(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: azazelmo »

Fiacik pisze: 06 paź 2023, 12:30
salaba pisze: 06 paź 2023, 11:33
Czasem trafi się perełka, ale więcej jest wtop.
Z ciekawości, wymienisz te "wtopy"?
To chyba nowy wątek trzeba wydzielić. Ale ja i tak szanuję Portal z kontynuowanie produkcji (dobrych!) dodatków do Hex’a. Ogólny bilans mają u mnie na plus.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: VivoBrezo »

azazelmo pisze: 06 paź 2023, 13:12
Fiacik pisze: 06 paź 2023, 12:30
salaba pisze: 06 paź 2023, 11:33
Czasem trafi się perełka, ale więcej jest wtop.
Z ciekawości, wymienisz te "wtopy"?
To chyba nowy wątek trzeba wydzielić. Ale ja i tak szanuję Portal z kontynuowanie produkcji (dobrych!) dodatków do Hex’a. Ogólny bilans mają u mnie na plus.
Potwierdzam, że Ignacy potrafi na Portalconie i na live'ach nakręcić ładny hype na ich gry i niestety potem okazują się mocno średnie. Z tego roku (moja czysto subiektywna opinia) np Brian Boru, Mosaic, Woodcraft, Wilki.
Średniak + z potencjałem: Crescent Moon
Solidne tytuły: Mind Bug, Age of Steam, Listy z Zaświatów, TMB, Trickerion (w dwa ostatnie grałem po angielsku).
W resztę jeszcze nie grałem. Bardzo ostrożnie podchodzę do entuzjastycznych zapowiedzi Ignacego i większość gier wolę najpierw ograć, zanim kupię :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: tomp »

Kim byłby sprzedawca, gdyby nie chwalił własnego produktu? Dla mnie zarzut dt. promocji produktów jest lekko nietrafiony.
Wg mnie cechą oczekiwaną u każdego marketingowca jest zachwalanie danego produktu.
Rozumiem, efekt, który pojawia się u osoby, która używa dane produktu - wizja tego co dany produkt realizuje oraz oczekiwania rozmijają się z wykorzystaniem w praktyce.
Konsument wyobraża sobie coś o danym produkcie i jest raczej efektem jego wyobraźni i oczekiwań - owszem zbudowanych na bazie materiałów marketingowych, ale te wyobrażenia są u konsumenta.
W marketingu portalu nie zauważyłem jawnego okłamywania konsumentów, tj. nie sprzedają "śliwek jako pietruszki" lub odwrotnie. Od jakiegoś czasu w materiałach promocyjnych zauważyłem, że piszą dla kogo nie jest produkt (czasem z przymrużeniem oka). To raczej wskazuje, że na start dana grupa odbiorców wie, że produkt nie jest dla nich.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: gogovsky »

VivoBrezo pisze: 11 paź 2023, 12:59
Jaką osoba, która jest w naszym hobby dłużej, niż 7 sekund hypuje się Ignacym Trzewikiem w 2023 roku?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: VivoBrezo »

Ale nikt chyba nie ma zarzutu do marketingowców, że robią swoją robotę. Po prostu jak w każdym przekazie, musimy jako konsumenci odsiać to co dla nas ważne i weryfikować informacje przed zakupem.
Tematem jest to, że w zalewie tytułów, które oferuje nam co roku Portal, sporo jest jednak takich, które są po prostu średnie i nie chodzi tu o zawiedzione oczekiwania :)
gogovsky pisze: 11 paź 2023, 13:50
VivoBrezo pisze: 11 paź 2023, 12:59
Jaką osoba, która jest w naszym hobby dłużej, niż 7 sekund hypuje się Ignacym Trzewikiem w 2023 roku?
Jesli byłeś chociaż raz na Portalconie to zobaczyłbyś wiele takich osób i podkreślam, nie jest to zarzut do Ignacego że jest świetnym showmanem.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Bart Henry »

VivoBrezo pisze: 11 paź 2023, 12:59 Potwierdzam, że Ignacy potrafi na Portalconie i na live'ach nakręcić ładny hype na ich gry i niestety potem okazują się mocno średnie. Z tego roku (moja czysto subiektywna opinia) np Brian Boru, Mosaic, Woodcraft, Wilki.
Średniak + z potencjałem: Crescent Moon
Solidne tytuły: Mind Bug, Age of Steam, Listy z Zaświatów, TMB, Trickerion (w dwa ostatnie grałem po angielsku).
W resztę jeszcze nie grałem. Bardzo ostrożnie podchodzę do entuzjastycznych zapowiedzi Ignacego i większość gier wolę najpierw ograć, zanim kupię :)
To tylko pokazuje kunszt Ignacego skoro potrafi nakłonić ludzi do zakupu gier, które potem są określane przez nabywców jako średniaki. Jeżeli sam kupiłeś w/w gry, to też dałeś się na to złapać i chyba wysokiej noty wewnętrznemu radarowi gier wystawić nie możemy. ;)

Grunt żeby w tych wszystkich achach i ochach umieć uwzględnić swoje gusta. Wymieniłeś 10 tytułów, które zdążyłeś ograć, z czego przynajmniej 5 podobało Ci się, co jest według mnie dobrym wynikiem przy tylu spróbowanych tytułach. W przypadku pozostałych raczej zawiódł research. ;)
Idealnie byłoby mieć 100% trafności przy doborze gier. Gdybyś zagrał tylko w te 5-6 fajnych gier, ocena tegorocznego portfolio Portalu pewnie byłaby zupełnie inna. Dla mnie Wilki od początku były insta-buy i spełniły moje oczekiwania w stu procentach, a w Mindbuga zagrałem przed zakupem i nawet przed planami polskiej wersji, więc nie kupowałem w ciemno. Doceniam Portal za to jakie gry wydaje, chociaż nie wszystkie są dla mnie dobrymi propozycjami. Muszą jednak lecieć szeroko, co często jest ryzykowne. Czekam na wyprzedaże Brian Boru, bo to może być fajna gra dla mojej ekipy, ale z góry założyłem, że będzie w Polsce miała trudno.

Pozostaje pamiętać, że "gra X jest średnia" to nadal wyrażenie opinii, a nie faktu. Zawsze warto sobie zadać pytanie "czemu gram w średnie gry?". Czasem to będzie po prostu chęć ogrywania, poznawania nowych gier (np. w celu zrecenzowania), a czasem marnowanie swego czasu i pieniędzy na weryfikację obietnic marketingowca firmy Y.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: VivoBrezo »

Bart Henry pisze: 11 paź 2023, 14:07
VivoBrezo pisze: 11 paź 2023, 12:59
Spoiler:
To tylko pokazuje kunszt Ignacego skoro potrafi nakłonić ludzi do zakupu gier, które potem są określane przez nabywców jako średniaki. Jeżeli sam kupiłeś w/w gry, to też dałeś się na to złapać i chyba wysokiej noty wewnętrznemu radarowi gier wystawić nie możemy. ;)

Grunt żeby w tych wszystkich achach i ochach umieć uwzględnić swoje gusta. Wymieniłeś 10 tytułów, które zdążyłeś ograć, z czego przynajmniej 5 podobało Ci się, co jest według mnie dobrym wynikiem przy tylu spróbowanych tytułach. W przypadku pozostałych raczej zawiódł research. ;)
Idealnie byłoby mieć 100% trafności przy doborze gier. Gdybyś zagrał tylko w te 5-6 fajnych gier, ocena tegorocznego portfolio Portalu pewnie byłaby zupełnie inna. Dla mnie Wilki od początku były insta-buy i spełniły moje oczekiwania w stu procentach, a w Mindbuga zagrałem przed zakupem i nawet przed planami polskiej wersji, więc nie kupowałem w ciemno. Doceniam Portal za to jakie gry wydaje, chociaż nie wszystkie są dla mnie dobrymi propozycjami. Muszą jednak lecieć szeroko, co często jest ryzykowne. Czekam na wyprzedaże Brian Boru, bo to może być fajna gra dla mojej ekipy, ale z góry założyłem, że będzie w Polsce miała trudno.

Pozostaje pamiętać, że "gra X jest średnia" to nadal wyrażenie opinii, a nie faktu. Zawsze warto sobie zadać pytanie "czemu gram w średnie gry?". Czasem to będzie po prostu chęć ogrywania, poznawania nowych gier (np. w celu zrecenzowania), a czasem marnowanie swego czasu i pieniędzy na weryfikację obietnic marketingowca firmy Y.[/spoiler]
Nie, po prostu ogrywam dużo gier. Przez to, że prowadzę eventy i dzięki uprzejmości Aleplanszówek, nie muszę tych gier kupować :)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2023, 15:35 przez VivoBrezo, łącznie zmieniany 1 raz.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

Przestańcie szkalować wydawnictwo portal :p

Raczej wymagania graczy są z kategorii ; na 100 wydanych gier 95 ma być w top 10.

Większośc wymienionych tutaj tytułów (wilki, woodcraft ) to jest zdecydowanie top 100 może i top 50 nowych gier z zeszłego roku.
Także żadne średniaki a tym bardziej wtopy. Nie każda gra będzie kolejną Ark nową.

Nawet takie Crescent Moon ma avg. rating
> 7.2
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: VivoBrezo »

sliff pisze: 11 paź 2023, 15:08 Przestańcie szkalować wydawnictwo portal :p

Raczej wymagania graczy są z kategorii ; na 100 wydanych gier 95 ma być w top 10.

Większośc wymienionych tutaj tytułów (wilki, woodcraft ) to jest zdecydowanie top 100 może i top 50 nowych gier z zeszłego roku.
Także żadne średniaki a tym bardziej wtopy. Nie każda gra będzie kolejną Ark nową.

Nawet takie Crescent Moon ma avg. rating
> 7.2
Tak jak pisałem, jest to moja subiektywna ocena. Dla kogoś Woodcraft może być objawieniem roku, dla mnie to średniak, do którego nie mam czasu i ochoty zasiadać.
7.2 na BGG oznacza tyle co nic 🙂.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

VivoBrezo pisze: 11 paź 2023, 15:42 Tak jak pisałem, jest to moja subiektywna ocena. Dla kogoś Woodcraft może być objawieniem roku, dla mnie to średniak, do którego nie mam czasu i ochoty zasiadać.
7.2 na BGG oznacza tyle co nic 🙂.
Jakby to ci delikatnie opisać. To nie jest wina wydawnictwa że jesteś zblazowany od nadmiaru gier. Bo to że czas ma się dla tylko najlepszych nie oznacza że reszta to ledwo średniaki.

Na Essen co roku wychodzi jakiś 1000 gier, ogólnie pewnie 3-4x tyle. Nawet jeśli brać pod uwagę tylko polskę to jest nadal ponad 300 gier. I to co wydaje portal nawet nie jest blisko środka tej stawki. No chyba że masz 100 lepszych gier z 2022 wydanych po polsku ?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Ardel12 »

VivoBrezo pisze: 11 paź 2023, 12:59 Potwierdzam, że Ignacy potrafi na Portalconie i na live'ach nakręcić ładny hype na ich gry i niestety potem okazują się mocno średnie. Z tego roku (moja czysto subiektywna opinia) np Brian Boru, Mosaic, Woodcraft, Wilki.
Średniak + z potencjałem: Crescent Moon
Solidne tytuły: Mind Bug, Age of Steam, Listy z Zaświatów, TMB, Trickerion (w dwa ostatnie grałem po angielsku).
W resztę jeszcze nie grałem. Bardzo ostrożnie podchodzę do entuzjastycznych zapowiedzi Ignacego i większość gier wolę najpierw ograć, zanim kupię :)
Ciężko oczekiwać by wydawca Ci powiedział, że gra jest 7/10, więc w naszym rozumieniu to średniak i przeciętniak(bo skala jest tak przesunięta). Musi promować, bo może gra zażre, bo akurat w Polsce znajdą się fani takiego tworu no i wiadomo chce sprzedać ile się da. Z kolei kto wierzy reklamom ślepo ten niech ma pretensje do siebie, że nie wykonał odpowiedniego badania rynku i kupił produkt, który mu jednak nie siadł.

Trzewik potrafi nakręcić hype. Byłem na kilku jego prelekcjach i gadałem z nim. Umie pociągnąć tłum za sobą.

Z drugiej strony na FB i tutaj obserwuję marudzenie ludzi, ze dany tytuł z kolei nie był wystarczająco promowany a jest taki ekstra. Nie dogodzisz :D
sliff pisze: 11 paź 2023, 15:08 Raczej wymagania graczy są z kategorii ; na 100 wydanych gier 95 ma być w top 10.
Popieram, jesteśmy rozpieszczeni i oczekujemy gruszek na wierzbie. Z drugiej strony po co inwestować w średniaki jak na półce mamy same topy(przynajmniej tak powinno być).
sliff pisze: 11 paź 2023, 17:30 Na Essen co roku wychodzi jakiś 1000 gier, ogólnie pewnie 3-4x tyle. Nawet jeśli brać pod uwagę tylko polskę to jest nadal ponad 300 gier. I to co wydaje portal nawet nie jest blisko środka tej stawki. No chyba że masz 100 lepszych gier z 2022 wydanych po polsku ?
Biorąc pod uwagę tylko dany rok masz rację, ale jednak im dłużej w hobby siedzisz tym z większą liczbą tytułów możesz porównać i wtedy to zblazowanie wychodzi :) Po co masz ogrywać enty worker placement, który nie ma żadnego ciekawego twista, jak ograłeś w swoim życiu takich 10-20-50? Co to zmienia, że teraz zmieniasz nie owies w krowy, ale krowy w mięsą czy odpady nuklearne na rzepy. Ja powtarzam, że w próżni nie żyjemy i jak chcesz porównywać sobie gry z danego roku, to są ku temu odpowiednie topki, ale jednak gracze obstawiam, że porównują z CAŁYM dorobkiem jaki mają(w co zagrali).
rafalfogiel1991
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2021, 17:22
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: rafalfogiel1991 »

VivoBrezo pisze: 11 paź 2023, 12:59
azazelmo pisze: 06 paź 2023, 13:12
Fiacik pisze: 06 paź 2023, 12:30

Z ciekawości, wymienisz te "wtopy"?
To chyba nowy wątek trzeba wydzielić. Ale ja i tak szanuję Portal z kontynuowanie produkcji (dobrych!) dodatków do Hex’a. Ogólny bilans mają u mnie na plus.
Potwierdzam, że Ignacy potrafi na Portalconie i na live'ach nakręcić ładny hype na ich gry i niestety potem okazują się mocno średnie. Z tego roku (moja czysto subiektywna opinia) np Brian Boru, Mosaic, Woodcraft, Wilki.
Średniak + z potencjałem: Crescent Moon
Solidne tytuły: Mind Bug, Age of Steam, Listy z Zaświatów, TMB, Trickerion (w dwa ostatnie grałem po angielsku).
W resztę jeszcze nie grałem. Bardzo ostrożnie podchodzę do entuzjastycznych zapowiedzi Ignacego i większość gier wolę najpierw ograć, zanim kupię :)
Ale od Brian Boru proszę się odportalować, bardzo dobra gierka :D. A w sumie TMB to nie jest Twoja ścisła topka? :P Nie wszystko co Portal robi jest ekstra, ale ja szanuję ich za to, że mają odwagę zapowiadać gry, które w Polsce wydają się nie do sprzedania. A jednak fajnie jest mieć gierki w ojczystym języku ;). Także mimo wielu błędów (jestem jednym ze "szczęśliwców" czekających za Robinsonem, babole w instrukcjach itp.) i tak Portal robi dobrą robotę, a jeśli chodzi o kontakt z fanami to wszyscy powinni brać z Nich przykład 👍
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: VivoBrezo »

Oczywiście że TMB to moja topka, stąd wylądował w kategorii solidne tytuły, już mi się nie chciało rozdrabniać kategorii. Natomiast TMB, Age od Steam, czy Trickerion to pewniaki. Szacun że dadzą radę wydać, ale od lat wiadomo że to świetne gry :D .

Zgadzam się z Ardel12. Ja nie patrzę w perspektywie roku. Bo może być rok w którym wyjdą same średniaki :wink:
Zgadzam się że jesteśmy zblazowani i rozpieszczeni, ale półka nie jest z gumy. Ja na swojej mam te gry w które lubię grać, a nie te które wyszły w tym roku 🙂.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: gogovsky »

Ardel12 pisze: 11 paź 2023, 17:38 Popieram, jesteśmy rozpieszczeni i oczekujemy gruszek na wierzbie. Z drugiej strony po co inwestować w średniaki jak na półce mamy same topy(przynajmniej tak powinno być).
Czym jesteśmy rozpieszczani? Jeśli chodzi o ceny/jakość wydawcy sobie żarty robią często. W świecie gier komputerowych to samo via np. Diablo 4/Starfield/Cyberpunk.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: samuraj1369 »

gogovsky pisze: 12 paź 2023, 09:28
Ardel12 pisze: 11 paź 2023, 17:38 Popieram, jesteśmy rozpieszczeni i oczekujemy gruszek na wierzbie. Z drugiej strony po co inwestować w średniaki jak na półce mamy same topy(przynajmniej tak powinno być).
Czym jesteśmy rozpieszczani? Jeśli chodzi o ceny/jakość wydawcy sobie żarty robią często. W świecie gier komputerowych to samo via np. Diablo 4/Starfield/Cyberpunk.
Ilością różności. Większość ludzi już przyzwyczaiła się do wyższych cen i na to nie patrzą, tak jak z grami wideo.

PS. Z Twojej listy wykreśliłbym Cyberpunka, bo go chociaż naprawili i teraz przechodzę go drugi raz. Zupełnie inna gra :D No i kosztuje ciągle niezmiennie 100 zł, więc to nie jest duża cena.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

Ardel12 pisze: 11 paź 2023, 17:38
Biorąc pod uwagę tylko dany rok masz rację, ale jednak im dłużej w hobby siedzisz tym z większą liczbą tytułów możesz porównać i wtedy to zblazowanie wychodzi :) Po co masz ogrywać enty worker placement, który nie ma żadnego ciekawego twista, jak ograłeś w swoim życiu takich 10-20-50? Co to zmienia, że teraz zmieniasz nie owies w krowy, ale krowy w mięsą czy odpady nuklearne na rzepy. Ja powtarzam, że w próżni nie żyjemy i jak chcesz porównywać sobie gry z danego roku, to są ku temu odpowiednie topki, ale jednak gracze obstawiam, że porównują z CAŁYM dorobkiem jaki mają(w co zagrali).
I o tym właśnie cały czas piszę. Im więcej gramy tym bardziej jesteśmy wybredni. Im więcej worker placementów zagraliśmy tym trudniej aby kolejny nie wpadł do kategorii 'meh to tylko mix tego co już widziałem'. Im większe mamy doświadczenie tym szybciej odrzucimy średniaka bez grania, bo szkoda czasu. Co kończy się tym że ten CAŁY DOROBEK to tak naprawdę nie przekrój gier ale w większości gry najlepsze z najlepszych np. klasyki które mimo zalewu nowości cały czas się trzymają.

Jak zajmujesz 4 miejsce na olimpiadzie to nie jesteś średnim zawodnikiem.

Poza tym formułując takie opinie własna kolejność poznawania gier powinna być brana pod uwagę. Ktoś kto dzisiaj zacznie od woodcrafta i zagra potem 10-20-30 innych podobnych gier mgóby powiedzieć że np. Troyes to średniak, bo już naście razy to widział.
Czy można mieć taką prywatną opinie ? no można. Czy taka opinia coś wnosi ? No niebardzo.

I teraz wracając do portalu. Protal o ile wiem nie ma dostępu do magicznej komnaty z hitami tylko wydaje gry z tego co aktualnie w danym roku się pokaże. I co jak co ale selekcję mają mają bardzo dobrą zgarniając co lepsze tytuły. Chyba że ktoś zna jakieś super gry lepsze od tych wydawanych aktualnie po które żadny z wydawców się nie schylił ?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Gizmoo »

Ardel12 pisze: 11 paź 2023, 17:38 Z drugiej strony na FB i tutaj obserwuję marudzenie ludzi, ze dany tytuł z kolei nie był wystarczająco promowany a jest taki ekstra.
To i ja dołączę do tej grupy. Cry Havoc, Mezo, Tawantinsuyu, to dla mnie absolutnie genialne gry (Mezo to mój nr1), które totalnie poległy przez brak dobrej promocji. Dobrej - to znaczy nie tylko takiej, która jest głośna, aktywna i jest jej pełno, ale przede wszystkim takiej, która trafia w odpowiedni target.

Inna sprawa, że gry cięższe, wymagające, mają pod górkę nie tylko u nas, ale wszędzie i pozycja na BGG tego nie zmieni, bo gier rodzinnych sprzedaje się w milionach, a nie setkach egzemplarzy. Mnie cieszy to, że oferta Portalu jest tak bogata i że nie obawiają się wydawać gier dla wymagających graczy. Ba! Jak zerkniemy na ofertę innych wydawnictw na rynku, to Portal moim zdaniem podejmuje się wydawania najbardziej ryzykownych tytułów, które kompletnie mogą polec w zalewie gier lekkich i imprezowych. Nie mamy już Lacerty, ale moim zdaniem Portal dzielnie zaczął wypełniać tę lukę. I oby z tego nie zrezygnowali, bo fajnie mieć dostęp do polskich wersji cięższych eurasów. I piszę to nie jako fanboy Portalu, a jako gracz, który stara się śledzić rodzimy rynek. :wink:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Ardel12 »

sliff pisze: 12 paź 2023, 13:03 Poza tym formułując takie opinie własna kolejność poznawania gier powinna być brana pod uwagę. Ktoś kto dzisiaj zacznie od woodcrafta i zagra potem 10-20-30 innych podobnych gier mgóby powiedzieć że np. Troyes to średniak, bo już naście razy to widział.
O tutaj mi się podoba, bo się zgadzam. Marudza wygi lub Ci co ograli sporo tytułów. Dla nowych lub mało ogranych osób(nie, że słabych tylko mających na końcie kilkanaście tytułów) to nowe tytuły na pewno lepiej się przyjmą, bo nie będą mieli kontekstu, że 10-20 lat temu wyszła gra, która już to wszystko robiła, a może i robiła lepiej. Jak mnie spytasz o warte gry z tego roku i jasno sprecyzujesz czego szukasz to spokojnie znajdę dobre i bardzo dobre gry dla Ciebie i pewnie nawet się nie zająknę, że dla mnie ten stary lub niszowy tytuł jest lepszy, bo prawdopodobnie nie jest obecnie dostępny.

Troyes niestety u mnie w grupach przez graczy z kilkuletnim doświadczeniem jest zwykle hejtowany jako głupia, losowa i chamska gra xD X lat wstecz komu nie pokazałem to piał z zachwytu :D

W sumie też nie popieram w 100% VivoBrezo, raczej chciałem dodać jak to zapewne on widzi i podobnie ja odczuwam.

Sam Portal jak pisze Gizmoo
Gizmoo pisze: 12 paź 2023, 13:32 moim zdaniem podejmuje się wydawania najbardziej ryzykownych tytułów, które kompletnie mogą polec w zalewie gier lekkich i imprezowych. Nie mamy już Lacerty, ale moim zdaniem Portal dzielnie zaczął wypełniać tę lukę. I oby z tego nie zrezygnowali, bo fajnie mieć dostęp do polskich wersji cięższych eurasów. I piszę to nie jako fanboy Portalu, a jako gracz, który stara się śledzić rodzimy rynek.
I wydają na prawdę dobre pozycję, jak Trickerion, AoS, TMB itd. Tylko jak pisałem w wątku na początku roku z ich zapowiedziami, to jednak większość mnie nie kupuje. Kilka pereł(z których większość mam) a reszta to takie właśnie dobre gry. Sam woodcraft u mnie w ekipie się średnio przyjął(ja nie lubię mielenia konktraktów, nudzi mnie to), ale na forum jest kilka osób, którym siadł baaardzo, dzięki różnorodności każdy jest w stanie coś dla siebie znaleźć.
sliff pisze: 12 paź 2023, 13:03 Jak zajmujesz 4 miejsce na olimpiadzie to nie jesteś średnim zawodnikiem.
Tak, ale względem czego to odnosisz :D Tych setek gier wydawanych rocznie? To jasne, masz rację :)

A co do wydawców dających nam grube tytuły to nie zapominajmy o Galakcie, która dała nam Paxy, Johna i choćby MA. Choć wkurza mnie ich polityka, to dobrych tytułów im nie brak.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Largo »

Wie ktoś może kiedy będą wysyłać circadians i kiedy do normalnych sklepów trafią podwodne miasta z dodatkami?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sliff »

Largo pisze: 16 paź 2023, 13:16 Wie ktoś może kiedy będą wysyłać circadians i kiedy do normalnych sklepów trafią podwodne miasta z dodatkami?
W dzisiejszych newsach na stronie nie ma żadnej wzmianki o podwodnych, ale raczej na dniach - liczę że w weekend już będzie grane.

Circadians stawiam po 1 listopada.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: rastula »

Gizmoo pisze: 12 paź 2023, 13:32
Ardel12 pisze: 11 paź 2023, 17:38 Z drugiej strony na FB i tutaj obserwuję marudzenie ludzi, ze dany tytuł z kolei nie był wystarczająco promowany a jest taki ekstra.
To i ja dołączę do tej grupy. Cry Havoc, Mezo, Tawantinsuyu, to dla mnie absolutnie genialne gry (Mezo to mój nr1), które totalnie poległy przez brak dobrej promocji. Dobrej - to znaczy nie tylko takiej, która jest głośna, aktywna i jest jej pełno, ale przede wszystkim takiej, która trafia w odpowiedni target.

Inna sprawa, że gry cięższe, wymagające, mają pod górkę nie tylko u nas, ale wszędzie i pozycja na BGG tego nie zmieni, bo gier rodzinnych sprzedaje się w milionach, a nie setkach egzemplarzy. Mnie cieszy to, że oferta Portalu jest tak bogata i że nie obawiają się wydawać gier dla wymagających graczy. Ba! Jak zerkniemy na ofertę innych wydawnictw na rynku, to Portal moim zdaniem podejmuje się wydawania najbardziej ryzykownych tytułów, które kompletnie mogą polec w zalewie gier lekkich i imprezowych. Nie mamy już Lacerty, ale moim zdaniem Portal dzielnie zaczął wypełniać tę lukę. I oby z tego nie zrezygnowali, bo fajnie mieć dostęp do polskich wersji cięższych eurasów. I piszę to nie jako fanboy Portalu, a jako gracz, który stara się śledzić rodzimy rynek. :wink:
Zgadzam się, bez Portalu rynek gier w Polsce byłby mocno uboższy... często podejume ten wydawca ryzykowne tytuły - no ale jak ktoś woli profil wydawniczy Rebel'a to już nic nie poradzimy...

Poza tym większość nowych gier jest średnia - z jednej strony dlatego że tak musi być (statystyka), z drugiej gry są robione naprędce i bardziej dopracowane są pod względem oprawy niż samego grania... dlatego zresztą w tym roku u mnie ewolucja / rewolucja ... zakupy bardzo mikre a jak chcę plastikowe żołnierzyki to sobie kupiłem drukarkę 3d ;)...
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Khag »

Czy ktoś ma jakiś przeciek co do dodatków z serii Zombicide: żywi i nieumarli?
Poznań i okolice.
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: IrasArgor »

Przecieków nie ma żadnych ale na 99,9% będą, najwcześniej na Portalkonie w 3 tygodniu stycznia
Awatar użytkownika
m0ty1
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2017, 18:03
Lokalizacja: K-staw
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: m0ty1 »

Szukam informacji o polskiej wersji trickeriona i straszna cisza. Coś jest na rzeczy czy dalej czekamy na jakiekolwiek info?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Tringa »

Wg strony pliki w przygotowaniu. Nie nastawiałabym się na ten rok
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Zablokowany