Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Poszukiwań klimatycznej gry solo ciąg dalszy:

Dawn of Zeds 3ed - bo w końcu udało się znaleźć w niezaporowej cenie (choć i tak tanio nie było).

Lanzerath Ridge - chodziła za mną od jakiegoś czasu i w końcu się złamałem. Będzie można porównać wrażenia z DoZ3ed. Może jak będę rozgrywał po jednym etapie na dzień to szybko się nie znudzi ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

ostatnio jakoś tak wyszło, że kupiłem drukarkę 3d ...a potem drugą, a potem trzecią , bo już wreszcie wiedziałem jakiej potrzebuję :D...

więc na gry wiele nie zostało ... no dobra : Marvel Villanous 79 pln w empiku :)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2023, 11:00 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

rastula pisze: 12 wrz 2023, 10:53 ostatnio jakoś tak wyszło, że kupiłem drukarkę 3d ...a potem drugą, a potem trzecią , bo już wreszcie wiedziałem jaką potrzebuję :D...
Chociaż ostatnim modelem drukarki byś się pochwalił ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: samuraj1369 »

W poszukiwaniu gier solo, ale takich wymagających móżdżenia lub po prostu trudniejszych:
- Urbanista ze wszystkim co wyszło w PL
- Ranczer ze wszystkim co wyszło w PL
- Space Hulk: Anioł Śmierci - zainteresowałem się najpierw dodatkami a potem podstawką, wiem, że dodatki dostać jest niemożliwe, ale słyszałem o podstawce, że super dająca w kość solówka

- Gejsze - tutaj trochę pod dziewczynę, ale gra mi się bardzo podoba
- Osadnicy: Królestwa Północy - Mamy O:NI, ale strasznie mnie denerwuje ta gra, a dziewczyna lubi, zobaczymy, może O:KP będzie wyjściem?
- Tyrants of the Underdark - mega gierka na 4 osoby
- Brzdęk Katakumby i od razu dodatek Wesoła Kompania - po 3 rozgrywkach jestem zakochany w moim pierwszym Brzdęku :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Mr_Fisq pisze: 12 wrz 2023, 10:56
rastula pisze: 12 wrz 2023, 10:53 ostatnio jakoś tak wyszło, że kupiłem drukarkę 3d ...a potem drugą, a potem trzecią , bo już wreszcie wiedziałem jaką potrzebuję :D...
Chociaż ostatnim modelem drukarki byś się pochwalił ;)
1) Artillery Hornet (FDM)
2) Elegoo Mars 3 pro (żywica)
3) Elegoo Neptun 4 pro (FDM)
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

GWT Argentyna - bo podoba mi się bardziej niż poprzedniczka. Świetnie się przy tej grze bawię :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Nilis »

Jako że ostatnio sprzedałem kilka tytułów a w przyrodzie nic nie ginie...

Oprócz pierwszej pozycji wszystko pod solo bo tak głównie będę teraz grał

Klany Kaledonii - żona lubi, można rozłożyć mało grającemu towarzystwu. Zastąpiło Ark Nove

Arkham horror LCG + Dunwitch i Carcossa - jakie to jest dobre! Władca Pierścieni średnio mi podszedł. Myślałem że nie ma co wchodzić w podobne LCG ale to jest kompletnie inne LCG. Na razie top 1 wieczorów.

Too Many Bones + Unbreakable i dodatki do nich z większą ilością kart, mapki - nigdy bym nie pomyślał że mała mapka ze sztonami przeciwników, sporo kosci i dwie maty bohaterów mogą stworzyć tak dużo zabawy i frajdy. Z dodatkami gra kosztuje miliony ale przygód jest bez końca. Prawdziwa perełka, za droga ale cudny ciężar, można powoli rozkładać i się cieszyć

Projekt Gaja - 4 gry i kupiłem. Rozumiem wszystkie ochy i achy. 14 ras, 14 różnych gier :wink:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: vikingowa »

Jak ja na to czekałam!!!!!

Dwellings of Eldervale 2nd Edition - bo piękna i podobno dobrze chodzi solo :D
- Właśnie się pojawiło w Zatu, kupione za 95 ojro (VAT wliczony i trochę punktów wykorzystałam) więc jak ta informacja komuś się przyda to zostały jeszcze 22 sztuki :wink: (wczoraj wieczorem było 30)
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Beowulfik »

vikingowa pisze: 13 wrz 2023, 14:32 Jak ja na to czekałam!!!!!

Dwellings of Eldervale 2nd Edition - bo piękna i podobno dobrze chodzi solo :D
- Właśnie się pojawiło w Zatu, kupione za 95 ojro (VAT wliczony i trochę punktów wykorzystałam) więc jak ta informacja komuś się przyda to zostały jeszcze 22 sztuki :wink: (wczoraj wieczorem było 30)
Nienawidzę Cię...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

The Plum Horror Island – ...bo Hermann Luttmann. ...bo gra wojenna, ale na szczęście nie w wojennym klimacie. ...bo estetyka jest mi bliska. ...bo śledziłem jej powstawanie i czekałem na nią od dawna.

Legendary Encounters: The Matrix – ...bo Legendary Encounters. ...bo The Matrix. ...bo jestem jednym z tych, którzy nadal posiadają i grają w LE: The Firefly nie zwracając uwagi na brzydotę ilustracji ;)

Warfighter: The Fantasy Card Game – ...bo od dawna interesował mnie Warfighter, ale tematycznie do mnie zupełnie nie trafiał. ...bo czekałem na tę grę od pierwszych zapowiedzi czyli jakieś 3-4 lata.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Collector boxy do Architektów i Wicehrabiów Zachodniego Królestwa - dzięki super promce w czeskim sklepie za 2 inserty z wysyłką zapłaciłam tyle co za jeden w sklepie Portal bez wysyłki :D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Jiloo pisze: 13 wrz 2023, 17:15 Legendary Encounters: The Matrix – ...bo Legendary Encounters. ...bo The Matrix. ...bo jestem jednym z tych, którzy nadal posiadają i grają w LE: The Firefly nie zwracając uwagi na brzydotę ilustracji ;)
O, to udanych potyczek! Sciagales przez ocean, czy juz gdzies lokalnie?
Przyjacielski gratis:
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

psia.kostka pisze: 13 wrz 2023, 17:41
Spoiler:
O, to udanych potyczek! Sciagales przez ocean, czy juz gdzies lokalnie?
Zamówiłem lokalnie już jakiś czas temu. Jeszcze czekam spokojnie na dostawę, ale już opłacone wiec można uznać, że prawie kupione ;)

Co zabawne, wszystkie gry w tym samym sklepie, dwie pierwsze jakiś czas temu, a Warfighter raptem w piątek wieczorem (udało się załapać, bo już wyprzedany) i już jutro powinien być więc liczę na zapoznawczą rozgrywkę w weekend.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rogal »

Dead by daylight - akurat miałą być ekipa 5 osób i chciałem sprawdzić czy nam coś takiego podejdzie.

Władca pierscieni podróż przez śródziemie - żeby zagrać solo

Beer & bread - nie mam nic małego poręcznego na 2 osoby - a cała reszta któa jest na rynku mi nie pasuje

VInhos - nie wiem kiedy zagram i ogarnę zasady, ale ważne, że mam :)
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Folklore: the Affliction + Fall of the Spire + Dark Tales - w poszukiwaniu gry rpgowo-przygodowej która przygodę nie będzie zawierać tylko w nazwie. Póki co wertuję instrukcję ale już robi wrażenie. Klimat średniowiecza, potwory, eksploracja - to jest to co lubię najbardziej.

Czworo przeciw ciemności - dla sprawdzenia jak gra się w książkowe RPGi bez Mistrza Gry. Jeśli podejdzie będę podążał dalej tym tropem.
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 216 times
Been thanked: 39 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

Hallertau + insert od FS - bo w sumie zawsze chciałem mieć + uwielbiam Uwe + tryb solo.
Uczta dla Odyna + Norwegowie - jak wyżej.
Pandemic Legacy: sezon 1 - był w dobrej cenie i chciałem się w końcu zmierzyć z ponoć wyborną grą legacy. Zwykły Pandemic mi nie siadł i dawno wyleciał z kolekcji.
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: prib4 »

Champions of Midgard - bo już dawno miałem to na oku i trafiło się za śmieszne grosze
Brzdęk Katakumby - pierwszy wyczekany brzdęk, fajnie mieć całkowitą rację co do gry :D
Lords of Hellas + SG - bo lubię AC i trafiło się mocno tanio
Northgard - był na wishliście już od dawna, miałem czekać do BF'a albo dobrej oferty z drugiej ręki ale niestety, na olx pusto a Czacha poinformowała o tym, że dodruk się wyprzedał u nich więc na tym tytule mi się przycebulić nie udało :(
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

Ucztę dla Odyna + Norwegowie - bo namówiliście :P
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fiacik »

Brzdęk Katakumby - w zamian za kosmos.
Wojna o Pierścień 2ed z pierwszym dodatkiem - wpadł dodruk i w końcu dorosłem do zakupu, a Rebelia nie będzie się już kurzyć samotnie.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: manicminer »

Tales from the Red Dragon Inn - fajny taktyczny dungeon crawler, z prostymi zasadami, szybkim rozkładaniem, są karty, są wybuchające kostki i scenariusze. Miałem tą grę na radarze jeszcze w fazie KS.
Dawn of the zeds 3 - chyba najlepsza gra z zombie, kiedyś miałem, sprzedałem i żałowałem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Kilka pęset - bo te których używałem kaleczyły plexi/mapy do gier wojennych. Nowe mają mieć silikonowe nakładki. Będę też testował jedną pęsetę krzyżową... Jeszcze tylko przycinarka do żetonów i będę wojennikiem pełną gębą :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: karawanken »

Mr_Fisq pisze: 23 wrz 2023, 18:35 Kilka pęset - bo te których używałem kaleczyły plexi/mapy do gier wojennych. Nowe mają mieć silikonowe nakładki. Będę też testował jedną pęsetę krzyżową... Jeszcze tylko przycinarka do żetonów i będę wojennikiem pełną gębą :mrgreen:
Można prosić o to jakie zostały kupione. Moja jedyna kupiona "na oko" okazała się nie rozszerzać wystarczająco aby chwytać żetony
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

karawanken pisze: 23 wrz 2023, 19:37 Można prosić o to jakie zostały kupione. Moja jedyna kupiona "na oko" okazała się nie rozszerzać wystarczająco aby chwytać żetony
Jak przyjdą i się sprawdzą to dam znać.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Seraphic_Seal »

The Breach, bo tak kusiło i kusiło, przez to wydatki na gry w tym roku stały się już pięciocyfrową kwotą (no może jeszcze nie, bo jeden tytuł spłaca się w ratach na gamefoundzie xdd), pora wziąć się za wyprzedawanie niepotrzebnych pudeł. I kolejne zamrożone pieniądze. Jak na złość ostatnio praktycznie same przedsprzedaże i inne kickstartery, a na półce w co zagrać - bieda. Ale ostatnio jako prezent wpadły Wilki, a w paczkomacie czeka Uczta dla Odyna, więc jutro będzie grane. A Darkest Doom chyba spróbuję anulować i znowu wrócę do kwoty czterocyfrowej lol
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pomnik »

Diuna z dodatkami - zagrałem w klubie i siadło
Uczta dla Odyna z dodatkiem - raz że namówione, dwa że mam strasznie mało eurasów xD
Cyklady z dodatkami - miałem kiedyś jak zaczynałem przygodę, ostatecznie żałowałem sprzedaży
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
ODPOWIEDZ