Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Lomik »

Zazdro, u mnie jeszcze brak wygenerowanego nr InPost :(
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Pompa85 »

Już mam swój egzemplarz nowej edycji. Wydanie jest piękne i cieszę się, że się na nie zdecydowałem. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to akrylowe znaczniki. Generalnie na wszystkich są jakieś mikro uszkodzenia, a przy jednym nadruk mi odpadł, a jeszcze inny jest ukruszony. Niemniej jednak po rozegraniu partii z tymi żetonami prawdopodobnie już nigdy nie wrócę do kartonowego zamiennika:).
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: samuraj1369 »

Jak wygląda sprawa z tą wersją specjalną? Pojawi się jeszcze w sklepach? Jest możliwy dodruk, czy to była jednorazowa akcja i trzeba szukać na rynku wtórnym?
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: mineralen »

Też jestem ciekaw. Sprzedaż w retailu trwała chyba cały jeden dzień…
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: brazylianwisnia »

mineralen pisze: 03 paź 2023, 01:27 Też jestem ciekaw. Sprzedaż w retailu trwała chyba cały jeden dzień…
Retail chyba jeszcze nie było tylko pewnie sklepy sprzedawały to co kupiły na kampanii? Z pewnością gra będzie dostępna normalnie w sklepach jak każda gra AR.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: mineralen »

A to ok, bo mi mignęło, że były dostępne w sklepie Rebela i za chwilę nie było :)
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: samuraj1369 »

brazylianwisnia pisze: 03 paź 2023, 07:40
mineralen pisze: 03 paź 2023, 01:27 Też jestem ciekaw. Sprzedaż w retailu trwała chyba cały jeden dzień…
Retail chyba jeszcze nie było tylko pewnie sklepy sprzedawały to co kupiły na kampanii? Z pewnością gra będzie dostępna normalnie w sklepach jak każda gra AR.
To chyba poczekam zamiast przepłacać na rynku wtórnym. Dzięki :D
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Bulva »

Przepraszam, za wtrącenie się w ten w wątek, ale ...
Nigdy nie grałem w CoB, a jestem w zasadzie tylko graczem solo.
Widzę, że są tutaj sami znawcy tematu, choć większość omija tryby solo szerokim łukiem, ale jednak może mi poradzicie z podjęciem decyzji.
Słyszałem/czytałem/oglądałem na YT pozytywne opinie o nowej wersji automy (Chateauma czy jak to się nazywa), ale z kolei cena Edycji Specjalnej jest mocno zaporowa (zwłaszcza tylko do grania solo) i dlatego proszę o Wasze opinie i sugestie.
Czy faktycznie AI jest o wiele lepsza w Edycji Specjalnej niż w wersji Big Box ???
Czy wogóle warto kupić Zamki w wersji Big Box dola trybu solo ???
Czy może nie jeść przez miesiąc i oszczędzić na Edycje Specjalną, gdyż Chateauma jest tego warta ???
Dzięki za każdą sugestie...
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: autopaga »

Polecam sprawdźić sobie zameczki na boardgamearena.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: samuraj1369 »

Bulva pisze: 07 paź 2023, 03:11 Przepraszam, za wtrącenie się w ten w wątek, ale ...
Nigdy nie grałem w CoB, a jestem w zasadzie tylko graczem solo.
Widzę, że są tutaj sami znawcy tematu, choć większość omija tryby solo szerokim łukiem, ale jednak może mi poradzicie z podjęciem decyzji.
Słyszałem/czytałem/oglądałem na YT pozytywne opinie o nowej wersji automy (Chateauma czy jak to się nazywa), ale z kolei cena Edycji Specjalnej jest mocno zaporowa (zwłaszcza tylko do grania solo) i dlatego proszę o Wasze opinie i sugestie.
Czy faktycznie AI jest o wiele lepsza w Edycji Specjalnej niż w wersji Big Box ???
Czy wogóle warto kupić Zamki w wersji Big Box dola trybu solo ???
Czy może nie jeść przez miesiąc i oszczędzić na Edycje Specjalną, gdyż Chateauma jest tego warta ???
Dzięki za każdą sugestie...
Też słyszałem mnóstwo pozytywnych opini o nowej wetsji i dlatego jej szukam, ale mogę z ręką na sercu powiedzieć, że solo w big boxie jest bardzo zadowalające. Jesli Szatoma! jest lepsza to szukam dalej :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: seki »

W autome z nowej wersji jeszcze nie grałem ale wyłącznie do solo starej bym nie kupował. Jest.... specyficzna. Mocno zależna od szczęścia w dociągu hexów. Jako doświadczony gracz moge przegrać lub wygrać i w obu przypadkach zagrać możliwie optymalnie. Ja nie lubię czegoś takiego. I stara wersja solo nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł, na rozwój świadomego grania, na obranie ciekawych strategii. Grasz z tego co wyjdzie, hexy szybko znikają z planszy a wykładać hexów trzeba jak najwięcej i jak najszybciej. Generalnie można 1-2 razy sobie zagrać ale nie polecam jako gry stricte solo. Przypomnę, że ta opinia dotyczy wyłącznie starego solo a z nową automa jeszcze nie grałem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

@seki zgadzam się z Twoją opinią co do losowości, a jednak nie przeszkodziło mi to w zagraniu około 60 partii solo (większość to były partie przegrane) :lol: Wściekam się na tą grę, a po kilku dniach znowu pudełko ląduje na stole.
A co to nowej wersji solo, to muszę dziś spróbować.
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Bulva »

Dzięki za Waszą pomoc.
Wiec chyba "mądrzej" (niestety sporo drożej) było by jednak pobawić się Zamkami solo z nową automą.
Czy użycie tej nowej AI wymaga zakupu całego Wydania Specjalnego, tzn, czy dochodzą tam nowe komponety dla automy, czy może można jakoś zastosować rozwiązania z nowej Chateauma w starszej wersji Big Boxowej ???
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: jozef.k »

Bulva pisze: 07 paź 2023, 16:22 Dzięki za Waszą pomoc.
Wiec chyba "mądrzej" (niestety sporo drożej) było by jednak pobawić się Zamkami solo z nową automą.
Czy użycie tej nowej AI wymaga zakupu całego Wydania Specjalnego, tzn, czy dochodzą tam nowe komponety dla automy, czy może można jakoś zastosować rozwiązania z nowej Chateauma w starszej wersji Big Boxowej ???
W nowej wersji dochodzi osobna plansza dla Automy i karty. Generalnie Automa może być traktowana jako kolejny gracz więc jest zrobiona tak aby symulować granie z żywym przeciwnikiem. Grałem na razie tylko raz więc głębszych przemyśleń nie mam ale mogę powiedzieć, że grało się bardzo przyjemnie. Obsługa jest prosta technicznie choć oczywiście nauczenie się kilku kruczków w różnicach działania poszczególnych budynków dla automy pewnie trochę zajmie ale tego jest niewiele. Fajnie symuluje drugiego gracza ale, w moim odczuciu, nie będzie tak "kombogenna" jak potrafił być tryb solo w starszej wersji. Tu nie ma przekraczania progu punktowego, które daje ci następny ruch. Tu po prostu grasz z przeciwnikiem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

Właśnie rozegrałam pierwszą rozgrywkę z Chateaumą, bardzo pierwsze wrażenia są na plus. Na pewno ten wariant daje większe odczucia grania w 2 osobowe Zamki niż wariant z big boxa :) Chateauma ma trzy poziomy trudności i można jeszcze użyć modyfikatorów. Fajnie, że dzięki temu wariantowi będzie można grać z mini rozszerzeniami. Dla osób, które chciałyby zagrać w ten wariant a mają starsze wersje mogę porobić zdjęcia lub skany wymaganych komponentów (1 plansza, 9 kart, instrukcja i karta pomocy).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Ardel12 »

Jestem po dwóch partiach(2 i 3 os) w nowe deluxe zamki. Pierwsza partia była na wersji standardowej z figurkami zamków, druga na bogatości z preshaded + akrylem i mam następujące wnioski:
- akryl - świetny w dotyku, przyjemnie się wyciąga żetony z worka jak i ogólnie użytkuje. Na minus brak tekstu po drugiej stronie względem wersji kartonowej. Niestety akrylowe znaczniki są lekko grubsze i nie wszystko nam wejdzie gdzie powinno. Spokojnie znajdziecie na wszystko miejsce, ale to już nie będzie jedna przegródka.
- pre shade - gówno, wygląda jakby figurki stały przy kominku i sadza na nie opadła. Nic nie podkreśla. Widziałem należycie zrobiony preshade i tutaj to lipa, lepiej wypada wersja bez
- figurki - już pisałem o tym wcześniej, dla mnie totalna pomyłka i zbędny gadżet. W drugiej partii nawet nie wyciągałem na stół

A porównując z wersją poprzednią, czyli BB:
- plansza - dla mnie obie równie czytelne i dobrze wykonane
- planszetki - nowa wersja ma je podwójne, grubsze i ładniej wykonane, ale zajmują też znacznie więcej miejsca
- żetony - nowa wersja ma opisy po drugiej stronie kafla co jest dużym plusem, dodatkowo są one większe, grubsze i ładniejsze. Drewniane towary też na plus w deluxe.
- nowy dodatek winnice - bardzo fajny, łatwy do wytłumaczenie i dający nowe opcje, plus dla nowej edycji
- stołożerność - tutaj BB mieścił mi się na połowie stołu, nowa edycja zjada prawie cały
- półkożerność - gorzej niż wyżej. Pudło deluxe jest z 4 razy wyższe i z pół raza szersze. Robi wrażenie, jest ładne, ale pozdrawiam to wcisnąć na półkę w zamian za BB
- rozkładanie/składanie - w BB miałem sorter, który wyciągałem i otwierałem, do tego planszetki i plansza. Gra rozłożona. W nowej edycji mamy kilka warstw przez, któe musimy się przebić. Mi zajmuje dłużej odpalenie nowej edycji jak i posprzatanie jej.
- cena - BB można dorwać w cenie 100zł, a deluxe w okolicach 550-600

Nie grałem w sumie z matą, nad nią się zastanawiam, bo tylko tego brakuje mi do wersji super exclusive xD Ogólnie ja bym brał wersję bez jakichkolwiek figurek + akryl. Z kolei jeśli nie graliśmy w zamki i chcemy sprawdzić co to, to BB moim zdaniem jest idealny. Nowa wersja dla zapaleńców lub tych, których stara szata odstraszyła(wcale nie taka zła).

A co do winnic to jak stwierdzono, jest to dodatek z tych, które wymuszą pójście w niego, gdyż bonusy są tam po prostu zbyt dobre, a punktów zwycięstwa daje sporo. Świetnie się wpasowywuje w grę. Dla mnie integralna część gry, ale na pewno nie jest to dodatek, który chciałbym widzieć w każdej partii.
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Bulva »

Dodam tylko, że dla graczy solo, a korzystających ze starszych wersji Zamków (np Big Box), na bgg pojawiła się udostępniona oficjalnie wersja do własnego wydruku: czyli karty i plansze dla obsługi Chateauma (AI).
Osobiście, ten tryb solo, po rozegraniu ok 10 partii, uważam za bardzo dobry. Na początku zasady mogą wydawać się nieco skomplikowane, ale już podczas pierwszej rozgrywki wszystko staje się intuicyjne, szybkie i bardzo łatwe w obsłudze.
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: jazzy »

Do tej pory nie miałem styczności z Zamkami Burgudii, wiele słyszałem o tej grze ale jak ją zobaczyłem - była po prostu brzydka (oczywiście to moje subiektywne odczucie). Jak dowiedziałem się o nowym wydaniu i zobaczyłem jak ma wyglądać to oczywiście stwierdziłem że muszę ją mieć. Było już dość późno bo kampania się skończyła ale udało mi się wyhaczyć już tylko Majestic pledge za dużo monet. Wiele osób pisze że akrylowe figurki terraion pack są do kitu i źle się z nimi gra. I teraz moje pytanie - czy warto je zostawiać czy może faktycznie są zbędne. I jak z nimi gracie - czy używacie hexów a po wyłożeniu na planszę podmieniacie je na figurki czy też (ale to chyba bez sensu) losujecie je bezpośrednio z woreczka? Obecnie czekam na dosłanie Terrain packa bo wydawca wysłał błędną wersję do sklepu. Stąd moje pytanie.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Golfang »

jazzy pisze: 15 paź 2023, 10:30 Do tej pory nie miałem styczności z Zamkami Burgudii, wiele słyszałem o tej grze ale jak ją zobaczyłem - była po prostu brzydka (oczywiście to moje subiektywne odczucie). Jak dowiedziałem się o nowym wydaniu i zobaczyłem jak ma wyglądać to oczywiście stwierdziłem że muszę ją mieć. Było już dość późno bo kampania się skończyła ale udało mi się wyhaczyć już tylko Majestic pledge za dużo monet. Wiele osób pisze że akrylowe figurki terraion pack są do kitu i źle się z nimi gra. I teraz moje pytanie - czy warto je zostawiać czy może faktycznie są zbędne. I jak z nimi gracie - czy używacie hexów a po wyłożeniu na planszę podmieniacie je na figurki czy też (ale to chyba bez sensu) losujecie je bezpośrednio z woreczka? Obecnie czekam na dosłanie Terrain packa bo wydawca wysłał błędną wersję do sklepu. Stąd moje pytanie.
Mnie się akryle bardziej podobają od kartonów - na razie problem polega na tym, że też jestem nowy w tej grze i musze często spoglądać do ściągi co który budynek robi. My gramy tak, że nie losujemy z worka tylko z tej wypraski w której przyszły akryle... woreczki leżą nie używane na razie. Gramy różnie - zależy jak z czasem stoimy - jak wiemy że czas nas goni - nie używamy budynków tylko wykładamy akrylowe hexy, a jak chcemy mieć piekne budyneczki na planszy to po wyłożeniu hexa każdy sobie sam szuka budyneczki i kładzie go w swoim księstwie (hex akrylowy odkładamy wtedy na bok, żeby nie trafił ponownie do losowania)
Bulva pisze: 14 paź 2023, 16:44 Dodam tylko, że dla graczy solo, a korzystających ze starszych wersji Zamków (np Big Box), na bgg pojawiła się udostępniona oficjalnie wersja do własnego wydruku: czyli karty i plansze dla obsługi Chateauma (AI).
Osobiście, ten tryb solo, po rozegraniu ok 10 partii, uważam za bardzo dobry. Na początku zasady mogą wydawać się nieco skomplikowane, ale już podczas pierwszej rozgrywki wszystko staje się intuicyjne, szybkie i bardzo łatwe w obsłudze.
Na razie raz próbowałem ten tryb i powiem szczerze... jakoś go specjalnie nie "skumałem". Nie rozumiem kiedy się zapełnia wybrane karty księstwa, czy i kiedy się przenosi z tych kart budynki na kartę księstwa, do rezerwy trafiają tylko czarne hexy ale nie do końca czuję kiedy się je wykłada na księstwo. Podobnie jest z przyznawaniem punktacji - automa punktuje gdy kładziemy hexy na wylosowanych dwóch kartach księstwa, ale później te hexy się przenosi na ksieśtwo? Generalnie dość skomplikowany ten tryb mi się wydaje.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: jazzy »

Golfang pisze: 15 paź 2023, 10:35
jazzy pisze: 15 paź 2023, 10:30 Do tej pory nie miałem styczności z Zamkami Burgudii, wiele słyszałem o tej grze ale jak ją zobaczyłem - była po prostu brzydka (oczywiście to moje subiektywne odczucie). Jak dowiedziałem się o nowym wydaniu i zobaczyłem jak ma wyglądać to oczywiście stwierdziłem że muszę ją mieć. Było już dość późno bo kampania się skończyła ale udało mi się wyhaczyć już tylko Majestic pledge za dużo monet. Wiele osób pisze że akrylowe figurki terraion pack są do kitu i źle się z nimi gra. I teraz moje pytanie - czy warto je zostawiać czy może faktycznie są zbędne. I jak z nimi gracie - czy używacie hexów a po wyłożeniu na planszę podmieniacie je na figurki czy też (ale to chyba bez sensu) losujecie je bezpośrednio z woreczka? Obecnie czekam na dosłanie Terrain packa bo wydawca wysłał błędną wersję do sklepu. Stąd moje pytanie.
Mnie się akryle bardziej podobają od kartonów - na razie problem polega na tym, że też jestem nowy w tej grze i musze często spoglądać do ściągi co który budynek robi. My gramy tak, że nie losujemy z worka tylko z tej wypraski w której przyszły akryle... woreczki leżą nie używane na razie. Gramy różnie - zależy jak z czasem stoimy - jak wiemy że czas nas goni - nie używamy budynków tylko wykładamy akrylowe hexy, a jak chcemy mieć piekne budyneczki na planszy to po wyłożeniu hexa każdy sobie sam szuka budyneczki i kładzie go w swoim księstwie (hex akrylowy odkładamy wtedy na bok, żeby nie trafił ponownie do losowania)
Ja mam w zestawie standardowo kartony, do tego akrylowe hexy i budynki. Na odwrotach kartonów są opisy jak działają poszczególne hexy, W odrębnym temacie zbierają chętnych na druk naklejek na akrylowe hexy. Czy można jeszcze gdzieś dokupić akrylowe tokeny (tarcze itd)?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dako »

jazzy pisze: 15 paź 2023, 11:00 Ja mam w zestawie standardowo kartony, do tego akrylowe hexy i budynki. Na odwrotach kartonów są opisy jak działają poszczególne hexy, W odrębnym temacie zbierają chętnych na druk naklejek na akrylowe hexy. Czy można jeszcze gdzieś dokupić akrylowe tokeny (tarcze itd)?
Aktualnie to chyba tylko z drugiej ręki na OLX lub Allegro ale prędzej czy później pojawią się w sklepie wydawcy https://sklep.awakenrealms.com/ oraz w sklepach planszówkowych w Polsce.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: samuraj1369 »

Często widziałem na OLX wersje Big Box z woreczkami w odpowiednich kolorach hexow. Czy ktoś wie, gdzie takie można kupić?
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Neysmeey »

samuraj1369 pisze: 15 paź 2023, 12:42 Często widziałem na OLX wersje Big Box z woreczkami w odpowiednich kolorach hexow. Czy ktoś wie, gdzie takie można kupić?
Ja po przesiadce na nową wersję, sprzedawałem z takimi i chyba to właśnie te często pojawiają się w ofertach:
https://boardgamegeekstore.com/products ... f-burgundy

Czasem też na portalach pojawiają się oferty (a raczej pojawiały), ręcznie robionych woreczków, wtedy występowały one w różnych wersjach.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: jazzy »

Dako pisze: 15 paź 2023, 12:20
jazzy pisze: 15 paź 2023, 11:00 Ja mam w zestawie standardowo kartony, do tego akrylowe hexy i budynki. Na odwrotach kartonów są opisy jak działają poszczególne hexy, W odrębnym temacie zbierają chętnych na druk naklejek na akrylowe hexy. Czy można jeszcze gdzieś dokupić akrylowe tokeny (tarcze itd)?
Aktualnie to chyba tylko z drugiej ręki na OLX lub Allegro ale prędzej czy później pojawią się w sklepie wydawcy https://sklep.awakenrealms.com/ oraz w sklepach planszówkowych w Polsce.
Mogą się nie pojawić bo licencję na sprzedaż tej wersji na polski rynek ma podobno Ravensburger.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dako »

jazzy pisze: 15 paź 2023, 12:48
Dako pisze: 15 paź 2023, 12:20
jazzy pisze: 15 paź 2023, 11:00 Ja mam w zestawie standardowo kartony, do tego akrylowe hexy i budynki. Na odwrotach kartonów są opisy jak działają poszczególne hexy, W odrębnym temacie zbierają chętnych na druk naklejek na akrylowe hexy. Czy można jeszcze gdzieś dokupić akrylowe tokeny (tarcze itd)?
Aktualnie to chyba tylko z drugiej ręki na OLX lub Allegro ale prędzej czy później pojawią się w sklepie wydawcy https://sklep.awakenrealms.com/ oraz w sklepach planszówkowych w Polsce.
Mogą się nie pojawić bo licencję na sprzedaż tej wersji na polski rynek ma podobno Ravensburger.
No to w Empiku lub Auchan ;)
ODPOWIEDZ