Aegean Sea (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Aegean Sea (Carl Chudyk)

Post autor: Furan »

Obrazek

Link BGG

Recka Dice Tower
Wydaje się, że Tomcio, jak zwykle zagrał 2 razy i olał temat.

Przydaśka w postaci filmiku instruktażowego:


Strona na Backerit

Nowa gra od szalonego Carla - grafiki pleców kart i okładki - śliczne. Produkcja ogółem całkiem niezła, chociaż wytłoczka na karty... eee... dobrze trzyma karty, ale zdejmowanie wierzchniej nakładki jest nieco upierdliwe.

Zagrałem wczoraj sobie na dwie ręce, żeby ogarnąć zasady i deczko ugotował mi się mózg. Chaos. Zasadniczo reguły są proste, ale spięcie tego w działający mechanizm, to będzie wyzwanie.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Aegean Sea (Carl Chudyk)

Post autor: Furan »

Zagrane raz na 2 graczy.
Bardzo dziwny tytuł, w którym nie ma tak wiele kaskadowych akcji, jak to zwykle u Chudyka (Innowacje/Impuls). Jest za to nieco żmudnego budowania pozycji na planszy, którą skopać może jedna tura przeciwnika. Wydaje mi się, że bardzo ważna jest znajomość talii (i swojej i przeciwnika). Aegean sea, to gra której można się uczyć - tj. jak z systemu bazowych akcji robić ciekawe rzeczy. Jest losowo, jest to też gra niepodobna do niczego co znam (może to kwestia nieogrania zbyt wielu pik-ap-end-delywer).
Na razie najbardziej wkurza mnie, że umiejki państw-miast są po jednej stronie planszy gracza, a po drugiej jest główny skrót zasad... wrrrrrrr! Same też są nieco pokręcone i trzeba nauczyć się grać pod nie (o ile to możliwe :) ).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ