Gra dla 8 letniego szachisty

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SheTiger
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2023, 01:03

Gra dla 8 letniego szachisty

Post autor: SheTiger »

Hej,

Chce bratankowi kupić grę planszową, niestety moje doświadczenie jest małe bardziej towarzystwie bądź kryminalne.

On ma 8 lat. Lubi szachy więc myślałam o czymś typu strategia, taktycznego do kwoty 70zł. Fajnie by było jakby ta gra była niejednokrotna. By jego wyobraźnia działała. Ma już doświadczenie w planszówkach. Gra na kompie w roblox. Chciał disney arena, ale nie bardzo mnie teraz stać na tą grę.

Pomożecie? Dziękuję :)
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla 8 letniego szachisty

Post autor: agt »

Pierwsze tytuły, które bym poleciła do sprawdzenia to: Rój, Abalone, Santorini, gry firmy Gigamic (np. Quarto, Pylos, Quoridor), gry z serii Gipf. Beez.
Może też Władca Pierścieni: Konfrontacja.
Może Blokus, Little Town, Takenoko.

Niestety są one poza budżetem :)

Sprawdź więc może te tytuły: Little Big Fish, Hej, to moja ryba!, Gobblety, Botanik.
Może też Jaipur, Zwierzęcy front, Roszada wśród zwierząt.
Może i Splendor: Pojedynek.
Dużo osób chwali Spór o bór - mnie nie urzekł.

To wszystko tytuły albo na 2 albo na 2-4 graczy.

Nie wiem jaki poziom trudności gry będzie dobry dla Twojego bratanka, więc pozostawiam do indywidualnej oceny.

Bardzo trudno znaleźć teraz gry poniżej 70zł. Niestety.
Możesz też poszukać czegoś z wydawnictwa Egmont, Kapitan Nauka czy Nasza Księgarnia (np. na stronach wydawnictw) - mogą być łatwiejsze do przetrawienia ceny.

Daj proszę znać, gdy już wyłonisz zwycięzcę. Niekoniecznie z powyższych propozycji.
Powodzenia :)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2023, 23:36 przez agt, łącznie zmieniany 1 raz.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Gra dla 8 letniego szachisty

Post autor: MowMiStefan »

agt podala naprawde 3 swietne tytuly w pierwszym zdaniu - tez bym je rekomendowal “dla szachisty”.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla 8 letniego szachisty

Post autor: agt »

MowMiStefan pisze: 03 lis 2023, 15:35 agt podala naprawde 3 swietne tytuly w pierwszym zdaniu - tez bym je rekomendowal “dla szachisty”.
A gdybyś miał coś polecić do 70zł?
Nie pytam złośliwie. Jestem ciekawa.
Bo to naprawdę wyzwanie.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Gra dla 8 letniego szachisty

Post autor: Irka »

Jeszcze taki rezerwowy pomysł - myślałaś może o tym, żeby mu się dołożyć do tej gry, o której marzy?
(Wcześniej trzeba by dopytać na forum, czy jest tego warta, bo może jednak lepiej zaproponować mu te podane przez agt.
Wtedy oczywiście brak niespodzianki, ale jest za to większa szansa, że prezent będzie trafiony).

Albo kupić do spółki z kimś innym z rodziny?
Ja tak czasem kupuję większe prezenty dla siostrzeńców - razem z siostrą albo mamą.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla 8 letniego szachisty

Post autor: agt »

Irka pisze: 03 lis 2023, 16:26 Jeszcze taki rezerwowy pomysł - myślałaś może o tym, żeby mu się dołożyć do tej gry, o której marzy?
(Wcześniej trzeba by dopytać na forum, czy jest tego warta, bo może jednak lepiej zaproponować mu te podane przez agt.
Wtedy oczywiście brak niespodzianki, ale jest za to większa szansa, że prezent będzie trafiony).

Albo kupić do spółki z kimś innym z rodziny?
Ja tak czasem kupuję większe prezenty dla siostrzeńców - razem z siostrą albo mamą.
Zerknęłam wcześniej na tę grę, żeby mieć wyobrażenie co innego mogłoby go zainteresować i pierwsze co mnie zastanowiło, to że to gra 13+.
Oczywiście jest też możliwość, że oznaczenie jest nietrafione (lub że bratanek rozwinięty mocno ponad wiek).
Wiesz może czy on miał możliwość przetestować te grę u kogoś? Bo jeśli jej nie sprawdzał osobiście, a po prostu mu się podoba, to jest ryzyko, że będzie za trudna.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2023, 18:38 przez agt, łącznie zmieniany 2 razy.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Gra dla 8 letniego szachisty

Post autor: MowMiStefan »

agt pisze: 03 lis 2023, 15:40
MowMiStefan pisze: 03 lis 2023, 15:35 agt podala naprawde 3 swietne tytuly w pierwszym zdaniu - tez bym je rekomendowal “dla szachisty”.
A gdybyś miał coś polecić do 70zł?
Nie pytam złośliwie. Jestem ciekawa.
Bo to naprawdę wyzwanie.
Nie wiem czy sie da :)
Hive pocket z amazon.pl z darmowa dostawa prime @78 zl - moim zdaniem deal :)

86 za Wyprawe do El Dorado - to polece KAZDEMU rodzicowi - gra jest super. Ale zyskuje duzo z drugim dodatkiem :P
65 za Zombie Kidz - znow uniwersalna polecajka. Ale czy dla “szachisty” :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla 8 letniego szachisty

Post autor: agt »

MowMiStefan pisze: 03 lis 2023, 17:54 86 za Wyprawe do El Dorado - to polece KAZDEMU rodzicowi - gra jest super. Ale zyskuje duzo z drugim dodatkiem :P
Trzy razy myślałam, czy Wyprawę do El Dorado podawać czy nie. :)
Zdecydowałam, że nie, bo dla "szachisty" pozostałe tytuły będą chyba lepsze.
Co nie zmienia faktu, że zgadzam się z Tobą, że to super tytuł i niemal dla każdego. I bez dodatku też. Szczególnie dla dziecka dodatek na pewno nie jest konieczny.

A, jeszcze jedno.
Ta Disney Arena to chyba gra o walce (karciana?).
Może jakieś inne tytuły tego typu ktoś może polecić?
Bo ja się nie znam. :)

P.S. Po rozejrzeniu się podrzucam to, na co być może warto spojrzeć:
Star Realms/Hero Realms, Epic: Pojedynek, To ja go tnę, Star Wars: Przeznaczenie, KeyForge pakiet startowy (np. Zew Archontów).
I Zwierzęcy front znów.

No i Władca Pierścieni: Konfrontacja. Ale jakoś nadal jest poza budżetem. :)

P.P.S.
Jeśli chodzi o polecajki z pierwszego mojego posta to mimo dziecięcego czasem wyglądu nie obawiałabym się, że będą zbyt dziecinne czy prostackie (każda z nich). Ja przy nich bawię się bardzo dobrze, a za jakąś infantylną się nie uważam. ;)

I jeszcze na coś zwrócę uwagę. Wybierając grę warto też pomyśleć o tym, z kim bratanek będzie w nią grał. Bo jeśli do danego tytułu nie będzie miał towarzystwa, to prezent zamieszka na półce.
ODPOWIEDZ