Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Robin Wood »

Cześć!

Informacyjnie...

Taki oto insert ode mnie:
Dodatek zdecydowanie robi robotę i warto po niego sięgnąć. Dobrych rozgrywek w ten świetny tytuł i miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Largo »

Robin Wood pisze: 22 wrz 2023, 23:17 Cześć!

Informacyjnie...

Taki oto insert ode mnie:
Dodatek zdecydowanie robi robotę i warto po niego sięgnąć. Dobrych rozgrywek w ten świetny tytuł i miłego wieczoru.
Możesz podać cenę?
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Robin Wood »

Napisałem do Ciebie priv.

Nie chce w temacie gry wrzucać takich info. W ciągu kilku dni wszystko będzie dostępne już online.

Generalnie - BtS z dodatkiem upchany jest po same brzegi :)
GameOver
Posty: 18
Rejestracja: 23 sie 2022, 12:12
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: GameOver »

Witam. Właściwie po premierze, a temat jakby ucichł. Ktoś ma jakieś przemyślenia odnośnie rozgrywki? Sam czekam ale to już inny temat 😜 Ciekawią mnie wasze wrażenia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: ave.crux »

Wygrałem raz na 16 rozgrywek. Gra jest świetna bo zamyka się w czasie 1h. Nawet mojej lubej się podoba i sama proponuje. Ogólnie to kazdy kto zagrał ze mną jest zachwycony. Jedyny minus jaki na ten moment mam wobec tej gry to to, że karty z umiejętnościami pasywnymi są szybko zapomniane i powinny moim zadaniem mieć jakąś ramkę wokół tekstu opisującego pasywke żeby można było szybko odnaleźć wśród technologii które to pasywki
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Propi »

Ja grałem i jestem zachwycony! Co prawda żona jeszcze się nie domaga, ale i na nią przyjdzie czas ;-)

Gra jest bardzo prosta biorąc pod uwagę mnogość dróg i doznań, które oferuje. Technologiczna kołdra jest super krótka, wydaje się zawsze, że przeciwnicy są wszędzie szybciej i mają lepsze ruchy, a jednak nie przestaje nas elektryzować każda kolejna decyzja. Wyścig po karty wydarzeń i area control na mapie kosmosu są super miodne - i faktycznie gra zwija się po godzinie i już można tasować od nowa ;-)

Mam jednak wątpliwości co do price pointu dodatku. To jest w zasadzie talia kart, 10 znaczników i dwie planszetki. Fajnie mieć więcej technologii czy liderów, ale jest to absurdalnie drogie w stosunku do zawartości - to mógłby być dodatek a'la Brzdęk: talia w plastikowym opakowaniu mieszczącym planszetki, za 60-80zł.

Natomiast gra nie pudłuje, mechaniki są superpłynnie połączone i w zasadzie można ją wytłumaczyć w 10 minut. Dla mnie sztos!
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Agnaton »

Co nieco o grze napisałem tutaj (okiem dość świeżego fana planszówek):

https://www.spacexpolska.pl/inne/recenz ... cenzja-gry

Ogółem bardzo pozytywne wrażenia! Żeby wygrać trzeba mieć niezłe zdolności analizy sytuacyjnej, potrafić wymyśleć dobrą strategię i umieć ją dostosowywać do sytuacji. Mechanika bardzo fajna. Ogółem gra się świetnie. Jak napisałem w recenzji, zabawa jest przednia, kombinowanie intensywne, dynamika dość spora, a satysfakcja z wygranej ogromna. Gorąco polecam!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: ave.crux »

Czy wasze planszetki też są wygięte lekko? próbowałem bezskutecznie wyprostować.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: bogas »

ave.crux pisze: 06 paź 2023, 13:30 Czy wasze planszetki też są wygięte lekko? próbowałem bezskutecznie wyprostować.
A próbowałeś suszyć? W większości wypadków to wina wilgoci, a im grubsza planszetka tym większy banan.
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Agnaton »

ave.crux pisze: 06 paź 2023, 13:30 Czy wasze planszetki też są wygięte lekko? próbowałem bezskutecznie wyprostować.
Lekko, ale nie przeszkadza to w niczym. Wszystkie jednocześnie wygiąłem delikatnie w drugą stronę i jest w miarę ok :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: ave.crux »

bogas pisze: 06 paź 2023, 13:37 A próbowałeś suszyć? W większości wypadków to wina wilgoci, a im grubsza planszetka tym większy banan.
Tylko prasowałem innymi pudłami. Spróbuję wysuszyć
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Bruno »

Agnaton pisze: 06 paź 2023, 13:09 Co nieco o grze napisałem tutaj (okiem dość świeżego fana planszówek):
https://www.spacexpolska.pl/inne/recenz ... cenzja-gry
Fajna recenzja, dzięki!
Też mam wrażenie, że Liderzy to trochę skok na kasę "komplecjonistów" :wink: Może ma on sens dla graczy solo, ale że do nich nie należę, to Twoja opinia utwierdza mnie w satysfakcji, że ostatecznie z dodatku zrezygnowałem.

Natomiast widzę, że recenzujesz głównie (tylko?) gry Rebela (BTS, TM, Nemesis) - rozumiem, że wynika to ze współpracy z wydawnictwem, ale czy planujesz nawiązać takową też z innymi firmami, które mają "kosmiczne" tytuły w swoim katalogu?
Ostatnio zmieniony 06 paź 2023, 14:50 przez Bruno, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Bruno »

ave.crux pisze: 06 paź 2023, 13:44
bogas pisze: 06 paź 2023, 13:37 A próbowałeś suszyć? W większości wypadków to wina wilgoci, a im grubsza planszetka tym większy banan.
Tylko prasowałem innymi pudłami. Spróbuję wysuszyć
Wrzuć do pudełka z pochłaniaczami wilgoci, a jeśli wygięcie jest naprawdę duże, to możesz wyprasować przez bawełniany materiał na niskiej temperaturze (i oczywiście bez pary! :wink: ).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Agnaton »

Bruno pisze: 06 paź 2023, 13:48 Fajna recenzja, dzięki!
Też mam wrażenie, że Liderzy to trochę skok na kasę "komplecjonistów" :wink: Może ma on sens dla graczy solo, że do nich nie należę, to Twoja opinia utwierdza mnie w satysfakcji, że ostatecznie z dodatku zrezygnowałem.
Dziękuję, miło mi, szczególnie, że jestem w tym nowy :D Skok na kasę to za dużo powiedziane. Dodatek byłby naprawdę fajny, ale za zdecydowanie mniejszą kwotę, więc gdyby się trafił na jakiejś dobrej promce, to jak najbardziej polecam :P A sama podstawka myślę, że świetna :D
Bruno pisze: 06 paź 2023, 13:48 Natomiast widzę, że recenzujesz głównie (tylko?) gry Rebela (BTS, TM, Nemesis) - rozumiem, że wynika to ze współpracy z wydawnictwem, ale czy planujesz nawiązać takową też z innymi firmami, które mają "kosmiczne" tytuły w swoim katalogu?
Jak najbardziej. Skontaktowałem się z wieloma wydawnictwami i póki co recenzowałem też grę IUVI (Star Realms: Frontiers), a następna będzie gra Portal Games (Niezbadana Planeta) ;)
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: SetkiofRaptors »

Mam za sobą pierwszą rozgrywkę i na razie się nie wypowiem o samej grze mechanicznie, bo ja zawsze potrzebuje trochę gier i czasu, żeby wiedzieć co myślę.

Ale wypowiem się o wykonaniu, bo tyle jednak jest marudzenia na to. Być może jak się jakoś nastawiłem przez to mega negatywnie, ale gra po rozłożeniu nie wygląda źle. Owszem, jest... minimalistyczna? Wręcz prymitywna. Ale przypomina jednak gry z gatunku, jest bardzo euro. Ikonki, strzałki, tekst.

Biorąc pod uwagę ile tutaj mamy na mapie różnych pól i jak dużo jest ikonografii to myślę, że prostota kart technologii po prostu pomaga w graniu. Jest czytelnie. W grę bardzo ciężko będzie się grało siedząc bokiem albo patrząc na planszę do góry nogami, niestety.

Pudło jest ciężkie i moim zdaniem ma o dziwo bardzo dobrze zaprojektowaną wypraskę tekturową. Chyba najlepiej z tych gier które mam. Łuza na plansze (które są dwuwarstwowe i jest ich jednak 8 ) nadaje wszystkiemu sztywności, w górnej łuzie mieszczą się elementy graczy a w prawej zakoszulkowane karty. Pudło nie jest wypełnione powietrzem, ma odpowiednią wysokość i przez to nic nie lata. Wiem, że ogólnie chyba jest taki klimat, że większość graczy oczekuje produkcji na totalnym wypasie i chwalenie tekturowej wypraski może być dla kogoś śmieszne :P ale ja wolę, a jeszcze biorąc pod uwagę jak często plastikowe wypraski są spieprzone to już w ogóle. Płacenie ekstra za śmieć? Dziękuje.

Grę kupiłem w Libristo w mocno promocyjnej cenie 230 zł która jest już nieosiągalna. Gra może się nie podobać jeśli chodzi o projekt ale zarówno czytelność jak i jakość wykonania jest bardzo dobra. Karty mogłyby być grubsze (ja koszulkuję i jest ok). Ale komponentów jest masa, gra nie ma za dużego pudła jak to jest w modzie i tak jak sobie ją posortowałem to uznałem, że to 300 zł to dość adekwatna cena, może lekko za wysoka (cena dodatku jest za wysoka i go nie kupiłem). Ciężko mi sobie też wyobrazić, by komponentów było mniej albo były tańsze, produkcja jest po prostu adekwatna, nierozdmuchana. Teoretycznie zamiast kostek mogłyby być klasyczne zasoby, ale nie byłoby to wygodne przy tym systemie produkcji który jest w grze.

Partnerka po rozłożeniu uznała, że nie wygląda to tak źle i gra nie jest taka brzydka. Niez gadzam się z nią, gra jest brzydka... ale jak widać nie aż tak :D
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Super »

Bo to, że ta gra jest brzydka, to cecha a nie wada! 8)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Zet »

Dla mnie Beyond the Sun wygląda sterylnie i laboratoryjnie. Idealnie pasuje do badań i odkryć 8)
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: SetkiofRaptors »

Wiem czego można się przyczepić w wykonaniu!

Nie ma notesika na punktacje. Serio, nie rozumiem dlaczego.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: ave.crux »

SetkiofRaptors pisze: 10 paź 2023, 21:15 Wiem czego można się przyczepić w wykonaniu!

Nie ma notesika na punktacje. Serio, nie rozumiem dlaczego.
Typ. Na poprzedniej stronie masz link do pobrania pdf z notesikiem. Ja sobie zrobiłem notes za pomocą drukarki i zszywek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
GameOver
Posty: 18
Rejestracja: 23 sie 2022, 12:12
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: GameOver »

Witam. Mam mały problem z zawartością gry. Brakuje czterech drewnianych znaczników jednej z frakcji. Gra wczoraj rozłożona po raz pierwszy, segregowanie, przeglądanie instrukcji i zonk. Jak myślicie reklamować u Rebela czy angażować sklep. Osobiście tylko raz miałem taki problem.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: tomp »

GameOver pisze: 18 paź 2023, 19:16 Witam. Mam mały problem z zawartością gry. Brakuje czterech drewnianych znaczników jednej z frakcji. Gra wczoraj rozłożona po raz pierwszy, segregowanie, przeglądanie instrukcji i zonk. Jak myślicie reklamować u Rebela czy angażować sklep. Osobiście tylko raz miałem taki problem.
zapewne rebel poprosi ciebie o dowód kupna, i zrealizuje reklamacje. ja bym uderzał do rebela, będzie krótsza ścieżka.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: eveni »

GameOver pisze: 18 paź 2023, 19:16 Jak myślicie reklamować u Rebela czy angażować sklep.
Od razu do Rebel-a, tylko załącz paragon lub inne potwierdzenie zakupu nowej gry. Dosyłanie brakujących/ zniszczonych elementów mają na super poziomie. Jeszcze notesik/magnesik gratis można dostać :wink:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: DarkSide »

Mam pytanie do wydania rebelowskiego. Czy znacznik pierwszego gracza jest gdzieś ukryty i trzeba się do niego dokopać? (W sensie: gdzie znajduje się fabrycznie?) Czy po prostu mam pecha do wybrakowanych wydań wydawnictwa na literę 'R'? :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: japanczyk »

DarkSide pisze: 24 paź 2023, 22:13 Mam pytanie do wydania rebelowskiego. Czy znacznik pierwszego gracza jest gdzieś ukryty i trzeba się do niego dokopać? (W sensie: gdzie znajduje się fabrycznie?) Czy po prostu mam pecha do wybrakowanych wydań wydawnictwa na literę 'R'? :roll:
Byl w wyprasce, ciezko go przeoczyc bo jest z innymi rzeczami
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: DarkSide »

japanczyk pisze: 24 paź 2023, 22:20
DarkSide pisze: 24 paź 2023, 22:13 Mam pytanie do wydania rebelowskiego. Czy znacznik pierwszego gracza jest gdzieś ukryty i trzeba się do niego dokopać? (W sensie: gdzie znajduje się fabrycznie?) Czy po prostu mam pecha do wybrakowanych wydań wydawnictwa na literę 'R'? :roll:
Byl w wyprasce, ciezko go przeoczyc bo jest z innymi rzeczami
Ocie.... To jest znacznik pierwszego gracza?! :shock: A ja wypatrywałem jakiego małego "dynksa" :oops: Myślałem że ten wielki kawał zielonego kartonu to jakiś element setupu, którym coś się zasłania albo coś na niego kładzie :lol:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ