Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

korytarze techniczne, osiągnięcia, wyzwania, nowe cele, nowe przedmioty, nowe postacie, nowe głębokie rany,
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Erni »

Zonexir pisze: 07 paź 2023, 20:45 Widziałem na FB że jest grupa która przygotowuje fanowskie dodatki i postacie. Czy ktoś już je ogrywał? Zastanawiam się co zamówić bo aktualnie trwa tam zbiórka na druk, a wybór jest spory. Co polecacie?
Do wcześniejszych polecajek dorzucę jeszcze Karty Komputera oraz nieco większy dodatek Eksploracja, którego (nieskromnie dodam) jestem autorem. Wszystkie dodatki możesz pobrać (link na wspomnianej grupie), wydrukować na domowej drukarce, przetestować i ewentualnie zapisać się na zbiórkę.
Case
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2023, 11:03

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Case »

Zonexir pisze: 07 paź 2023, 20:45 Widziałem na FB że jest grupa która przygotowuje fanowskie dodatki i postacie. Czy ktoś już je ogrywał? Zastanawiam się co zamówić bo aktualnie trwa tam zbiórka na druk, a wybór jest spory. Co polecacie?
Podasz link do strony?
Na Nemesis Polska nie ma żadnej wzmianki.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pomnik »

Case pisze: 08 paź 2023, 10:50
Zonexir pisze: 07 paź 2023, 20:45 Widziałem na FB że jest grupa która przygotowuje fanowskie dodatki i postacie. Czy ktoś już je ogrywał? Zastanawiam się co zamówić bo aktualnie trwa tam zbiórka na druk, a wybór jest spory. Co polecacie?
Podasz link do strony?
Na Nemesis Polska nie ma żadnej wzmianki.
Autorskie Dodatki Nemesis
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Case
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2023, 11:03

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Case »

Dzieki.
Niestety grupa prywatna, czyli lipa. Trudno.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Urkeith »

Nie ma problemu dołączyć do grupy, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie.
Case
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2023, 11:03

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Case »

Musiałbym mieć Facebooka a nie zanosi się na to. Jakby grupa była otwarta to może przez email bym sie dogadał.
Szkoda.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Erni »

Tutaj znajdziesz wszystkie autorskie dodatki, które właśnie trafiły na zbiórkę do druku:
https://patrykkon1990.wixsite.com/aunem ... -ma%C5%82e
Możesz je pobrać i wydrukować (na własny użytek!).
Zonexir
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zonexir »

Dzięki za wszystkie propozycje! Rozumiem, że większość poleca dodatki karciane na pewno wezmę przy aktualnej akcji druku :) , a jak postacie? Ja posiadam zestaw z pierwszego KSa razem z Medykiem. Na start chyba najlepiej po jednej postaci z każdego koloru. Propozycje co jest spoko i nie jest OP? :)
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: flissak »

Tylko ja miałem za mało znaczników szmeru(28szt.)P04. Pytanie czy ktokolwiek z was używał w jednej partii wszystkich 30 szt.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Erni »

Zazwyczaj gram solo/koop trzema postaciami. Jeszcze nigdy nie potrzebowałem jednocześnie wszystkich znaczników szmeru i wątpię, by kiedykolwiek taka sytuacja wystąpiła w grze.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: flissak »

Erni pisze: 03 gru 2023, 19:01 Zazwyczaj gram solo/koop trzema postaciami. Jeszcze nigdy nie potrzebowałem jednocześnie wszystkich znaczników szmeru i wątpię, by kiedykolwiek taka sytuacja wystąpiła w grze.
Dzięki, dobrze wiedzieć. Zostanie tylko drobny niesmak brakujących elementów, ale przeboleje jeśli nie ma to wpływu na grę ;D Na pewno zrobili je na zapas, żeby mieć pewność, że nawet jak ktoś się uprze, to nie wykorzysta wszystkich.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Erni, ogarniasz grę solo aż trzema postaciami? Ja gram 1-2. Nie dość, że dodatkowa obsługa i tak dość mocno rozbudowanej gry to jeszcze stołożerna.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Spokojnie do ogarnięcia na 3 ręce. Z początku grałem 2 postaciami ale potem 3. Jest łatwiej i można robić myk, że uśmiercasz kogoś, żeby otworzyć kapsuły. :twisted:
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Erni »

bdm pisze: 03 gru 2023, 20:54 Erni, ogarniasz grę solo aż trzema postaciami? Ja gram 1-2. Nie dość, że dodatkowa obsługa i tak dość mocno rozbudowanej gry to jeszcze stołożerna.
Stolik w pokoju zawalony cały, na nim plansza, karty, czasem jakieś autorskie dodatki i jedna planszetka postaci. Ja na pufie przy stole, a po bokach dwie pufy, a na nich dwie pozostałe planszetki postaci. No i jeszcze na półce podstolikowej wypraska z figurkami obcych i resztą rzadziej używanych żetonów/elementów :wink: Jest ciasno, ale daję radę. Obsługa gry solo na trzy postacie nie jest jakoś szczególnie skomplikowana.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

flissak pisze: 03 gru 2023, 17:33 Tylko ja miałem za mało znaczników szmeru(28szt.)P04. Pytanie czy ktokolwiek z was używał w jednej partii wszystkich 30 szt.
Policz sobie liczbę korytarzy + dodaj techniczne i masz odp ile teoretycznie max trzeba.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Ja gram w salonie i poza całym stołem (plansza główna, planszetka postaci i wszystkie stosy talii kart) wykorzystuję blat aneksu kuchennego do insertu z figurkami, znacznikami i resztą. A instrukcja na kolanach albo pod pachą. :D
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Hardkor pisze: 03 gru 2023, 23:29
flissak pisze: 03 gru 2023, 17:33 Tylko ja miałem za mało znaczników szmeru(28szt.)P04. Pytanie czy ktokolwiek z was używał w jednej partii wszystkich 30 szt.
Policz sobie liczbę korytarzy + dodaj techniczne i masz odp ile teoretycznie max trzeba.
Przecież na techniczne wystarczy tylko jeden zmacznik.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

bdm pisze: 03 gru 2023, 23:32
Hardkor pisze: 03 gru 2023, 23:29
flissak pisze: 03 gru 2023, 17:33 Tylko ja miałem za mało znaczników szmeru(28szt.)P04. Pytanie czy ktokolwiek z was używał w jednej partii wszystkich 30 szt.
Policz sobie liczbę korytarzy + dodaj techniczne i masz odp ile teoretycznie max trzeba.
Przecież na techniczne wystarczy tylko jeden zmacznik.
Druga strona planszy ma 2 korytarze techniczne.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Ok. Fakt.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

Sprawdzał ktoś ile jest kart skażeń z napisem "zarażony" w talii skażeń?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

bdm pisze: 10 gru 2023, 19:51 Sprawdzał ktoś ile jest kart skażeń z napisem "zarażony" w talii skażeń?
7
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: EsperanzaDMV »

Robię porządek w swoich pudłach (mam Nemesis, Lockdown + SG, Medyka i fanowskie dodatki - wszystko leci na sprzedaż (tak, wiem, moment wybrałem pewnie nienajlepszy ale ceny będą myślę konkurencyjne) i zastanawiam się skąd pochodzą te cztery karty?
Spoiler:
Tak samo czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy/gdzie znajdę spis kart, które powinny znaleźć się w pakiecie Medyka?
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 84
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Homer »

Na bgg była chyba tabelka w excelu po angielsku z kartami i do jakiej cześci są, a przynajmniej ja kiedyś się nią posiłkowałem jak swoje ogarniałem :P

A to przypadkiem te fajowskie dodatki o których piszesz nie namieszały tu aby?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Po kolei: dodatek medyk, Nemesis, pewnie jakiś dodatek fanowski, Lockdown. Tak to widzę.
ODPOWIEDZ