Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: ravenone »

15.11. minął a gry w sklepach grach. Ktoś wie, kiedy można się jej spodziewać?
Nuctermeron
Posty: 28
Rejestracja: 09 lut 2020, 17:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Nuctermeron »

ravenone pisze: 21 lis 2023, 11:07 15.11. minął a gry w sklepach grach. Ktoś wie, kiedy można się jej spodziewać?
Do mnie trafi jutro z aleplanszówek. Była obsuwa po stronie Phalanx.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: raj »

ravenone pisze: 21 lis 2023, 11:07 15.11. minął a gry w sklepach grach. Ktoś wie, kiedy można się jej spodziewać?
Przecież są w sklepach.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: claymore77 »

Witam - takie pytanie, bo zastanawiam się czy polować jeszcze na TD - jakie są w niej najbardziej wkurzające niedoróbki ze strony wydawcy? Kupować aktualną edycję czy czekać na dodruk z uwzględnionymi porawkami (oby...)?
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: Flank3r »

claymore77 pisze: 07 gru 2023, 19:27 Witam - takie pytanie, bo zastanawiam się czy polować jeszcze na TD - jakie są w niej najbardziej wkurzające niedoróbki ze strony wydawcy? Kupować aktualną edycję czy czekać na dodruk z uwzględnionymi porawkami (oby...)?
Według mnie warto. Niewiele jest gier w skali strategicznej o tej złożoności w klimacie WWII.
A co do niedoróbek to według mnie największą (nie licząc jakości figurek z zestawu deluxe) jest tak sobie napisana instrukcja, która na początku zostawia trochę niejasności.
Reszta to drobnostki, które jakoś bardzo nie przeszkadzają w grze. Żetony bombowców nie mają rewersu ale można to zastąpić znacznikiem. No i na alternatywnej wersji planszy brakuje chyba 2/3 ikon czołgów na polach do poczatkowego rozstawienia i jedno połączenie między polami jest odwrotnie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: raj »

Nie licz na 2 edycję, nawet jeżeli będzie to niezbyt prędko.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: mk20336 »

First Impressions for Total Domination from PHALANX

Po zagraniu w tą grę zarówno solo, jak i w trybie wieloosobowym, pozwólcie, że podzielę się moimi pierwszymi wrażeniami z Total Domination autorstwa PHALANX. Zapraszam!

LINK: First Impressions for Total Domination from PHALANX

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: ravenone »

Gra się bardzo płynnie, są emocje, jest klimat. Brakuje mi tylko asymetrycznych technologii we frakcjach.
Podoba mi się draft, zagrywanie kart na różne sposoby i prosta walka.
Wariant solo jest dla mnie co najwyżej średni. Gramy tylko jedną stroną, wycięty jest ruch oporu i druga strona mapy, która według mnie jest dużo czytelniejsza. W tej pierwszej zabijają mnie te boczne strzałki, o których rzadko pamiętam ;)
Przydałby się wyższy próg punktowy, większość naszych gier kończy się przez to już w 1942 roku.
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: mk20336 »

ravenone pisze: 25 gru 2023, 23:05 Gra się bardzo płynnie, są emocje, jest klimat. Brakuje mi tylko asymetrycznych technologii we frakcjach.
Podoba mi się draft, zagrywanie kart na różne sposoby i prosta walka.
Wariant solo jest dla mnie co najwyżej średni. Gramy tylko jedną stroną, wycięty jest ruch oporu i druga strona mapy, która według mnie jest dużo czytelniejsza. W tej pierwszej zabijają mnie te boczne strzałki, o których rzadko pamiętam ;)
Przydałby się wyższy próg punktowy, większość naszych gier kończy się przez to już w 1942 roku.
Oj tak, super było by miec trochę więcej asymetri, zwłaszcza w technologiach.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Total Domination (Wei-Cheng Cheng)

Post autor: mk20336 »

Teach & Play for Total Domination

Zapraszam do materiału pokazującego jak grać w Total Domination od firmy PHALANX. Poniżej krótki materiał, objaśniający zasady i pokazujący rozgrywkę.

LINK: Teach & Play for Total Domination

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ