Keep the heroes out! (Luís Brüeh)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Keep the heroes out! (Luís Brüeh)

Post autor: miras23 »

lukkk pisze: 13 lis 2023, 08:40
miras23 pisze: 12 lis 2023, 19:11 Wczoraj miałem zabawne doświadczenie z tym tytułem.
Usiedliśmy we czwórkę, dwoje znających i dwójka nowych (w tym ja).
Po pół godzinie tłumaczenia zasad byliśmy gotowi. Ja byłem trzeci w kolejce, czekam z niecierpliwością na swoją turę… i się nie doczekałem. Po drugim graczu gra się skończyła. Przegraliśmy. :D
Nie wiem czy taki straszny pech, czy może coś pomylone w zasadach (nie moja gra, więc nie czytałem zasad).
Miałem wcześniej myśli czy nie kupić sobie tej gry, ale na razie skutecznie mi to wybiło z głowy.
Nie skreślam jeszcze jej, zagram być może przy okazji. Natomiast jestem ciekawy, czy to normalne co nam się wydarzyło, może ktoś się wypowie.
Bardzo dziwne. Pamiętasz może jaki scenariusz był grany? Do Skarbca przeważnie nie jest tak ławo wejść. No i stoi tam skarb nr 4.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, by przegrać w pierwszej turze, nawet przy totalnym niefarcie.
Chyba scenariusz 5 (coś mi się obiło o uszy jak kolega czytał), jakiś bibliotekarz, jakieś książki mieliśmy przenosić do jednej z komnat. Skarb 4 był tak mniej więcej na środku mapy.
Podobno jakiś mega niefart się wydarzył. Po pierwszym graczu nic wielkiego się nie wydarzyło, jacyś bohaterowie pojawili się na mapie. Natomiast po drugim jakieś komba weszły bohaterom. Najpierw od południa otworzyli skarb 2, który dał im dodatkową aktywację, potem poszli na północ i otworzyli skarb 3, potem znowu na północ i skarb 4. Tak naprawdę nie zrozumiałem wszystkiego co się dzieje i dopytywałem czy na pewno dobrze gramy, ale niby było ok.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Keep the heroes out! (Luís Brüeh)

Post autor: Fyei »

Hmm.. a na jakim poziomie graliście? Hardcore? Bo to mi się również nie wydaje, żeby zaledwie po dwóch turach można było przegrać, nawet z ponowną aktywacją bohaterów.

Chyba, że mieliście aż takiego pecha, że wszyscy bohaterowie pojawili się w tych samych komnatach i to bliżej skarbu.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Keep the heroes out! (Luís Brüeh)

Post autor: kiniol1 »

I zagraliście tylko raz? Mimo tak krótkiej partii złożyliście grę i nie próbowaliście jeszcze raz?
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Keep the heroes out! (Luís Brüeh)

Post autor: miras23 »

kiniol1 pisze: 13 lis 2023, 10:46 I zagraliście tylko raz? Mimo tak krótkiej partii złożyliście grę i nie próbowaliście jeszcze raz?
Było po północy i już mi się nie chciało rozgrywać drugi raz. Czułem mały niesmak. ;)

Fyei pisze: 13 lis 2023, 10:40 Hmm.. a na jakim poziomie graliście? Hardcore? Bo to mi się również nie wydaje, żeby zaledwie po dwóch turach można było przegrać, nawet z ponowną aktywacją bohaterów.

Chyba, że mieliście aż takiego pecha, że wszyscy bohaterowie pojawili się w tych samych komnatach i to bliżej skarbu.
Nie wiem jaki poziom. A bohaterowie faktycznie pojawili się blisko skarbu. Jedni wchodzili aktywując innych i takim łańcuszkiem doszli do 4.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Keep the heroes out! (Luís Brüeh)

Post autor: Fyei »

miras23 pisze: 13 lis 2023, 10:57
kiniol1 pisze: 13 lis 2023, 10:46 I zagraliście tylko raz? Mimo tak krótkiej partii złożyliście grę i nie próbowaliście jeszcze raz?
Było po północy i już mi się nie chciało rozgrywać drugi raz. Czułem mały niesmak. ;)

Fyei pisze: 13 lis 2023, 10:40 Hmm.. a na jakim poziomie graliście? Hardcore? Bo to mi się również nie wydaje, żeby zaledwie po dwóch turach można było przegrać, nawet z ponowną aktywacją bohaterów.

Chyba, że mieliście aż takiego pecha, że wszyscy bohaterowie pojawili się w tych samych komnatach i to bliżej skarbu.
Nie wiem jaki poziom. A bohaterowie faktycznie pojawili się blisko skarbu. Jedni wchodzili aktywując innych i takim łańcuszkiem doszli do 4.
Jeżeli tak, to jest to możliwe, bo u nas się zdarzało, że bohaterowie za sprawą kolejnej aktywacji biegli przez pół mapy, co prawda najwcześniej się to nam przydarzyło w trzeciej rundzie (po około 8-9 turach potworów), ale wciąż. Trzeba było zagrać raz jeszcze :lol:.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
ODPOWIEDZ