Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Posiadłość szaleństwa 2 edycja z 5 dodatki. Portfel płacze ale raz się żyje. Zastanawiałem się nad Eldritch Horror ale nie jestem masochistom żeby wchodzić w to 4 raz. 3 edycja AH też mnie nie przekonała a LCG nie chcę. CDMD sprzedałem bo to bardziej ambitne Zombicide. Została Posiadłość. No i poleciałem grubo...
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

@up
Wczoraj żona mi przypomniała, że EH był fajny … to pokazałem jej posiadłość na yt i też nie wykluczone, że tym zakupem to się skończy :lol:

Żeby nie było, że OT to wrzuce zamówienie nowego wiedźmina od Wookiego, ale ten zakup teochę palcem po wodzie pisany bo nie wiem czy wsparcie zostawimy.

Z pozdrowieniami !!
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gosiek »

Azul mini.
Lubię podstawową wersję Azula i chętnie zabieram ze sobą na wyjazdy "podróżną samoróbkę" Letniego Pawilonu, więc opcja postawka w wersji wyjazdowej skłoniła mnie do zakupu>
Cena ok, wykonanie mocno średnie, ale to nie jest dla mnie gra z kategorii "do oglądania i zachwytów artystycznych".
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

KOSHI pisze: 31 paź 2023, 10:55 Posiadłość szaleństwa 2 edycja z 5 dodatki. Portfel płacze ale raz się żyje. Zastanawiałem się nad Eldritch Horror ale nie jestem masochistom żeby wchodzić w to 4 raz. 3 edycja AH też mnie nie przekonała a LCG nie chcę. CDMD sprzedałem bo to bardziej ambitne Zombicide. Została Posiadłość. No i poleciałem grubo...
Tjaaaa....Łączę się w bólu, właśnie dojechało Call of the wild (na szczęście wersja niemiecka więc tylko pół nerki), druga połowa nerki poszła na Ed1 + zakazana alchemia...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Ostatnio kupiłam bo w 3 Trollach była promocja minus 5%, a ja już miałam dwa niewysłane zamówienia i brakowało mi trochę do darmowej wysyłki :D
Małe epickie wyprawy - jakiś czas temu były w cenie 80 zł, a Galaktyki i Podziemia bardzo mi się spodobały,
Podajniki na karty CCG - szukałam już od dawna w jakieś sensownej cenie, udało się kupić po 8 zł z groszami za sztukę,
Wyspa dinozaurów Na fali - Wyspa bardzo mi siadła, więc zakup dodatku był na mojej liście od dawna
Wędrowcy znad Południowego Tygrysu - czytałam dużo opinii, większość osób chwali grę,
Ekosystem Rafa koralowa - pierwsza część to świetna karcianka na max 15 minut więc druga część wskoczyła do koszyka z automatu.

Zamówiłam jeszcze w czeskim sklepie Tlama monety do Wędrowców, tu już przestałam walczyć z nałogiem - uwielbiam metalowe monetki.
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Abiger »

eveni pisze: 31 paź 2023, 18:18
Podajniki na karty CCG - szukałam już od dawna w jakieś sensownej cenie, udało się kupić po 8 zł z groszami za sztukę,
Panie, daj Pan namiar :wink:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Abiger pisze: 31 paź 2023, 22:32 Panie, daj Pan namiar :wink:
https://3trolle.pl/jolisearch?s=podajnik+na+karty
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Seraphic_Seal »

Dorzuciłem kilka dodatków do Nova Aetas Renesans, bo trochę pękłem po obejrzeniu kilku unboxingów i recenzji
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Stefank8
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2023, 13:05
Been thanked: 17 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Stefank8 »

Axis & Allies: 1942 (Second edition), bo starszy syn miał urodziny. Bałem się że gra będzie miała skomplikowane reguły, ale niepotrzebnie. Pierwszą rozgrywkę rozegrali 12 i 9 latek. Jedyny minus, to czas gry, trzeba mieć wolne 3-4 godziny.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

W październiku już spokojnie w porównaniu do września i wydatki raczej małe:
- SideQuest: Nemesis
- Escape Room: W krainie czarów
- Kryminalne zagadki: Niefortunny spadek
- EXIT: Władca Pierścieni - Cienie nad Śródziemiem
- sporo escape roomów doszło do kolekcji. 2 już zaliczone w tym jeden znalazł nowy dom. Jest to miła odskocznia od zwykłych gier planszowych. Oby wydawali po kres świata i 1 dzień dłużej

- A Touch of Evil Suplements - Dice Fest się odbył a z nim wróciła promak na 3 talie w cenie 2. Dokupiłem wszystkie karty z tego do AtoE. Najbardziej zależy mi na tym, który daje możliwość rozwoju naszych postaci. Reszta to po prostu nowe karty do danych talii(a tych nigdy nie za mało)

- Koszulki do SoB - o dziwo nie miałem w swej kolekcji Paladynów tych do kart wrogów i postaci. Na szczęście w planszostrefie były dwie paczki(co ciekawe taniej niż w zamówieniu liska, więc polecam sprawdzać ceny)

- PitchCar mini - gra kupiona dla syna by pograć z nim. Poluję na większą wersję, ale cena była dobra i dało mi to opcję sprawdzenia czy w ogóle zainteresowanie będzie. Jako, że jest bardzo duże, to świetnie się na razie sprawdza. Może komplet na święta młodemu sprawię.

- Obsesje - dorwałem w przyjemnej cenie. Komponenty robią pozytywne wrażenia(świetne pudełeczka). Jestem bardzo ciekawy tej gry, gdyż albo siądzie bardzo albo wyrzucę ją z kolekcji w tempie ekspresowym(opinie są bardzo zróżnicowane). Będzie grane dziś i jutro :D

No i tyle. Na listopad i grudzień plany były, ale same opóźnienia, więc coś czuję, że wiele nie kupię. El Grande kusi, ale jak to chodzi najlepiej na 4+ to wygląda dla mnie na półkownika. Pax Ren wyleciał na Q1, a Hrabstwo Harror cholera wie, będzie jak będzie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

Voidfall – bo przespałem KS, a gra zapowiadała się świetnie. Dodatkowo mialem okazję zagrać w wersję znajomego. Długo z zakupem nie zwlekałem i mam już za sobą kilka rozgrywek.

Apocrypha ACG – bo jestem wielkim fanem Pathindera ACG. Apocrypha była od dawna na mojej wishliście, ale słaba dostępność, często za wysoka cena i zawsze odpuszczałem. Ostatnio wydawnictwo zrobiło taką promocję na bundle z dodatkami, że nawet się długo nie zastanawiałem. Jak nie podejdzie to będzie do kupienia używana w dobrej cenie ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: samuraj1369 »

Nanty Narking + figurki + monety - Od czasu do czasu przypominałem sobie o tej grze i w końcu Phalanx się zlitował i dał mega promocję na cały zestaw z figurkami :D Gra tak się spodobała mi i dziewczynie, że od razu zacząłem poszukiwania metalowych monet i udało się dorwać w okazjonalnej cenie na OLX. Więc jest cały komplecik, koszulki już lecą, będzie grane!
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mrukar »

Diuna Imperium: Nieśmiertelność - zachęciły mnie opinie, że dodatek bardzo dobrze śmiga z samą podstawką. Po pierweszej partii jestem w pelni zadowolony, ciekawszy deckbuidling to jest to czego mi brakowało, a wszczepianie to bardzo fajny patent. Żadne Ixy do domowego grania nie są mi potrzebne.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Brzdęk w Kosmosie.To w zasadzie powrót do kolekcji, bo jakiś czas temu grę sprzedałem żeby zrobić miejsce dla Katakumb. Okazało się, że Katakumby są spoko, ale w moim przypadku irytował mnie nieobliczalny rozrost planszy (stół ma ograniczoną powierzchnię). Kosmos jest przewidywalny, a jednocześnie modułowy. Nie gram aż tyle, żeby mi się te układy plansz znudziły. Katakumby w tej sytuacji sprzedałem. Poza tym podoba mi się w wersji kosmicznej konieczność hakowania w dwóch różnych modułach, bo to sprawia że rozgrywka jest pod większą kontrolą. I losowość jednak mniejsza, na bardziej akceptowalnym poziomie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Karak 2. Bo mam Karaka i musiałem mieć następcę. karak 2 to udana pozycja, ale rozpisałem się w wątku z grą, więc nie będę tutaj dublował.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Zakupy z ostatnich dwóch-trzech miesięcy chyba.

Szczurołap - kilka razy już pisałem o tytule, ale ogólnie chciałem coś stricte solo i padło na ten tytuł. W sumie dość mocno już ograny przez mnie.

Eter - wiedziony ciągłym poszukiwaniem lekkich i szybkich gier na dwoje znalazłem takie rozbudowane "kółko i krzyżyk"

Mortum - Lubimy rozwiązywać różne zagadki a jak jest jeszcze w tle historia to wogóle jest miło.

Istanbul: Gra Kościana - Przez przypadek, zajrzałem do "co kupić" a że akurat był wątek o szybkich grach dwuosobowych to ten tytuł padł. Jako iż, miłuję Jaipur :) to Istambuł momentalnie zwrócił moją uwagę.

Na skrzydłach - z tego gatunku mam na chwilę obecną w sumie tylko Bór, więc należało coś dorzucić, a że tytuł znany i chwalony to padło na niego. Zastanawialem sie przez chwilę pomiędzy Ptakami Azji jako że gramy ostatnio częściej w dwoje niż w troje ale stwierdziłem że może na powrót skaptuję tym tytułem(śliczne i ciekawe karty) córkę do planszówek. Coś ostatnio gierki na telefonie z koleżankami dominują :(

WSPARTE:

Wiedźmin; Ścieżka Przeznaczenia deluxe - Ani nie jestem jakimś zawziętym fanem Wiedźmina, ani nie zagrywałem sie w Stary Świat, brak sensownego trybu solo. Tutaj skusiła mnie najbardziej opcja przyzwoitego trybu solo plus chyba hype trochę zadziałał. Przeleciało u mnie ostatnio kilka figurkowych gier typu Bloodborne, Zombicide i nic nie zostało. Także może się tutaj uda.

Łowcy A.D 1492 - nie grałem w starszego brata, klimat postapo to nie moja bajka. Natomiast stwory, potwory to tak :) Poza tym ostatecznie odpuścilem sobie Nova Ateas Renesans ze względu na cenę wiec zrekomensowałem to podstawką 1492 :)
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Patchwork: Polski folklor - żeby spróbować do szybkich rozgrywek czegoś innego niż karcianki

Leśne rozdanie - bo wygląda na ciekawszy i bardziej rozbudowany Ekosystem

Łowcy A.D. 1492 - moja pierwsza wspieraczka ale łączy ze sobą wiele elementów których szukam: klimat średniowiecza, eksploracja, fabuła. Do tego cena nie jest jakaś zaporowa
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Podwodne miasta: edycja kompletna. Bo nie wiedzieć czemu nie kupiłem poprzedniego wydania. A na podstawie instrukcji i rzutu okiem na rozgrywki powinno mi się spodobać. Niestety dodatek zarekwirował Mikołaj i na gwiazdkę dopiero dostanę :(
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Colt Express - bo 1) dzieci i 2) programowanie ruchów, więc nauka myślenia, pamiętania, kojarzenia faktów w związku z zagranymi kartami przez innych graczy. I tak, wiem, że gra jest stara i nie jest dzisiejsza. Wyglądem i jakością papieru daleko jej do nowoczesnych gier, itd. Ale ile ona sprawia frajdy, jak fajne i ciekawe jest granie kart w ciemno i próba odgadywania, kto co zagrał. Dzieci bawią się rewelacyjnie, żona nie kręci nosem czy gramy, jest OK :) Szkoda, że odkryłem ją tak późno. I tak wiem, pewnie się znudzi niebawem, ale i tak uważam, że było warto.

EDIT: Zapomniałem dodać o obowiązkowym do tej gry podkładzie muzycznym z melodice.com. Jak wjeżdża Ennio Morricone z tematami z Za kilka dolarów więcej lub Dobrego, złego i brzydkiego, to od razu czuć klimat łupionego pociągu ;)
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 384 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Kościaną TM wraz z mini dodatkiem, bo mega mi się spodobała na ostatnim graniu, jest szybsza od pierwowzoru i bardziej satysfakcjonująca ;)
Zestaw kart nr 8 do zwykłej TM, bo w sumie mam do niej wszystkie inne mini dodatki to ten też dobrałam :roll:.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Apos »

Podwodne Miasta Nowe Odkrycia, przegapiłem poprzednie wydanie. Gra genialna i moja ulubiona tego autora. Podwójne planszetki zawsze są mile widziane.
Hegemony, świetnie się bawimy w John Company na 5 osób, ale czasami chcemy zagrać w coś szybszego. Mam nadzieję, że ten tytuł na 4 graczy się ciepło przyjmie w naszym community.
Great Western Trail Nowa Zelandia, bo bardzo lubię tą serię i tutaj bym sobie nie odpuścił. Argentyna zastąpiła Drugą Edycję. Jestem ciekaw jak wypadnie strzyżenie owieczek.
Revive to niespodziewany zakup. Grę polecało wiele osób, w końcu zagrałem i zamówiłem. Brakowało mi w kolekcji takiej właśnie gry cywilizacyjnej, mimo że tematyka jest tam umowna.
El Grande, bo uwielbiamy takie gry rywalizacyjne area-control, które działają na 4-5 osób. Klasyk, który w końcu został wydany po polsku i od razu w przystępnej oprawie graficznej.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Beskid »

kuleczka91 pisze: 14 lis 2023, 16:43 Kościaną TM wraz z mini dodatkiem, bo mega mi się spodobała na ostatnim graniu, jest szybsza od pierwowzoru i bardziej satysfakcjonująca ;)
Zatem wyglądam mini-recenzji w odpowiednim wątku :wink:
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 384 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Beskid pisze: 15 lis 2023, 16:31
kuleczka91 pisze: 14 lis 2023, 16:43 Kościaną TM wraz z mini dodatkiem, bo mega mi się spodobała na ostatnim graniu, jest szybsza od pierwowzoru i bardziej satysfakcjonująca ;)
Zatem wyglądam mini-recenzji w odpowiednim wątku :wink:
Zawitałam tam wcześniej :D viewtopic.php?p=1604617#p1604617
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Muleq »

Biuro Śledcze Śledztwa w Arkham i inne tajemnice bo za 113 zł to grzech nie kupić i tylko klątwę Chthulhu można na siebie niepotrzebnie ściągnąć :wink:
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

No i nie wytrzymałem...

Wsiąść do pociągu: Legendy Zachodu - kupione do gry w rodzinnym gronie z dziećmi. Być może trochę na wyrost, ale zobaczmy w święta. Oprócz Zombie Kidz i Teenz to nasze pierwsze duże legacy. I z tego cudownego miejsca chciałbym pozdrowić renenzenckich patoli z PogramyTV - tak się nie robi panie Marcinie Szmidt, nieładnie.
ODPOWIEDZ