Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Abizaas »

Sapieha pisze: 17 wrz 2023, 18:28 W czasie gry miałem zagwostkę: przykładowo, mam kartę celu, która wymaga ode mnie posiadania np. niebieskiego i zielonego żetonu rolnika na koniec gry. Jednocześnie, w trakcie gry zdobyłem żeton zawiadowcy, który daje mi punkty za każdą parę rolników. Pytanie - czy mając tylko te 2 żetony na koniec gry (niebieski i zielony), które zbierałem do karty celu, to czy punktują mi przy żetonie (czyli wykorzystuję je 2 razy)?
Żetony zawiadowcy i karty celów punktują oddzielnie, czyli tak, jedna para (żeton niebieski i zielony) zapunktuje raz za cel i drugi raz za żeton zawiadowcy.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: doczek »

Pytanko czy muszę korzystać z najbliższego dostępnego mojego skrótu? Czy mogę polecieć na potrzebny mi budynek i użyć skrótu tam gdzie mi się spodoba. W instrukcji jest:

"Wskakuj do swojej lokomotywy!
Wzdłuż szlaku biegnącego niedaleko torów kolejowych znajdziesz w sumie 6 skrótów oznaczonych
czerwonymi strzałkami. Prowadzą one do „pól” punktów załadunkowych, dzięki którym dotrzesz
do Buenos Aires szybciej niż w normalny sposób. Abyś mógł skorzystać z takiego skrótu, musisz
swoją lokomotywą dotrzeć albo minąć odpowiednie pole na torach kolejowych (3, 6, 9, 12, 17
albo 23). Sposób przemieszczania lokomotywy opisano na stronie 15.
Kiedy tylko twój estanciero znajdzie się na takim polu, przenosisz go natychmiast do Buenos Aires
i postępujesz według standardowych zasad obowiązujących w Buenos Aires."
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: kastration »

doczek pisze: 06 lis 2023, 19:31 Pytanko czy muszę korzystać z najbliższego dostępnego mojego skrótu? Czy mogę polecieć na potrzebny mi budynek i użyć skrótu tam gdzie mi się spodoba. W instrukcji jest:

"Wskakuj do swojej lokomotywy!
Wzdłuż szlaku biegnącego niedaleko torów kolejowych znajdziesz w sumie 6 skrótów oznaczonych
czerwonymi strzałkami. Prowadzą one do „pól” punktów załadunkowych, dzięki którym dotrzesz
do Buenos Aires szybciej niż w normalny sposób. Abyś mógł skorzystać z takiego skrótu, musisz
swoją lokomotywą dotrzeć albo minąć odpowiednie pole na torach kolejowych (3, 6, 9, 12, 17
albo 23). Sposób przemieszczania lokomotywy opisano na stronie 15.
Kiedy tylko twój estanciero znajdzie się na takim polu, przenosisz go natychmiast do Buenos Aires
i postępujesz według standardowych zasad obowiązujących w Buenos Aires."
W tym przypadku MOŻLIWOŚĆ, a nie przymus. Nie musisz od razu zakończyć działań i przejść do dostawy, a MOŻESZ skorzystać ze skrótu, by to zrobić (głównie by uniknąć opłat za farmerów).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: doczek »

kastration pisze: 06 lis 2023, 19:35
W tym przypadku MOŻLIWOŚĆ, a nie przymus. Nie musisz od razu zakończyć działań i przejść do dostawy, a MOŻESZ skorzystać ze skrótu, by to zrobić (głównie by uniknąć opłat za farmerów).
Dzięki, w sumie przecież to zwykłe rozwidlenie więc sam decyduje gdzie idę proste jak budowa cepa. :D
Marys
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2022, 20:50

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Marys »

Cześć. To moja pierwsza styczność z serią GWT. Jestem po drugiej rozgrywce solo z Pedrem. Nasunęły mi się w związku z tym pytania.

1. Podczas zakupu bydła na targu, Pedro używa swojego kafelka z rozpiską kart, które może kupić. Jeśli ma tylko jednego startowego pasterza (nadrukowanego na kafelku) to ile kart może kupić? W instrukcji jest napisane, że pomniejszamy ilość pasterzy o 1. Wychodzi na to, że w takiej sytuacji ma 0 pasterzy i nie kupuje żadnej karty?

2. Gdy Pedro zdobędzie żeton rynku pracy w wyniku przesunięcia za czerwoną strzałkę na rynku pracy, to rozumiem, że mamy jeszcze jedną kolejkę, a Pedro kończy rozgrywkę - zgodnie z tym, że traktujemy Pedra jak innego gracza?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Miszon »

Pytanko:
południowe pola nabrzeża (sorry, nie znam terminologii, nie mam instrukcji, grałem u kolegi) w Liverpoolu wymagają poświęcenia 9 zbóż. W jaki sposób to jest możliwe, skoro maksymalny poziom to 8? Skąd wziąć ten dodatkowy poziom?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Bulva »

To będzie możliwe tylko gdy "dopłyniesz" do nabrzeża nr II w Liverpoolu. Masz wtedy tam zniżkę +3 zboża ;-)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2024, 22:57 przez Bulva, łącznie zmieniany 2 razy.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Miszon »

aaa, OK. To tego nie zauważyliśmy, szukaliśmy w róznych miejscach na planszy, ale nie tam.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Torquemada666 »

Bulva pisze: 26 sty 2024, 16:38 To będzie możliwe tylko gdy "dopłyniesz" do nabrzeża nr II w Liverpoolu. Masz wtedy tam zniżkę +3 zboża ;-)
Nie tylko. Z pierwszego nabrzeża też dasz radę. Można zdobyć stały bonus +1 do zboża.
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Bulva »

Torquemada666 pisze: 26 sty 2024, 19:04
Bulva pisze: 26 sty 2024, 16:38 To będzie możliwe tylko gdy "dopłyniesz" do nabrzeża nr II w Liverpoolu. Masz wtedy tam zniżkę +3 zboża ;-)
Nie tylko. Z pierwszego nabrzeża też dasz radę. Można zdobyć stały bonus +1 do zboża.
O jakim bonusie piszesz ???
Bo jeśli o bonusie, który możesz znaleźć na dwóch żetonach zawiadowców stacji, to możesz to wykorzystać TYLKO przy Załadaunku, ale NIE podczas dodatkowej dostawy zboża do europejskich miast (10 strona instrukcji):

Obrazek
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Miszon »

Tak, przez chwilę rozważaliśmy tego zawiadowcę, ale rzut oka do opisu wyeliminował tę opcję.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Great Western Trail: Argentyna - pytania o zasady

Post autor: Torquemada666 »

Spoiler:
Czyli zagraliśmy źle :)
ODPOWIEDZ