Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: autopaga »

buhaj pisze: 20 wrz 2023, 12:05
autopaga pisze: 20 wrz 2023, 11:50 A u mnie gra wylatuje, bo mam Alice Garden, które jest o wiele bardziej skondensowane i trwa 2 razy krócej, układanka, punktacja oraz draft jest ciekawsza, a na dodatek wszystkie elementy mieszczą się w pudełku w odróżnieniu od susan która ma 5mm większą średnicę niż faktyczny wewnętrzny rozmiar pudełka. Dziwi mnie też że połączenia dwóch typów terenów na kafelkach są takie sztywne, a nie na zasadzie każdy z każdym.
Jakieś mam szczęście bo mnie się wszystko mieści elegancko w podstawowym pudełku. Co do typów terenu to też mam wątpliwości ale traktuję tę grę bardzo zabawowo-luźno :)
Pokaż fotkę z góry. U mnie z 4 stron spód pudełka jest wybrzuszony i ma ślady, susan była wsadzana na wcisk, ja dałem pod skosem, bo jest taki dramat.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: buhaj »

autopaga pisze: 20 wrz 2023, 12:51
buhaj pisze: 20 wrz 2023, 12:05
autopaga pisze: 20 wrz 2023, 11:50 A u mnie gra wylatuje, bo mam Alice Garden, które jest o wiele bardziej skondensowane i trwa 2 razy krócej, układanka, punktacja oraz draft jest ciekawsza, a na dodatek wszystkie elementy mieszczą się w pudełku w odróżnieniu od susan która ma 5mm większą średnicę niż faktyczny wewnętrzny rozmiar pudełka. Dziwi mnie też że połączenia dwóch typów terenów na kafelkach są takie sztywne, a nie na zasadzie każdy z każdym.
Jakieś mam szczęście bo mnie się wszystko mieści elegancko w podstawowym pudełku. Co do typów terenu to też mam wątpliwości ale traktuję tę grę bardzo zabawowo-luźno :)
Pokaż fotkę z góry. U mnie z 4 stron spód pudełka jest wybrzuszony i ma ślady, susan była wsadzana na wcisk, ja dałem pod skosem, bo jest taki dramat.
W pracy jestem do 20. Mogę ci wysłać później zdjęcie ale uwierz mi wszystko zapakowałem i jest elegancko. Tortownica dotyka ścianek pudełka ale wszystko sie dobrze domyka i nic nie odstaje
Aaaa może daj na samą górę bo ścianki są elastyczniejsze i troche szersze
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: autopaga »

Matematyka nie kłamie, bok pudełka wewnątrz ma 31,5cm średnica susan 32cm.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: wrojka »

autopaga pisze: 20 wrz 2023, 13:54 Matematyka nie kłamie, bok pudełka wewnątrz ma 31,5cm średnica susan 32cm.
Wyobrażam sobie że ktoś w siedzibie Portalu się o tym fakcie dowiedział, ale nie przeszkodziło to w wydaniu gry :D
Real Boxes Have Curves
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

wrojka pisze: 20 wrz 2023, 14:10 Wyobrażam sobie że ktoś w siedzibie Portalu się o tym fakcie dowiedział, ale nie przeszkodziło to w wydaniu gry :D
Real Boxes Have Curves
Jak nie oni, to kto inny by to wydał w dokładnie takim pudełku jak wszystkie wydania na świecie.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: buhaj »

Na fb gry planszowe wrzucilem zdjęcia, bo tu na forum nie wchodzą mi.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Curiosity »

Zachęcony pozytywnymi opiniami, kupiłem swój egzemplarz (razem z upgrade packiem).

Przy koszulkowaniu kart, obejrzałem sobie pobieżnie cele do rozgrywki wieloosobowej i okazuje się, że przy odrobinie pecha, można dostać cele wzajemnie wykluczające się. Np. z graczem po lewej: "wygrywa osoba, która ma więcej kapsuł", a z graczem po prawej: "wygrywa osoba, która ma najmniej kapsuł". I wiadomo, teoretycznie można zrobić oba, ale w praktyce raczej trzeba się skupić na jednym.

I jest tego więcej. Trafiły Wam się rozgrywki z tak pechowo dobranymi celami?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: miker »

Curiosity pisze: 21 wrz 2023, 13:56 Zachęcony pozytywnymi opiniami, kupiłem swój egzemplarz (razem z upgrade packiem).

Przy koszulkowaniu kart, obejrzałem sobie pobieżnie cele do rozgrywki wieloosobowej i okazuje się, że przy odrobinie pecha, można dostać cele wzajemnie wykluczające się. Np. z graczem po lewej: "wygrywa osoba, która ma więcej kapsuł", a z graczem po prawej: "wygrywa osoba, która ma najmniej kapsuł". I wiadomo, teoretycznie można zrobić oba, ale w praktyce raczej trzeba się skupić na jednym.

I jest tego więcej. Trafiły Wam się rozgrywki z tak pechowo dobranymi celami?
Trafiły :)
Z jednym graczem miałem największy obszar technologii, a z drugim najmniejszą ilość zasobów technologii. No cóż, głupia losowa gra, jakby ktoś powiedział. Ale nadal mi się podoba.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: wrojka »

Curiosity pisze: 21 wrz 2023, 13:56 Np. z graczem po lewej: "wygrywa osoba, która ma więcej kapsuł", a z graczem po prawej: "wygrywa osoba, która ma najmniej kapsuł".
Sprawdziłem.
Są cele 'posiadaj najmniej kapsuł' i 'posiadaj najwięcej kapsuł', oraz 2 identyczne tylko dotyczące meteorytów a z np. Technologii są
'najmniej zasobów'
'najwięcej zasobów na krawędzi'
'najwięcej obszarów'
'największy pojedynczy obszar'

W obu wypadkach robił bym house rule że można wymienić kartę.
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Alucard1982 »

Wczoraj graliśmy z wariantem 2-osobowym, znalezionym na BGA i chyba grało się najlepiej.
Polega on na tym, że w jednej rundzie gracz 1 wybiera dowolny magazyn, w następnej gracz 2, a w kolejnej rzucamy K6 i o tyle pól przesuwamy "tortownicę". Nie jest to uciązliwe, a symuluje trzeciego gracza...
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: kasiul3k »

Zapraszam na moją recenzję tego tytułu :)

dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: dave8 »

Dzisiaj zagrane 2 pierwsze partie i muszę powiedzieć że gra jest świetna.
Jest nad czym pomyśleć.
Trafia do topu gier rodzinnych u mnie.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Dziami »

Trzy trzyosobowe rozgrywki za mną.
Po takim przebiegu gra wydaję się totalnie niezbalansowana. Korporacja może zgrać się z planetą lub nie. Cele między graczami mogą podejść komuś pod planete czy korporację lub nie.

Uwielbiam w to grać 🙂
Rozkminianie tego puzzla to dla mnie po prostu czysta przyjemność z gry.

Ps. Faktycznie stacja jest za duża wzg. pudełka... jak grac premierze?🤷‍♀️
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: RUNner »

crazygandalf pisze: 14 wrz 2023, 11:49 Nagraliśmy rozgrywkę dwuosobową w tenże tytuł. Może kogoś zainteresuje?
Niezbadana Planeta
Z chęcią obejrzałem, jak zawsze zresztą! No i stwierdzam, że gra nie jest dla mnie. Dzięki za ostudzenie hajpu i uratowanie mojej kasy :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1674
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: XLR8 »

Jak oceniacie wydarzenia? Dla nas są nudne i do tego losowe. Większość to podbijanie torów i pompowanie ekonomii.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: scraber »

XLR8 pisze: 05 paź 2023, 09:48 Jak oceniacie wydarzenia? Dla nas są nudne i do tego losowe. Większość to podbijanie torów i pompowanie ekonomii.
Mimo, że lubię ten element losowości "O TUTAJ SPADA METEORYT" to mam wrażenie że wydarzenia częściej powodują koniec gry niż zapełnienie planety/brak kafelka w misce.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1674
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: XLR8 »

scraber pisze: 05 paź 2023, 11:22
XLR8 pisze: 05 paź 2023, 09:48 Jak oceniacie wydarzenia? Dla nas są nudne i do tego losowe. Większość to podbijanie torów i pompowanie ekonomii.
Mimo, że lubię ten element losowości "O TUTAJ SPADA METEORYT" to mam wrażenie że wydarzenia częściej powodują koniec gry niż zapełnienie planety/brak kafelka w misce.
Akurat szybsze skończenie gry nam się podoba, bo wymusza branie większych kafelków żeby szybciej wypełnić.
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: kalo90 »

XLR8 pisze: 05 paź 2023, 09:48 Jak oceniacie wydarzenia? Dla nas są nudne i do tego losowe. Większość to podbijanie torów i pompowanie ekonomii.
My gramy na wydarzenia, ale na zmodyfikowany deck tzn. bierzemy losowo po 5 wydarzeń z każdego alarmu oraz 5 do gry solo i tasujemy wszystko. Jeśli wylosowane jest wydarzenie solo to traktujemy kartę jakby nic się nie wydarzyło. Dzięki temu mamy szansę na chwilowy oddech bez wydarzenia. Mamy jeszcze inny wariant, ale o tym kiedy indziej, bo graliśmy z nim na razie 2 razy - jest dobrze, ale potrzebujemy większej ilości rozgrywek, aby go rzetelniej przetestować.

P.S. Ja nie wiem, ale wydaje mi się, że jestem jednym z nielicznych, któremu tortownica mieści się do pudełka bez większych problemów.

Obrazek

Obrazek
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: buhaj »

Spoiler:
Mam identycznie. Zero problemów że zmieszczenie tortownicy.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 11:45 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: japanczyk »

Przeciez nawet na tych zdjeciach widac ze sie nie miesci, a scianki pudelka sa lekko odgiete :p
FretkaFantastyczna
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: FretkaFantastyczna »

Słyszę ten chrobot plastiku o karton na sam widok takich fotek ;)
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: kalo90 »

FretkaFantastyczna pisze: 06 paź 2023, 13:20 Słyszę ten chrobot plastiku o karton na sam widok takich fotek ;)
:D :) No nie chrobocze u mnie. Gra jak przyszła to ma takie wgniotki na wewnętrznej stronie pudełka. Na zewnątrz jest git. Wkładam lekko z ukosa (ale naprawdę lekko) w te wgniecenia i pasuje jak ulał. Faktycznie jak zauważył japanczyk ścianki są ciut odgięte i może dlatego nie mam problemu. Inna sprawa, że gamonie nie dali pokrywki, bo żeby to postawić na półce to musiałem dociąć sobie stretch na wymiar i naciągam za każdym razem. Nic się na razie nie wysypuje, aczkolwiek wtopa okrutna z ich strony.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Apos »

kalo90 pisze: 06 paź 2023, 13:30
FretkaFantastyczna pisze: 06 paź 2023, 13:20 Słyszę ten chrobot plastiku o karton na sam widok takich fotek ;)
:D :) No nie chrobocze u mnie. Gra jak przyszła to ma takie wgniotki na wewnętrznej stronie pudełka. Na zewnątrz jest git. Wkładam lekko z ukosa (ale naprawdę lekko) w te wgniecenia i pasuje jak ulał. Faktycznie jak zauważył japanczyk ścianki są ciut odgięte i może dlatego nie mam problemu. Inna sprawa, że gamonie nie dali pokrywki, bo żeby to postawić na półce to musiałem dociąć sobie stretch na wymiar i naciągam za każdym razem. Nic się na razie nie wysypuje, aczkolwiek wtopa okrutna z ich strony.
Ciekawostka, pokrywka i inne poprawki będą wraz z nowym wydaniem. Obecnie trwa kampania na gamefound.

Może Portal się pokusi o wydanie takiej wersji 2.0 wraz z premierą tego nowego dodatku.
Gra wpadła na radar, bo świetnie się sprawdza jako fillerek - lekka i przyjemna. Tylko te babole oraz rozbicie polskiego wydania podstawki na podstawkę i upgrade pack trochę zniechęcają
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Miszon »

Grałem w weekend, 2 razy, na 2 osoby. Grało się fajnie i całkiem szybko, jednak wydaje mi się, że na więcej niż 2 osoby nie do końca ma to sens - wtedy chyba już w ogóle zanika interakcja, bo nie da się ogarnąć, co się komu obraca - po prostu bierzesz to, co ci wchodzi na tym "podajniku do sushi".
Ogólnie bez szału, na 2 osoby chętniej zagram w Patchworka, na 4 może w Park Niedźwiedzi. Przyjemnie, ale nieco się zawiodłem. Widzę też "syndrom kickstartera" - cele ewidentnie są lepsze i gorsze, łatwiejsze i trudniejsze, podobnie jak te karty osiągnięć (czy jak tam nazywa się to na czarnym kolorze, co się zdobywa). Chyba najuczciwiej grać każdy na takiej samej planecie, z taką samą korporacją, żeby chociaż w ten sposób wyrównać czynnik losowy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: eveni »

Zagrałam dopiero jeden raz, więc pewnie nie powinnam się wypowiadać, ale co mi tam :wink: Po ciężkim dniu w pracy usiedliśmy wczoraj do partii i bawiliśmy się bardzo dobrze. Proste zasady, ładne wykonanie i dokładnie taka ilość móżdżenia jaką człowiek jest w stanie z siebie wykrzesać pod koniec tygodnia :lol: Oglądałam na szybko komponenty z dodatku i tu jeden minus jaki już widzę, wszystkie plansze mają z drugiej strony poziom podstawowy.
ODPOWIEDZ