Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 241 times
Been thanked: 63 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mark442 »

Coraz więcej kanałów ogranicza, zawiesza lub rezygnuje z nagrywania podcastów, recenzji (opinii) o grach planszowych, bo jak to powiedział jeden ze znanych influencerów: "Ile można mówić o grach planszowych?"

A moim skromnym zdaniem rynek gier planszowych wypełnił się w kraju w ostatnich latach tak znakomicie, że wśród starszych graczy, pogoń za nowościami i ich zakupem została znacznie ograniczona (wszak półki są pełne dobrych tytułów poprzednich i mamy w co grać; czasem jest problem z wyborem właściwego tytułu na wieczór). Nie muszę kupować nowych gier, mogę zagrać i spróbować ograć grę na konwentach, czy w dużej ilości i coraz większej liczbie klubów. Jakość gier spadła znacznie, ceny wzrosły, inflacja i niepewność jutra robi swoje w społeczeństwie... Nakłady (czasem czysto sondażowe) są coraz niższe, ilość dodruków coraz większa, reedycje starych dobrych gier coraz częstsze... Wydawnictwa sondują rynek i poprzez małe nakłady i późniejsze dodruki lub poprzez różnego rodzaju portale wspieraczkowe lub próby dodruków po zebraniu chętnych do zakupu gier. Kryzys w naszym hobby widać gołym okiem a szybkie sprzedaże (przedsprzedaże) niektórych tytułów (o małych nakładach) jedynie zamazują cały obraz krajowego rynku...

Dowodem na to wszystko jest proste (może subiektywne?) zdanie Grzegorza P. z na ostatnim lajwie Planszowych News`ów: "Zastanawiam się co ogłosimy na PortalConie, bo wybór gier do wydania w przyszłym roku jest bardzo trudny... Na pewno będą ogłoszone nowe gry, tego jestem pewien..."

Mnie nie dziwią te wszystkie decyzje o zawieszeniu, ograniczeniu, czy nawet rezygnacji z bycia influencerem w świecie planszówek. To normalne, a znudzenie częstym ogrywaniem nowych gier, czy brak czasu na kontynuację działań w planszówkowym hobby jest wszechobecne.
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

Nie wiem, skąd taki pesymistyczne nastawienie odnośnie ostatniego odcinka Gradania? Przecież już raz zapowiadali, że nie będzie regularnego nagrywania i od tego czasu co czwartek świetny odcinek, jak zawsze.
Nie rozumiem, czemu chłopaki tak bardzo się skupiają na tym, żeby każdy odcinek to była rzetelna recenzja ogranej gry. Jak dla mnie mogliby wplatać luźniejszą formę w stylu co było grane, newsy, tematy ogólnoplanszówkowe, topki itp. Byle odcinek był co tydzień.
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SoAmazinglyBad »

Mark442 pisze: 23 lis 2023, 14:25 Coraz więcej kanałów ogranicza, zawiesza lub rezygnuje z nagrywania podcastów, recenzji (opinii) o grach planszowych, bo jak to powiedział jeden ze znanych influencerów: "Ile można mówić o grach planszowych?"

A moim skromnym zdaniem rynek gier planszowych wypełnił się w kraju w ostatnich latach tak znakomicie, że wśród starszych graczy, pogoń za nowościami i ich zakupem została znacznie ograniczona (wszak półki są pełne dobrych tytułów poprzednich i mamy w co grać; czasem jest problem z wyborem właściwego tytułu na wieczór). Nie muszę kupować nowych gier, mogę zagrać i spróbować ograć grę na konwentach, czy w dużej ilości i coraz większej liczbie klubów. Jakość gier spadła znacznie, ceny wzrosły, inflacja i niepewność jutra robi swoje w społeczeństwie... Nakłady (czasem czysto sondażowe) są coraz niższe, ilość dodruków coraz większa, reedycje starych dobrych gier coraz częstsze... Wydawnictwa sondują rynek i poprzez małe nakłady i późniejsze dodruki lub poprzez różnego rodzaju portale wspieraczkowe lub próby dodruków po zebraniu chętnych do zakupu gier. Kryzys w naszym hobby widać gołym okiem a szybkie sprzedaże (przedsprzedaże) niektórych tytułów (o małych nakładach) jedynie zamazują cały obraz krajowego rynku...

Dowodem na to wszystko jest proste (może subiektywne?) zdanie Grzegorza P. z na ostatnim lajwie Planszowych News`ów: "Zastanawiam się co ogłosimy na PortalConie, bo wybór gier do wydania w przyszłym roku jest bardzo trudny... Na pewno będą ogłoszone nowe gry, tego jestem pewien..."

Mnie nie dziwią te wszystkie decyzje o zawieszeniu, ograniczeniu, czy nawet rezygnacji z bycia influencerem w świecie planszówek. To normalne, a znudzenie częstym ogrywaniem nowych gier, czy brak czasu na kontynuację działań w planszówkowym hobby jest wszechobecne.
Wszystko się zgadza, oprócz tego, że obydwa kanały (Stare Kości i Gradanie) powiedziały, że im brakuje czasu. Wszyscy z nich dalej deklarują chęć do tworzenia/ grania i komentowania gier, więc jeżeli ten post był nawiązaniem to poleciał daleko w inne miejsce i mało ma związku z tematem.

Ale płynąc z tokiem rozumowania:

Patrząc właśnie na AleGramy czy Spodek - frekwencje na konwentach dopisują.
Patrząc na zadowolenie wydawców z gier wydanych, np. na przykładzie Portalu i ich ostatniego live, to wydaje mi się, że jest raczej zwyżkujące.

Tylko na tym forum (to jest forum, więc grupa docelowa to dinozaury planszówkowe) nastroje opadają, szczególnie u forumowych wyjadaczy :) Ja mimo 10 lat w hobby (i pewnie dużo mniejszym zaangażowaniu w pierwsze 6 - 7 lat) dalej cieszę się każdą nowo poznaną grą (czy to klasyk, czy nowość, nawet w kasztana mi się dobrze gra, bo to odskocznia od życia codziennego ;)).

#kiedyśtobyło
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SoAmazinglyBad »

azazelmo pisze: 23 lis 2023, 16:52 Nie wiem, skąd taki pesymistyczne nastawienie odnośnie ostatniego odcinka Gradania? Przecież już raz zapowiadali, że nie będzie regularnego nagrywania i od tego czasu co czwartek świetny odcinek, jak zawsze.
Nie rozumiem, czemu chłopaki tak bardzo się skupiają na tym, żeby każdy odcinek to była rzetelna recenzja ogranej gry. Jak dla mnie mogliby wplatać luźniejszą formę w stylu co było grane, newsy, tematy ogólnoplanszówkowe, topki itp. Byle odcinek był co tydzień.
musieli stopniować szok swoich słuchaczy :) teraz już spodziewam się, że czwartkowa regularność nie zostanie zachowana... może nie teraz, ale w nowym roku dopadnie nas i ich to :)
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

Bo ja wiem? Może w czynie społecznym zaoramy Ciuńkowi pole? To nie może być takie trudne…
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

Stare Kości, Piony i Bastiony a jakby nowe, lepsze (Gierkowo#67). :wink:
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

vnzk pisze: 24 lis 2023, 07:58 Stare Kości, Piony i Bastiony a jakby nowe, lepsze (Gierkowo#67). :wink:
Nie chcieliśmy się zdradzać, ale mega się cieszymy że Asia przyjęła nasze zaproszenie. Wreszcie ktoś wypełni merytoryczną pustkę po Piotrze 🙂.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kamiya »

VivoBrezo pisze: 24 lis 2023, 08:20
vnzk pisze: 24 lis 2023, 07:58 Stare Kości, Piony i Bastiony a jakby nowe, lepsze (Gierkowo#67). :wink:
Nie chcieliśmy się zdradzać, ale mega się cieszymy że Asia przyjęła nasze zaproszenie. Wreszcie ktoś wypełni merytoryczną pustkę po Piotrze 🙂.
Aż jestem ciekaw pierwszego wspólnego odcinka. Czy Marek będzie się gryzł w język przy Asi ? :lol:
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dako »

kamiya pisze: 24 lis 2023, 09:22
VivoBrezo pisze: 24 lis 2023, 08:20
vnzk pisze: 24 lis 2023, 07:58 Stare Kości, Piony i Bastiony a jakby nowe, lepsze (Gierkowo#67). :wink:
Nie chcieliśmy się zdradzać, ale mega się cieszymy że Asia przyjęła nasze zaproszenie. Wreszcie ktoś wypełni merytoryczną pustkę po Piotrze 🙂.
Aż jestem ciekaw pierwszego wspólnego odcinka. Czy Marek będzie się gryzł w język przy Asi ? :lol:
Przekonaj się sam bo od poranka jest dostępny ;)
#nikogo ale w mojej opinii zabrakło trochę dynamiczności cechującej dotychczasową twórczość kanału.
Ale to pewnie kwestia zgrania.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

Muszą się jeszcze otrzaskać ze sobą. Jestem w połowie i bardzo mi się podoba. Wreszcie ktoś może kontrować Marka w jego feministycznych wynurzeniach (bez urazy).
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 241 times
Been thanked: 63 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mark442 »

Niby w "nowym Gierkowym" podcaście PKiB było niby kulturalniej, ale "zamknij mordę" się pojawiło :D
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Super
Posty: 403
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Super »

Przesłuchałem. Nie podobało mi się.

Regularnie słuchałem dotychczas zarówno Stare Kości jak i KPiB.
Ucieszyłem się więc, że po rozpadnie Starych Kości, Asia znalazła jakieś miejsce i wciąż będzie okazja jej posłuchać. W dodatku to miejsce w innym podcaście, który lubię słuchać.

Ale wg mnie jest słabo. Te podcasty miały zupełnie inny klimat. Między Asią a Pawłem była fajna "chemia" antenowa, między Przemkiem i Markiem też.
A we wspólnym odcinku miałem przez cały czas wrażenie, że chłopaki się powstrzymują od swojego zwyczajowe stylu bycia, a z kolei Asia siedzi wycofana i nie ma tej "chemii" za grosz. Nie mogłem się też oprzeć wrażeniu, że prezentujecie inny poziom wrażliwości i zdecydowanie inną formę i sposób przekazu swoich przemyśleń. No nie klei mi się to, mimo, że oba podcasty bardzo lubiłem. Ale wrzucenie spokojnej i kulturalnej damy do podcastu troglodytów ( :mrgreen: ) po prostu mi zgrzyta.

No nic, czekam na kolejne odcinki, może to tylko pierwsze kiepskie wrażenia i z biegiem czasu będzie więcej naturalności, bo Wy też musicie się ze sobą wzajemnie "obyć"? :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

A dla mnie odwrotnie - było całkiem fajnie. Próbowałem się przekonać do Starych kości, ale słodko-pierdząca atmosfera każdego odcinka, do tego żółwie tempo, pomimo wartościowej zawartości merytorycznej, za każdym razem powodowały u mnie zgrzytanie zębów. Tutaj Asia musiała się trochę dostosować do tempa chłopaków, którzy mają zupełnie inny styl niż Paweł (na szczęście). To był dopiero pierwszy odcinek i sądzę, że trochę czasu musi minąć zanim będzie to fajnie "klikać", ale jak na pierwszy raz to wypadło całkiem fajnie :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JollyRoger90 »

VivoBrezo pisze: 24 lis 2023, 08:20
vnzk pisze: 24 lis 2023, 07:58 Stare Kości, Piony i Bastiony a jakby nowe, lepsze (Gierkowo#67). :wink:
Nie chcieliśmy się zdradzać, ale mega się cieszymy że Asia przyjęła nasze zaproszenie. Wreszcie ktoś wypełni merytoryczną pustkę po Piotrze 🙂.
w końcu!

Bardzo BARDZO żałuję, że Piotrek przestał z wami nadawać już :(

Asię lubię i cieszę się że tego collabo. Pierwszy odcinek najtrudniej zrobić, każde kolejne będą lepsze, płynniejsze no i dotrzecie się :)

z niecierpliwością czekam na kolejne gierkowo
Awatar użytkownika
Kocia
Posty: 101
Rejestracja: 12 sty 2021, 17:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 61 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Kocia »

Wielkie dzięki za każdy feedback. Mało się udzielam, ale wszystko czytam. 👀

Dużym wyzwaniem dla mnie okazało się nagrywanie zdalne w 3 osoby. Nie jest łatwo wyczuć, kiedy można mówić, by się nie wcinać. Myślę, że kwestia oswojenia.

KPiB słucham od 2020, więc spokojnie. Wiem, na co się pisałam. 😂
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: walkingdead »

Mark442 pisze: 23 lis 2023, 14:25 Coraz więcej kanałów ogranicza, zawiesza lub rezygnuje z nagrywania podcastów, recenzji (opinii) o grach planszowych, bo jak to powiedział jeden ze znanych influencerów: "Ile można mówić o grach planszowych?"
Moim zdaniem to też kwestia formuły. Ludzie zdecydowanie bardziej doceniają teraz dynamiczne formy z muzyką i efektami. Myślę, że w czasach scrollowania na instagramie i tiktoku znacznie trudniej jest zainteresować dłuższym video, gdzie gada jakaś mądra głowa. Wystarczy zerknąć na grupy fb powiązane z grami planszowymi. Im bardziej durna mina na miniaturce, im szybszy montaż tym więcej odsłoń. Niestety.
Stąd pewnie wielu influencerów odczuwa pewne wypalenie nie mogąć przyciągnąc nowych osób i nie chcąc nagrywać materiałów w takiej formie.

Oczywiście, to tylko przypuszczenia.

PS.
Dziś rano na grupach zaatakował mnie jakiś spam pary, która zajmuje się planszówkami w necie. Zero komentarz, ot link do filmiku. Krzykliwie, niby zabawnie, szybko, przesadzone gesty i mimika.Mnie takie materiały zniechęcają, ale zakładam, że skoro powstają w takiej formie to tak się to pewnie robi: byle więcej, mocniej, szybciej.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

walkingdead pisze: 27 lis 2023, 08:56
Spoiler:
Ja jestem na pewno w mniejszości "ogólnej", a pewnie też na tym forum. Ja treści youtubowo-internetowe przyjmuję niemal wyłącznie w postaci podcastów - nawet jeśli materiały nie są z założenia podcastami (pozdrawiam Gambita). Spaceruję z psem, jeżdżę samochodem, biegam, jeżdżę na rowerze itp. Są to czynności, przy których nie mam jak patrzeć na ekran. W większości są to też długie czynności, dlatego dla mnie materiały 1h+, a nawet 2h+ są jak najbardziej porządane.

Przy okazji - totalny offtop - co polecacie do słuchania audiobooków, bo ja używam YT premium głównie, ale tam są raczej jedynie książki napisane 100+ lat temu, tak, że IP przeszło do ludu.

Wracając do tematu formy, to jednak mam nadzieję, że istnieje istotna grupa odbiorców podobnych do mnie. Nadzieją napawa mnie podcast Dariusza Rosiaka - Raport o Stanie Świata. Cotygodniowy odcinek Raportu trwa ponad 2h, jest to czysty podkast, bez żadnej oprawy graficznej. Rosiak zbiera ponad 100k PLN miesięcznie na Patronite, także jakieś tam ssanie jest. Oczywiście nie twierdzę, że planszówkowy podcast może być dochodową pracą, nie mówiąc o 100k miesięcznie. Mam jedynie nadzieję, że jest jakaś przestrzeń dla takich wolno-gadających, żeby nie powiedzieć mądrych, głów.

Problemem jest to, że ciężko tworzyć jakościowe treści nie mając na to czasu. Ciężko mieć na to czas nie mając z tego zwrotu. Pomijając nawet część sprzętowo-montażową, która w dość oczywisty sposób kosztuje czas i pieniądze. Trzeba mieć co tydzień "pomysł", ale to nie jest tak, że "pomysły" rodzą się same - to jest praca. W przypadku recenzji to jasne - trzeba pograć w recenzowaną grę, ale też trzeba przeczytać reguły, trzeba zrobić research itd. To wszystko kosztuje czas, a nieraz nawet pieniądze. W przypadku innych form też trzeba się przygotować, pewnie przydało by się zrobić jakieś notatki przed odcinkiem itd.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

"(...) Im bardziej durna mina na miniaturce, im szybszy montaż tym więcej odsłoń. Niestety. (...)"

Też zauważyłem ten trend. Jak widzę dziwną minę to działa na mnie odpychająco. Wówczas w mojej głowie przeskakuje myśl (użyje eufemizmu) "bardzo niepoważna osoba", raczej szkoda czasu na odsłuchanie.

Wiecie z czego wynika ta moda? Jak to wygląda u Was?
Ostatnio zmieniony 27 lis 2023, 14:37 przez tomp, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

tomp pisze: 27 lis 2023, 10:29 "(...) Im bardziej durna mina na miniaturce, im szybszy montaż tym więcej odsłoń. Niestety. (...)"

Też zauważyłem ten trend. Jak widzę dziwną minę to mnie działa na mnie odpychająco. Wówczas w mojej głowie przeskakuje myśl (użyje eufemizmu) "bardzo niepoważna osoba", raczej szkoda czasu na odsłuchanie.

Wiecie z czego wynika ta moda? Jak to wygląda u Was?
Mam podobnie... też nie lubie durnych min ale wiem że są klikane. Na próbę wrzuciłem taką miniature do siebie na YT gdzie z bratem sie po prostu wygłupialiśmy ( było wesoło i nam odbiło). I nie wiem czy to właśnie te gęby były ciekawe dla odbiorcow czy jednak materiał ale fakt miałem więcej wyświetleń niz normalnie.



Obrazek
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dżodżo »

O to to, dla mnie durne miny to coś, co najbardziej zniechęca do odpalenia filmu. Na drugim miejscu są durne podtytuły i te napisy na miniaturce. Dlatego pozdrowienia dla Gambita, a co do podtytułów, strasznie żałuję że i w Dice Tower się na to zdecydowali.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

tomp pisze: 27 lis 2023, 10:29 Wiecie z czego wynika ta moda?
Ktos juz to tutaj tlumaczyl, gdy grillowalismy trolla i jego wygibasy, ze czlowiek to jednak malpa bez futra i lapie sie na takie prymitywne zagrywki, ze twarz ludzka bardziej przyciaga wzrok, niz kartonowe pudelko. Nawet z UV nadrukiem.
A jak na twarzy sa emocje, to juz mozg sie gotuje z ciekawosci, by tam zerknac i to analizowac.
Jak to wygląda u Was?
Gardze tymi minami, ale mam swiadomosc, ze gdy gardze i sie patrze i sie brzydze, to nabijam wyswietlen tym miniaturkom. Bo sa algorytmy sledzace nasza koncentracje wzroku na punkcie (gaze tracking) i ucza sie co trzeba dawac, aby malpa sie tam spojrzala. A jak spojrzy, to kliknie. A jak kliknie, to moze kupi. //poniekad takie sledzenie zrenic, to byl moj temat draftu mgr

Ciekawie ze o tym wspomnieliscie, bo mi ostatnio rzucil sie w oczy inny obrazek z miniaturki... (.) #pdk
Widac malo sie klikal kanal ostatnio, a hajs sie musi zgadzac.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Irka »

arturmarek pisze: 27 lis 2023, 09:56 Wracając do tematu formy, to jednak mam nadzieję, że istnieje istotna grupa odbiorców podobnych do mnie. Nadzieją napawa mnie podcast Dariusza Rosiaka - Raport o Stanie Świata. Cotygodniowy odcinek Raportu trwa ponad 2h, jest to czysty podkast, bez żadnej oprawy graficznej. Rosiak zbiera ponad 100k PLN miesięcznie na Patronite, także jakieś tam ssanie jest. Oczywiście nie twierdzę, że planszówkowy podcast może być dochodową pracą, nie mówiąc o 100k miesięcznie. Mam jedynie nadzieję, że jest jakaś przestrzeń dla takich wolno-gadających, żeby nie powiedzieć mądrych, głów.
Tak, ogólnie podcasty rosną w siłę.
Tutaj artykuł sprzed roku, i dane odpowiednio starsze, ale myślę, że trend nadal się utrzymuje, i ja też na to liczę :)

tomp pisze: 27 lis 2023, 10:29 "(...) Im bardziej durna mina na miniaturce, im szybszy montaż tym więcej odsłoń. Niestety. (...)"
[...]
Wiecie z czego wynika ta moda? Jak to wygląda u Was?
Poważne gadające głowy są dość nudne. Jak już siedzę przed ekranem, to wolę, gdy coś się tam jeszcze fajnego dzieje i w miarę szybko (co innego podcast, którego słucham np. na spacerze - może być dowolnie długi albo poważny).
Dlatego też chętniej oglądam te, w których osoba prowadząca uśmiecha się czy wymyśla coś ciekawego wizualnie, tak jak kaszkiet z kanału Planszowe Suchary - pozdrawiam i kibicuję, żeby więcej filmów się pojawiło, takich jak np.
Spoiler:
Pielęgnuję tę małpę w sobie, bo endorfiny to najlepsze dragi 8) :P
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

arturmarek pisze: 27 lis 2023, 09:56 (...) dlatego dla mnie materiały 1h+, a nawet 2h+ są jak najbardziej porządane.
Również, z chęcią sięgam po materiały takiej długości. Owszem często treści w takiej sytuacji stają się tłem dla czynności, stąd czasem mniej uwagi wzrokowej im towarzyszy.

Jednakże gdybym miał wybór czy np. 90min gadania o grze (i pobocznych kwestiach) tylko jako podcast czy 45min ruchomych twarzy - gdzie widać mimikę i inne aspekty tworzące dodatkowe niewerbalne rozumienie - i widzę przedmiot wypowiedzi - czyli nie tylko buduję wyobrażenie w trakcie słuchania o nim - to wybiorę tą krótszą acz "ruchomą" formę.

... ale jakieś nowe twory w postaci jakiś szortów, z latającymi napisami to dla mnie czyste kuriozum.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

A ja chciałem bardzo pochwalić kanał Zaka . Konrad i Mery widać wkładają w nowe hobby masę serducha. Ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak oni to robią, że realnie ogrywają tyle gier (tłustych) mając dzieci, firmę i generalnie życie. Do tego konwenty, wywiady, live, przebieranki......szok! :shock:
Widać to wszystko przekłada się na ilość subów co cieszy, że odbiorcy to zauważają i pomagają w rozwoju kanału. Oby tak dalej...niedługo zapewne będziemy świadkami mocnego skoku jak wejdą jeszcze na patronite. Ja kibicuję !
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Yuri »

Zdecydowanie za ilość i jakość kontentu do ROOta im się należy sub. Nawet jak ktoś nie gra w ten tytuł ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ