Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Obejrzałem porównanie, przejrzałem instrukcję, czekam na premierę polskiej wersji. Zmiany wydają się mocno na plus.

A do marudzących na to, że to nie wydali to w formie dodatku:
Obrazek
wg. instrukcji to jest dodatek ;)
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: kalo90 »

sasquach pisze: 26 paź 2023, 23:22 Obejrzałem porównanie, przejrzałem instrukcję, czekam na premierę polskiej wersji. Zmiany wydają się mocno na plus.

A do marudzących na to, że to nie wydali to w formie dodatku:
Obrazek
wg. instrukcji to jest dodatek ;)
Pewnie wstępnie miało być wydane jako dodatek, ale zdecydowali inaczej.

Po przestudiowaniu instrukcji stwierdzam, że jak najbardziej można spróbować zagrać. Posiadam Diunę ze wszystkimi dodatkami i pewnie DU też kupię. Odnośnie mixu dodatków do DI z DU - Nieśmiertelność wchodzi bez zmian, a Ix pozwala nawet na dodanie startowych 10 kontraktów, rozdajemy po 2 losowe na gracza i wybieramy jeden (sama podstawka DU nie daje nam tej możliwości).
Powiem tak, że nie jest źle jak to się wydawało na początku. Zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce.

Jedynie walka wydaje mi się trochę przekombinowana, głównie przez podwojone nagrody za Czerwie i te "pasujące symbole konfliktów".

No nic, trzeba spróbować i samemu ocenić. Nowe nie zawsze znaczy lepsze. Podobnie miałem z Brassem - wyszedł Birmingham, pograłem i stwierdziłem, że nie ma to jak "stary" dobry Lancashire.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Spoiler:
No z takim kimś jak ty to nie pogadam, bo się nie da. Jak dla kogoś argumentem jest "spokojnie by się dalo" ale jest niezdolny do podania tego sposobu to już nic nie poradzę. Powiedz jak byś to zrobił i co by się zmieniło cenowo, jaki miałoby to ekonomiczny sens.

KAZDE POLE na mapie jest inne, rozumiesz to? Póki co mam ochotę machnąć na ciebie ręką i skończyć dyskusję.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

SetkiofRaptors pisze: 27 paź 2023, 08:50
Spoiler:
No z takim kimś jak ty to nie pogadam, bo się nie da. Jak dla kogoś argumentem jest "spokojnie by się dalo" ale jest niezdolny do podania tego sposobu to już nic nie poradzę. Powiedz jak byś to zrobił i co by się zmieniło cenowo, jaki miałoby to ekonomiczny sens.

KAZDE POLE na mapie jest inne, rozumiesz to? Póki co mam ochotę machnąć na ciebie ręką i skończyć dyskusję.
No przecież Ix i Immo miało overlaye. Można by zrobić taki overlay na całą planszę xd
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »

SetkiofRaptors pisze: 27 paź 2023, 08:50
KAZDE POLE na mapie jest inne, rozumiesz to? Póki co mam ochotę machnąć na ciebie ręką i skończyć dyskusję.
Dorzucę tu jeszcze koledze do pieca bo widzę, że go nosi :)

Wróćmy do korzeni:

Kolega szanowny pewnie zapomniał, zatem przypomnę. Wyłącznym i jedynym powodem powstania gry planszowej pod tytułem Dune: Imperium - Uprising jest film Denisa Vileneuve'a, a raczej jego druga część. Film miał wejść do kin za 7 dni (3 listopada), ale z powodów "innych" został przesunięty. Premiery Uprising nie przesunięto, proces produkcyjny zakończył się dokładnie w momencie planowej premiery filmu.

Jeśli Pan reżyser zdecydowałby się zrobić jeden film, nie mielibyśmy tłumaczenia o potrzebie stworzenia "poprawionej" gry planszowej. Po prostu wydano by WYŁĄCZNIE JEDNĄ - "oryginalną" Diunę Imperium i do niej dodatki.
Jeśli Vileneuve poszedłby drogą Peter'a Jackson'a i ekranizacji powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem" za kolejne półtora roku byłby pisk na forum, że wychodzi trzecia (poprawiona, a jakże) wersja Diuny ;)

Dzięki temu mamy takich "twardogłowych", którzy stwierdzają, że przestawienie ikonek na planszy i dodanie 6 graczy to jakże wymagana zmiana, a nie taki troszeczkę skok na kasę.
Sekciarze nowej wersji (w sumie jeszcze przez nikogo nie ogranej) - do walki! Idzie lepsze! :lol: :lol:

PS. co z tego, że KAŻDE POLE na mapie jest inne? To argument przemawiający za czym? Machnij ręką i skończ dyskuję, tak Cię bardzo proszę :lol:
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Spoiler:
Niniejszym macham ręką. Nie będę rozmawiać z kimś kto zmienia temat i przesuwa bramkę w trakcie meczu jak dziecko. Zarzuciłeś, że gra powinna być wydana jako dodatek ale nie umiesz wytłumaczyć jak. Twoje opinie na temat marketingu filmu i gry są w zasadzie off-topem. A dlaczego powstała gra i jak do tego doszło już było omawiane i sam twórca dzieli się procesem.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »

Tak samo jak Ty i reszta wyznawców kolejnej części, kompletnie nie potrafisz podać uzasadnienia powstania tego dzieła.
Nie potrafisz przyznać racji, że Dire Wolf mieli zakontraktowane z Legendary Pictures, że podczas premiery dwóch części filmu pojawią się dwie planszówki i jest to (powtarzam) JEDYNY powód jej powstania. KASA i KONTRAKT.
Traktujesz główny powód jako :lol: OFFTOP :lol:
Zmiany ikonek na planszy traktujesz jako kompletny gamechanger i objawienie, chociaż o tym czy te zmiany wpłyną na jeszcze lepsze odebranie tego tytułu należałoby napisać PO ograniu tytułu - NIE PRZED. Dla mnie "jedynka" ma 9.5 / 10 dlatego przestawianie ikonek dopełnia argumentacji powyżej, niezależnie co Dire Wolf sobie tam przekazuje w notkach prasowych.

Obiecałeś nie odpisywać - dotrzymaj słowa. Boli Cię, że nie idę z prądem, bo DW tak mówi - Twój problem ;) .
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Deem »

Pynio pisze: 28 paź 2023, 10:35 Tak samo jak Ty i reszta wyznawców…
Kolego odpuść; jeśli szukasz powodów wydania Uprising jako osobnej gry, zajrzyj do dzienników projektanta - masz tam zarówno powody jak i proces, który do tego doprowadził. Jeśli to Cię nie przekonało, to przypadkowi ludzie na forum też nie mają szans. Inna sprawa, że nikomu raczej nie zależy na przekonywaniu Cię, a raczej zrozumieniu argumentów, które miałbyś mieć. Na razie wygląda na to, że osobą sfrustrowaną samym Uprisingiem jesteś Ty, a reszta frustruje się co najwyżej Twoim brakiem chęci zrozumienia tego, co się do Ciebie pisze. Rozumiemy, nie przepracowałeś emocji, które wywołała u Ciebie forma wydania i potrzebowałeś to z siebie wyrzucić, misja zakończona, możesz lecieć dalej.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »

Szanowny Deem - podałem Ci konkretne powody wydania Uprising. Kontrakt z Legendary. Jakoś do meritum się nie odnosisz - wydanie drugiej części łącznie z planowaną premierą filmu itd. Znak marketingowy na pudełku zobowiązuje, wystarczy połączyć kropki.

Prosiłbym żebyś mnie nie obrażał i zachował tego typu wypowiedzi dla siebie. Mam pełne prawo do wyrażania swojej opinii na temat drugiej części Diuny. Co do moich frustracji i przepracowania tematów - jak napisałem powyżej - zatrzymałbym tego typu uwagi dla siebie. Wychodzisz daleko poza tematykę forum.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Deem »

Pynio pisze: 28 paź 2023, 11:01 Szanowny Deem - podałem Ci konkretne powody wydania Uprising. Kontrakt z Legendary. Jakoś do meritum się nie odnosisz - wydanie drugiej części łącznie z planowaną premierą filmu itd. Znak marketingowy na pudełku zobowiązuje, wystarczy połączyć kropki.

Prosiłbym żebyś mnie nie obrażał i zachował tego typu wypowiedzi dla siebie. Mam pełne prawo do wyrażania swojej opinii na temat drugiej części Diuny. Co do moich frustracji i przepracowania tematów - jak napisałem powyżej - zatrzymałbym tego typu uwagi dla siebie. Wychodzisz daleko poza tematykę forum.
Informuję Cię po prostu jak wyglądają Twoje wiadomości. Marketing to marketing, oczywiście, że podłączyli się pod drugą część filmu. Natomiast jest dużo powodów, dla których jest to osobna gra i merytoryczne byłoby ewentualne podjęcie dyskusji o nich. Rozumiem, że Cię nie przekonują i nie mam zamiaru próbować tego zmienić. Skoro prosisz o uszanowanie swojej opinii, zrób proszę to samo i nie obrażaj ludzi, którzy mają odmienne zdanie (beton, wyznawcy etc.).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Curiosity »

(ciach)
Proszę skupić się na temacie głównym wątku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Spoiler:
Mam pomysł: nie kupuj!
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Kal-El83 »

Ja się czaję na diune od dobrych dwóch lat i po wieści o wersji 2.0 wstrzymałem się z zakupem.
I teraz pytanie, warto czekać na nową wersję ?
Gdzieś swego czasu czytałem, że miał być wprowadzony jakiś re-balans pewnych kart czy pól akcji … ale czytając pobieżnie ostatnie wpisy sam nie wiem czy faktycznie różnice są istotne ??
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Dla mnie to dziwna toksyczna część tego hobby, gdy ludzie nie cieszą się, że wydawcy wydają gry. Oczywiście, jeśli gra się okaże klapą (NIC na to nie wskazuje) to spoko, jedź sobie po grze. Ale to ciągłe gadanie o skokach na kasę, o frajerach, wyznawcach... no pojawia się to non stop, tak samo dyskusje o cenach. Ale być zawzięcie wściekłym o nowe wersje?

A przecież to cudowne, że gra jest rozwijana. Że mamy takie dobre czasy, że tylu ludzi może zajmować się zupełnie niepotrzebnym zajęciem jakim jest tworzenie rozrywki z kartonu i pionków. To takie budujące że są 3 edycje GWT i się sprzedaje i zbiera dobre opinie. Ale jeśli ma się poważny problem to każde takie nowe wydanie/wersja to atak na portfel.

Btw, to nie są poprzestawiane ikonki do jasnej ciasnej, mówimy o Worker Placement gdzie to mięso gry, że są pola akcji. Tak, przestawiając pola i "ikonki" można kompletnie zmienić grę tego typu. A tu dochodzą nowe typy akcji i szpiedzy, zupełnie nowa mechanika i kilka innych.

Ja trochę nie rozumiem decyzji o wydaniu tego jako 1-4, 6, zamiast 1-6. Jakoś myślałem że właśnie po to będą szpiedzy, żeby móc udźwignąć tryb 5 osobowy na planszy. A to by mi się przydało, od czasu do czasu mam taki skład. Specjalny tryb 6 osobowy będzie pewnie rzadko w praktyce grany.

Ja sam nie zamierzam kupić, żeby była jasność. Nie czuje potrzeby, to co mam mi wystarczy. Bronię tylko "wolności artystycznej" twórców, a rynek już zweryfikuje.

A i kolega pisał żeby uszanować jego opinię. Ale kolega nie ma opinii, ma odczucia i silne emocje, opinia opiera się na jakimś logicznym spójnym argumencie, a nie zarzucaniu pazerności, złych intencji etc.
Azazelek pisze: 28 paź 2023, 13:55 Ja się czaję na diune od dobrych dwóch lat i po wieści o wersji 2.0 wstrzymałem się z zakupem.
I teraz pytanie, warto czekać na nową wersję ?
Gdzieś swego czasu czytałem, że miał być wprowadzony jakiś re-balans pewnych kart czy pól akcji … ale czytając pobieżnie ostatnie wpisy sam nie wiem czy faktycznie różnice są istotne ??
Póki się nie zagra ciężko ocenić oczywiście, ale nie wiem jak można stwierdzić, że różnice są drobne. Uprising dodaje tryb 6 osobowy i wygląda jak nieco bardziej złożona gra. Nie da się mówić o re-balansie, bo moim zdaniem to zbyt delikatne określenie. Rebalans to jest jak wydajesz 2 edycje i to tu to tam zmienisz sobie cenę jakiejś karty. A tu każde pole zostało zmienione, jest też nowa talia którą widziałem pobieżnie. Na pewno różnice są istotne, na pierwszy rzut oka widać, że pole Gildii górne zostało osłabione, a pole dolne zupełnie zmienione (wody juz nie ma u Fremenów tylko tam). Więc na pewno wzięli pod uwagę feedback z tysięcy rozgrywek w cz. 1. Ale trzeba powiedzieć ze cz. 1 jest super, inaczej by tego feedbacku nie mieli :P
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Azazelek pisze: 28 paź 2023, 13:55 Ja się czaję na diune od dobrych dwóch lat i po wieści o wersji 2.0 wstrzymałem się z zakupem.
I teraz pytanie, warto czekać na nową wersję ?
Gdzieś swego czasu czytałem, że miał być wprowadzony jakiś re-balans pewnych kart czy pól akcji … ale czytając pobieżnie ostatnie wpisy sam nie wiem czy faktycznie różnice są istotne ??
Naprawdę, nie wiem, czy to nie jest wydumany problem graczy, którzy rozkładają grę na czynniki pierwsze i analizują wszystkie karty, poszukując optymalnych kombinacji. Grając sporadycznie ze stałą częstotliwością i nie katując tytułu, nie odczuwa się re-balansu kart, jedyna istotna różnica, jest przy wyborze postaci z dostępnych rodów przed rozgrywką. To determinuje strategię i tutaj rzeczywiście czuć różnicę i niektóre rody mają niestety łatwiej. Jednak, grając z naszą paczką, każda rozgrywka wyglądała do tej pory inaczej, stosowaliśmy odmienne strategie i każdy z nas miał zupełnie inne odczucia, co świadczy o klasie tego tytułu. Po prostu zagraj jeżeli masz możliwość w klubo-kawiarni planszówkowej lub wypożycz od kogoś. Nie mam problemu z D:IU, pewnie kupię ten tytuł, jak tylko się pojawi, jako fan świata Franka Herberta i jego syna.
Najlepiej potraktuj te utyskiwania graczy, jak powtórkę z tematu Clank! i Clank! In space! tam też była drama na początku, że skok na kasę i to samo tylko w nowych łaszkach. Koniec końców, te gry dają odmienne doznania. Tutaj będzie trochę inaczej bo IP się nie zmienia, ale mamy więcej tego samego. Dla mnie to na plus, ale mówię jako fan Diuny.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Schodzą pierwsze opinie o D:U i najciekawsza jaką widziałem to "D:I on drugs". Generalnie bardzo entuzjastyczne.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Gizmoo »

Trzeba przyznać, że te nowe figurki czerwi wyróżniają się na tle nudnego plastiku od CMON. Ciekawe tylko, co rzeźbiarz miał na myśli? 🤔

Obrazek
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: vnzk »

Gizmoo pisze: 11 lis 2023, 09:46 Ciekawe tylko, co rzeźbiarz miał na myśli? 🤔
Obietnicę z tytułu: powstanie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: warlock »

Zimno na tej Diunie
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 108
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: spongePepp »

Jako fan i posiadacz Diuny Imperium byłem sceptycznie nastawiony do Uprising. Do tego czytając rozgoryczenie(jak to w każdym teamcie na naszym forum :D ) ludzi na forum, łatwo się dodatkowo negatywnie nastawić, jak człowiek nie jest przekonany do jakiegoś produktu. Zakopałem temat. Dziś obejrzałem materiał tłumaczący zasady gry, sprawdziłem sobie wprowadzone nowości i... WOW. Jako wspomniany fan Diuny Imperium czuję się zobowiązany do zakupu. Jeżeli ktoś polubił podstawkę to tutaj ma wyraźny krok dalej, świetnie że da się łączyć z dodatkami, które wyszły do Imperium.

Po ograniu dodatków, nie wyobrażam sobie grać w podstawkę Imperium, ma dużo mankamentów, już nie będę się tutaj nad tym rozwodził, natomiast Uprising naprawia to co podstawka robiła źle i daje przyjemne urozmaicenie. Na pewno kupię. Czy wykluczy mi to Imperium z kolekcji? Absolutnie nie. Imperium widzę jako Diunę którą wyjmę do gry ze "świeżakami" i mniej zaawansowanymi graczami, natomiast Uprising pójdzie na stół, gdy będę wiedział że siadam z zaawansowanymi graczami i każdy będzie szedł na wojnę :) ciekaw jestem trybu 2vs2, bo o tym nie czytałem nic więcej, poza tym że jest
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Bruno555 »

Pojawiło się wiele opinii narzekających na czerwie które podwajają nagrodę z konfilktu, że są zbyt potężne i gra przez to jest bardzo zmienna (z ang. 'swingy'), bardziej skupiona na militariach. Nie wszystkim to odpowiada.
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 108
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: spongePepp »

Bruno555 pisze: 13 lis 2023, 08:44 Pojawiło się wiele opinii narzekających na czerwie które podwajają nagrodę z konfilktu, że są zbyt potężne i gra przez to jest bardzo zmienna (z ang. 'swingy'), bardziej skupiona na militariach. Nie wszystkim to odpowiada.
Jest to właśnie jedyna moja obawa, o której rozmawiałem z kolegą, ciężko wyczuć po samym zapisie jaki ma to wpływ na grę. Z drugiej jednak strony, on od razu napisał, że to zaleta, jak dowiedział się o ich wpływie na walkę :) Co do takich "niepewnych" zmian, wymieniłbym jeszcze parowanie kart z symbolami za wygrane konflikty...co ma dawać punkty na koniec gry

W każdym razie gry muszą się jednak różnić. Mi się bardzo podoba obecność pól usuwających karty oraz funkcja szpiegów - baaardzo pozytywnie wpływa to na deckbuilding, nie mogę doczekać się aż to wypróbuję. Ożywienie pola imperium oraz przebudowanie górnych "zielonych" pól, takich jak rada, to też bardzo pozytywna zmiana.

Patrząc na samą podstawkę, do Imperium bym już nie chciał wrócić bez dodatków, natomiast Uprising wydaje się na tyle zmieniona, że zachęca do samodzielnego wyjmowania na stół. Teraz jestem tylko ciekaw, jak Uprising wypadnie z dodatkami na moim stole :)
Irenicus
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 14:56
Been thanked: 2 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Irenicus »

Nie mam pierwszej Diuny i czekam na przyszły rok żeby kupić nową wersję.
Jednak biorąc pod uwagę że dodatki mają być kompatybilne, myślicie że warto teraz zaopatrzyć się w " Potętgę IX i Nieśmiertelność" czy może poczekać na wypadek gdyby miały by być ich nowe wersje ?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Irenicus pisze: 14 lis 2023, 18:23 Nie mam pierwszej Diuny i czekam na przyszły rok żeby kupić nową wersję.
Jednak biorąc pod uwagę że dodatki mają być kompatybilne, myślicie że warto teraz zaopatrzyć się w " Potętgę IX i Nieśmiertelność" czy może poczekać na wypadek gdyby miały by być ich nowe wersje ?
Najlepiej to cały zestaw. W podstawce masz kartę Shifting Alliances przez co jak będziesz grać z Immo to nigdy nie zrobisz komba Ghola+Shifting i nie zrozumiesz czemu te kombo powinno być zabronione przez konwencję genewską a przynajmniej konwencję haską.

No i w podstawce jest pełno bardzo fajnych kart np Kwisatz Haderach, 3 power play'e, Gurney Halleck, Thufir Havat, Lady Jessica. Będziesz żałować, że ich nie masz.
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 108
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: spongePepp »

Irenicus pisze: 14 lis 2023, 18:23 Nie mam pierwszej Diuny i czekam na przyszły rok żeby kupić nową wersję.
Jednak biorąc pod uwagę że dodatki mają być kompatybilne, myślicie że warto teraz zaopatrzyć się w " Potętgę IX i Nieśmiertelność" czy może poczekać na wypadek gdyby miały by być ich nowe wersje ?
Jeżeli zamierzasz je łączyć z Uprising, to jak najbardziej tak. W okolicy premiery Uprising mogą zostać wyprzedane
ODPOWIEDZ