Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Piskal »

Wygląda na to, że gra w paczkomacie już na mnie czeka :D

Hip HIP hurra! :)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Flank3r »

Właśnie jestem po rozpakowywaniu edycji z figurkami.
Na duży plus bardzo ładne grafiki na kartach i solidna jakość papierowych elementów. Cieszą też małe detale takie jak zmiany czołgów na bardziej ikoniczne, na żetonach USA (z M3 na M4) i Niemiec (z Panzera IV na Tygrysa). No i wypraska która elegancko mieści elementy z podstawki, exclusivy KS i figurki.
Co figurek plastikowych mam już mieszane uczucia.
O ile znaczniki uszkodzeń (grzyby atomowe), partyzanci (polska kotwica) i czołgi wyglądają okej to okręty są mniej lub bardziej powyginane/pofalowane. Dramatu nie ma, bo będą na płasko leżeć na planszy (oprócz jednego japońskiego lotniskowca którego przechyla na bok ciągle) ale no nie robi to dobrego wrażenia, chociaż ja nie bawię się w KS więc nie mam odniesienia do figurek z innych gier. Zastanawiam się czy skala tych figurek nie będzie przeszkadzać w ustawianiu ich podczas rozgrywki - patrz niektóre bombowce i szczególnie U-Booty. Tutaj możliwe, że standardowe żetony będą bardziej przyjazne.
Ogólnie mam odczucie, że teraz twórcy niepotrzebnie pchają wszędzie te plastikowe figurki. Tutaj jestem pewien, że można by zamiast tego w edycji deluxe dać ładne drewniane meple coś na wzór Quartermaster General. Nie były by co prawda tak różnorodne i szczegółowe ale i by prezentowały się dobrze na planszy i nie było by chyba takich problemów z jakością i opóźnień.
Podzielcie się wrażeniami z otwarcia swoich egzemplarzy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: japanczyk »

Dla mnie ten plastik jest gorszy niz z chinskich zabawek
nie wiem dla kogo to - male, bez szczegolow - lotniskowce to plaski blob praktycznie...
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Flank3r »

japanczyk pisze: 27 paź 2023, 15:21 Dla mnie ten plastik jest gorszy niz z chinskich zabawek
nie wiem dla kogo to - male, bez szczegolow - lotniskowce to plaski blob praktycznie...
A czy u Ciebie statki, też są powyginane?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: raj »

Na wyginanie plastiku pomaga kąpiel w bardzo gorącej wodzie + prostowanie ręczne.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Probe9 »

Ja tak od początku czułem, że te figsy to będzie taki Axis&Allies style dlatego wziąłem wersję bez żeby sobie nie psuć odbioru ;) No i reszta komponentów tradycyjnie na fajnym poziomie. Figsy zupełnie niepotrzebne tu były. Trochę mnie boli, że Phalanx ze swojego znaku rozpoznawczego, którym była poprawa jakości wydania gier, idą w kierunku wrzucania wszędzie na siłę plastiku (teraz to samo z ubotem będzie).

Z szybkiej lektury instrukcji wynika, że gra może być ok, mam nadzieję najbliższym tygodniu przetestować.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: akahoshi »

Wiadomo kiedy gra trafi do sklepów?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: japanczyk »

Jak widzę że za te zenujace figurki zapłaciłem 29 funtów to mi się slabo robi : |

Gra sama jest dobra. Ale phalanx zeobil tej grze wilcza przysługę swoim wydanien
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Flank3r »

japanczyk pisze: 28 paź 2023, 18:43 Jak widzę że za te zwnujace figurki zapłaciłem 29 funtów to mi się slabo robi : |
Mam podobne odczucia.

No nic, ja się nastawiam na rozgrywkę z żoną jutro i jestem po czytaniu instrukcji.
Karty zagrane jako technologie, po odkryciu odrzuca się czy zostają do końca gry obok planszy technologii?
Swoją drogą zauważyłem, że w instrukcji wspomniane jest, że po użyciu eskadry bombowców odwraca się na stronę "zużytą" (z hangarem). Tyle że żetony bombowców z obu stron są identyczne :?
I tak sobie rozłożyłem grę na planszy alternatywnej. Granie na niej ma chyba sens tylko figurkami, bo pola są wielkości żetonów. Dwa żetony czołgów czy statków na sobie to nie problem ale dorzucić do tego znaczniki zniszczeń czy partyzantów, to nie robi się czytelnie. Byłem nastawiony na grę na tej mniej abstrakcyjnej planszy ale chyba standardowa wydaje się bardziej ergonomiczna.
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Piskal »

U mnie figurki w porządku, nie nastawiałem się na nic więcej niż otrzymałem, więc jestem zadowolony. Raczej słabe było to, że głównie z powodu figurek było taaakie opóźnienie...
Przeczytałem zasady, wydaje się spoko. Zobaczymy jak w grze!
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Skorzeny »

akahoshi pisze: 28 paź 2023, 17:35 Wiadomo kiedy gra trafi do sklepów?
Phalanx pisze o oficjalnej premierze 15.11

Jestem cholernie ciekaw opini o niej. Na razie słyszę o słabej jakości figurek. Grał już ktoś?
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: MowMiStefan »

Wczoraj gralismy w 4 osoby. 90 min to nie bylo, ale gra w ogole sie nie dluzyla. Troche zle odczytalismy zasady ubootow i air strike przez co niemcy byli na sterydach i w 43 nastapilo punktowe zwyciestwo Osi. Zona mnie goni na spacer z dziecmi, napisze wiecej jak wroce.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: raj »

Recenzja prototypu: https://www.gamesfanatic.pl/2020/07/13/domination/
W zakresie zasad i rozgrywki ten prototyp powinien się pokrywać z wersją wydaną.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Skorzeny »

O dzięki. Oglądałem reckę Wojennika, ale nagrywał ją 3 lata temu. Myślałem, że przez te 3 lata jednak coś jeszcze grzebali w zasadach/mechanice.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: raj »

Nie bardzo wiem czemu czepiacie się figurek. Niektóre okręty trochę powyginane, ale bez tragedii. Samoloty mają wygięte skrzydła, co już jest bardziej widoczne ale nadal nie jest to nic, czemu nie zaradziłaby gorąca woda. Figurki czołgów są fajne, bez problemu można rozpoznać różne typy czołgów. Jak na tak małe odlewane modele planszówkowe to mają dużą szczegółowość i zadowalającą jakość.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: japanczyk »

raj pisze: 02 lis 2023, 20:36 Nie bardzo wiem czemu czepiacie się figurek. Niektóre okręty trochę powyginane, ale bez tragedii. Samoloty mają wygięte skrzydła, co już jest bardziej widoczne ale nadal nie jest to nic, czemu nie zaradziłaby gorąca woda. Figurki czołgów są fajne, bez problemu można rozpoznać różne typy czołgów. Jak na tak małe odlewane modele planszówkowe to mają dużą szczegółowość i zadowalającą jakość.
1. cena to 29 gbp = 150 zl
2. szczegolowosc jest taka ze mozna rozpoznac co to
3. modele sa wielkosci paznokcia - na prawde moglyby byc odrobine wieksze, wciaz sie miescic na polach, a dawalyby o wiele lepszy odbior
4. cena to 29 gbp = 150 zl

Mowilem juz o cenie?
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Flank3r »

MowMiStefan pisze: 02 lis 2023, 22:48 uboot może atakować dowolne jednostki na sasiadujacym polu. wszystkie jednostki moga atakowac zaraz po wystawieniu. Czyli gracz Niemiecki w jednej rundzie może wystawić i zniszczy mi jednostkę w Wielkiej Brytanii za 5 OP.
Ja nie widzę w instrukcji nigdzie sugestii, by U-Booty mogły normalnie atakować statki aliantów. Ja rozumiem, że są to "utrudniacze" dla akcji Lend-Lease.

Jestem po pierwszej rozgrywce. Grałem na dwie osoby. Też uważam, że granie w komplecie to najlepszy układ ale i tak granie na dwa państwa nie jest tak upierdliwe jak na przykład w Quartermaster General, dzięki wspólnej ręce dla dwóch państw.
Pierwsze rundy były takie se ale jak rozwinęliśmy trochę technologii to można było już fajnie rzeczy robić.
No i trzeba bardzo zwracać uwagę na te połączenia, by nie zostać zaskoczonym, jakimś błyskotliwym wjazdem.

Jak na dwa lata opóźnienia to dziwne, że dalej są wątpliwości co do zasad. Tym bardziej, że to nie był nowy design tylko reimplementacja Mini WWII. Przykładowo nie jest wspomniane kiedy tasujemy talię kart odrzuconych, czy nie wiadomo czy karty technologii po odkryciu zostają obok planszy gracza do końca gry czy są odrzucane i wiele innych w większości pierdół które pewnie zostaną wyjaśnione w erracie za kilka tygodni.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: MowMiStefan »

Flank3r pisze: 02 lis 2023, 23:10
MowMiStefan pisze: 02 lis 2023, 22:48 uboot może atakować dowolne jednostki na sasiadujacym polu. wszystkie jednostki moga atakowac zaraz po wystawieniu. Czyli gracz Niemiecki w jednej rundzie może wystawić i zniszczy mi jednostkę w Wielkiej Brytanii za 5 OP.
Ja nie widzę w instrukcji nigdzie sugestii, by U-Booty mogły normalnie atakować statki aliantów. Ja rozumiem, że są to "utrudniacze" dla akcji Lend-Lease.
Hmmm.. no generalnie nie jest to napisane, ale po co w takim razie miałby mieć możliwość poruszania się? Nie kontrolują obszarów i nie wpływają na supply. Utrudnienie do LL jest - jasne - ale czy ja wiem, czy jest ono tak istotne, zeby faktycznie wydawać na ubooty? Nawet przy maksymalnym wpływie: 6 OP wydanie po stronie niemieckiej zwraca się niemcom po trzeciej rundzie (zakładając ze ignoruję ubooty bo nic wiecej mi nie robią): Niemcy wydają 6 OP w 3 lata by je wystawić, ja przez te 3 lata musiałem łącznie zapłacić 6 OP więcej (pomijam efekt doboru kart z odp. wartością liczbową). Więc w kolejne 2 lata wydaję 6 (2x po 3) więcej - jasne, ale... to już nie jest tak wielka wartość w '42 i '43... takie jest moje odczucie.

No ale jeśli masz rację... to... hmmm... nie wiem co myśleć....
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: raj »

japanczyk pisze: 02 lis 2023, 21:54 1. cena to 29 gbp = 150 zl
2. szczegolowosc jest taka ze mozna rozpoznac co to
3. modele sa wielkosci paznokcia - na prawde moglyby byc odrobine wieksze, wciaz sie miescic na polach, a dawalyby o wiele lepszy odbior
1. No tanio nie jest, ale też czasy są takie, że wszystko drożeje. Masz może porównanie z ceną z inną grą z podobnym plastikiem?
Tylko nie wielkie gry od wielkich wydawców z wielkim nakładem. Bo różnica skali daje powalający efekt.
2. To zarzut? :) Najmniej szczegółowe są chyba samoloty, okręty mają sporo szczegółów, na czołgach też ich trochę jest. Nie jest to jakość bitewniaków, ale też tam dwie stówy to się płaci za kilka figurek.
3. Rozumiem ten argument i nawet się z nim zgadzam. Z drugiej strony dla mnie jako fana militariów i wojennika, to, że z grubsza czołgi trzymają skalę i można sobie je postawić obok siebie i porównać, to jest fun.

Na pewno szkoda, że nie są lepszej jakości, zwłaszcza, że w prototypie wyglądały zdecydowanie lepiej, ale wydaje mi się, że nie ma tragedii.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: MowMiStefan »

Flank3r pisze: 02 lis 2023, 23:10 Ja nie widzę w instrukcji nigdzie sugestii, by U-Booty mogły normalnie atakować statki aliantów. Ja rozumiem, że są to "utrudniacze" dla akcji Lend-Lease.
WEI-CHENG CHENG Designer pisze: No, u-boat cannot attack Allied units. Germany only use u-boats to interfere Allied faction getting lend-lease and controlling areas.
No to pasztet….
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: raj »

Unboxing, można przyjrzeć się figurkom.
https://www.gamesfanatic.pl/2023/11/06/ ... -unboxing/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Otorek »

Dzięki za unboxing bo myślałem chwile o tej grze, ale chyba jednak spasuje.

Jakość figurek w oku kamery - tragiczna, już lepiej grać na żetonach.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: michal2310 »

akahoshi pisze: 28 paź 2023, 17:35 Wiadomo kiedy gra trafi do sklepów?
Przyłączam się wiadomo coś kiedy gra trafi do sklepów?
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: adrturz »

michal2310 pisze: 07 lis 2023, 20:21
akahoshi pisze: 28 paź 2023, 17:35 Wiadomo kiedy gra trafi do sklepów?
Przyłączam się wiadomo coś kiedy gra trafi do sklepów?
15 listopada :)
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: mk20336 »

First look at Total Domination by PHALANX

"Total Domination" od PHALANX właśnie dotarło; dlatego od razu przyjrzymy się zawartości pudełka i komponentom, opowiadając też trochę o głównych zasadach gry. Zapraszam do materiału!

LINK: First look at Total Domination by PHALANX

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ