Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Miszon pisze: 26 wrz 2023, 09:30 Tak, uściślając tak było.
Też się na to złapałem.

Mogła dać shorta że nie ma.
I tak, i nie. Algorytmy YT są bezlitosne - jeden tydzień bez cyklicznego materiału i już potrafią pokarać ucięciem zasięgów za brak systematyczności - a algorytmy bardzo lubią systematyczność. Także doskonale rozumiem decyzję o materiale Board News o braku Board News.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: KOSHI »

To zabrzmiało jak skecz Monthy Pyton o mielonce z mielonką bez mielonki. :mrgreen:
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

EsperanzaDMV pisze: 27 wrz 2023, 12:41
Miszon pisze: 26 wrz 2023, 09:30 Tak, uściślając tak było.
Też się na to złapałem.

Mogła dać shorta że nie ma.
I tak, i nie. Algorytmy YT są bezlitosne - jeden tydzień bez cyklicznego materiału i już potrafią pokarać ucięciem zasięgów za brak systematyczności - a algorytmy bardzo lubią systematyczność. Także doskonale rozumiem decyzję o materiale Board News o braku Board News.
Oczywiście też rozumiem skąd ta decyzja. Nie mniej w mojej ocenie takie działanie jest nieuczciwością wobec swoich widzów.
Trochę w podobny sposób działają nieuczciwi strimerzy. Kiedyś to się robiło w ten sposób, że odpalało się strim, czekało aż zbiorą się widzowie, odpalało tyle reklam ile się da i wyłączało strim. Rozumiemy czym to było podyktowane? Rozumiemy. Było to uczciwe? Nie było.

Także jak się chce dbać o zasięgi to należy zadbać o materiał. Także algorytmy nie są w moich oczach żadnym usprawiedliwieniem.
wisniax
Posty: 144
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wisniax »

Co za czasy.. narzekanie, na "nieuczciwość" materiału który w każdym momencie mogłeś przerwać i zmarnować tę minutę w inny sposób. No rzeczywiście wielka niepowetowana strata..
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 358 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Dziwna uwaga w tym wątku, tutaj ludzie przelewają przez klawiatury bloki tekstu o kimś kogo materiałów nie oglądają od lat, albo w ogóle. W tym kontekście stracona minuta wydaje się już taką solidną aferą.
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Otorek pisze: 28 wrz 2023, 19:31 Dziwna uwaga w tym wątku, tutaj ludzie przelewają przez klawiatury bloki tekstu o kimś kogo materiałów nie oglądają od lat, albo w ogóle. W tym kontekście stracona minuta wydaje się już taką solidną aferą.
Co w tej uwadze dziwnego? To wątek o recenzentach i wydaje się być właściwym miejscem by o tym wspomnieć. Może też rozwiniesz dlaczego uważasz to za solidną aferę? W mojej ocenie np. Żadnej afery tu nie ma. Czy wspomnienie o czymkolwiek negatywnym musi być od razu aferą? Zresztą okaże się - może jeszcze bedziemy w dramkach.

A ja bym bardzo nie chciał żeby takie zachowanie stało się standardem. No bo algorytm to wszystko wolno.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 358 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Była to ironia na temat uwagi wisniax, ja doskonale wiem, że dla innych trzeba o tym mówić, wywlekać i walczyć o standardy w tym wątku, bo małostkowość, czepialstwo i złośliwość to tutaj wykładnia.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 492
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 252 times
Been thanked: 443 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

Swoją drogą, uważam, że to miłe, że Dawid Podsiadło znajduje czas, żeby promować planszówki na swoim kanale ("Pomilczmy, usiądźmy").

Obrazek
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 61 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Chciałem podziękować chłopakom z Planszówki Online za tak pozytywny odbiór oddolnie zorganizowanej ankiety TeamBarolek vs Team Gandalf oraz za prezent w postaci dwóch gier w podzięce za promowanie ich kanału. :)

Dzięki chłopaki!

#TeamBarolek
#TeamGandalf
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 518 times
Been thanked: 272 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Irka »

arturmarek pisze: 10 lip 2023, 10:27 Stare Kości: słucham od czasu do czasu. Nie jestem do końca przekonany. Paweł mówi często takim tonem, jakby nagrywał za karę. Recenzje, podobnie jak u KPiB, zyskałyby przy jakiejś ramowej strukturze. Mam też wrażenie "dziwnej" chemii między prowadzącymi - ale może ma to związek z głosem Pawła [...]
A może ma to związek z tym, że prowadzący są różnej płci, ale nie są parą w życiu prywatnym. W takich sytuacjach - przy wspólnych zainteresowaniach i wspólnie spędzanym czasie - pojawia się fajna chemia, ale też chce się zachować pewien dystans. W każdym razie mnie się ta "dziwna" chemia bardzo podoba :)
A także to, że mają różne charaktery - pozytywnie zakręcona i rozgadana Kocia z przemiłym głosem oraz nieco sceptyczny Paweł. Oba typy charakterów bardzo lubię, więc świetnie mi się ich słucha.
Brak wyraźnej struktury i tryb niespiesznej gawędy też mi tu bardzo pasuje, słucham ich najczęściej jako bajki na dobranoc. Przesłuchałam już tak kilkanaście odcinków, każdy w 1/3... ;) (Ale żeby nie było - pozostałe 2/3 odcinka staram się nadrabiać innym razem i tak po prostu na mnie działają wieczorem właściwie wszystkie podcasty, z czego jestem bardzo zadowolona).

Równie chętnie słucham też Gradania - masę komplementów już słusznie zebrali w tym wątku. Mogę dodać chyba tylko to, że również ta drużyna ma dobrą dykcję i polszczyznę :)

EDIT: w tytule wątku brakuje "słuchamy", pewnie dlatego, że powstał w przedpodcastowych czasach :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Spoiler:
Strasznie mnie w tej recenzji irytowało jedno: w segmencie dotyczącym prezentacji gry, ani razu nie zaprezentowałeś kart. Co gorsza, notorycznie nimi wymachiwałeś przed kamerą w tę i nazad, jak byś odganiał muchy. Do tej pory nie wiem po co je trzymałeś przez kilka minut w ręce. Ogólnie w tym materiale było za dużo machania rękami.

I gdy myślałem, że już żadnej prezentacji kart nie będzie, w końcu pokazałeś jak wyglądają. Po dwóch minutach machania kartami przed kamerą, zaprezentowałeś w sumie 4 karty, po czym... znów wróciłeś do machania. Trwało to z przerwami jakieś 9 minut (od 6:45 do 15:55)

ZOSTAW TE KARTY W SPOKOJU, CO ONE CI ZŁEGO ZROBIŁY, ŻE TAK NIMI WYMACHUJESZ?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: bogas »

Curiosity pisze: 16 paź 2023, 10:38 (...)
ZOSTAW TE KARTY W SPOKOJU, CO ONE CI ZŁEGO ZROBIŁY, ŻE TAK NIMI WYMACHUJESZ?
Próba ukrycia faktu jak paskudne są te karty?
samuraj1369
Posty: 455
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 168 times
Been thanked: 165 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: samuraj1369 »

bogas pisze: 16 paź 2023, 14:46
Curiosity pisze: 16 paź 2023, 10:38 (...)
ZOSTAW TE KARTY W SPOKOJU, CO ONE CI ZŁEGO ZROBIŁY, ŻE TAK NIMI WYMACHUJESZ?
Próba ukrycia faktu jak paskudne są te karty?
Również o tym pomyślałem
Andrzejzbrowaru
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:44
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Andrzejzbrowaru »

Czy ktoś wie co stało się z kanałem Granie w chmurach? Ostatni film opublikowany kilka miesięcy temu i cisza. Może przegapiłem jakieś info o zakończeniu działaności?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Andrzejzbrowaru pisze: 23 paź 2023, 20:20 Czy ktoś wie co stało się z kanałem Granie w chmurach? Ostatni film opublikowany kilka miesięcy temu i cisza. Może przegapiłem jakieś info o zakończeniu działaności?
Piotrek już nic nie wrzuca raczej. Nawet super seria "Gra miesiąca" umarła, w której miałem przyjemność kilka razy uczestniczyć. Personalnie nie wiem co się stało i najlpiej zapytać u źródła ale wydaje mi sie że Piotrek stanął po prostu w prawdzie i zobaczył to co ja widzę juz po roku*...

*doba nie jest z gumy i trzeba niestety wybierać :mrgreen:
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1022 times
Been thanked: 494 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Wydaje mi się, że kanał wegetował od czasu kradzieży konta chyba ponad rok/półtora temu.

Być może w czasie kiedy Piotrek nie miał do niego dostępu i nic nie wrzucał, zorientował się właśnie, jak wiele wolnego czasu na przybyło na inne rzeczy? Albo że po prostu "istnieje życie bez kanału"?

Ale w sumie kanał zwolnił już w okolicach wydania Nanaki.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Marek tak po prostu w kazdym filmie gestykuluje...ja się już przyzwyczaiłem. Energiczny z niego człek i tyle :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Miszon pisze: 23 paź 2023, 22:01 Wydaje mi się, że kanał wegetował od czasu kradzieży konta chyba ponad rok/półtora temu.

Być może w czasie kiedy Piotrek nie miał do niego dostępu i nic nie wrzucał, zorientował się właśnie, jak wiele wolnego czasu na przybyło na inne rzeczy? Albo że po prostu "istnieje życie bez kanału"?

Ale w sumie kanał zwolnił już w okolicach wydania Nanaki.
Myślę że masz rację w tym co piszesz. Niestety ale nagrywanie nawet słabego kontentu ( np. mój) zabiera gigantyczną ilość czasu. Kiedyś nawet Yosz miał o tym fajny odcinek 3min=5h....czy cos takiego. Warto obejrzec.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

Pojawiło się zbyt wiele innych dobrych kanałów aby wracać do całkiem solidnego "Grania w Chmurach". To trochę jak z grami dzisiaj, dużo graczy szuka ciągle nowości :mrgreen:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1022 times
Been thanked: 494 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

BOLLO pisze: 23 paź 2023, 21:45Nawet super seria "Gra miesiąca" umarła,
Tego najbardziej szkoda, mógłby nic nie wrzucać, tylko to - to było w sumie tam najlepsze :-) . Dzięki tej serii poznałem kilka innych kanałów.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Michal.s
Posty: 61
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Michal.s »

Ja osobiście na kanale Piotrka lubiłem gameplayo-tłumaczenia zasad (filmiki z podtytułem zasady, przykładowa rozgrywka). Trochę bardziej pozwalały mi zobaczyć grę w "ruchu" I nie były takim suchym tłumaczeniem. Gra miesiąca również była fajnym motywem. Szkoda, że już nie nagrywa, ale z tego co kiedyś tłumaczył na jednym z filmów to po prostu nie ma czasu na regularne ogrywanie gier do recenzji i prowadzenie kanału.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

Mam duży sentyment do Piotrka, bo jego Przykładowe rozgrywki bardzo ułatwiły mi nauczenie się zasad wielu gier w początkowym okresie poznawania planszówek. Jednakże wydaje mi się, że kanał Granie w chmurach to już temat zamknięty i próby reanimacji nie powiodły się :(
Andrzejzbrowaru
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:44
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Andrzejzbrowaru »

Miszon pisze: 24 paź 2023, 13:05
BOLLO pisze: 23 paź 2023, 21:45Nawet super seria "Gra miesiąca" umarła,
Tego najbardziej szkoda, mógłby nic nie wrzucać, tylko to - to było w sumie tam najlepsze :-) . Dzięki tej serii poznałem kilka innych kanałów.
Może ktoś przejąłby format?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Andrzejzbrowaru pisze: 25 paź 2023, 13:35
Miszon pisze: 24 paź 2023, 13:05
BOLLO pisze: 23 paź 2023, 21:45Nawet super seria "Gra miesiąca" umarła,
Tego najbardziej szkoda, mógłby nic nie wrzucać, tylko to - to było w sumie tam najlepsze :-) . Dzięki tej serii poznałem kilka innych kanałów.
Może ktoś przejąłby format?
Rozmawiam z Piotrem o chwilowym "przezimowaniu" formatu u mnie, dopóki Granie w Chmurach nie wróci do stałego nadawania.
Andrzejzbrowaru
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:44
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Andrzejzbrowaru »

Gambit pisze: 25 paź 2023, 13:39
Andrzejzbrowaru pisze: 25 paź 2023, 13:35
Miszon pisze: 24 paź 2023, 13:05 Tego najbardziej szkoda, mógłby nic nie wrzucać, tylko to - to było w sumie tam najlepsze :-) . Dzięki tej serii poznałem kilka innych kanałów.
Może ktoś przejąłby format?
Rozmawiam z Piotrem o chwilowym "przezimowaniu" formatu u mnie, dopóki Granie w Chmurach nie wróci do stałego nadawania.
Byłoby świetnie.
ODPOWIEDZ