wrz 2023, 08:26
Bludgeon pisze: 19 lis 2022, 21:50
5. Borg Assimilation - ogromny potencjał a wyszło... okej
W 2020 wyszła poprawiona instrukcja do Borg. Nadal bez szału ?
A może najnowszy UCR coś poprawia w tej frakcji ?
Nadal bez szału.
A co ma poprawiać, UCR tylko ujednolica zasady.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Ushi »

Bludgeon pisze: 10 wrz 2023, 08:44 A co ma poprawiać, UCR tylko ujednolica zasady.
Z tego co widzę zawiera również zasady mające zbalansować grę. (tak wynika z przypisów na wielu jej stronach)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Ushi pisze: 20 wrz 2023, 10:10
Bludgeon pisze: 10 wrz 2023, 08:44 A co ma poprawiać, UCR tylko ujednolica zasady.
Z tego co widzę zawiera również zasady mające zbalansować grę. (tak wynika z przypisów na wielu jej stronach)
Cośtam sobie grzebali. Pamiętam że były jakieś zmiany w ruchu kjubów, żeby nie były możliwe problemy które się normalnie w grze nie pojawiają, tylko im :lol:
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Ushi »

Tych z Was, którzy - podobnie jak ja- mają współgraczy, którym słaba znajomość języka angielskiego zniechęca do lub utrudnia grę w ST:A może zainteresuje, że na bgg, w polskich plikach uzupełniono brakujące spolszczenia istotnych komponentów gry (reszta kart postępów, agendy, karty podsumowań tury, opisy flot).
Link https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... ageid=2199

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Gab »

Ushi pisze: 06 lis 2023, 09:13 Tych z Was, którzy - podobnie jak ja- mają współgraczy, którym słaba znajomość języka angielskiego zniechęca do lub utrudnia grę w ST:A może zainteresuje, że na bgg, w polskich plikach uzupełniono brakujące spolszczenia istotnych komponentów gry (reszta kart postępów, agendy, karty podsumowań tury, opisy flot).
Link https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... ageid=2199

Pozdrawiam
Jak Ty mnie właśnie dzień zrobiłeś!
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Darkstorm »

Ushi pisze: 06 lis 2023, 09:13 Tych z Was, którzy - podobnie jak ja- mają współgraczy, którym słaba znajomość języka angielskiego zniechęca do lub utrudnia grę w ST:A może zainteresuje, że na bgg, w polskich plikach uzupełniono brakujące spolszczenia istotnych komponentów gry (reszta kart postępów, agendy, karty podsumowań tury, opisy flot).
Link https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... ageid=2199

Pozdrawiam
Super robota! To jeszcze do kompletu szczęścia brakuje tłumaczenia kart eksploracji :wink:
ODPOWIEDZ