Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sputnik
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2023, 21:25
Has thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sputnik »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam to nowsze wydanie, a grać będę głównie solo, chociaż mam nadzieję że uda mi się za czas jakiś namówić żonę.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mrukar »

Hej posiadam sam nowy core set i zastanawiam się czy Na krawędzi ziemi będzie dobrym pomysłem na pierwszą kampanię. Nie widzę nigdzie do niego dostępnego zestawu z badaczami, więc pewnie bym kupił dodatkowo ten z Dunwich, bo ponoć jest dość uniwersalny. Pomysł wziął się stąd, że mam ochotę na zimowe klimaty, ale nic na siłę, szukam najlepszej opcji. Podsumowując: Na krawędzie ziemi + badacze z Dunwich czy po prostu Dunwich w całości jako oczywisty wybór?
moneo
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2009, 00:51
Has thanked: 26 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: moneo »

Pod względem trudności, klimatu nie jest to zły wybór.
Natomiast pod wieloma względami dwie ostatnie kampanie są po prostu „inne”. Dużo czytanej fabuły, eksperymenty z mechaniką itd.
Wcześniejsze kampanie miały tę zaletę, że o ich wyjątkowość nie było aż tak trudno i twórcy aż tak nie kombinowali. Więc jest ryzyko, że do Krawędzi się zrazisz, ale jest też oczywiście szansa, że bardzo polubisz.
Jeśli wcześniejsze to Dunwich jest fajny i konkretny ale moim zdaniem był ważniejszy kiedyś gdy karty gracza były w komplecie. Ja pierwszą kupiłem Carcosę i nie żałowałem (teraz mam wszystko).
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: BasiekD »

Mrukar pisze: 07 lis 2023, 07:32 Hej posiadam sam nowy core set i zastanawiam się czy Na krawędzi ziemi będzie dobrym pomysłem na pierwszą kampanię. Nie widzę nigdzie do niego dostępnego zestawu z badaczami, więc pewnie bym kupił dodatkowo ten z Dunwich, bo ponoć jest dość uniwersalny. Pomysł wziął się stąd, że mam ochotę na zimowe klimaty, ale nic na siłę, szukam najlepszej opcji. Podsumowując: Na krawędzie ziemi + badacze z Dunwich czy po prostu Dunwich w całości jako oczywisty wybór?
Miesiąc temu kupiłem w Graalu rozszerzenie badaczy do Na krawędzi ziemi. Jedyny sklep który jeszcze miał. Nigdzie nie było i trochę się bałem, że ściema i albo anulują albo coś... ale przyszło.
Dalej mają, że jest dostępny. Wrzucam link
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

Ja polecam Dunwich na start, Na krawędzi Ziemi ma super karty badaczy, ale sama kampania ma więcej mechanik niż początkujący potrzebuje (takich związanych z setupem, jak np. karty fabuły, sprzymierzeńcy, kilkuczęściowe scenariusze, tona tekstu do czytania). Sam zacząłem od NkZ i prawie sprzedałem grę, bo żona nie chciała ze mną grać w tą kobyłę, ale potem daliśmy jeszcze szansę Dunwich i wszystko dobrze się skończyło ;) Zacznij od Dunwich, gdzie masz skondensowaną formułę Arkham w świetnym klimacie Koszmaru z Dunwich.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mrukar »

Dzięki, pytanie czy jest tak istotny czy spokojnie można miksować dodatki? Jak rozumiem badacze to większe możliwości budowania talii i nowe mechaniki.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3394
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Nigdzie nie było i trochę się bałem, że ściema i albo anulują albo coś... ale przyszło.
Graal jest legitny, kilka rarytasow juz tam upolowalem jako "ostatnie pudlo w PL" ;)
Tylko to siec sklepow w waw, a i tak trzeba zamowic wysylkowo, bo nikt nie wie gdzie ten towar jest, chyba ze obdzwonisz wszystkie sklepy, ale na to juz mi zabraklo samozaparcia ;) Ceny moga byc takie sobie, ale tak bywa z wyprzedanymi towarami.

Tez wydaje mi sie, ze Dunwich bedzie lepszy po podstawce. Na zimowy jeszcze przyjdzie czas, bo na dzis nie prószy nic :mrgreen: A wiele osob mowi, ze dziwne/inne, to po co sie zrazac.

Szedlbym tez zawsze w kampania+hero box dedykowany.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Przyłączam się do głosów, że na początek ta kampania jest przekombinowana. Lepiej wziąć Dunwich albo Carcosę.

Dodatkowo jednak karty badaczy z Na krawędzi są często bardzo tematyczne i mnie trochę psują klimat w innych cyklach. Zaprzęg psów w mieście albo w kasynie to przekracza nawet standardowe "niewyobrażalne". Badacze są ciekawi, ale jednak trudniej chyba początkującemu skonstruować dobrze działającą talię z tego co tam jest, bo to wymaga już jakiegoś obycia z grą. To miał być nowy start, a jak dla mnie to był na razie koniec, bo po tej kampanii kolejnej już nie kupiłem, słysząc, że tam jest jeszcze więcej czytania. Może jeszcze spróbuję, ale pomimo, że W górach szaleństwa uwielbiam, a sama kampania ma świetny klimat, to jednak ściany tekstu mnie mocno zniechęciły.
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Muszczu »

Ja po podstawce poszedłem w Dunwich kampanie plus badacze. Później carcose z badaczami, na krawedzi ziemi fajna kampania ale po podstawce jest tam dużo do ogarniania i pilnowania między scenariuszami. Karty badaczy z na krawędzi polecam kupić jak jeszcze są bo naprawdę są fajne
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

Mrukar pisze: 07 lis 2023, 09:11 Dzięki, pytanie czy jest tak istotny czy spokojnie można miksować dodatki? Jak rozumiem badacze to większe możliwości budowania talii i nowe mechaniki.
no karty badaczy to dowolnie miksujesz.
Kampanii nie miksujesz - z małym wyjątkiem, jest chyba pojedynsczy scenariusz, który mozna rozegrac w trakcie konkretnej kampanii (ten najnowszy)
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mluckner »

Wg zasad każdy pojedynczy scenariusz możesz rozegrać jako przygodę poboczną w kampanii. Chyba, że nie mówimy tutaj o scenariuszach wydawanych pojedynczo.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

mluckner pisze: 07 lis 2023, 12:03 Wg zasad każdy pojedynczy scenariusz możesz rozegrać jako przygodę poboczną w kampanii. Chyba, że nie mówimy tutaj o scenariuszach wydawanych pojedynczo.
Tak, ale chodzi mi, że ten najnowszy chyba jakoś można łączyć z kampania ?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

shuji pisze: 07 lis 2023, 13:40 Tak, ale chodzi mi, że ten najnowszy chyba jakoś można łączyć z kampania ?
Tak jest, Szkarłatne Klucze nawiązują bezpośrednio do tego nowego pojedynczego scenariusza jeśli był rozgrywany.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mrukar »

Dzięki za podpowiedzi, ostatecznie zdecydowałem się na samo Dziedzictwo Dunwich, żeby trochę rozłożyć wydatki w czasie.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Czy drukował ktoś z was całe księgi kampanii, które udostepnia Galakta? Wkurzają mnie te poskładane w kostkę karteluszki z blisterów. Chciałbym normalne, pozszywane książeczki. Czy mógłby ktoś polecić miejsce, gdzie można zamówić taką usługę?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Gribbler pisze: 08 lis 2023, 22:12 Czy drukował ktoś z was całe księgi kampanii, które udostepnia Galakta? Wkurzają mnie te poskładane w kostkę karteluszki z blisterów. Chciałbym normalne, pozszywane książeczki. Czy mógłby ktoś polecić miejsce, gdzie można zamówić taką usługę?
Ja gram już teraz z aplikacją, więc ksiąg nie potrzebowałem, ale z tego co wiem w grupie na Facebooku organizowane były druki tych ksiąg w MBPrint, więc chyba ta drukarnia będzie wiedziała jak to zrobić dobrze.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

arian pisze: 08 lis 2023, 22:51
Gribbler pisze: 08 lis 2023, 22:12 Czy drukował ktoś z was całe księgi kampanii, które udostepnia Galakta? Wkurzają mnie te poskładane w kostkę karteluszki z blisterów. Chciałbym normalne, pozszywane książeczki. Czy mógłby ktoś polecić miejsce, gdzie można zamówić taką usługę?
Ja gram już teraz z aplikacją, więc ksiąg nie potrzebowałem, ale z tego co wiem w grupie na Facebooku organizowane były druki tych ksiąg w MBPrint, więc chyba ta drukarnia będzie wiedziała jak to zrobić dobrze.
Już kiedyś było tu podawane ale ponowię linki do strony Autorskie dodatki Horror w Arkham LCG
https://sites.google.com/view/autorskie ... authuser=0 gdzie jest zestawienie scenariuszy dodatków i książek (dojdą pewnie nowe pozycje).
I grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/340853850123934/
Jeśli Ci się nie spieszy to kolejna zbiórka ma być podobno w grudniu.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Dako pisze:Jeśli Ci się nie spieszy to kolejna zbiórka ma być podobno w grudniu.
Serio? tych fanowskich zbiórek to już chyba żadnej z ponad rok nie było, myślałem że "idea" cała upadła :shock: Dobrze słyszeć :wink:

Swoją droga na yt na kanale PlayingBoardGames na YT wrzucają często omówienia fanowski cykli z całymi kampaniami i całymi zestawami fanowskich kart badaczy. Masakra ile tego jest :shock:
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 937 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Ayaram pisze: 09 lis 2023, 07:10
Dako pisze:Jeśli Ci się nie spieszy to kolejna zbiórka ma być podobno w grudniu.
Serio? tych fanowskich zbiórek to już chyba żadnej z ponad rok nie było, myślałem że "idea" cała upadła :shock: Dobrze słyszeć :wink:

Swoją droga na yt na kanale PlayingBoardGames na YT wrzucają często omówienia fanowski cykli z całymi kampaniami i całymi zestawami fanowskich kart badaczy. Masakra ile tego jest :shock:
Ale poza discordem niewiele jest informacji o tym, jak wyglądają pod względem spójności, balansu i trudności, bo niewiele osób jes testuje (co najczęściej dzieje się na TTSie).
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

ZygfrydDeLowe pisze: 09 lis 2023, 07:28 Ale poza discordem niewiele jest informacji o tym, jak wyglądają pod względem spójności, balansu i trudności, bo niewiele osób jes testuje (co najczęściej dzieje się na TTSie).
Tłumaczone scenariusze pochodzą z http://arkhamcentral.com/index.php/fan- ... orror-lcg/
Oprócz w/w strony ze zbiórką to na tym profilu znajdziesz trochę recenzji i ocen tych scenariuszy (wpisy z lat 2021-22) https://www.facebook.com/groups/1656455 ... 618653650/
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

ZygfrydDeLowe pisze:Ale poza discordem niewiele jest informacji o tym, jak wyglądają pod względem spójności, balansu i trudności, bo niewiele osób jest testuje (co najczęściej dzieje się na TTSie).
Nie no jasne, że tak, taki urok fanowskiego contentu ;) Mnie bardziej po prostu szokuje, że o ile rozumiem, że komuś się chce robić fanowskie pojedyncze postacie, tak w przypadku takich cykli ilość pracy jaką trzeba włożyć nawet by zrobić średnie-mechaniczne i nudne ale +/- 8 całych scenariuszy. 5 postaci spójnych pod kątem klimatu, kilkanaście/kilkadziesiąt wzorów nowych kart, najlepiej w tych kartach jeszcze upchnąć z 1 nową mechanikę - to jak na jedną osobę wydaje mi się absurdalna ilość pracy jak na coś z siłą rzeczy mega niszowego. Niemniej podziwiam ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Po długich tygodniach w końcu ukończyłem zapomnianą erę
Spoiler:
Podsumowując. Podobało się jak dla mnie nie wypadła kampania dużo gorzej niż Carcossa. Teraz zastanawiam się tylko co dalej... Zaginioną erę jeszcze udało się zdobyć, następnego cyklu już nie mam, więc wypada w końcu coś postanowić. Czy olać, czy kupić angielską wersję, a jeżeli olać to co? olać taboo listy? Może kupić tylko zestaw badaczy po ang, najwyżej jak kiedyś się jakimś cudem w PL pojawi to da radę przeżyć te 2 stówki...
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 937 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Ayaram pisze: 13 lis 2023, 07:58 Po długich tygodniach w końcu ukończyłem zapomnianą erę
Spoiler:
Podsumowując. Podobało się jak dla mnie nie wypadła kampania dużo gorzej niż Carcossa. Teraz zastanawiam się tylko co dalej... Zaginioną erę jeszcze udało się zdobyć, następnego cyklu już nie mam, więc wypada w końcu coś postanowić. Czy olać, czy kupić angielską wersję, a jeżeli olać to co? olać taboo listy? Może kupić tylko zestaw badaczy po ang, najwyżej jak kiedyś się jakimś cudem w PL pojawi to da radę przeżyć te 2 stówki...
Rozumiem, że ogrywałeś Zapomnianą Erę bez Powrotu do ... ?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Też ZE wydała mi się łatwiejsza w pierwszym przejściu niż Carcosa, a momentami nawet niż Dunwich. Ale grałem z zasadami eksploracji z Powrotu. Jak zawsze, na normalnym poziomie.
W Dunwich udało mi się przejść przedostatni scenariusz kampanii za drugim jej przejściem, w Carcosie za trzecim, a w Zapomnianej Erze już przy pierwszym przechodzeniu kampanii. Owszem, w ostatniej chwili, ale tu zwykle wygrywa się w ostatniej chwili, a czasem w ostatniej chwili ginie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3394
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Ayaram pisze: 13 lis 2023, 07:58 następnego cyklu już nie mam, więc wypada w końcu coś postanowić. Czy olać, czy kupić angielską wersję, a jeżeli olać to co? olać taboo listy? Może kupić tylko zestaw badaczy po ang, najwyżej jak kiedyś się jakimś cudem w PL pojawi to da radę przeżyć te 2 stówki...
Nic nie rozumiem, o co chodzi? :P
Tzn domyslam sie, ze nie ma cyklu w PL, to moze kupic cykl ENG, ale reszta? Co to taboo list? Po co sami badacze, co to zmieni?
PS nie pilem jeszcze kawy ;) ale moze nie tylko ja :D
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ