Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Koszulkuję wszystko, ale nawet jak nie koszulkujesz to na YT mocno doradzają, by takie talie jak AI i HL zakoszulkować, bo tasowania mnóstwo.
Awatar użytkownika
Yorvell
Posty: 38
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yorvell »

Zamawiał ktoś kiedyś core z oficjalnego sklepu?
Zamówiłem tydzień temu i wciąż czekam na info, że wysłali i zastanawiam się ile to może jeszcze potrwać.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Prosta sprawa, napisz do obsługi klienta :wink:
Awatar użytkownika
Yorvell
Posty: 38
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yorvell »

Yorvell pisze: 07 wrz 2023, 11:19 Zamawiał ktoś kiedyś core z oficjalnego sklepu?
Zamówiłem tydzień temu i wciąż czekam na info, że wysłali i zastanawiam się ile to może jeszcze potrwać.
Dla potencjalnych zainteresowanych... Nigdy.
Nie dostałem info o shipingu, tylko po tygodniu przyszło z zaskoczenia xd
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

QuBek pisze: 06 wrz 2023, 19:52 Wybaczcie, że wprowadzę watek poboczny: koszulkujecie HL, AI czy resources decki?

To gra premium, ale mimo wszystko nie przełamuje to mojego lenistwa i nie koszulkuje.
Z tą deklaracją gry premium to byłbym ostrożny. Na pewno rości sobie do tego pretensje ale spełnia je tylko na polu figurek.
Na wszystkich innych to ma takie pragnienie, co tylko eksponuje niedomagania moim skromnym zdaniem.
Twórcy wymyślili sobie, że gra będzie utrzymana w tajemniczej czerni, co samo w sobie jest fajne. Ale drukują budżetowo w Chinach gdzie nie są w stanie utrzymać nafarbienia. Więc rewersy kart po prostu się różnią zależnie od druku. I to nie trochę, ale często całkiem konkretnie. Widać, że twórca drukarnie poprosił żeby tym razem na Gamblerze nie było blado, bo zjechali to mocniej i ma pozalewane wszystkie rastry. Maja problem z gumami które przenosiły farby i w nagłówkach tabel to czasem widać. To nie jest czepianie się w kategorii premium, tylko błędy na linii przygotowalnia - drukarnia.
Okładki książeczek na czarno tylko zapylone, ten wielgaśny podręcznik mam już cały uwalony odciśniętymi palcami. Okładka znaczy się mapą odcisków każdego czytania nawet jak podejdziesz do niej z suchymi palcami. Po prostu trzeba było zastosować inne rozwiązanie dla użytkownika. Ten podręcznik wygląda dobrze tylko raz, póki się nie weźmie do rąk :P.
Widać, że cięte jest to gilotynami które pochlastały już miliony papierów i są nieco tępe. Krawędzie kart nie są gładziutkie tylko bywają strzępiące się. Jak do tego dołożyć, że karty nie są jakoś solidnie lakierowane, płótnowane czy coś takiego, to przy intensywnym użytkowaniu i tasowaniu kart zrobią się z nich szmaty. Jak grasz raz na rok, to możesz odpuścić. Finałowego bossa wyciągniesz z pudła RAZ. Ale tego poziomu 1 to już przetasujesz kilkadziesiąt razy. Wiec to można się pokusić, tym bardziej, że Poots nie jest twórcą tak bardzo chętnym do szybkiej wymiany zużytych czy wadliwych komponentów.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Yorvell pisze: 08 wrz 2023, 11:35
Yorvell pisze: 07 wrz 2023, 11:19 Zamawiał ktoś kiedyś core z oficjalnego sklepu?
Zamówiłem tydzień temu i wciąż czekam na info, że wysłali i zastanawiam się ile to może jeszcze potrwać.
Dla potencjalnych zainteresowanych... Nigdy.
Nie dostałem info o shipingu, tylko po tygodniu przyszło z zaskoczenia xd
Wszystko co związane z KDM jest nieprzewidywalne i unikalne, jak sama gra
Witamy na pokładzie, daj znać jak wrażenia jak pograsz
Po latach przerwy nabrałem ponownie entuzjazmu do tego tytułu jako że ostatnio otrzymałem GC i walczę z tą góra wyprasek coby jaknajszybciej się znów pogrążyć w tym mrocznym swiecie
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Cokolwiek zamawiałem w sklepie KDM - nigdy nie miałem żadnego shippingu. Po prostu nagle paczka pojawiała się w domu. Należy dodać, że zazwyczaj paczki dochodziły piekielnie szybko.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Czy ma ktoś może dostęp do pliku STL z Things in verse, który pozwala na druk terenów z podstawki? Można prosić o priv?
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Mam takie pytanko do forumowiczów.

Koszulkuję właśnie sobie Gambler's Chest, a dokładnie te małe kwadratowe karty.

Przy kartach Seed Pattern zauważyłem pewną nieprawidłowość. Kart jest 30. Maksymalny numer karty tego typu to 28, plus trzy karty z ujemnymi numerami (-19, -20, -22). Brak natomiast karty z numerem 13. Czy tak ma być?

Brak też np przekładki kart rare gear. Czy to też ok?
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Grahf pisze: 03 paź 2023, 20:39 Mam takie pytanko do forumowiczów.

Koszulkuję właśnie sobie Gambler's Chest, a dokładnie te małe kwadratowe karty.

Przy kartach Seed Pattern zauważyłem pewną nieprawidłowość. Kart jest 30. Maksymalny numer karty tego typu to 28, plus trzy karty z ujemnymi numerami (-19, -20, -22). Brak natomiast karty z numerem 13. Czy tak ma być?

Brak też np przekładki kart rare gear. Czy to też ok?
Tak, talia nie ma numeracji liniowej i te numery negatywne, które napisałeś są właściwe (pamiętam, że było około -20).
Owszem, to właściwy stan.

Nie kojarze przekładki, bo nie używam ich do gear cards, bo najlepszym rozwiazaniem są klastry numizmatyczne 52x52
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Czyli rozumiem brak karty nr 13 jest ok?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Grahf pisze: 03 paź 2023, 21:08 Czyli rozumiem brak karty nr 13 jest ok?
Tak, Adam sobie zostawia takowe dla jakiś osobnych dodatków choćby. Wałkowane to było już na FB i BGG :)
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sever »

Zastanawiam się nad wejście w KDM podczas black friday. Wiadomo o ile może zejść cena samego core? Jak to wyglądało w przeszłości? Bo teraz z przesyłką (90 usd :O) to wychodzi trochę grubo.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Jeśli dobrze pamiętam to cena spadała o 50$
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Sever pisze: 05 paź 2023, 13:47 Zastanawiam się nad wejście w KDM podczas black friday. Wiadomo o ile może zejść cena samego core? Jak to wyglądało w przeszłości? Bo teraz z przesyłką (90 usd :O) to wychodzi trochę grubo.
Szukaj używki. Nawet na forum się zdarzają. Wielu trzyma je w bardzo dobrym stanie.
A można i nówki dostać taniej niż w sklepie.
Na FB są grupy sprzedażowe.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Czy może mi ktoś na priv wysłać linka z maila do preordera rozszerzenia Black Knight do KDM (w cenie 100$)? Nie mam pojęcia gdzie zawieruszył się ten mail, a na stronie nie znajduję informacji o możliwości zamówienia tego rozszerzenia.

Będę wdzięczny.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Czy byliby tutaj chętni na karty eventów/tabel severe injuries i tych najczęściej spotykanych? Nie jest to konieczny upgrade, ale widze w tych trochę oszczędności czasu. Dostępne w :
https://ko-fi.com/craftofdeath

przy odpowiedniej ilości osób wrzuciłbym na druk do MBPrint
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Hej, czy ma ktoś może link do wykazu kart do podstawki?

Na różnych stronach znalazłem różną liczbę kart.

Np Plumery. Mam kart 53 sztuki.

Karta Hours Ring mam 1 sztukę. Ponoć ma być 3.

Karta Hollow Sword mam 3 sztuki. Ponoć ma być 4.

I jeszcze z Blacksmith, Polishing Lantern, mam 2 sztuki, a ponoć ma być 3. Kart mam 40.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Moge Ci wysłać na maila czy jakoś tam plik .odt, z open office'a.

Hollow sword powinny być 4.
Polishing Lantern faktycznie powinny byc 3 sztuki.
Hours Ring jest 1 karta. Nie można mieć ich więcej bo to przedmiot unikalny wiec nie ma po co robić więcej.

Ale rozbieżności jakie masz mogą wynikać z tego jaką masz wersję podstawki.
W grze do wersji 1.5 np. hollow swordy byly 3 (tak mi się wydaje, zabic sie nie dam, ale IMHO wszystkich przedmiotów było najwyzej 3 sztuki, poza startowymi kamieniami i przepaskami).

To dopiero paczka upgreadująca wersję 1.5 do 1.6 zawierała np. 4 sztuki hollow sword.
Więc najpierw musisz ustalić jaką masz wersję gry :).
Pierwsza wyszła 1.0 - ale to tak dawno, że mała szansa byś ją posiadał.
Chyba najwięcej egzemplarzy wyszło w wersji 1.5. I do niej najwyżej trzeba było dokupić / otrzymywało się (w zależności czy ktoś kupował w sklepie czy wspierał kampanię) paczkę naklejek i kart upgreadujących do wersji 1.6
Ale jeśli kupowałeś ostatni czasy to masz wersję 1.6.
Różne liczby tego co w pudle właśnie z tego mogą wynikać, że zależnie z którego czasu sprawdzasz listę to taki stan gry pokazuje :). To zależne od tego jaką masz wersję.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Mam wersję 1.6

Chętnie zerknę na listę. Podeślę maila pw. Dzięki :wink:
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

To wrzućcie listę tutaj, a nie na priv.
Ja nawet się nie podejmowałem liczenia kart, zarówno w podstawce jak i w GCE. Zarówno z powodu ilości jak i strachu, który objawia się tym, że kupa rzeczy może się nie zgadzać.

Jak czytam, to i liczba kart w KDM to "tradycja" jakości tego elitarnego tytułu. Ręce opadają.
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: bosik111 »

Pynio pisze: 24 paź 2023, 07:49 To wrzućcie listę tutaj, a nie na priv.
Ja nawet się nie podejmowałem liczenia kart, zarówno w podstawce jak i w GCE. Zarówno z powodu ilości jak i strachu, który objawia się tym, że kupa rzeczy może się nie zgadzać.

Jak czytam, to i liczba kart w KDM to "tradycja" jakości tego elitarnego tytułu. Ręce opadają.
Jakość KDM zawsze odzwierciedlała etykę pracy Adama, lepiej nie będzie. Przypominam że to jest człowiek który zatrudnił project leada, po to żeby go później zwolnić bo miał czelność planować coś tak nieakceptowanego jak deadline.
manicminer
Posty: 823
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

bosik111 pisze: 24 paź 2023, 07:54
Pynio pisze: 24 paź 2023, 07:49 To wrzućcie listę tutaj, a nie na priv.
Ja nawet się nie podejmowałem liczenia kart, zarówno w podstawce jak i w GCE. Zarówno z powodu ilości jak i strachu, który objawia się tym, że kupa rzeczy może się nie zgadzać.

Jak czytam, to i liczba kart w KDM to "tradycja" jakości tego elitarnego tytułu. Ręce opadają.
Jakość KDM zawsze odzwierciedlała etykę pracy Adama, lepiej nie będzie. Przypominam że to jest człowiek który zatrudnił project leada, po to żeby go później zwolnić bo miał czelność planować coś tak nieakceptowanego jak deadline.
Jakość czego? Jakość podstawki to topka, mało która planszówka ma lepszą. Grafiki, jakość wykonania, figurki, gameplay.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Jakość nadzoru nad wydaniem i procesem produkcji. Wychodzi na to, że w tym premium produkcie każdy ma inną liczbę kart.
ODPOWIEDZ