Legendy Blue Moon - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Legendy Blue Moon

Post autor: rutra1992 »

Dawno się tu nikt nie odzywal ;-)

Zagrałem dzisiaj pierwszą partię i mam pewne wątpliwości. Jak dobrze rozumiem bitwę rozpoczyna gracz który wygrał poprzednia (bo spasowanie kończy turę). I mialem taka sytuacje:
- przeciwnik zaczyna z kartą ziemi na poziomie 4, nie mam nic na ręku żeby to przebić więc pasuje. Jako że nic nie zagralem to nie dobieram kart.
- w następnej turze znów taka sama sytuacja i wiadomo że tego nie przebije.

Pytanie techniczne - czy mogę w którymś momebcie tutaj odrzucić karty i dobrac nowe?
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Legendy Blue Moon - pytania o zasady

Post autor: cactusse »

Jeśli dobrze pamiętam, to wycofujący się z walki gracz rozpoczyna nową turę, wobec czego może zamiast rozpoczynać walkę odrzucić karty i dobrać nowe.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Legendy Blue Moon

Post autor: Jiloo »

Wieki nie grałem w te grę, ale coś jeszcze pamietam.
rutra1992 pisze: 12 wrz 2023, 17:31 (…) Jak dobrze rozumiem bitwę rozpoczyna gracz który wygrał poprzednia (bo spasowanie kończy turę).
Turę rozpoczyna gracz który się wycofał czyli ten który przegrał.
Wygrany przesuwa w swoim kierunku smoka po czym wszyscy odrzucają wszystkie zagrane karty i dobierają do 6.
I mialem taka sytuacje:
- przeciwnik zaczyna z kartą ziemi na poziomie 4, nie mam nic na ręku żeby to przebić więc pasuje. Jako że nic nie zagralem to nie dobieram kart.
- w następnej turze znów taka sama sytuacja i wiadomo że tego nie przebije.
Zupełnie nie rozumiem tej sytuacji. Spróbuje to przeanalizować.
1. Przeciwnik inicjuje walkę i zagrywa kartę 4.
2. Nie jesteś w stanie go przebić wiec się wycofujesz
3. Przeciwnik odrzuca te 4, przesuwa smoka, dobiera do sześciu i teraz Ty jesteś graczem aktywnym
4. Nie ma możliwości wystąpienia tej samej sytuacji bo:
a) przeciwnik odrzucił te kartę o sile 4
b) ty zaczynasz
Pytanie techniczne - czy mogę w którymś momebcie tutaj odrzucić karty i dobrac nowe?
Jak wspomniał przedmówca. Zamiast inicjować walkę możesz odrzucić 1-3 karty i dobrać do 6.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Legendy Blue Moon - pytania o zasady

Post autor: rutra1992 »

Mea culpa myślałem że koniec walki kończy turę i nie zostaje graczem aktywnym. W takim wypadku to proste.

Dodatkowe pytanie do symbolu tarczy.
Powiedzmy że mam jakąś tam kartę z tarczą za 0 zagrane (neguje moc przeciwnika) i jakieś wsparcie za np 1. Czy przeciwnik w swojej turze może przebić to byle 1-2ka, czy tarczą dalej neguje jego moc?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Legendy Blue Moon - pytania o zasady

Post autor: Olgierdd »

rutra1992 pisze: 13 wrz 2023, 01:47 (...)Dodatkowe pytanie do symbolu tarczy.
Powiedzmy że mam jakąś tam kartę z tarczą za 0 zagrane (neguje moc przeciwnika) i jakieś wsparcie za np 1. Czy przeciwnik w swojej turze może przebić to byle 1-2ka, czy tarczą dalej neguje jego moc?
Tarcza działa tylko w momencie zadeklarowania siły i pozwala zadeklarować poniżej wartości przeciwnika. W późniejszych krokach i turach zagrana tarcza nie ma znaczenia i nie "anuluje" kolejnych zagranych kart.
W podanym przykładzie, w swojej turze zadeklarowałeś siłę 1, więc przeciwnik w swojej turze może zadeklarować siłę 1 lub więcej.
ODPOWIEDZ