burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: Probe9 »

Te luźne żetony w Renegades to jakiś dramat, też zwróciłem na to od razu uwagę bo ten dźwięk latających po całym pudełku żetonów przyprawiał mnie o ciarki przy każdej spakowanej paczce :D Tu nawet woreczek strunowy za kilka groszy by nieco pomógł, o gąbce nawet nie wspominając.

Mam nadzieję, że to jednorazowy przypadek (w sensie kampanii a nie pudełka bo tak było w każdym z 29 pudełek ;p).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: Jiloo »

Curiosity pisze: 03 paź 2023, 09:51 [...) Po pierwsze - to, co widać na zdjęciu to wszystko co przyszło. Bez żadnych wkładek czy gąbek. Dodatek "The Renegades" miał żetony wrzucone luzem do środka, nawet nie włożone w żaden woreczek strunowy, nie mówiąc już o gąbce. Ogólnie, nie uświadczyłem żadnej gąbeczki. Co za zjazd jakościowy. Uprzedzając komentarze - tak, dopłaciłbym te kilka dolców za gąbki i torebki strunowe. Tak, wiem, że tym się nie gra.
Komentarz jak najbardziej na miejscu. Trochę nas CTG przyzwyczaiło do przesady we wszystkim, także sposobie pakowania. Wcześniej nawet deckboxy były wrzucane w gąbkę. Takie traktowanie żetonów, które przecież mogą się w transporcie porysować jest bardzo zaskakujące. Mam nadzieję, że to nie jest nowy kierunek pakowania ze strony CTG.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: Tyrek »

Brak wypełnień w pudełkach. Żetony luzem, a poprzednio były owinięte folią. Może to oszczędności, może znak czasów w związku z troską o środowisko?

Wydaje mi się też, że druk ogólnie jest bardziej „wyblakły” i troszkę widać to na rewersach kart. Może CTG zmieniło wykonawcę? Zapewne dla osób, które brały podstawkę w obecnym druku, różnic nie będzie. Nie boli to bardzo bo karty w podajniku, ale wydaje mi się, że takie rzeczy w CTG chyba się dotąd nie zdarzały?

Z pozytywnych kwestii - wszystko mieści się w pudełku od podstawki w dedykowanych miejscach - super sprawa :mrgreen:

No i zawartość generalnie wygląda fajnie - pierwsze czytanie kart zwiastuje fajną zabawę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: Jiloo »

Tyrek pisze: 03 paź 2023, 21:44 Wydaje mi się też, że druk ogólnie jest bardziej „wyblakły” i troszkę widać to na rewersach kart. Może CTG zmieniło wykonawcę?
Nie jestem pewnien które gdzie, ale CTG kiedyś coś pisało o tym gdzie które produkty są drukowane.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: bajbaj »

Jiloo pisze: 03 paź 2023, 22:42
Tyrek pisze: 03 paź 2023, 21:44 Wydaje mi się też, że druk ogólnie jest bardziej „wyblakły” i troszkę widać to na rewersach kart. Może CTG zmieniło wykonawcę?
Nie jestem pewnien które gdzie, ale CTG kiedyś coś pisało o tym gdzie które produkty są drukowane.
Zasadnicza zmiana producenta była właśnie przy druku burncycle (do pierwszej kampanii). Wtedy pisali o tym, że to pierwsza gra produkowana przez Eastar, a my zobaczyliśmy ciut inaczej wykonane żetony, a przede wszystkim cieńsze karty. Większych błędów wtedy jednak nie było poza jedną serią niebieskich kości właśnie do pierwszego druku (bez warstwy ochronnej). Należałem do "szczęśliwców" mających ten babol, ale w końcu support wysłał mi właściwe kości. Przy druku obu Hoplo (też Eastar) była niestety masa błędów (przede wszystkim spartolone pakowanie - firma nie ogarnęła, że żetony dobiera się nie tylko pod kolor, ale także do żądanej struktury jednostek w każdej z frakcji, ale także brakujące żetony, żetony życia premium z przebiciami ostrych elementów etc.). Problem polegał na tym, że sample, które dostali były git, pierwsza partia też. Masowy druk i pakowanie było zdecydowanie gorszej jakości. Dlatego też nie upatrywałbym generalnie w fakapie z pakowaniem i zmianach jakościowych jakiegoś celu CTG, ale przede wszystkim nawalania przez Eastar. Może powinni ich zmienić, ale najpewniej wyboru wielkiego nie ma, jeśli chodzi o tę skalę produkcji i właściwe CTG materiały i komponenty, a do tego najpewniej są relatywnie tani...
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: Dhel »

Co do kolorów to jest różnica przy TMB, właśnie przez innego producenta. Ciekawe, że w sumie Burncycle był od początku drukowany u nowego a i tak kolory trochę się różnią, żaden game changer ale mogliby być bardziej staranni przy tym, bo gry kosztują sporo.
Ale to pakowanie żetonów luzem to jest skandal, jak to przyjdzie to biorę każdego pod lampę i jak będą zniszczone to ticket, No bez jaj by to tak durnie pakować. I z tego co czytam to brakuje w dużej ilości pudełek reference cards, zobaczcie czy macie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: Ardel12 »

Tyrek pisze: 03 paź 2023, 21:44 Wydaje mi się też, że druk ogólnie jest bardziej „wyblakły” i troszkę widać to na rewersach kart. Może CTG zmieniło wykonawcę? Zapewne dla osób, które brały podstawkę w obecnym druku, różnic nie będzie. Nie boli to bardzo bo karty w podajniku, ale wydaje mi się, że takie rzeczy w CTG chyba się dotąd nie zdarzały?
Różnice są moim zdaniem spore, najbardziej widoczne na kartach ekwipunku.
Latające żetony to żal.pl. Pudełka zminimalizowane jak się dało. Wszystko wchodzi na styk. No cięcia robią gdzie mogą.

W sumie nowe dodatki nie są duże. Kilka kart do każdej talii, kilka chipsów i nowe planszetki wrogów/firm. Spokojnie mogliby to zbudlować w jeden dodatek niż te kilka mikro pudełek(w największe z nich wszystko by weszło, więc mogliby dalej uciąć koszta). Dla mnie całość to wręcz wielkościowo to jak jeden z TMB czy CS.

Na szczęście wykonanie jest jak zawsze. Chipsy, karty i reszta bez zarzutu. Nic nie porysowane, nawet przez brak wkładek.

Figurki do mnie już jadą, wiec bc musi doczekać się swoich 5 minut na stole, bo już daawno nie miałem okazji zagrać.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: Curiosity »



Zaplanowany na 4 stycznia 2024 (godz.19:00 czasu polskiego)
Welcome to the first stream of 2024! Join us for some light conversation and heavy gameplay as we dive into the new burncycle expansion content!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: MowMiStefan »

Po dostawie ostatniego zamowienia zbiorowego od Przemka, zabralem sie w koncu za ogrywanie ostatniej pozycji CTG. No i mam pytanie o zawartosc - czy ja mam jakis blad w druku? Jeden z 6 Chipow Straznikow 2 Poziomu ma z obu stron “2”. Tak chyba nie powinno byc ?


Obrazek
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: bajbaj »

MowMiStefan pisze: 04 lut 2024, 19:16 Po dostawie ostatniego zamowienia zbiorowego od Przemka, zabralem sie w koncu za ogrywanie ostatniej pozycji CTG. No i mam pytanie o zawartosc - czy ja mam jakis blad w druku? Jeden z 6 Chipow Straznikow 2 Poziomu ma z obu stron “2”. Tak chyba nie powinno byc ?
Obrazek
Tak zdecydowanie być nie powinno. Błąd w druku. Temat na ticket.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: burncycle (Josh J. Carlson, Shannon Wedge)

Post autor: Koshiash »

Wrażenia po rozegraniu kilku misji: gra, jak na to co oferuje, zajmuje koszmarnie dużo czasu, w praktyce to okraszona elementem losowym łamigłówka, z koszmarnie uciążliwym etapem przygotowania do gry. Komponenty są wysokiej jakości, chociaż nie czuję, aby w tym przypadku było to niezbędne.
3x nie: Burncycle jest jak na mój gust zbyt długie, zbyt drogie i zbyt mało ekscytujące.
1x tak: mam ochotę prowadzić kolejne operacje 404 w korporacyjnych biurowcach.

Czy udało Wam się znaleźć w wyprasce sensowne miejsce na duże karty, bez wywalania trzeciego pudełka na kostki?
ODPOWIEDZ