Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: j_g »

Link do BGG

Obrazek
Obrazek

Fajna, szybka, triktejkingowa karcianka. Na dwie osoby, 3 rundy, 10 lew do wzięcia w każdej rundzie. Klimatyczne grafiki. Oczywiście, solidna metalowa gadżeciarska dwulicowa figurka, aby nadążyć za trendami.

Ciekawe:
- 'asymetryczne' cele - zły Hyde by wygrać grę musi zdobyć w grze 10 punktów, a jego punkty na koniec rundy to bezwzględna różnica w liczbie zebranych lew obu graczy, więc albo chce mocno przegrać i zebrać jak najmniej lew, albo mocno wygrać (czasem na początku ciężko wyczuć, w którym kierunku dąży). Dla Jekylla najlepszy rozkład lew na koniec rundy to 5:5 (zero punktów dla Hyde'a),
- atu - priorytety kolorów (są 3) nadawane są w kolejności ich zagrywania w rundzie (najsłabszy kolor to ten wyłożony jako pierwszy, itd.)
- eliksiry, taki uniwersalny 4 kolor, odpalają specjalne zdolności kolorów (zależne od tego, jaki kolor rzuci drugi gracz) - albo ukradzenie zebranej wcześniej lewy przeciwnikowi, albo wymiana 2 kart z przeciwnikiem, albo reset kolorów atu,
- na początku każdej rundy obligatoryjna wymiana z przeciwnikiem 1, 2 i 3 kart (zależne od rundy),
- 5 losowych kart jest wywalanych z gry na początku każdej rundy, aby trochę zmniejszyć przewidywalność.

Można od kilku dni pograć na BGA.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: alpha »

j_g pisze: 10 kwie 2021, 14:27 triktejkingowa karcianka
Co to znaczy?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: j_g »

alpha pisze: 10 kwie 2021, 14:32
j_g pisze: 10 kwie 2021, 14:27 triktejkingowa karcianka
Co to znaczy?
Zbieranie lew (brydż, tysiąc, Załoga, itp.)
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: antymon »

Rozgrywam ostatnio dzięki dostępowi do BGA.
Niby przyjemna, ale do mnie nie koniecznie przemawia. Szczerze, to z obecnie reklamowanych wolę Rest in Peace.
Natomiast, nie ma co ukrywać - mechanika polegająca na kontrolowaniu zagarnianych lew... dla mnie przynajmniej coś nowego.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Fojtu »

Wow, ale ta gra jest prosta i pomysłowa. Naprawdę jestem pod wrażeniem jak dużo sprytnych decyzji i sztuczek można próbować. Sama idea, że jedna osoba próbuje stabilizować a druga destabilizować sytuację jest genialna i świetnie dział. Powoduje, że losowo rozdane karty dają sporo do pokombinowania już na samym początku i nie ma poczucia niesprawiedliwości rozdania. Naprawdę warto popróbować, gra jest na BGA i daje masę frajdy. Jakby ktoś to wydał w Polsce za 50-60zł to bym brał jak reksio szynkę.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Skorzeny »

Nawet w polskich sklepach nie ma oryginalnej wersji :(
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: konradstpn »

Świetny trick-taking z mocnym syndromem kolejnej partii. Potrafi uzależnić nie mniej niż Hyde dra Jekyll. Z kolei na więcej osób polecam odkrycie ostatniego tygdnia - Scout.
Gram, więc jestem.
kemot
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2021, 10:10
Has thanked: 1 time

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: kemot »

Gra jest ŚWIETNA. Na początku 2023 roku Nasza Księgarnia zapowiedziała polskie wydanie, ze zmienioną okładką 8)
Ale ja już teraz zamówiełm wersję niemiecką, mi okładka się podoba a gra w sumie jest niezależna językowo.
Szykuje się fajny tytuł od Nasze Księgarni po Nowym Roku 8)
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: AnlAir »

Instrukcję przetłumaczyłem na język polski, dla zainteresowanych do pobrania :)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

__________________________________________________________________
Możesz wesprzeć moje projekty https://buycoffee.to/AnIAir
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: j_g »

Polska premiera 27 września 2023 r.

Więcej informacji o wersji Naszej Księgarni: https://gry.nk.com.pl/jekyll-i-hyde/

Zwiastun gry: https://www.youtube.com/watch?v=q8Qie6AoSig

PS. Tylko cenka SCD (99,99 zł) może jakaś taka po putinflacji.
PS2. IMHO dobrze, że nie majstrowali przy ilustracjach.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Fojtu »

Nie rozumiem po co zmieniali okładkę, ta nowa jest IMO po prostu brzydka. Stara miała swój klimacik i pasowała do ilustracji w środku. A sama gra jak dla mnie graficznie jest super, wiele więcej po prostej karciance w numerki ciężko się spodziewać.

Ciekawe po ile będzie w sklepach, ~70zł to niemało za taką dwuosobówkę. W sumie to zawsze się zastanawiałem ile kosztuje ta turbociężka figurka :D
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: kurdzio »

Zagrałem kilka razy na BGA, tak się złożyło że wszystkie partie na tego samego francuza, wszystko przegrałem :D
Mechanizm jest bardzo sprytny, w zależności od postaci chcemy jak najbardziej przegrać/wygrać, albo najlepiej doprowadzić do remisu w rundzie. Próbowałem z każdej strony, ale największą trudność sprawiała mi decyzja czy w danej rundzie lepiej przegrywać czy wygrywać (grając Hyde’em), a przeciwnik i tak miał pięknie kontrujące mnie zagrania. Zdecydowanie wymaga więcej partii by zacząć dostrzegać te zależności.
Mam ochotę pograć więcej by może w końcu nauczyć się coś wygrywać, zdecydowanie polecam zainteresować się tytułem.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: j_g »

Fojtu pisze: 14 lip 2023, 08:09 A sama gra jak dla mnie graficznie jest super, wiele więcej po prostej karciance w numerki ciężko się spodziewać.
Graficznie, jak graficznie, ale gejmplejowo - miód. Grając z najlepszymi na BGA można niejednokrotnie zaliczyć opad szczęki. Często po rozegranym rozdaniu miałem "-Wow, co tu się właściwie zadziało???", po moim inicjalnym zadowoleniu z początkowej ręki, potem dwóch twistach w ciągu jednego rozdania i sromotnej porażce na końcu.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: j_g »

Jaki będzie rozmiar kart? Pytam pod kątem koszulkowania.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Neoptolemos »

Standard CCG. Potwierdzone info, mam w ręku polskie wydanie i pasują ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Odi »

Ciekawostka jest taka, że na Essen w tym roku debiutuje spin off: Dr Jekyll&Mr Hyde vs Scotland Yard.

Gra jest kooperacyjna tym razem, z drobnym aspektem narracyjnym (10 kolejnych scenariuszy).
Jestem ciekaw, czy można na tej nowej wersji zagrać w starą-rywalizacyjną, bo komponenty (plansza, karty) funkcjonalnie wydają się praktycznie identyczne.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: pwoloszun »

Odi pisze: 18 wrz 2023, 12:44 Ciekawostka jest taka, że na Essen w tym roku debiutuje spin off: Dr Jekyll&Mr Hyde vs Scotland Yard.

Gra jest kooperacyjna tym razem, z drobnym aspektem narracyjnym (10 kolejnych scenariuszy).
Jestem ciekaw, czy można na tej nowej wersji zagrać w starą-rywalizacyjną, bo komponenty (plansza, karty) funkcjonalnie wydają się praktycznie identyczne.
Mozesz zagrac zwyklym deckiem kart. Dostepna jest tez wersja na bga.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 159
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 164 times
Kontakt:

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Nasza Księgarnia »

Premiera gry Jekyll i Hyde już 27 września! Zapraszamy do lektury recenzji Tycjana z serwisu ZnadPlanszy :)

https://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/20 ... ll-i-hyde/
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2023, 13:27 przez Nasza Księgarnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Urkeith »

Nasza Księgarnia pisze: 22 wrz 2023, 11:10 Premiera gry Jekyll i Hyde już 27 września! Zapraszamy do lektury recenzji Tycjana z serwisu ZnadPlanszy :)

https://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/20 ... ll-i-hyde/
Powinno być: https://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/20 ... ll-i-hyde/ :)
agt
Posty: 1181
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: agt »

Mam pytanie praktyczne do grających w wersję fizyczną: Czy nie przeszkadza fakt, że cyfry znajdują się tylko w górnej części kart? Że trzeba je sobie odwrócić, jeśli źle się ułożyły przy braniu na rękę?

Pytam, bo z jakiegoś powodu zwykłe/tradycyjne karty do gry mają oznaczenia z obu stron i jestem ciekawa na ile to w praktyce ma znaczenie.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Fojtu »

agt pisze: 08 paź 2023, 08:05 Mam pytanie praktyczne do grających w wersję fizyczną: Czy nie przeszkadza fakt, że cyfry znajdują się tylko w górnej części kart? Że trzeba je sobie odwrócić, jeśli źle się ułożyły przy braniu na rękę?

Pytam, bo z jakiegoś powodu zwykłe/tradycyjne karty do gry mają oznaczenia z obu stron i jestem ciekawa na ile to w praktyce ma znaczenie.
Ani trochę mi to nie przeszkadza, nawet o tym nigdy nie pomyślałem. Co więcej odruchowo pewnie i tak bym odwrócił, bo koszulkuję karty i wtedy zawsze jest góra i dół.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: j_g »

agt pisze: 08 paź 2023, 08:05 Pytam, bo z jakiegoś powodu zwykłe/tradycyjne karty do gry mają oznaczenia z obu stron i jestem ciekawa na ile to w praktyce ma znaczenie.
No ciut przeszkadza. Za każdym razem trzeba poświęcić te kilka sekund więcej na poprzekręcanie kart. To samo chyba jest np. w Truciźnie, innej gierce. Tam wyszło nawet bardziej cudacznie, bo co prawda, dali cyfry we wszystkich rogach, ale dali nieodwrócone.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Jekyll vs. Hyde (Geonil)

Post autor: Fojtu »

j_g pisze: 08 paź 2023, 13:48
agt pisze: 08 paź 2023, 08:05 Pytam, bo z jakiegoś powodu zwykłe/tradycyjne karty do gry mają oznaczenia z obu stron i jestem ciekawa na ile to w praktyce ma znaczenie.
No ciut przeszkadza. Za każdym razem trzeba poświęcić te kilka sekund więcej na poprzekręcanie kart. To samo chyba jest np. w Truciźnie, innej gierce. Tam wyszło nawet bardziej cudacznie, bo co prawda, dali cyfry we wszystkich rogach, ale dali nieodwrócone.
Dla mnie ta gra ma tak ładne ilustracje, że i tak bym przekręcał nawet jakby były. To to jest przekręcenie kilku kart kiedy i tak układasz je najczęściej na start w ręku.
ODPOWIEDZ