Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: menelobej »

vader777 pisze: 22 wrz 2023, 13:46 I wszystko jasne dzięki,a polecacie ascension ? Chyba tego samego autora.
Ascension to przede wszystkim wyścig po punkty zwycięstwa, interakcja to przede głównie podebranie karty z rynku, choć czasem jakiś efekt potwora może ją spowodować, albo dodatkowy mechanizm wprowadzony w niektórych częściach Ascension. Trochę inna filozofia, ale też bardzo przyjemna gra.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: vader777 »

Chyba też wejdzie na celownik,tym bardziej że ma być po polsku w przyszłym roku 10th anniversary edition.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: minimati »

vader777 pisze: 22 wrz 2023, 13:46 I wszystko jasne dzięki,a polecacie ascension ? Chyba tego samego autora.
Jeżeli nie przeszkadza ci losowy market row, który w Ascension ma swoje najgorsze oblicze, to możesz spróbować. Generalnie core rozgrywki jest taki, że tak jak wspomniał kolega wyżej, jest to wyścig o punkty. Punkty zdobywa się tam na trzy główne sposoby:
  • Bicie potworów, które pojawiają się na rynku.
  • Zagrywanie kart, które dają ci punkty.
  • Niektóre karty są warte punkty zwycięstwa na koniec gry (z tego co pamietam, to tak jest, ale tutaj mogę bredzić, bo dawno nie grałem).
Jednym z niewielu plusów systemu Ascension jest to, że każdy dodatek wrzuca coś "nowego" do gry - jakieś tokeny, za które można odpalać bonusy, a to jakichś potężniejszych herosów do zrekrutowania, w związku z czym można znaleźć coś "dla siebie" wśród wielu pudełek, a część totalnie zignorować. Nie jestem wielkim fanem tego systemu, uważam że jest wiele dużo lepszych deckbuilderów na rynku. Mam u siebie Curse of the Golded Isles, Delirium, Valley of the Ancients i Eternal, które jest małym dwuosobowym i "przenośnym" wydaniem tej gry. Z tych wszystkich czterech części najczęściej grane jest Eternal, ponieważ pudełko jest bardzo kompaktowe i świetnie nadaje się na wyjazdy. Trzymam te pudła tylko dlatego, że moja dziewczyna bardzo lubi w to grać, a ja, z racji tego, że deckbuildery to mój ulubiony gatunek, jestem w stanie zagryźć zęby i od czasu do czasu w to zagrać.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2023, 15:10 przez minimati, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Muad'Dib »

Tak, polecam, choć grałem tylko w sama podstawkę ale głównie na telefonie :P finalnie sprzedałem swoją podstawkę. Do tego trzeba z głową mieszać dodatki bo inaczej wychodzi straszny klops.

Natomiast jeszcze bardziej bardziej polecam Ascension Tactics. Bardzo fajna gra ale niestety aktualnie nie na moją kieszeń.

Co do Shardsow to w sumie chwycili u mnie od razu. Prosta, szybka gra, ilość damage'u rośnie skokowo więc partyjki są naprawdę na max 10minut. Star Realms mnie nie zachwyciło, w stronę Hero Realms nawet nie rzuciłem okiem więc Shards dało mi to na co czekałem od dawna w kategorii szybkich nawalanek. Mocne 7/10
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: vader777 »

Też tak myślę na razie mocne 7/10.
Gra dynamiczna i z ciekawym podejściem do zwiększania mocy kart.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: samszef »

Gra ma dużo do zaoferowania.

W kategorii szybkich i kompaktowych deckbuilderów pojedynkowych o dynamicznym rynku Shardsy po prostu wymiatają.
Gra ma odpowiednią głębię aby zainteresować kogoś kto w kolekcji ma już kilka deckbuilderów. Obok Dominion oraz LE:Alien/Aeons End chyba najlepszy jaki mam.

Gra zasadniczo jest prosta ale niełatwa - jest nad czym się zastanowić w każdej turze. Trzeba kontrolować co robi przeciwnik, zbierać 2 waluty, czasem natychmiastowo zagrywać kartę bezpośrednio z oferty zamiast kupować ją do swojej talii.

Edycja portalowska zawiera pierwszy dodatek, którego jeszcze nie rozpykałem natomiast spróbowałem trybu solo - działa dobrze.
Partię z Nemesis można spokojnie zagrać w pół godziny.
fat1s
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2018, 21:36
Has thanked: 1188 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: fat1s »

Jako fan deckbuilderów postanowiłem wreszcie sprawdzić tę pozycję. Przyznaję, że wprowadza ona kilka pomysłowych rozwiązań, wszystko działa i kręcenie kombosów jest bardzo satysfakcjonujące. Ale... nie mogę się przemóc do tych grafik. Ascension bardzo mi się podoba (nawet pierwsze edycje), Star i Hero realms nie budzą we mnie emocji, podobnie jak w Dominionie. Ale tutaj... Świat niby podobny jak Ascension, ale jedank ten setting wizualnie jest dla mnie nie do przejścia.

Ale jak komuś pasują to polecam, to bardzo dobra pozycja dla fanów gatunku.
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Pompex »

Zastanawiam się nad kupnem tej gry ale nie dawno się dowiedziałem że główny wydawca zapowiedział Shards of Infinity: Saga Collection. Myślicie, że Portal wyda u nas? Warto czekać czy kupić to co już jest?
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: feniks_ciapek »

Saga jest koszmarnie droga jak na to, co oferuje. Polecałbym najpierw kupić zestaw z Portalu, a potem się zastanawiać, czy warto ładować tyle pieniędzy w tę grę.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: samszef »

Nie tylko w Polsce wyszła wersja z Reliktami. Być może Portal wyda pozostałe dodatki w kolejnym pudle.
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Agnaton »

Obrazek

Zapraszam do mojej recenzji Shards of Inifnity z dodatkiem Relikty przyszłości!

https://www.spacexpolska.pl/inne/recenz ... f-infinity

Shards of Infinity na pewno nie należy do wiodących deck builderów, jest to pozycja mniej znana szerokiemu gronu graczy, ale ciągle popularna i doceniana. W mojej ocenie gra ta bez problemu może jednak rywalizować z takimi wyrobionymi markami jak chociażby Star Realms w wersji Frontiers! Wydaje mi się, że Odłamki niczym nie ustępują tego typu tytułom! Ba, wielu graczy uważa nawet Shardsy za grę lepszą od SR (klik). Ja osobiście do obu gier będę wracał z przyjemnością, gdyż utrzymują bardzo wysoki poziom, przy czym jednocześnie różni je od siebie na tyle dużo, że myślę, że warto obie te pozycje mieć w swojej kolekcji.

Shards of Infinity jest naprawdę fajnym deck builderem. Rozgrywki są dynamiczne, pełne akcji i wrażeń. Regrywalność mamy tutaj na zdecydowanie dużym poziomie, co zawsze jest ogromnym plusem. Mając to wszystko na uwadze, dodając do tego jasność i prostotę zasad, przejrzystość kart czy szybkość rozgrywek, Odłamki wydają się być solidną pozycją dla każdego fana karcianek i zdecydowanym must-have dla fanów deck builderów.
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Shards of Infinity (Gary Arant, Justin Gary)

Post autor: Pompex »

Miałem dylemat co wybrać, między właśnie Shards of Infinity a Star realms frontiers. Ale te grafiki w Stars tak średnio mi się podobają bardziej siedzi mi pod tym względem Shards. A po Twojej recenzji jestem pewien że wezmę Shards of Infinity
ODPOWIEDZ