Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: TOMEQ »

Chyba masz ten kod?
Idzie dokądś, czy na razie po prostu jest.
Dzięki za recenzję. Obserwuję grę i tylko się coraz bardziej upewniam (napalam)...
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: Miszon »

"Zbiórka "?

Hmm... niedobrze... :-/ . Myślałem, że gra wyjdzie normalnie...
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: sopel82 »

Miszon pisze: 08 paź 2023, 18:08 Hmm... niedobrze... :-/ . Myślałem, że gra wyjdzie normalnie...
Moze to będzie normalna zbiórka z premiera niedługo. W końcu to „tylko” karcianka i wyglada na gotową. Możliwe, że prostu chcą oszacować popyt.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: psia.kostka »

"Zbiórka "?
Hmm... niedobrze... :-/
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: stary gracz »

Ja także byłem dzisiaj na Festiwalu Gier i Komiksów i również zahaczyłem o stoisko z Thorgalem. Niestety nie udało się zagrać, ale pooglądałem karty i potwierdzam, że grafiki są bardzo ładne. Tutaj też zdobywamy obszary i od razu nasunęło mi się podobieństwo do Wojny o Pierścień: Gry Karcianej, jednak nie wiem jak je się zdobywa więc może być to inaczej rozwiązane. Podpytałem jeszcze czy planują jakiś dodatek solo lub kooperacyjny przeciw AI - nie ma takich planów. Czas pokaże.
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: Mark442 »

sopel82 pisze: 08 paź 2023, 18:41
Miszon pisze: 08 paź 2023, 18:08 Hmm... niedobrze... :-/ . Myślałem, że gra wyjdzie normalnie...
Moze to będzie normalna zbiórka z premiera niedługo. W końcu to „tylko” karcianka i wyglada na gotową. Możliwe, że prostu chcą oszacować popyt.
Rozmawiałem z autorami na 34 MFKiG w Łodzi w sobotę... Start kampanii na Gamefound przewidywany jest na przełom października i listopada br. Wydanie najprawdopodobniej w okolicach przyszłorocznego Pyrkonu. Co do SCD (póki co to tajemnica - nie puszczę pary z ust) nie jest (nie będzie) wysoka. Nie przewidywane są żadne ulgi w pierwszych godzinach kampanii i żadne addony oraz dodatki, czy tryb jednoosobowy. Jest masa klimatycznych kart w niewielkim pudełku (dla mnie grafiki to klasa światowa, a wykonanie sztos). Mnie kupiono i graficznie i mechanicznie. Rzadko wchodzę w KSy i Gamefoundy, czy wspieraczki, ale ten tytuł wspieram na samym początku i czekam z niecierpliwością na przyszłoroczne wydanie!!
Ostatnio zmieniony 10 paź 2023, 18:09 przez Mark442, łącznie zmieniany 1 raz.
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: psia.kostka »

Nie przewidywane są żadne ulgi w pierwszych godzinach kampanii i żadne addony oraz dodatki, czy tryb jednoosobowy.
Hmm, to po co CF? :? Dla reklamy/rozglosu? Ok, ale rozglos nagoni CFowych wyjadaczy spragnionych bonusow i EX, ktorzy zderza sie z niewielkim pudelkiem wypelnionym pieknymi kartami. Czy to dobry ruch? Zobaczymy!

A jeszcze trzeba wziac pod uwage, ze wsrod "thorgalowych boomerow" odsetek kickstartero-sceptykow pewnie jest wiekszy ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: Miszon »

Ale będzie potem wersja sklepowa?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: Leser »

Dlaczego Kickstarter? Ponieważ Lucrum Games zamierza wydawać własne gry, a będąc najwyżej średniej wielkości wydawnictwem musimy zdobyć doświadczenie w crowdfundingu. Thorgal jest dobrym tytułem na "pierwszą jazdę". Nie zakładany nie wiadomo jakiego sukcesu, ale chcemy przetrenować ten model wydawniczy.

Wersja sklepowa jest oczywiście także w planach.

EDIT: Przyszło mi jeszcze do głowy, że ktoś może sobie zadawać pytanie: "a po co doświadczenie w crowdfundingu, wydawajcie dobre gry, to ludzie kupią i zarobicie". Więc z cyklu "dlaczego wydawnictwa robią, jak robią" uzupelniam powyższą wypowiedź o krótki elaborat.

Niestety zaprezentowane powyżej idealistyczne podejście nie jest do końca prawdziwe. Robić własne gry i wydawać na polski rynek się zwyczajnie nie opłaca. Owszem, można zrobić hit i zarobić, ale nakład pracy i związanych z nią kosztów jest przy tym znacznie większy, niż przy wydawaniu gier na licencji. Żeby się to opłacało, trzeba mieć partnerów zagranicznych. A że, jak wszyscy wiemy, wydawnictw jest pierdyliard, a corocznych premier pierdyliard do kwadratu, nie wystarczy zrobienie dobrej gry. Trzeba przekonać innych wydawców, że ta konkretna gra im się opłaci i że powinni potraktować ją poważnie, a nie wrzucić na kupę pudeł do ewentualnego rozważenia w wolnej chwili, która nigdy nie nastąpi. Powodzenie kampanii gry jest, czy się to komuś podoba, czy nie, najlepszym, najbardziej transparentnym i mierzalnym wskaźnikiem zainteresowania danym tytułem wśród graczy.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2023, 12:49 przez Leser, łącznie zmieniany 2 razy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: tomp »

@Leser
Pamiętajcie, że Thorgal jest marką typowo europejską, a nawet można się ograniczyć do krajów beneluksu, francji i polski. Nie nastawiajcie się na dużo wspierających z innych krajów np. usa lub kanady. Warto pomyśleć o wersjach językowych np. francuski czy też polski.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: psborsuk »

tomp pisze: 13 paź 2023, 07:58 @Leser
Pamiętajcie, że Thorgal jest marką typowo europejską, a nawet można się ograniczyć do krajów beneluksu, francji i polski. Nie nastawiajcie się na dużo wspierających z innych krajów np. usa lub kanady. Warto pomyśleć o wersjach językowych np. francuski czy też polski.
Na Festiwalu Komiksu graliśmy w wersję PL.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: Leser »

tomp pisze: 13 paź 2023, 07:58 @Leser
Pamiętajcie, że Thorgal jest marką typowo europejską, a nawet można się ograniczyć do krajów beneluksu, francji i polski. Nie nastawiajcie się na dużo wspierających z innych krajów np. usa lub kanady. Warto pomyśleć o wersjach językowych np. francuski czy też polski.
Jasne, jednym z głównych celów naszej eskapady do Essen było właśnie znalezienie partnera na te kraje. W tej chwili trwają rozmowy. Zobaczymy, co z tego wyniknie. O tym, że marka Thorgala niewiele znaczy za oceanem, oczywiście wiemy.

Gdyby natomiast ktoś miał wątpliwości, gra jest tworzona po polsku i nasz rodzimy rynek jest naszym głównym rynkiem docelowym.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: tomp »

Super! Owocnych negocjacji :)
Trzymam kciuki. Jakby coś to wspieram w ciemno :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: Propi »

Graliśmy w Essen wersję demo, okrojoną z kilku mechanik, która mimo to już mocno wciągała. Pięknie ilustrowane, angażujące przeciąganie liny, wzbogacone o parę miodnych mechanik (np. dociąg kart w ciemno, z podziałem na te do zagrywania i te do opłacania kosztów tego zagrania). W wersji pełnej będzie jeszcze miodniej - naturalnie nie mogę się doczekać!

Gra nie ma pretensji do bycia przygodówką, nie udaje wielkiej fabuły, ale wyciąga z Thorgala unikatową kreskę i mechanicznie daje graczom mnóstwo dobrej zabawy. W przeciwieństwie do konkurencyjnej gry, która chyba robi na odwrót, gdzieś po drodze gubiąc element funu.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: bdm »

Kiedy premiera sklepowa? Nie mogę się już doczekać.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: psborsuk »

Kojarzę, że wspominany był przyszłoroczny Pyrkon.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: kempy »

Miszon pisze: 07 kwie 2023, 10:18 Przyznam, że ta gra zaczyna mnie bardziej interesować, niż ta druga w tym samym uniwersum. Nie wiem, może też zadziałał sentyment to ś.p. CCG, którego lubiłem, sporo grałem i w którego nikt nie grał chyba poza naszą ekipą (bo jak poszedłem do jakiegoś klubu, spytać czy ktoś chce zagrać w Thorgala, to goście zdziwionym wzrokiem na mnie popatrzyli, a potem wrócili do młócenia w MTG).
Grano, grano. Nawet po oficjalnej śmierci. W sieci nadal nawet wisi strona poświęcona tej grze, gdzie można między innymi znaleźć skany kart z pierwszego (nie wydanego) dodatku. http://www.thorgalkgk.ugu.pl
staniach21 pisze: 08 kwie 2023, 16:39 To fakt, ale stworzył można powiedzieć polskie LCG w postaci Veto
Raczej CCG bo to była gra z losowymi boosterami.
psborsuk pisze: 08 paź 2023, 00:23 Gdy skończy, zaczyna się faza Wyprawy. Gracz aktywny wybiera lokację, którą chce zdobyć. By tego dokonać, musi dysponować ilością współczynników (walki, sprytu i magii) równą lub większą od tej, podanej na obszarze. Przeciwnik może przydzielić swojego stronnika do obrony obszaru (o ile ma on taki sam symbol, jak obszar), wówczas jego współczynniki sumują się z bronionym obszarem (musimy jednak zapłacić jego koszt). Ryzyko jest takie, że jeśli mimo tego obszar zostanie zdobyty, obrońca ginie.
Fajne nawiązanie do poprzedniej karcianki Thorgala. Tylko, że tam Misje miały poziom trudności określony jedną cechą. Nie żeby to była oryginalna mechanika, bo stosowana też wcześniej w innych karciankach, ale fajnie że jest akurat taka analogia do Thorgal CCG.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: Arius »

Miszon pisze: 07 kwie 2023, 10:18 Przyznam, że ta gra zaczyna mnie bardziej interesować, niż ta druga w tym samym uniwersum. Nie wiem, może też zadziałał sentyment to ś.p. CCG, którego lubiłem, sporo grałem i w którego nikt nie grał chyba poza naszą ekipą (bo jak poszedłem do jakiegoś klubu, spytać czy ktoś chce zagrać w Thorgala, to goście zdziwionym wzrokiem na mnie popatrzyli, a potem wrócili do młócenia w MTG).
Heh grałem w Thorgala. Możliwe, że mam nawet karty.
Niestety był lekko niezbalansowany.
Tam można było na talii magów i pojedynków (1 vs 1) w 3 rundy chyba wygrać. Albo nawet dwie jak przeciwnik wystawił wyprawę za 3 której obrona dawała punkt.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: kempy »

Arius pisze: 14 paź 2023, 09:56 Heh grałem w Thorgala. Możliwe, że mam nawet karty.
Niestety był lekko niezbalansowany.
Tam można było na talii magów i pojedynków (1 vs 1) w 3 rundy chyba wygrać. Albo nawet dwie jak przeciwnik wystawił wyprawę za 3 której obrona dawała punkt.
Gra nie miała żadnego regulatora w postaci zasobów. Wystawiało się po prostu karty z ręki, więc jak ktoś miał solidny deck, to jak w klasycznej Wojnie kto dociągnął lepsze to wygrywał. Później pojawił się fanowski pomysł na budowanie talii w systemie punktowym co miało ukrócić OP decki oparte na silnych rzadkich czarach. Nawet rozegrano kilka turniejów w tym systemie i rozwiązanie się sprawdziło. Zasady są w tym linku co wkleiłem powyżej.

Co do nowego Thorgala to przyznam, że będę obserwował, ale w żadne kickstartery nie zamierzam się bawić. Jak gra będzie w sklepie to wtedy zadecyduję.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: sopel82 »

TOMEQ pisze: 08 paź 2023, 08:09 Chyba masz ten kod? Idzie dokądś, czy na razie po prostu jest.
Pewnie tutaj idzie: www.kickstarter.com/projects/1305472839/thorgal-the-card-game
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: psborsuk »

Kampania rusza za 3 dni (info z FB wydawnictwa). :D
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 230
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: Harwas »

Kampania już ruszyła
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: psborsuk »

Kurcze, faktycznie. Nie spojrzałem na datę posta :mrgreen:
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: mBird »

A wsparlem. Bardziej chyba z sentymentu do dziecięcych lat i komiksów przynoszonych z biblioteki, choć fabularnie nie pamiętam prawie nic. Po drugie, stwierdziłem, że chyba warto wesprzeć rodzime wydawnictwo. Kibicuję, żeby się udało. Informacji o grze jest jednak bardzo mało. Może ktoś ma wiedzę jak ta gra się skaluje?
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Thorgal: Gra Karciana (Marcin Tomczyk)

Post autor: kempy »

Czy obecny stan kampanii pozwala mieć nadzieję, że gra trafi później do sklepów?
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ODPOWIEDZ