Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dako »

Pynio pisze: 24 paź 2023, 10:22 Jakość nadzoru nad wydaniem i procesem produkcji. Wychodzi na to, że w tym premium produkcie każdy ma inną liczbę kart.
Coś jak blistery/karty Pokemony?
Idzie nowe?
:D
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

KDM - Collective Card Game. :)

Dziwię się, tak ogólnie.

Sam jestem posiadaczem KDM jak i wielu innych tytułów. Nie zmienia to jednak faktu, że potrafię spojrzeć krytycznie na wiele aspektów tych tytułów. Nie jest tajemnicą i JEST TO CHOLERNA WADA, że jest inna liczba kart w różnych egzemplarzach. Ostatnio nawet na reddicie ktoś wrzucał dokładnie takiego samego posta z tym problemem i wywiązała się dyskusja (nie pierwszy raz) na ten temat. Śledząc ten temat w internecie okazuje się, że problem istnieje.
Opisując to dostaje odpowiedź w zakresie grafik i figurek. No tak, dokładnie ten aspekt poruszyłem w swoim poście ;)
Nawiasem mówiąc w wersji 1.6 figurka Phoenix'a bywa "nieskładalna" i trzeba dokonać sporych poprawek. Ja swojej jeszcze nie złożyłem, zobaczymy. Oczywiście zamierzam bić pokłony za idealność wydania siedząc z pilnikiem by dopasować elementy.

Nigdy nie liczyłem elementów w żadnym zakupionym tytule. Nowym, używanym, chociaż wiem, że wiele osób tak robi - przestaję się dziwić.
Może bądźmy trochę bardziej krytyczni względem produktów, które kupujemy zwłaszcza, że KDM nie kosztuje 200 zł.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lossentur »

Szaleństwo cenowe BF2023. Do wszystkich trzeba dodać jeszcze VAT.

Core + Gambler + Expansions of Death vol 1 za 999 USD.

Same dodatki 1.6 za 528 USD czyli taniej niż jak był preorder na dodruk (jak dobrze pamiętam paczka była za 800 USD)

Samo Core 266 USD.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

Szaleństwo cenowe to są nowe filozofie, które Poots dodał do Backerkita... Za jedyne 135$ + wysyłka + vat możesz kupić zestaw zawierający 3 ulotki, 6 figurek i jakieś 10 kart :shock: I o ile odpały cenowe w KDM nie są niczym nowym, tak przekonywanie Pootsa jak to zszedł z ceną za to, tak bardzo, jak to tylko możliwe to już lekki cyrk :roll: Chyba już wolę w tej cenie wziąć nowe Nemesis i to w wersji na bogato :lol:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

mmag pisze: 24 lis 2023, 19:58 Szaleństwo cenowe to są nowe filozofie, które Poots dodał do Backerkita... Za jedyne 135$ + wysyłka + vat możesz kupić zestaw zawierający 3 ulotki, 6 figurek i jakieś 10 kart :shock: I o ile odpały cenowe w KDM nie są niczym nowym, tak przekonywanie Pootsa jak to zszedł z ceną za to, tak bardzo, jak to tylko możliwe to już lekki cyrk :roll: Chyba już wolę w tej cenie wziąć nowe Nemesis i to w wersji na bogato :lol:
Po prostu nie ma co myśleć tylko kupować :D ale masz tam też nowe tereny, wiec karty i kafelki pod to.
mmag pisze: 24 lis 2023, 19:58 Szaleństwo cenowe to są nowe filozofie, które Poots dodał do Backerkita... Za jedyne 135$ + wysyłka + vat możesz kupić zestaw zawierający 3 ulotki, 6 figurek i jakieś 10 kart I o ile odpały cenowe w KDM nie są niczym nowym, tak przekonywanie Pootsa jak to zszedł z ceną za to, tak bardzo, jak to tylko możliwe to już lekki cyrk Chyba już wolę w tej cenie wziąć nowe Nemesis i to w wersji na bogato
Ceny genialne. Jak ktoś chce wejść to kupi parę kafli taniej niż ktokolwiek zbierający wcześniej. Na takim dealu to spokojnie ja jestem w tyłek 2kafle xD

IMHO ceny cenami, a tam wielka aktualizacja CoD wleciała i szykuje się kolejny wielki pakiet dodatków jak GCE. Ogromny opis, sporo grafik i wielkie Q&A na koniec. Kto będzie miał KDM+EoD#1+GCE+EoD#2+CoD to może jak dla mnie zakopać się w piwnicy przy kolejnej piwnicy i grać przez parę lat tylko w to zanim odkryje wszystko. CoD wprowadzając dowolność tworzenia kampanii wraz z nodami oraz dodatkowymi opcjami jeśli mamy w kampanii danych wrogów no to WOW. Do tego 2 krótkie kampanie by się pobawić i pokazać gierkę nowym. Darkness Mode, gdzie w ciemno całkowicie gramy. Nie wiadomo kto nas nawiedzi, z jakimi potworami zawalczymy. Wygląda to hardcorowo, bo eliminuje opcję przygotowania się pod danego wroga.

Ja jestem naprawdę zauroczony GCE, CoD i kolejnymi dodatkami. Złota era po prostu nastąpiła.
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MisioKret »

Niech mnie ktoś powstrzyma...

Ultimate Starting Survivor Set! $999.00 + VAT.

Czy to aby nie przesada i rozpoczęcie na spokojnie, od Core, będzie zdrowsze dla psychiki? :)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

MisioKret pisze: 24 lis 2023, 21:38 Niech mnie ktoś powstrzyma...

Ultimate Starting Survivor Set! $999.00 + VAT.

Czy to aby nie przesada i rozpoczęcie na spokojnie, od Core, będzie zdrowsze dla psychiki? :)
Czy to ograsz w najbliższych latach ? Nie sądze. Ale w takiej cenie bym brał, dodatkowo nie płacisz za wysyłkę (vatu od wysyłki w związku z tym też). Zagrasz, jak nie podejdzie to sprzedasz i też będziesz do przodu, a jak podejdzie to zaraz kupisz więcej :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MisioKret »

Probe9 pisze: 24 lis 2023, 21:44 Czy to ograsz w najbliższych latach ? Nie sądze. Ale w takiej cenie bym brał, dodatkowo nie płacisz za wysyłkę (vatu od wysyłki w związku z tym też). Zagrasz, jak nie podejdzie to sprzedasz i też będziesz do przodu, a jak podejdzie to zaraz kupisz więcej :)
To nie brzmi jak powstrzymywanie :)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

MisioKret pisze: 24 lis 2023, 21:47 To nie brzmi jak powstrzymywanie :)
Z całego serca bym chciał Cie powstrzymać ale to serio jest świetna okazja :) Na tyle dobra, że jeden kolega, który już wszystko ma rozważał zakup tego bundla żeby sobie karton wymienić od podstawki (może się ujawni ;p).

Ale jak chcesz na spokojniej to może tak, teraz 266$ za core to super okazja, ograsz a przy kolejnym BF za rok czy dwa może się trafi jakiś bundle z przecenionym GC (które teraz jest w pełnej cenie 400$) to sobie dobierzesz. Lepiej ? :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MisioKret »

Dziękuję za głos rozsądku, tak chyba zrobię. Za parę miesięcy pojawi się też ATO, więc będzie w co grać. Jak KDM "siądzie", to za rok też jest black friday.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: japanczyk »

MisioKret pisze: 24 lis 2023, 22:14 Dziękuję za głos rozsądku, tak chyba zrobię. Za parę miesięcy pojawi się też ATO, więc będzie w co grać. Jak KDM "siądzie", to za rok też jest black friday.
Tyle, ze rok temu takiej okazji nie bylo, i dwa lata temu tez nie. Ja na okazje czekalem dwa lata, bo jak wchodzilem w hobby cena byla absurdalna i sie nie doczekalem, kupilem z seconhandu, w calkiem niezlej uwazam cenie, a i tak wychodzi na to, ze przeplacilem w opor...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Probe9 pisze: 24 lis 2023, 21:52 Z całego serca bym chciał Cie powstrzymać ale to serio jest świetna okazja Na tyle dobra, że jeden kolega, który już wszystko ma rozważał zakup tego bundla żeby sobie karton wymienić od podstawki (może się ujawni ;p).
I już musisz rozpowiadać xD W sumie kusi nawet by mieć dodatkowy komplet figurek z podstawki i zrobić inne ich połączenia :D

Ale jednak to 5k xD Wiadomo wszystko na sprzedaż by poleciało prócz podstawki(lub po podmianie pudła), ale kurde, musiałbym przeczekać pewnie sporo by wyjść na zero. Cholera wie czy za rok nie rzuci Adam podobnej ceny a wtedy upupiony byłbym lub sprzedał ze stratą. Raczej nie warte, ale wciąż myślę :D
MisioKret pisze: 24 lis 2023, 21:47 To nie brzmi jak powstrzymywanie
Ja bym w tej cenie brał komplet. Otwierasz podstawkę, ogrywasz. Jak siądzie to masz po taniości KDM. Jak nie, to straty wielkiej nie będziesz miał, a jak na kolejnym BF cena się nie powtórzy to zarobisz.
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MisioKret »

Ardel12 pisze: 24 lis 2023, 22:43 Ja bym w tej cenie brał komplet. Otwierasz podstawkę, ogrywasz. Jak siądzie to masz po taniości KDM. Jak nie, to straty wielkiej nie będziesz miał, a jak na kolejnym BF cena się nie powtórzy to zarobisz.
Probe9, Japanczyk, Ardel12, dziękuję. A teraz idę do regału wytypować pudełka do odstrzału, bo właśnie zamówiłem komplet KDM.

EDIT: Zaktualizowałem listę winnych. To wszystko przez nich Wysoki Sądzie, ja wcale nie chciałem!
Ostatnio zmieniony 24 lis 2023, 22:57 przez MisioKret, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

MisioKret pisze: 24 lis 2023, 22:48 Japanczyk, Ardel12, dziękuję. A teraz idę do regału wytypować pudełka do odstrzału, bo właśnie zamówiłem komplet KDM.
Proponuje te od makaronu, ryżu itp. No i jakoś to będzie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

MisioKret pisze: 24 lis 2023, 22:48
Ardel12 pisze: 24 lis 2023, 22:43 Ja bym w tej cenie brał komplet. Otwierasz podstawkę, ogrywasz. Jak siądzie to masz po taniości KDM. Jak nie, to straty wielkiej nie będziesz miał, a jak na kolejnym BF cena się nie powtórzy to zarobisz.
Probe9, Japanczyk, Ardel12, dziękuję. A teraz idę do regału wytypować pudełka do odstrzału, bo właśnie zamówiłem komplet KDM.

EDIT: Zaktualizowałem listę winnych. To wszystko przez nich Wysoki Sądzie, ja wcale nie chciałem!
Nie zdążyłem się wypowiedziec, ale i tak dodam swoje grosze:
Bezpieczni raczej kupić po kolei, myślę, że jest szansa że GCE będzie na promce za rok, ale Core już w tej cenie niekoniecznie (to najniższa ever).
Ale!
Będąc szczerym nie spotkałem nigdzie osoby, która rozstawalaby się z tą grą, bo jej nie podeszła. Jak zobaczysz to dobro w środku to i tak dokupiłbyś resztę. A teraz jest najtaniej (wiec niejako rozsądniej).
ArtIO
Posty: 542
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: ArtIO »

Warto kupić Core 1.6 za 327$?
Czy jeżeli nie podejdzie jest szansa że znajdzie się ktoś chętny na zakup? Bo jakby nie patrzyć to ponad 1k złotych.
Jak gra trafiała się na OLX nie pamietam jaka była, ale chyba za drogo :D

P.S. Jak coś przeczytałem wszystkie wcześniejsze komentarze z dziś
Ostatnio zmieniony 24 lis 2023, 23:39 przez ArtIO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yorvell
Posty: 38
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yorvell »

U mnie komplet dodatków Expansions of Death. Przez chwilę się zastanawiałem, czy nie brać all-in'a za 1.24k pln i nie sprzedać core + gb osobno, żeby EoD najkorzystniej wyszło, ale już stwierdziłem że nie chce mi się z tym bawić.

Wychodzi na to, że z tych dużych rzeczy będę mieć obecnie wszystko. To dobrze, bo od okolicy kwietnia do teraz nabiłem pewnie z 200h w ATO i KMD.

Aktualnie żadnych mniejszych dodatków typu Echo of Deaths kupować nie będę ale zastanawiam się co się jeszcze dzieje w kwestii KMD i co się dziać będzie w nadchodzących miesiącach, gdyż nie mogę odnaleźć się do końca w newsach i KS'ach. Widzę, że w zapowiedzi jest Campaign of Death jako duży dodatek pokroju GCE i chyba kilka pomniejszych dodatków z potworami. Dobrze to rozumiem? KS tych rzeczy już miał miejsce czy będzie? Raczej szpeju mam aż nadto w tym momencie ale miło byłoby się odnaleźć w temacie rozwoju tej gry.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: bajbaj »

ArtIO pisze: 24 lis 2023, 23:29 Warto kupić Core 1.6 za 327$?
Czy jeżeli nie podejdzie jest szansa że znajdzie się ktoś chętny na zakup? Bo jakby nie patrzyć to ponad 1k złotych.
Jak gra trafiała się na OLX nie pamietam jaka była, ale chyba za drogo :D

P.S. Jak coś przeczytałem wszystkie wcześniejsze komentarze z dziś
Miśki, trochę podbijam pytanie kolegi. Od siebie dodaję kolejne - czy Core to kompletna gra, czyli taka, którą możemy suplementować dodatkami, ale nie musimy i doświadczenie wciąż jest bardzo fajne. Pytanie nr 2 - na ile core jest regrywalny, tj. czy po porażce, mogę wielokrotnie jeszcze zagrać i losowy układ różnych wydarzeń będzie wciąż wciągający, czy też właśnie wtedy powinna się pojawić suplementacja dodatkami?
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

Core to kompletna gra. Możesz grać wielokrotnie i za każdym razem historia twojej osady będzie inna. Tutaj jest dużo losowości i dużo do odkrywania. Dodatki nie są obowiązkowe, to takie wiśnie na torcie. Natomiast gambler chest sprawia, że bardzo dobra gra jest jeszcze lepsza i dość mocno zmienia rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Już lecę z odpowiedziami :)
Yorvell pisze: 24 lis 2023, 23:37 Widzę, że w zapowiedzi jest Campaign of Death jako duży dodatek pokroju GCE i chyba kilka pomniejszych dodatków z potworami. Dobrze to rozumiem? KS tych rzeczy już miał miejsce czy będzie? Raczej szpeju mam aż nadto w tym momencie ale miło byłoby się odnaleźć w temacie rozwoju tej gry.
Kampanii nowej nie będzie. Stara była i tam wszystkie te dodatki można było kupić. Teraz po prostu w końcu je wydają lub wkrótce trafią na produkcję.

Po GCE będziemy dostawać falami kolejne dodatki. Obecnie ma wyjść Black Knight i Frogdog. Następnie kolejne potwory. CoD pewnie z 2 lata zanim otrzymamy, ALE Adam zapowiedział konkretny timeline na luty/marzec, więc wtedy będzie wiadomo więcej(przynajmniej kolejność, bo terminowość u niego to wiadomo jak wygląda)

Można dokupić wszystkie zapowiedziane dodatki przez backerit. Ogólnie im szybciej się wchodzi tym lepiej, gdyż ceny tylko rosną(tak walę w FOMO, ale jest to zauważalny trend z każdym BF). Jeśli się jednak dopiero wchodzi, to moim zdaniem kupuje się komplet KDM + dodatki + GCE. Dostaje od ręki i mamy grania na lata. Jak nam walnie szajba jak mi, to się spokojnie dokupi. A jak nie, to cena obecnie jest tak dobra, że spokojnie odsprzeda się bez większej straty. A i może zarobi jeśli druga promka taka nie wleci za rok(no ale tutaj to tylko strzelanie, rynek jest dynamiczny itd. Do tego KDM jest obecnie dostępny, więc też ssanie rynku mniejsze).
bajbaj pisze: 25 lis 2023, 00:22 Miśki, trochę podbijam pytanie kolegi. Od siebie dodaję kolejne - czy Core to kompletna gra, czyli taka, którą możemy suplementować dodatkami, ale nie musimy i doświadczenie wciąż jest bardzo fajne. Pytanie nr 2 - na ile core jest regrywalny, tj. czy po porażce, mogę wielokrotnie jeszcze zagrać i losowy układ różnych wydarzeń będzie wciąż wciągający, czy też właśnie wtedy powinna się pojawić suplementacja dodatkami?
Teraz masz najtańszą w historii cenę post kampanijną. Czy będzie taniej w przyszłości, czy sprzedasz od ręki to szczerze nie wiem. Ja sam kupowałem z drugiej ręki po świetnej cenie, ale kolega miał z kampanii, więc i tak miał przebitkę ładną. Czy się zarobi...może. Cena jest świetna za komplet, a jednak rozbijając możemy puścić taniej niż jest na rynku a suma powinna dać cenę wyższą(trzeba zauważyć, że jednak nie każdy wjedzie w komplet, więc po ograniu samej podstawki może zechcieć wziąć dodatki lub GCE i wtedy ssanie rynku będzie, bo cena w sklepie wróci do normy).

Co do pytania nr2 to KDM można potraktować trochę jak rogala. Pierwszy run jest zapoznawczy i w wielu przypadkach kończy się przed dojściem do pierwszego z 2 bossów(jak mój). Z wiedzą z pierwszego runu, będziemy wiedzieć w co inwestować kasę(prawdopodobnie), ale dalej mamy losowe wydarzenia, które w nas biją oraz pokaźne drzewko rozwoju, z którego rozwijać się możemy w jedną z kilku stron. Jak dla mnie póki nie wygrasz to powroty będą satysfakcjonujące. Po wygranej moim zdaniem dodatki będą niezbędne. Dają nowe kampanie(w sumie 3) oraz wymieniają nam kolejnych wrogów co rzutuje na nasze opcje(otrzymywane surowce i tworzony z nich rynsztunek).
Yorvell pisze: 24 lis 2023, 23:37 Wychodzi na to, że z tych dużych rzeczy będę mieć obecnie wszystko. To dobrze, bo od okolicy kwietnia do teraz nabiłem pewnie z 200h w ATO i KMD.
Po protu WOW
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »


Miśki, trochę podbijam pytanie kolegi. Od siebie dodaję kolejne - czy Core to kompletna gra, czyli taka, którą możemy suplementować dodatkami, ale nie musimy i doświadczenie wciąż jest bardzo fajne. Pytanie nr 2 - na ile core jest regrywalny,
Core to jest kompletna gra i nie potrzebujesz niczego więcej żeby się dobrze bawić jeśli Ci się spodoba. Absolutnie ma żadnych "koniecznych" dodatków. Jeśli gra Ci nie wejdzie na samej podstawce, to jej nie uratują też żadne dodatki. Możesz być pewien, że to nie dla Ciebie giera i już. Nie masz co więcej kombinować w tym temacie. Ja z kolei jak najbardziej znam osoby rozczarowane tym tytułem. Takie wielkie halo o zwykłe turlanie kośćmi???

Ale jeśli gra zachwyci Cię swoim światem to regrywalności jest sporo ze względu na jej konstrukcję. Wg mnie gra daje wrażenie swoistego "soulsa" na planszy. Jeśli nie pokręcisz zasad, których jest sporo to prawdę mówiąc raczej polegniesz na 1 kampanii. Kolejny raz zaczniesz mądrzejszy o te wiedze, kolejny raz znów itd. aż do finału. Gra ma wręcz mechanizm fabularny takiej właśnie ewolucji. Grając kolejny raz, możesz odnaleźć delikatne fabularne nawiązania do znajdywania szczątków swojej poprzedniej kampanii. Kolejne generacje mieszkańców mają genetyczne modyfikacje. Przy ktorejś tam rozgrywce np. lepiej widzą mieszkańcy, jako pokolenie ludzi po swoistej ewolucji. Ale prawdę mówiąc większość graczy jakich znam, pomija ten aspekt i grają zawsze od początku, nie licząc liczby kampanii ;).
Weź pod uwagę, że to gra monumentalna. Jak będziesz grał z raz na tydzień, to kampania zajmuje jakieś pół roku. Jak będziesz grał intensywnie co 2-3 dni np. to możesz to skrócić do jakichś tam dwóch miesiecy.
Są takie dwa wybory na początku kampanii zachowań społecznych. Jak wychowujemy dzieci i co robimy ze zwłokami, mające mocne konsekwencje na rozgrywkę. Jak zechcesz sprawdzić jak się gra w każdym z tych wariantów, to masz kilkanaście miesięcy rozrywek, tylko z tej zawartości co jest w kampanii.
Jeśli jednak gra Ci się spodoba i w nią wsiąkniesz, to może Ci się załączyć tryb dokładania kolejnych elementów, podmieniania potworów tych które są. Wtedy otwiera się pole dodatków i pozostaje tylko Ci współczuć. Dodatki są różnej ciężkości. Podmieniają potwory, całkiem nowe kampanie, tworzą nowe ścieżki rozwoju, dodają przeciwnika niemalże nie do pokonania byś mógł sobie go traktować jako challange itp. Wiele z nich się wzajemnie wyklucza. Ale absolutnie żaden z nich nie jest wymaganym do podstawki. One tylko znane rozwijają idee.
Wszystko to jednak kosztuje tyle, że najlepiej jakby Ci się podstawka nie spodobała ;-). Bo skończysz jak ja, który dzieli gry na gatunki takie jak np.: euro, ameritrashe, karcianki i KDM ;).
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Kupiłem dwa dodatki, na których jeszcze mocno mi zależało, bo cena była bardzo zacna - Slenderman i Manhunt (35$ per sztuka). Nie posiadam tylko lonely tree, spidicules, lion god i green knight (mogłem pomylić nazwę), z tymi dodatkami odpuszczam, nie są jakoś wybitnie oceniane.

Generalnie ceny na KDM na BF były bardzo zacne a wejściowa cena 266$ za KDM to rewelacja. Oczywiście vat + transport to masakra (zwłaszcza legendarny transport).
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: manicminer »

KDM jest bardzo wzorowany na mandze/anime Berserk, więc to dodatkowa rzecz o której warto wiedzieć. Poots robi dodatek, który się nazywa 3 wiedźmy i mamy tam Gitsa.
Jest możliwy jeszcze preorder dodatków, ale tu już srogo płacimy, bo dwa najbliższe Frogdog i Black Knight po 105$, do Frog potrzebny Gambler.
KDM to takie hobby jak Warhammer, masa dodatkowej zawartości wycenionej jak dla fanów. Gdzie mamy figurkę i kilka kart za 30$ w promo.
Lista zakupów dla nowych:
Core, Gambler, poźniej dodatek z nową kampanią np. Sunstalker, poźniej nowe dodatki Black Knight i Frogdog, później reszta dodatków do Core, następnie Campaign of Death i cała reszta.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: bajbaj »

Zostało jeszcze 55h na namysł:-) Core z przesyłką i VAT wychodzi za 364USD, co obecnie przekłada się na nieco ponad 1450PLN :shock: :shock: :shock:. Faktycznie cena znakomita. Wiem, że część z Was zlecało klejenie i malowanie (ja najpewniej też bym to zrobił, bo pierwszego nie znoszę, a w drugim jestem co najwyżej przeciętny). Kojarzycie mniej więcej, jaki to koszt dla core (oczywiście w przybliżeniu), bo dopiero po doliczeniu do kosztu gry będę znał całkowity rzeczywisty koszt tej zabawy :D .
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: tommyray »

bajbaj pisze: 25 lis 2023, 12:45 Zostało jeszcze 55h na namysł:-) Core z przesyłką i VAT wychodzi za 364USD, co obecnie przekłada się na nieco ponad 1450PLN :shock: :shock: :shock:. Faktycznie cena znakomita. Wiem, że część z Was zlecało klejenie i malowanie (ja najpewniej też bym to zrobił, bo pierwszego nie znoszę, a w drugim jestem co najwyżej przeciętny). Kojarzycie mniej więcej, jaki to koszt dla core (oczywiście w przybliżeniu), bo dopiero po doliczeniu do kosztu gry będę znał całkowity rzeczywisty koszt tej zabawy :D .
Nie wiem ile klejenie ale malowanie jak sam się orientowałem to od 100 za figurkę postaci ocalałych, 250 średnie figsy, większe od 500 w górę.

[Edit]Kiedyś (ceny sprzed roku) jeden tu z kolegów podał mi dokładniej za konkretne figsy:
1. Lion 120
2. Antylopa 120
3. Butcher 120
4. Kingsman 80
5. Hand 80
6. Watcher 160 (tyle samo chyba Slenderman i Dung Beatle Knight)
7. Phoenix..... 500
8. Survivors 90zl za sztukę
ODPOWIEDZ