Diora (Karol Stawicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 11 lis 2023, 14:41
BOLLO pisze: 11 lis 2023, 14:17 pozostawiam juz kreatywnym osobom.
A jaka jest wymagana liczba jedynek i piatek? To przygotuje pakiety upgrade'owe na olx :mrgreen:

Jednozlotowki to zdaje sie aluminium, to za mocno bym nie pocieral, diabli wiedza skad to przetopili w PRLu ;)

Jesli wersja gry za 110zl zawiera wklad na "grzane piwo z miodem i korzeniami" dla duetu Karol+Michal, to jestem za importem tej edycji do mego hubu w stolicy.

//jesli mialoby isc na łatanie drog w Dzierzoniowie, to nie :P
Prz grze na 4graczy starczy ci monet 15x5 i 25x1. Jak bedziesz grac jedynie na 2 graczy to spokojnie 10x5 i 15x1.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: BOLLO »

Mialem tego nie poruszać bo troszkę mi z tym dziwnie ale jednak sporo osób ktore zadeklarowały sie na kupno Diory chciałoby abym podpisał jako autor ich egzemplarze. ( Co jest oczywiscie bardzo miłe)

Nie czuje sie na tyle ważny aby to miało jakąś wartość ale rozumiem te osoby bo sam praktykuje takie cos i jak kupuje ksiazki czy gry od autora to zawsze staram sie uzyskac podpis. Po co?
Lubie dedykacje bo wowczas czuje sie bardziej z tą rzecza i autorem zwiazany i jest mi po prostu miło ze mam cos co pozwoli mi wzbudzic historię tego wydarzenia.

Dlatego nieśmiało wychodze na przeciw takim osobom i jezeli ktos z was ma takie życzenie to mogę pod wiekiem gry sie podpisac "Diora nastraja pozytywnie" Karol Stawicki lub cos w ten deseń....

Kilka osób wyrazila też chęć dopłaty do takiej kopii ale opcja z podpisem będzie oczywiście nieodpłatna z mojej strony ale wiąże sie to z rozfoliowaniem gry ( folia nadal pozostaje na wieku jak to robie w swoich unboxingach).

To tak tylko informacyjnie.

Druga sprawa to jezeli ktos jest z was z duzego miasta i chcialby stac sie hubem (społecznie) aby zmniejszyc koszty dostawy jednostki to piszcie na PW . Mam juz 3 chetnych 2x Warszawa i 1x Krakow. Moge wyslac 1-2 kartony czyki 6-12szt do rozprowadzenia.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: psia.kostka »

Jedna z warszawskich dziupli tutaj:
https://www.gry-planszowe.pl/viewto ... ?t=80775

Zapraszam chetnych 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Asurmar »

Na stronie UM Dzierżoniowa jest informacja, że gra będzie dostępna w centrum informacji turystycznej na Dzierżoniowskim Rynku. BOLLO czy możesz potwierdzić, że w sobotę albo w niedzielę będzie tam można nabyć grę?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: miker »

WOW! Gratulacje Bollo! Super robota!
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Irka »

Klimat iście retro również w tym wątku - kolejki, lekkie zamieszanie, gdzieś coś rzucili, i "panie, nie wiem co tu dają, ale weznę parę paczek" 8)

Ekonomiczne gry typu dice worker placement to chyba nasze ulubione, ale się trafiło :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: BOLLO »

Asurmar pisze: 12 lis 2023, 17:49 Na stronie UM Dzierżoniowa jest informacja, że gra będzie dostępna w centrum informacji turystycznej na Dzierżoniowskim Rynku. BOLLO czy możesz potwierdzić, że w sobotę albo w niedzielę będzie tam można nabyć grę?
Z tego co mi wiadomo to gry będą w Centrum Informacji Turystycznej w DDZ od 16.11 a co za tym idzie to, tak w soboty i niedziele w godzinach pracy SO 10-14, ND 10-17 będzie można zakupić również grę
Irka pisze: 12 lis 2023, 20:58 Klimat iście retro również w tym wątku - kolejki, lekkie zamieszanie, gdzieś coś rzucili, i "panie, nie wiem co tu dają, ale weznę parę paczek" 8)

Ekonomiczne gry typu dice worker placement to chyba nasze ulubione, ale się trafiło :)
Fakt moja spontaniczna promocja gry jest trochę taka jak z "pod lady" jak za czasów PRL. Staram się jak mogę....kartek jeszcze nie wprowadziłem. :mrgreen:

Do premiery jeszcze trochę, to żeby wprowadzić was w klimat proponuję w wielkim skrócie aby nie zanudzić, zapoznać się z historią Zakładu Diora:
https://mmdz.pl/historia-zakladow-radiowych-diora/
Arrastan
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2021, 22:57

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Arrastan »

Hej. Oprócz kart wydarzeń są jeszcze jakieś karty z testem? Próbuje ustalić czy gra jest niezależna językowo? Może dałoby radę zrobić kartę pomocy po angielsku i dodać na bgg? 🙂
Awatar użytkownika
Niestosowny
Posty: 467
Rejestracja: 27 lis 2014, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Niestosowny »

Jakby co też mógłbym przygarnąć kopie. Ale poczekam na filmik z instrukcją.
A jak przygarnę to i mogę rozprowadzić więcej, jeśli będzie jeszcze ktoś z Łodzi.
Gratuluję wydania gry :)
Sprzedam tanio: Master Leonardo
flamaster444
Posty: 153
Rejestracja: 07 sty 2019, 07:55
Has thanked: 15 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: flamaster444 »

Ja byłbym chętny na egzemplarz i chętnie rozprowadzę po Gdańsku. Fomo 500 egzemplarzy działa Bollo.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: psia.kostka »

chętnie rozprowadzę po Gdańsku
mogę rozprowadzić więcej, jeśli będzie jeszcze ktoś z Łodzi.
promocja gry jest trochę taka jak z "pod lady"
kartek jeszcze nie wprowadziłem
Niestety wąsaty pan Mireczek z poczatku kolejki wykupil caly towar...

Obrazek

Obecnie gra do dostania jedynie z bagaznika wartburga... pod Pewexem, za dolary :mrgreen: //zart
Fomo 500
Dobre dobre 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Super »

Mogę kupić i opowiadać, że to "gra tego gościa co go hejtuję na forum"? :mrgreen:
Ale serio, nie lubię czytać Twoich forumowych "przemyśleń". Co w żaden sposób nie wpływa na to, że szczerze gratuluję wydania i cieszę się jak widzę, że ktoś spełnia swoje marzenia. Brawo! I powodzenia z kolejnymi projektami 8)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: KamradziejTomal »

Na fali FOMO, przeczytałem instrukcję.

Wygląda trochę jak jakieś zmutowane Voyages of Marco Polo :)

Ciekawy twist ze starzejącymi się workerami "emerytami". To z kolei przypomina mi bardziej model z Teotichuacan. Chlipam, że nie ma odpowiednika "podróżowania". Budowanie warsztatu jest fajne ale trochę brakuje mi więcej przepychanek między graczami na planszy.

Nie widzę nigdzie w instrukcji informacji o identyfikatorach - patrząc na zdjęcia wygląda na to, że mamy tutaj Variable Player Powers ale instrukcja tego nigdzie nie wskazuje, dobrze rozumiem, że są unikatowe warunki startowe/umiejki dla każdego gracza?

Jeśli dobrze zrozumiałem to "karmienie" workerów odbywa się PRZED przychodem? Czytając instrukcję trudno mi wybadać ile ralnie kasy łotosimy mniej więcej w ciągu rundy. Czy te przykładowe 6 PLN (4 robotników + 2 emerytów) to jest "dużo"? W sensie czy to jest bardziej jak podrzynanie sobie gardła w Agricoli czy raczej jak odganianie się od much jak w Kawernie?

Gratuluję doturlania projektu do końca. Zastanawiam się czy nie zainwestować w egzemplarz bo gra wygląda nawet intrygująco. Wiadomo kiedy będą jakieś recenzje/opiniie dostępne?
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Sarna »

Gra wygląda zachęcająco, jak określiłbyś poziom trudności ubierając go w BGGową skalę? Jak chodzi na dwie osoby?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: MichalStajszczak »

Proponuję podzielić wątek, a konkretnie zostawić w tym dyskusję o samej grze, a do osobnego wydzielić posty na temat społecznej dystrybucji gry w poszczególnych miastach i gminach.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: BOLLO »

Arrastan pisze: 12 lis 2023, 22:34 Hej. Oprócz kart wydarzeń są jeszcze jakieś karty z testem? Próbuje ustalić czy gra jest niezależna językowo? Może dałoby radę zrobić kartę pomocy po angielsku i dodać na bgg? 🙂
Sa jeszcze identyfikatory ale tam tekst jest ubogi. Opca przelozenia tego na eng jest super ale obawiam sie ze z moim brakiem czasu i koślawym językiem może wyjść to co najmniej nieprofesjonalnie.
Ale jak jest jakas chetna i dobra dusza to czemu nie.
Niestosowny pisze: 12 lis 2023, 23:57 Jakby co też mógłbym przygarnąć kopie. Ale poczekam na filmik z instrukcją.
A jak przygarnę to i mogę rozprowadzić więcej, jeśli będzie jeszcze ktoś z Łodzi.
Gratuluję wydania gry :)
.Takie info najlepiej pisac na PW...tutaj moge przeoczyc.
flamaster444 pisze: 13 lis 2023, 00:39 Ja byłbym chętny na egzemplarz i chętnie rozprowadzę po Gdańsku. Fomo 500 egzemplarzy działa Bollo.
Oj tak FOMO 500 to nowe doznania...ale tym razem jestem po tej drugiej stronie. :mrgreen:
Super pisze: 13 lis 2023, 08:34 Mogę kupić i opowiadać, że to "gra tego gościa co go hejtuję na forum"? :mrgreen:
Ale serio, nie lubię czytać Twoich forumowych "przemyśleń". Co w żaden sposób nie wpływa na to, że szczerze gratuluję wydania i cieszę się jak widzę, że ktoś spełnia swoje marzenia. Brawo! I powodzenia z kolejnymi projektami 8)
Tak śmiało mozesz mówić ze to od tego gościa. Ale małe sprostowanie... już nie piszę na forum "przemyśleń" :wink:
Mimo to fajnie że umiesz oddzielić jedno od drugiego. I dziękuję za dobre słowo.
Wygląda trochę jak jakieś zmutowane Voyages of Marco Polo :)
Dokladnie takie jest. W miare jak gra ewoluowala okazalo sie ze jest bardzo zblizona do MP wiec w pewnym momencie postanowilem iść tą drogą i część mechanik zaimplementować.
Ciekawy twist ze starzejącymi się workerami "emerytami". To z kolei przypomina mi bardziej model z Teotichuacan
Juz ktoras osoba mi to pisze a gry kompletnie nie znam. Musze poczytac o niej.
Budowanie warsztatu jest fajne ale trochę brakuje mi więcej przepychanek między graczami na planszy.
u
Uwierz mi że grając na 3-4osoby bedzie interakcja i placz...."nie...to moje pole, zrób cos innego, nie niszcz mi tego kafla, weź inne radio...." :lol:
Nie widzę nigdzie w instrukcji informacji o identyfikatorach - patrząc na zdjęcia wygląda na to, że mamy tutaj Variable Player Powers ale instrukcja tego nigdzie nie wskazuje, dobrze rozumiem, że są unikatowe warunki startowe/umiejki dla każdego gracza?
Tak dobrze rozumujesz tak właśnie to działa. Szerzej o tym mowie w wideoinstrukcji. Kazda strona byla na wage zlota uznalem ze krotka wzmianka wystarczy. Reszta jest opisana na kazdym identyfikatorze.
Jeśli dobrze zrozumiałem to "karmienie" workerów odbywa się PRZED przychodem? Czytając instrukcję trudno mi wybadać ile ralnie kasy łotosimy mniej więcej w ciągu rundy. Czy te przykładowe 6 PLN (4 robotników + 2 emerytów) to jest "dużo"? W sensie czy to jest bardziej jak podrzynanie sobie gardła w Agricoli
Tak, przed przychodem. 6pln jest na przezycie...ale gre mozna wygrac majac nawet 4workerow. Wszystko zalezy od tego jak beda grac przeciwnicy. Potrafilem przegrac majac 8 workerow a wygrac jak mialem 4....
Agricoli nie mam a Kawerna do mnie właśnie jedzie wiec teraz Ci nie powiem.
Gratuluję doturlania projektu do końca. Zastanawiam się czy nie zainwestować w egzemplarz bo gra wygląda nawet intrygująco. Wiadomo kiedy będą jakieś recenzje/opiniie dostępne?
Niedlugo na kanale u mnie pojawia sie pierwsze materialy. Gra leci tez do Zaku, Wojennik, Gambit,Gramtadam,GamesFanatic (Propi), Boardgamerka, GeekFactor mysli i 3 klubow. Nikomu nie dawalem zadnego terminu bo wiem ile maja pracy z wydawcami. Wiec tu nie powiem kiedy pojawia sie ich materialy. Mysle ze szybciej pojawia sie opinie tu na forum.
Sarna pisze: 13 lis 2023, 09:40 Gra wygląda zachęcająco, jak określiłbyś poziom trudności ubierając go w BGGową skalę? Jak chodzi na dwie osoby?
Miedzy 2.7-3.0.
Jak chce szybko w cos eurowego zagrac to Diora sprawdza sie kapitalnie. 45min i po grze.Dodatkowo jak ktos nie lubi negatywnej interakcji to jest luźniej. Ja preferuje jednak 3 graczy lub idealnie 4 ogranych. Wtedy musisz nieźle rzeźbić jaką wykonac akcję :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: BOLLO »

Trochę stresu mam przed jutrem, więc postanowiłem zagrać w Diore dla przypomnienia sobie zasad ....... :mrgreen:

9 letnia córka Lilka przegrała ze mna zaledwie jednym punktem. Ja mialem 87pkt....ale to pokazuje że jest dobrze przygotowana na jutrzejszy turniej.

Chociaż każdy gra dla zabawy to dobrze mieć gdzieś z tyłu głowy "a nuż sie uda..." 8)

Jutro o 20:00 na kanale YT Trailer z gry


Jutro 20:15 Unboxing


Reszta materiału ustawiona na czwartek i piatek.

Miłego oglądania :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lis 2023, 09:19 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Irka »

Łoooo :D
Unboxing oglądałam razem z moim sceptycznym mężem i oboje jesteśmy pod dużym wrażeniem.
Grafiki rzeczywiście super i bardzo różnorodne. Twój brat ma talent - ciekawa jestem, czy wydał coś więcej?
Widać dbałość o szczegóły. I te smaczki, jak kable z tyłu oraz (nomen omen) kotlet :lol:
Drewniane kości są najlepsze - miłe w dotyku i ekologiczne (a woreczków strunowych ci u nas dostatek). Większość woli plastikowe elementy?

Podajemy pomysł na następną grę - Fundusz wczasów pracowniczych, gdzie wysyłamy ludzi po Polsce, jest mapa, itd.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: esubotowicz »

BOLLO szacun.
Gra wyglada bardzo ładnie i fakt, ze dociągnąłeś projekt do końca jest naprawdę godzien podziwu. Powinieneś dostać jakaś specjalną forumową odznakę „projektant” czy coś 🙂
Level up.
Myślę, że gierka ma walor edukacyjny i widziałabym ją na półkach bibliotek publicznych.
Jestem ciekawa wrażeń graczy.
Ewa
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: BOLLO »

Ufff....już po premierze. Było super!!! O czym więcej piszę na swoim FB.
https://www.facebook.com/DreamDiceTV?locale=pl_PL


Ruszamy zatem z oficjalnymi zapisami na wysyłkę gry. Bardzo proszę jedynie w tym wątku pisać o sprawach dotyczących zakupu/wysyłki.
viewtopic.php?t=80808

Dodałem w pierwszym poście ciekawe linki które zapewne będę co jakiś czas dodawał i uaktualniał.

Wklejam również tutaj.

VIDEOINSTRUKCJA:


LINKI Z FILMAMI:
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Palmer »

Nie chcę wyjść na pana marudę psującego wszystkim zabawę, ale czy tylko ja widzę że to jest kopia Marco Polo wręcz w 90%? Nawet zyski ze wszystkich pól akcji są kopią 1 do 1. Przynajmniej brat nie musiał daleko szukać inspiracji do układu planszy, nawet monety z portfela wsypują się tak samo....
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: BOLLO »

A oto fotorelacja z wczorajszej premiery gry Diora.

Było super😁

Frekwencja dopisała, a młodzież uczestnicząca w rozgrywkach pokazała naprawdę klasę.
Brawa dla ich rodzicow oraz wychowawców!

ZDJECIA Z PREMIERY:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: Irka »

Palmer pisze: 16 lis 2023, 19:28 czy tylko ja widzę że to jest kopia Marco Polo wręcz w 90%?
Nie tylko Ty. Jak Ci się nie chce czytać 2 stron tego wątku, to służę linkiem do wyszukiwarki
search.php?keywords=Diora+marco+polo&te ... mit=Szukaj

PS. I widzę, że BOLLO już 2 lata temu Ci to potwierdzał :)
Nie wiem tylko jak te %.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: autopaga »

Ja już się wypowiadałem na facebooku w tym temacie, według mnie liczba zaczerpniętych rozwiązań 1 do 1 z Marco Polo jest tutaj sporym przegięciem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora (Karol Stawicki)

Post autor: BOLLO »

Palmer pisze: 16 lis 2023, 19:28 Nie chcę wyjść na pana marudę psującego wszystkim zabawę, ale czy tylko ja widzę że to jest kopia Marco Polo wręcz w 90%? Nawet zyski ze wszystkich pól akcji są kopią 1 do 1. Przynajmniej brat nie musiał daleko szukać inspiracji do układu planszy, nawet monety z portfela wsypują się tak samo....
Hej Palmer. Masz absolutną racje. Diora to wariacja wielu mechanik ze znanych gier co już od 2 lat podkreślam i nie raz Ci o tym wspominalem odpowiadajac w innym wątku na forum.

Kiedy projektowalem Diore o czym mozna poczytac w jej historii w pewnym momencie gra zaczęła przypominac Marco Polo ktorego wówczas nie znałem. Niedzialalo to jednak zbyt dobrze. Wtedy dzieki japanczykowi poznalem kapitalana grę jaką byl wlasnie z 2009r MP. Czesc mechanik u mnie już była a sporą musiałem na tyle pozmieniać aby pasowala do moich pozostalych. Mysle ze trochę nad wyrost podajesz inspiracje w 90% bo pujscie na pole ktore daje ci 3lub 5pln wystepuje w tysiącach innych grach a po testach w exelu dokladnie takie wartosci poboru monet były najbardziej optymalne wiec po co je na siłę zmieniac?

Myślę że grajac w Diore dostrzeżesz sporo ciekawych twistow pomimo tego iż jest to wariacja wielu swietnych gier na których sie wzorowalem o czym otwarcie pisalem i opowiadam na YT. Co ciekawe i jesto dla mnie niewątpliwą radością że inni widzą w niej jeszcze inne kapitalne tytuły ktorych totalnie nie znam jak "Teotihuacan", "Dice Brewing", Dice Hospital czy nawet Troyes.

Podsumowując tak Diora to spora dawka tego co już kazdy rasowy gracz widział.....nic innowacyjnego nie wymyśliłem. Jedynie to wydestylowałem to co wydawało mi się najlepsze. :wink:
ODPOWIEDZ