Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Morkai »

Cóż, niektórzy tryskają szczęściem, że w końcu mieli szansę pobawić się dużym ptakiem.

Prawda jednak, że trzeba uważać na każdym kroku, bo nawet drobna pomyłka uruchamia lawinę punktową, której się nie odkręci. Chyba Wingspan jest w szczególności na to podatna...
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Faziee »

Marek97 pisze: 22 paź 2023, 23:59 Właśnie skończyłem gierkę z 98 punktami, z czego 68 było za kartę pod kartą :D Od 2 rundy wykonywałem już tylko jedną i tą samą akcję :D A jaki jest wasz rekord? Bo wątpię, żeby ktoś pobił wynik 68 punktów za kartę pod kartą ;)
A tak z ciekawości, wygrałeś tą grę? 4,5-5 pkt za ruch wydaje się nie mało, ale w sumie wynik końcowy nie jest imponujący, choć to jak w tej grze zależy od układu.

Ponadto w którymś z dodatków chyba napisali, żeby tego Ravena usunąć, jeżeli uważamy go za mocnego?
Marek97
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2022, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Marek97 »

Grzdyll pisze: 31 paź 2023, 08:37 Jeżeli dyskusje z jawnym i ewidentnym (choć wcale nie takim radosnym, raczej butnym i bezczelnym) trollem
Jakim trollem? Pochwaliłem się swoim wynikiem i spytałem innych jakie mają rekordy, cała reszta zdarzeń to lawina wywołana przez tych niedowiarków i przez tą dyskusję ja, jak i pewnie parę innych osób dowiedziało się o stronie, którą wrzucił giventofly za co bardzo mu dziękuje, bo nawet nie wiedziałem, że jest taka strona.
szymuss pisze: 31 paź 2023, 11:50 Miałeś mega farta, że tak Ci się akura ułożyły karty bo to pewnie szansa mniej niż 5%:) ale brawo Ty za ogarnięcie tematu ( no chyba ,że sobie wybrałeś te karty sam bo jakiś homerulez sobie dałeś):D pzdr
szymuss, a Ty dalej konsekwentnie idziesz w zaparte, ciekawi mnie jaki kolejny argument wymyślisz, może taki, że komputer mi źle punkty policzył?
Morkai pisze: 31 paź 2023, 13:44 Prawda jednak, że trzeba uważać na każdym kroku, bo nawet drobna pomyłka uruchamia lawinę punktową, której się nie odkręci. Chyba Wingspan jest w szczególności na to podatna...
To prawda, ale raczej ciężko zrobić pomyłkę grając na bga.
Faziee pisze: 31 paź 2023, 13:51 A tak z ciekawości, wygrałeś tą grę? 4,5-5 pkt za ruch wydaje się nie mało, ale w sumie wynik końcowy nie jest imponujący, choć to jak w tej grze zależy od układu.
Drugi byłem, zwycięzca miał 102 punkty.
kuki25 pisze: 23 paź 2023, 13:58 Ja w sumie nie, nie mam kiedy pograć ostatnio 🙂 ale na grupie wingspan board game na FB, w tym roku koleś chwalił sie 103 punktami za kartę pod karta, a w zeszłym roku inny 98 pkt. za te punktowanie. 🙂 Ale twój wynik już robi wrażenie 👍
Tak, też widziałem jego post. Różnica jednak jest taka, że ja grałem tylko i wyłącznie na podstawce, od ŻADNEGO z graczy nic nie dostałem, wszystko rozgrywałem na łące, a nie na mokradłach i 68 punktów miałem pod JEDNĄ kartą.

On z kolei grał na 5 osób, grał z ptakami europy i wszystko rozgrywał w mokradłach ( bo taka jest wtedy strategia ), te 103 punkty rozłożył na 4 karty, nie na jedną i musiał dostać coś od innych graczy, żeby wykręcić taki wynik przy tym układzie.
akurczak
Posty: 60
Rejestracja: 11 mar 2018, 13:12
Has thanked: 146 times
Been thanked: 31 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: akurczak »

Marek97 pisze: 03 lis 2023, 00:42 Jakim trollem?
Serio? :D Sam napisałeś, że:
Marek97 pisze: 30 paź 2023, 21:52 Blisko. Przyjemność sprawia mi to jak ludzie wielce twierdzą, że to co zrobiłem jest niemożliwe/źle grałem i chęć poczytania tych komentarzy "znawców" i później udowodnienie im jak bardzo są w błędzie była moim celem przy pisaniu pierwszego posta.
Co jest dosłownie definicją trollingu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie pisze: zachowanie (...) polegające na zamieszczaniu kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych treści w celu zwrócenia na siebie uwagi albo sprowokowania, ośmieszenia lub obrażenia innych użytkowników
Anyway, ostatecznie podzieliłeś się fajną ciekawostką, co jest możliwe do osiągnięcia w grze i za to dzięki! Natomiast forma była ewidentnym trollingiem, nie ma sensu się tego wypierać :D

Sorki za offtop ;)
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kuki25 »

Marek97 pisze: 03 lis 2023, 00:42
kuki25 pisze: 23 paź 2023, 13:58 Ja w sumie nie, nie mam kiedy pograć ostatnio 🙂 ale na grupie wingspan board game na FB, w tym roku koleś chwalił sie 103 punktami za kartę pod karta, a w zeszłym roku inny 98 pkt. za te punktowanie. 🙂 Ale twój wynik już robi wrażenie 👍
Tak, też widziałem jego post. Różnica jednak jest taka, że ja grałem tylko i wyłącznie na podstawce, od ŻADNEGO z graczy nic nie dostałem, wszystko rozgrywałem na łące, a nie na mokradłach i 68 punktów miałem pod JEDNĄ kartą.

On z kolei grał na 5 osób, grał z ptakami europy i wszystko rozgrywał w mokradłach ( bo taka jest wtedy strategia ), te 103 punkty rozłożył na 4 karty, nie na jedną i musiał dostać coś od innych graczy, żeby wykręcić taki wynik przy tym układzie.
No tak, jak grałeś na samej podstawce i na dwóch to szacunek że zaryzykowałeś (i karty tak podeszły) w tak mocne punktowanie kartę pod kartę :) No i racja na więcej osób szczególnie w dodatkami zdobywa się więcej punktów. Ale pokazałeś że i w samej podstawce też można mocno punktować inaczej niż tylko jajka i ptaki. Ja jednak na samą podstawę już bym się skusił mając dodatki - ogólnie w moje tali karty z podstawki są mniejszością, karty z dodatków dodają jednak więcej ciekawych możliwości punktowania, rozwoju silniczka i już nie trzeba tak liczyć na szczęście żeby punktować fajnie za kartę pod kartę :)

A dodałam jeszcze informacje (bo był poruszony też temat kruków):
Chihuahuan Raven, Common Raven, Franklin’s Gull i Killdeer, że społeczność turniejowa wydała orzeczenie, zgodnie z którym nie można grać tymi ptakami przed drugą rundą.
Marek97
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2022, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Marek97 »

kuki25 pisze: 08 lis 2023, 11:05 A dodałam jeszcze informacje (bo był poruszony też temat kruków):
Chihuahuan Raven, Common Raven, Franklin’s Gull i Killdeer, że społeczność turniejowa wydała orzeczenie, zgodnie z którym nie można grać tymi ptakami przed drugą rundą.
Bardzo ciekawa informacja, można linka?
Awatar użytkownika
Alexis_Darkfire
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2023, 10:27

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Alexis_Darkfire »

Hej, czytam wypowiedzi na tym forum i widzę, że są tu naprawdę fajni i kumaci ludzie.

Słuchajcie, gramy z partnerem w Na skrzydłach już rok, wersja podstawowa. Aktualnie chcę zakupić jakiś dodatek i tu pojawia się problem: obejrzałam już kilkanaście filmików na yt na temat dodatków, czytałam recenzje, fora, itp., i nie mogę się zdecydować :?

Zastanawiam się między Oceanią a Azją. I teraz tak, gramy zawsze tylko w dwójkę, czasami z naszą koleżanką Automą ;) Ciekawi mnie Wasza opinia, który z dodatków jest ciekawszy i wart zakupu, jako pierwszy (oba dodatki kupię, ale jeden teraz, kolejny pewnie za pół roku, rok). Bardziej interesujący jest tryb duetu w Azji, czy nektar w Oceanii? Czy ten nektar nie jest jakimś przegięciem?

Czy jak gram Ptakami Oceanii, to muszę je domieszać do podstawowych ptaków, czy mogę grać tylko nowymi kartami? Które karty bonusowe wówczas zachowuję, te z dodatku, czy te z podstawy także?
Czy cele w rundach w Ptakach Azji można łączyć z celami z podstawy? Chodzi mi o ten tryb duetu (gdzie kładziemy "jingjangi") - czy to moje jedyne cele, czy dodaje również te z podstawy?

Czy docelowo mogę grać na planszach rezerwatów z Oceanii z ptakami podstawowymi ale trybem duetu z Azji? :shock: :shock: :shock:

Dzięki za każdą wypowiedż!
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: miker »

Spoiler:
Tylko Azja. Mamy wszystko i gra leży na półce. Też zawsze gramy we 2 osoby i po ponad 120 rozgrywkach w dwie osoby mogę usiąść tylko do Azji - bez podstawki.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2023, 17:00 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kurdzio »

Alexis_Darkfire pisze: 02 gru 2023, 10:37 Dzięki za każdą wypowiedż!
+1 do Azji. Tryb duetu jest świetny, do grania w 2 osoby zdecydowanie polecam spróbować. Miałem podstawkę z Europą ale poszła na sprzedaż, Azja w zupełności wystarczy.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: arturmarek »

Zdecydowanie Azja. Ja z żoną również mamy grubo ponad 100 partii 2-osobowych w Na Skrzydłach na koncie. Kupowałem dodatki jak wychodziły na bieżąco. Jednak do grania 2-osobowego właściwie nie potrzeba nic poza Azją.

Jeżli chodzi o mieszanie dodatków to nie ma żadnego problemu, wszystko ze wszystkim jest kompatybilne w dowolnej kombinacji. Odpowiadając wprost, na Twoje pytanie: tak, można grać z Oceanią w trybie duetu (nawet nie potrzeba podstawki).

Co do Oceanii, to nie będę się po raz n-ty powtarzał, ale dla mnie to bardzo słaby dodatek. Możesz znaleźć moje wypowiedzi w tym wątku, ale nektar znacznie spłyca rozgrywkę. Po kilku rozgrywkach nowy układ plansz graczy z Oceanii też okazuje się zbyt "przyjazny".
Dominik91
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2024, 10:05
Has thanked: 1 time

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dominik91 »

Wczoraj miałem wynik 121 punktów i 40 kart pod innymi kartami, gra dwuosobowa z ptakami Europy i Oceanii. Zastanawiam się jaki jest rekord punktowy w Na Skrzydłach?
Derwisz-14
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2022, 01:12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Derwisz-14 »

Z ciekawości sprawdziłem w zapisach moich rozgrywek. Najwięcej udało mi się zdobyć 124 i 125 punktów, w obydwu grach podstawka plus Oceania i Europa oraz strategia na punkty z zagranych kart oraz z kart bonusowych. Na reddicie widziałem screeny z wersji komputerowej z wynikami 200-300 punktów, więc przy współpracy z innymi graczami oraz z dużą dozą szczęścia zapewne udałoby się wbić 200 punktów
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Morkai »

Dominik91 pisze: 03 lut 2024, 10:11 Wczoraj miałem wynik 121 punktów i 40 kart pod innymi kartami, gra dwuosobowa z ptakami Europy i Oceanii. Zastanawiam się jaki jest rekord punktowy w Na Skrzydłach?
Z tego co pamiętam na YT jest filmik z rekordem świata na turnieju - coś koło 186 pkt. Oczywiście na Kruku zwyczajnym sprzed restrykcji :wink:
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dhel »

Morkai pisze: 05 lut 2024, 13:02
Dominik91 pisze: 03 lut 2024, 10:11 Wczoraj miałem wynik 121 punktów i 40 kart pod innymi kartami, gra dwuosobowa z ptakami Europy i Oceanii. Zastanawiam się jaki jest rekord punktowy w Na Skrzydłach?
Z tego co pamiętam na YT jest filmik z rekordem świata na turnieju - coś koło 186 pkt. Oczywiście na Kruku zwyczajnym sprzed restrykcji :wink:
Ja sie z moimi łosiemdziesiątparomapunktami nie odzywam :lol:
Dominik91
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2024, 10:05
Has thanked: 1 time

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dominik91 »

Mam pytanie do posiadaczy dodatku Oceania. Czy Wasze karty i płytki celów też mają inny odcień, są zamiast białe jak reszta kart, bardziej szare? Na jednym ptaku to nawet symbol ziarna jest inny. Czy to jakaś wadliwa partia czy tak wyszło z drukarni?
Gerhard44
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:24
Been thanked: 4 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Gerhard44 »

Nie wiem, jak u innych, ale u mnie wszystkie karty i tokeny mają ten sam odcień.
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Sapieha »

Dominik91 pisze: 23 lut 2024, 16:02 Mam pytanie do posiadaczy dodatku Oceania. Czy Wasze karty i płytki celów też mają inny odcień, są zamiast białe jak reszta kart, bardziej szare? Na jednym ptaku to nawet symbol ziarna jest inny. Czy to jakaś wadliwa partia czy tak wyszło z drukarni?
U mnie tak jest.
Dominik91
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2024, 10:05
Has thanked: 1 time

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dominik91 »

Zauważyłem że nawet ptaki Europy mają lekko inny odcień a karty bonusowe inną czcionkę. Ktoś się nie postarał, nie przeszkadza to w graniu ale obniża estetykę.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: lacki2000 »

Dominik91 pisze: 24 lut 2024, 17:55 Zauważyłem że nawet ptaki Europy mają lekko inny odcień a karty bonusowe inną czcionkę. Ktoś się nie postarał, nie przeszkadza to w graniu ale obniża estetykę.
Ptaki Europy miały inny odcień w pierwszym druku. W kolejnych już było to poprawione. Może tak samo jest z Ptakami Oceanii. Pierwsze kury za płoty czy jakoś tak.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Dominik91
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2024, 10:05
Has thanked: 1 time

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dominik91 »

Dzisiaj zrobiłem kombo z trzech kart i miałem 70 kart pod innymi. Grzywienka Zwyczajna + Brzęczka + Drzewica Czarnobrzucha, i cały czas dobieranie kart.
Na jednym ze zdjęć jest mojej roboty tacka do kości która zastępuje karmnik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: JollyRoger90 »

a ile ogółem punktów udało Ci się zdobyć? i jak punktowales za inne elementy?

gratki za combo :)
Dominik91
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2024, 10:05
Has thanked: 1 time

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dominik91 »

Miałem 91 punktów a przeciwnik 112. Ogólnie to chciałem mieć jak najwięcej punktów za karty pod innymi więc nic innego już nie robiłem, mogłem mieć jeszcze więcej gdybym nie zagrał jednego ptaka na pole.
Poprzedni rekord to był 40 pod innymi z wielu różnych kart.
ODPOWIEDZ