Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 61 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

To może niech nie biorą tych gier od wydawców i pograją wreszcie w dobre gry.
samuraj1369
Posty: 451
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 166 times
Been thanked: 165 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: samuraj1369 »

wuher44 pisze: 10 lis 2023, 13:07 To może niech nie biorą tych gier od wydawców i pograją wreszcie w dobre gry.
I płacić samemu za gry? Jak to pospinać :lol:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Neoptolemos pisze: 10 lis 2023, 12:59 nie_ma_sensu.
No wlasnie takie mam przeczucia.
Zrobmy film z tuzinem ksiegowych "Faktura miesiąca".

- Co ostatnio miales na biurku?
- No glownie to liczby, liczby i liczby. A ty?
- Fenomenalnie, a u mnie liczby i liczby i liczby!
- Extra!

<odcinek sponsorowany przez Infakt oraz Fiskus>

//teraz lekko przytrolowalem 8) ale nie wydaje mi sie, abym byl daleko od prawdy, tak tej "foliarskiej mitycznej prawdy"
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
toblakai
Posty: 1275
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 226 times
Been thanked: 237 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

wuher44 pisze: 10 lis 2023, 13:07 To może niech nie biorą tych gier od wydawców i pograją wreszcie w dobre gry.
Prościej by było nie oglądać ich materiałów i nie narzekać, że są jacy są. A tym bardziej mówić im kim być nie powinni.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

psia.kostka pisze: 10 lis 2023, 12:58Moja bardziej zaklada, ze skoro wszyscy tam sie lubicie i siedzicie w jednym wspolnym wielkim jacuzzi, to byc moze ja nie chce zazywac takiej kąpieli. (Pisze to ponownie w kategoriach adwokata diabla, przedstawiam inny punkt widzenia, ktorego wcale nie musze podzielac)
Dlatego napisałem, że Twoja analogia bardziej pasowałaby do osób zaproszonych do nagrania Gry Miesiąca, a nie do widzów.
psia.kostka pisze: 10 lis 2023, 12:58 Dobrze ze grasz w otwarte karty. A ta karta to:
Cylon/Toster/TheThing :mrgreen:
Moja karta to bycie sobą. Jeżeli dla Ciebie fakt, że ktoś jest sobą oznacza bycie "zdrajcą" to nie wiem co powiedzieć. Może tyle, że mi przykro.
toblakai pisze: 10 lis 2023, 12:46 Nie oczekujmy od szeroko pojętych recenzentów żeby przedstawiali nam perspektywę zwykłego gracza, bo oni nie są zwykłymi graczami. Co nie jest w żadnym stopniu ujmą, po prostu jest to nieco inny rodzaj konsumpcji i patrzenia na gry.
A zauważyłeś, że kiedy recenzent chce spojrzeć na grę jak "zwykły gracz" to zaczyna się krzyk, że jest nierzetelny, bo śmiał wydać opinię po dwóch rozgrywkach. Albo i jednej niepełnej. A "zwykły gracz" jest za to chwalony.
wuher44 pisze: 10 lis 2023, 13:07 To może niech nie biorą tych gier od wydawców i pograją wreszcie w dobre gry.
Jaka jest różnica między grą X, którą się dostało od wydawcy, a tą samą grą, jeśli kupiło się ją samemu? Co sprawia, że w jednym ujęciu będzie kiepska, a w drugim dobra?
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

samuraj1369 pisze: 10 lis 2023, 12:53
No i trafiłeś idealnie. Bo pytanie czy grają w 20 tytułów i z tych tytułów wybierają?
Czy wybierają ten, który musi się sprzedać a oni go reklamują?
[...]
Odpowiedź, bliżej nieokreślone profity, wyświetlenia, zasięgi, rozgłos.
Jest dokładnie tak jak napisałeś. Dlatego właśnie opowiedziałem w tym odcinku o High Frontier 4 All, a jakiś czas temu o Rage CCG, o Baseball Highlights i o Conquest of Paradise. Typowo topowe tematy podpadające pod aktualne premiery.

Nie demonizujmy tego, jakie są intencje osób, nagrywających do tego cyklu. Rozumienie tego, co jest dla każdego z nas "grą miesiąca" może być inne.

U mnie od zawsze to była gra, a) przy której najlepiej się bawiłem lub b) której poświęciłem najwięcej czasu i przy której najwięcej dłubałem (np. czytając zasady, zaokraglając żetony, grając pierwszą rozgrywkę). Czasami a) idzie w parze z b), ale zdarza się, że np. najfajniej czas spędziłem przy grze, w którą zagrałem 1 raz, a rozgrywka trwała 45 minut, ale nad innym tytułem spędziłem bite cztery dni i nadal go rozkminiam. Jeżeli daje mi to frajdę, to jako grę miesiąca wskażę właśnie ten tytuł. Zresztą zawsze wyjaśniam, co stanowiło moją motywację.

NIGDY, od kiedy uczestniczę w tej serii i nagrywam grę miesiąca także na Wojennik TV, nie zdarzyło mi się kierować dążeniem do tego, żeby podbić kliknięcia lub zrobić reklamę jakiemukolwiek wydawcy.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2023, 13:24 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 61 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

toblakai pisze: 10 lis 2023, 13:12
wuher44 pisze: 10 lis 2023, 13:07 To może niech nie biorą tych gier od wydawców i pograją wreszcie w dobre gry.
Prościej by było nie oglądać ich materiałów i nie narzekać, że są jacy są. A tym bardziej mówić im kim być nie powinni.
Nie oglądam.

Recenzenci chcą być wiarygodni, przynajmniej na takich się kreują. Tylko podpowiadamy jak mogą stać się bardziej wiarygodni, nie mówimy jak mają żyć.

Kaczmar cały czas powtarza "...uwierzcie mi...." - nie wierzę.
Xyhoo
Posty: 186
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 324 times
Been thanked: 142 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xyhoo »

Jakie to jest żałosne. Nie wiem czy osoby tak pogardliwe wobec youtuberów im zazdroszczą darmowych gier czy zarabiania(na pewno olbrzymich kwot) na graniu w gry, czy tak po prostu są smutnymi ludźmi i muszą siać nienawiść, ale przykro się to czyta.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 642
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

Spoiler:
Ale cała ta rozprawa nie dotyczy ani trochę Ciebie :roll:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
samuraj1369
Posty: 451
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 166 times
Been thanked: 165 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: samuraj1369 »

Leviathan pisze: 10 lis 2023, 13:21 NIGDY, od kiedy uczestniczę w tej serii i nagrywam grę miesiąca także na Wojennik TV, nie zdarzyło mi się kierować dążeniem do tego, żeby podbić kliknięcia lub zrobić reklamę jakiemukolwiek wydawcy.
I CHWAŁA CI ZA TO!
Dlatego jesteś poważany w środowisku planszówkowym, ale do mainstreamu się nie przebijesz. Wystarczy porównać wyświetlenia twoich filmów i innych mainstremowych youtuberów.
wuher44 pisze: 10 lis 2023, 13:22 Recenzenci chcą być wiarygodni, przynajmniej na takich się kreują. Tylko podpowiadamy jak mogą stać się bardziej wiarygodni, nie mówimy jak mają żyć.

Kaczmar cały czas powtarza "...uwierzcie mi...." - nie wierzę.
W samo sedno. No ale nie można krytykować, nie można nic powiedzieć. Nie podoba się - nie oglądaj...
Wrzucanie filmów jako publiczne, automatycznie wystawia je na opinie widowni. Tyle. Jak komuś to przeszkadza, to może niech nie wrzuca filmów?
Xyhoo pisze: 10 lis 2023, 13:30 Jakie to jest żałosne. Nie wiem czy osoby tak pogardliwe wobec youtuberów im zazdroszczą darmowych gier czy zarabiania(na pewno olbrzymich kwot) na graniu w gry, czy tak po prostu są smutnymi ludźmi i muszą siać nienawiść, ale przykro się to czyta.
Witam jasnowidza. Przekopiować poprzedni akapit? Czy nie można się już totalnie wypowiadać w sposób konstruktywny?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Gambit pisze: 10 lis 2023, 13:19 Moja karta to bycie sobą.
Tak, zdaje sobie z tego sprawe i kibicuje Tobie w tym.
Jeżeli dla Ciebie fakt, że ktoś jest sobą oznacza bycie "zdrajcą" to nie wiem co powiedzieć. Może tyle, że mi przykro.
Tego nie powiedzialem, ale skoro dostajesz sygnaly od widzow, a odpisujesz, ze bedziesz robil na opak, aby byl dym, aby krecily sie aferki i komentarze, to czy nie jest to "zdradzenie" widzow czy tez idealow dla klikow?

Tez moge powiedziec, ze mi przykro, jesli Gambit wybierze sciezke rozglosu i Pudelka, aby gadali.

PS
Ja o tym cyklu nigdy wczesniej nie slyszalem, ani nawet nie jestem pewien, czy znam tego Piotrka z grania w chmurach, mam pewne przypuszczenia, ktory to. Wiec nie potrzebowalem tego cyklu wczesniej, ani nie potrzebuje teraz. Ale kazdy swoim czasem dysponuje wg woli. Juz mowilem, bawcie sie dobrze, ale nie reklamujcie zbyt nachalnie. Nie badzcie minionami wydawcow :P

PS2
W stylu "przechodzilismy, z tragarzami"
Zaku: a tu przypadkiem takie studio mam w tle, za nascie kafli wypacykowane :mrgreen: skislem!
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
toblakai
Posty: 1275
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 226 times
Been thanked: 237 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

samuraj1369 pisze: 10 lis 2023, 13:32 W samo sedno. No ale nie można krytykować, nie można nic powiedzieć. Nie podoba się - nie oglądaj...
Wrzucanie filmów jako publiczne, automatycznie wystawia je na opinie widowni. Tyle. Jak komuś to przeszkadza, to może niech nie wrzuca filmów?
Problem w tym, że tych samych standardów krytyki nie aplikujemy w kontaktach twarzą w twarz. Krytyka ma sens jeżeli jest przestrzeń do zmian - natomiast, jeżeli 'zwracasz uwagę' youtuberowi, że jest nikim bo robi materiały dla wydawnictw to nie wiem czego oczekujesz. Że ci podziękuje, bo nie zauważył?

Są różne segmenty materiałów, niektórzy robią bardziej materiały reklamowo/marketingowe. I to jest ok.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Xyhoo pisze: 10 lis 2023, 13:30 Jakie to jest żałosne. Nie wiem czy osoby tak pogardliwe wobec youtuberów im zazdroszczą darmowych gier czy zarabiania(na pewno olbrzymich kwot) na graniu w gry, czy tak po prostu są smutnymi ludźmi i muszą siać nienawiść, ale przykro się to czyta.
Widze, ze tez zapoznales sie z najnowsza encykliką, ktora glosi:

"zwalczaj pogarde pogardą" oraz "uzdrawiaj smutnych ludzi, piszac im smutne posty"
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

psia.kostka pisze: 10 lis 2023, 13:34 Tego nie powiedzialem, ale skoro dostajesz sygnaly od widzow, a odpisujesz, ze bedziesz robil na opak, aby byl dym, aby krecily sie aferki i komentarze, to czy nie jest to "zdradzenie" widzow czy tez idealow dla klikow?

Tez moge powiedziec, ze mi przykro, jesli Gambit wybierze sciezke rozglosu i Pudelka, aby gadali.
Jaki sygnał od widzów dostałem? Czyżbym przestał robić to, co zawsze i zaczął grać pod dyktando wydawców, autorów gier, czy algorytmu? Nie. Robię to samo, co robiłem zawsze. Wrzucam na kanał to, co mam ochotę wrzucić. Zapraszam na kanał (i przyjmuję zaproszenia) ludzi, których ja chcę. Nikogo nie zmuszam do oglądania osób, których nie lubią oglądać, czy słuchać. Nie ukrywam tego, kto bierze udział w odcinku. Nawet można wybiórczo zobaczyć tylko tych, których się lubi (w dowolnej kolejności). I nagle co? Mam przepraszać, bo komuś się nagle nie spodobało, że działam tak jak zawsze działałem?

To jak to działa? Recenzent ma być niezależny i mieć własne zdanie, ale tylko w takich ramach jak odpowiada to jakiemuś widzowi? Bo jak moja niezależność i własne zdanie nie odpowiada komuś, to mam lecieć się zmieniać? Mówić kolegom, że już ich nie lubię bo Antek, który mnie ogląda też ich nie lubi i nie pasuje mu fakt, że się z nimi zadaję? Co jest grane? Czy mam zrozumieć, recenzent nie może chodzić na smyczy, chyba że jest to smycz trzymana przez widza?

To nie ja kręcę dymy i aferki zapraszając Piotrka do Gry Miesiąca.
Xyhoo
Posty: 186
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 324 times
Been thanked: 142 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xyhoo »

psia.kostka pisze: 10 lis 2023, 13:53
Xyhoo pisze: 10 lis 2023, 13:30 Jakie to jest żałosne. Nie wiem czy osoby tak pogardliwe wobec youtuberów im zazdroszczą darmowych gier czy zarabiania(na pewno olbrzymich kwot) na graniu w gry, czy tak po prostu są smutnymi ludźmi i muszą siać nienawiść, ale przykro się to czyta.
Widze, ze tez zapoznales sie z najnowsza encykliką, ktora glosi:

"zwalczaj pogarde pogardą" oraz "uzdrawiaj smutnych ludzi, piszac im smutne posty"
Ech, nie lubię GameTrolla, uważam jego kanał za słup ogłoszeniowy, nie oglądam, nie bojkotuję.
Moj gust się nie spotyka z Geek Factorem czy Zaku i nie oglądam, nie biorę ich zdania pod uwagę. Co za problem dla mnie jeśli nawet ich intencje nie są 100% czyste(a czyje są?). Nie muszę od nich kupować
Sannderson
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2023, 23:07
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Sannderson »

Gambit pisze: 10 lis 2023, 13:56 To nie ja kręcę dymy i aferki zapraszając Piotrka do Gry Miesiąca.
Dokładnie. Rób swoje i się tymi komentarzami nie przejmuj.
Wydaje mi się też, że jesteś chyba jedyną osobą na polski YT planszówkowym, która może taki materiał zrealizować ponad podziałami zapraszając jednocześnie Gametrolla, Kaczmara, Aśkę, Planszowe newsy czy kogoś z KPiB 😉
Jak dla mnie ma to ogromną wartość, a jak komuś to przeszkadza to niech pomija albo nie ogląda.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Gambit pisze: 10 lis 2023, 13:56 To nie ja kręcę dymy i aferki zapraszając Piotrka do Gry Miesiąca.
Tylko odnioslem sie do Twojej (zlosliwej ;)) riposty, ze skoro tak, to zaprosisz go jeszcze bardziej. Co podniesie cisnienie niektorym.

A co do reszty retorycznych pytan, to patrz punkt pierwszy, badz soba. Jesli uslyszysz niezadowolenie, najlepiej odpowiedziec "ok" i isc dalej :) Moze beda potem konsekwencje (np suby, kliki spadna), a moze nie beda.
Xyhoo pisze: 10 lis 2023, 13:58 Co za problem dla mnie jeśli nawet ich intencje nie są 100% czyste(a czyje są?). Nie muszę od nich kupować
To troche tak, jak w tym zarcie, ze atrakcyjna kolezanka z liceum do ciebie dzwoni po latach, lecisz zadowolony na spotkanie, a ona chce ci zaproponowac wstapienie do Amway :lol:
Ziomki z netu, opowiadajacy o grach, z definicji nie powinni nic sprzedawac. A gdy to sie dzieje, i szydlo wyziera z worka, to wg mnie sluszne zdziwienie i gromy.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
samuraj1369
Posty: 451
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 166 times
Been thanked: 165 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: samuraj1369 »

Czyli podsumowując już wyczerpany temat.
Podoba się? Ok, oglądaj, wychwalaj, polecaj, lajkuj, subuj.
Nie podoba się? Omijaj i ani piśnij bo jeszcze inni mogą zobaczyć twój punkt widzenia i też im się przestanie podobać.

Podwójne standardy trzymają się mocno w narodzie.
Eot
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 331
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 44 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Reku_ »

Sannderson pisze: 10 lis 2023, 14:06
Dokładnie. Rób swoje i się tymi komentarzami nie przejmuj.
Wydaje mi się też, że jesteś chyba jedyną osobą na polski YT planszówkowym, która może taki materiał zrealizować ponad podziałami zapraszając jednocześnie Gametrolla, Kaczmara, Aśkę, Planszowe newsy czy kogoś z KPiB 😉
Jak dla mnie ma to ogromną wartość, a jak komuś to przeszkadza to niech pomija albo nie ogląda.
Dokładnie. Tomek jest na tyle rozpoznawalny, że może zgarnąć dużo osób do tego formatu. I szczerze widział bym osobiście w tym formacie wszystkich jak leci "influenserów" planszówkowych.
Tylko montaż tego byłby pracochłonny i trzeba by koniecznie zmusić ich do przestrzegania tych 3 min. a nie pitu pitu jak Zaku.
I konkretne objaśnienie - gra miesiąca - ta którą najwięcej grałeś/najlepiej ci się grało w danym miesiącu.
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 61 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Gambit pisze: 10 lis 2023, 13:19
wuher44 pisze: 10 lis 2023, 13:07 To może niech nie biorą tych gier od wydawców i pograją wreszcie w dobre gry.
Jaka jest różnica między grą X, którą się dostało od wydawcy, a tą samą grą, jeśli kupiło się ją samemu? Co sprawia, że w jednym ujęciu będzie kiepska, a w drugim dobra?
Różnica jest taka, że nie masz czasu na granie w gnioty od wydawcy ("bo muszę się wywiązać"), tylko grasz w coś w co naprawdę masz ochotę i wiesz, że jest dobre.
Gdyby taki Gametroll nie grał tylko w nowości od wydawców to czasami w jego topce pojawiły by się inne gry, niż tylko te, które akurat promuje. A, że nie gra hobbystycznie to pojawia się to co się pojawia i w dodatku zawsze jest fantastyczne.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pingus »

Gambit pisze: 10 lis 2023, 12:14
pingus pisze: 10 lis 2023, 12:10 To co chcę powiedzieć, to że tym razem przewinąłem, ale jeśli będzie w kolejnych materiałach, to jako widz będę robił to co uważam za słuszne, czyli nie oglądał wcale ;)
Ciekawe podejście. Czy jeśli w grze jednym z kolorów gracza byłby kolor, którym nie lubisz grać, to nie kupiłbyś takiej gry?
Właściwe pytanie powinno brzmieć:
Czy gdyby współautorem gry była osoba o podobnej reputacji, to nie kupiłbym takiej gry?
Odpowiedź: nie, nie kupiłbym. Z tego samego powodu.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

samuraj1369 pisze: 10 lis 2023, 14:15 Czyli podsumowując już wyczerpany temat.
Podoba się? Ok, oglądaj, wychwalaj, polecaj, lajkuj, subuj.
Nie podoba się? Omijaj i ani piśnij bo jeszcze inni mogą zobaczyć twój punkt widzenia i też im się przestanie podobać.

Podwójne standardy trzymają się mocno w narodzie.
Eot
Widzowie też mają podwójne standardy. Recenzent mówi to co ja myślę - to dobry recenzent. Recenzent mówi coś innego niż ja myślę - sprzedał się i jest słupem marketingowym wydawcy (albo nie zna się na grach).

A poprawiając ten Twój komentarz. Czy oglądasz i Ci się podoba, czy nie podoba to konstruktywna i merytoryczna krytyka jest zawsze mile widziana. Wiele razy z takową się spotkałem i zawsze wyciągałem z niej wnioski. Ba, ludzie którzy mieli odwrotne zdanie o grze niż ja, potrafili rzeczowo porozmawiać o różnicach w odbiorze pewnych aspektów danego tytułu. Tylko właśnie te dwa magiczne słowa "konstruktywna" i "merytoryczna" sprawiają niektórym problem. Oceniasz moją rzetelność, merytoryczność, "aranżację" techniczną. Proszę bardzo. Podyskutujmy. Oceniasz moje znajomości z innymi twórcami, czy fakt, że nie mam zamiaru wyrzucać innych poza nawias (nawet jeśli kiedyś wbili mi szpilkę, czy dwie). Spodziewaj się, że się zjeżę.
samuraj1369
Posty: 451
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 166 times
Been thanked: 165 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: samuraj1369 »

Gambit pisze: 10 lis 2023, 14:29 Widzowie też mają podwójne standardy. Recenzent mówi to co ja myślę - to dobry recenzent. Recenzent mówi coś innego niż ja myślę - sprzedał się i jest słupem marketingowym wydawcy (albo nie zna się na grach).

A poprawiając ten Twój komentarz. Czy oglądasz i Ci się podoba, czy nie podoba to konstruktywna i merytoryczna krytyka jest zawsze mile widziana. Wiele razy z takową się spotkałem i zawsze wyciągałem z niej wnioski. Ba, ludzie którzy mieli odwrotne zdanie o grze niż ja, potrafili rzeczowo porozmawiać o różnicach w odbiorze pewnych aspektów danego tytułu. Tylko właśnie te dwa magiczne słowa "konstruktywna" i "merytoryczna" sprawiają niektórym problem. Oceniasz moją rzetelność, merytoryczność, "aranżację" techniczną. Proszę bardzo. Podyskutujmy. Oceniasz moje znajomości z innymi twórcami, czy fakt, że nie mam zamiaru wyrzucać innych poza nawias (nawet jeśli kiedyś wbili mi szpilkę, czy dwie). Spodziewaj się, że się zjeżę.
Robisz jak uważasz bo to Twój kanał.
Parafrazując swój komentarz:
"Tworząc materiał wraz z ludźmi, których nie lubię, ze względu na podejrzaną zbieżność pozytywnych opinii z aktualnie ukazaną się grą, którą wydawca chce sprzedać, powoduje, że cały materiał traci na rzetelności. Tomasz "Gambit" Dobosz, jako rzetelny znawca tematu planszówkowego, promuje na swoim kanale osoby, którym (według mnie) bardzo daleko do rzetelnej opinii, ponieważ pomijają niewygodne fakty, a wciągają na piedestał tylko te sprzyjające."

Lubię Twoje solowe formaty i przy nich zostanę, grupówki odpuszczam.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

wuher44 pisze: 10 lis 2023, 14:21 czasami w jego topce pojawiły by się inne gry, niż tylko te, które akurat promuje
Z drugiej strony, jak ogladalem kiedys nalogowo top100 dice tower, to Tomasz Wasyl potrafil wrzucac na szczyt listy gry, ktorych nie mial w reku od roku, albo lepiej. Czyli jakies "top 18 all time", ma gra z ktora spedzil tydzien w 2016, bawil sie super i bęc. Wszystko to jest niemozliwe do ubrania w ramy. Dlatego wczuwania sie nie polecam. Ani autorom, ani widzom.

Roznica jest tylko taka, ze autor recenzji porobi pitu-pitu do kamery niskim kosztem.
A malo asertywny widz, przyplaci to kolejnym zamowieniem "rewelacji miesiaca".

PS
Jak chcialem na GF by informowali, ze cena jest bez vatu, to tez bylem szurem i trollem.
Jak tutaj chce, aby nie mieszac marketingu z wesolymi rozmowami youtuberow, to znow jestem foliarzem.

Zupelnie jakby ten malo asertywny i niedoinformowany gracz, mial wlasnie pozostac takim slodkim lemingiem. Hmm...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

miker pisze: 10 lis 2023, 10:03
Gambit pisze: 10 lis 2023, 08:15
Spoiler:
Moja też była (będzie) od Rebela. Tak tylko dorzucę.
Tu nie chodzi o wydawcę, ale o gry, które w danym czasie są Twoimi grami miesiąca. Część influencerów po prostu zawsze prezentuje grę, która właśnie została wydana, jako tę grę, która jest właśnie „best of the best”.
Na Carnegie, nie wydane jeszcze, sam czekam.
by najczęściej grają głównie w to, co właśnie zostało wydane, co się dziwisz.

Zresztą, od nazwy "Gra Miesiąca" wręcz oczekiwałbym, że będzie to gra która w tym miesiącu wyszła/ktoś ją poznał. Tak jak jest powiedzmy "Film tygodnia" w jakimś magazynie filmowym czy "Płyta tygodnia" w stacji radiowej.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2023, 14:57 przez Miszon, łącznie zmieniany 2 razy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ