Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Post autor: kurdzio »

Abizaas pisze: 28 lis 2023, 13:42 Obrazek
Przybijam piątkę!

Obrazek

Też gramy przede wszystkim w 2 osoby, a dodatkowo pomaga niechęć do otaczania się zbędnymi przedmiotami.
Wybierając pozycję do grania patrzę w apce BG Stats w co graliśmy najdawniej - a jeśli nie mamy już na tę grę ochoty to leci na sprzedaż. Nie ma sentymentów :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Post autor: Mark442 »

Popełniłem kiedyś wykaz gier bardzo "reklamowanych" w social mediach z lat 2021-2002, a o których chyba już większość graczy zapomniała. A o grach tych jedynie przypominają wydawcy w czasie wyprzedaży (Black Friday, Black Week, czasem na konwentach), bo tylko wtedy tytuły te przypominają graczom o swym istnieniu. Kto jeszcze pamięta poniższe tytuły (b.k. - bez komentarza z mojej strony, ale tych gier nie ma na mojej półce - żadnej !!):
2021 rok
Wenecja (wyprzedaże od 84 zł)
Ragusa (wyprzedaże od 64 zł)
Cooper Island (wyprzedaże w czasie BF i BW od 100 zł)
Mystic Vale Big Box (wyprzedaże od 129 zł)
Rocketmen ((wyprzedaże w czasie BF i BW od 80 zł)
Smartphone Inc. (wyprzedaże w czasie BF i BW od 99 zł)
X-Men: Bunt mutantów (wyprzedaże od 48 zł)
Pod wrogim niebem (wyprzedaże od 91 zł)
Kroniki zbrodni: 1900 (wyprzedaże od 68 zł)
7 złotych miast (wyprzedaże od 29 zł)
Kamienna mandala (teraz ok. 83 zł, w czasie BF i BW ok. 50 zł)
Mercado de Lisboa (totalne nieporozumienie w wydaniu tej gry przez Hobbity)
Ostium (miała to być gra turniejowa i... wylądowała na wyprzedażach)
Zaginiony ląd (b.k.)
Mix Tura (b.k.)
Wiedeński łącznik (dostępna w 22 dużych sklepach i wielu pomniejszych z kiepskim zbytem i kiedyś z dobrym marketingiem)
Decipher (wyprzedaże od 29 zł)
Red Rising (wyprzedaże od 59 zł i po Diunie Sekretach rodu największa wpadka roku 2021)
Mariposas (okładkowy hype po zapowiedzi gry w 2020 roku i gra w 2023 roku ląduje na wyprzedażach od 64 zł)
Botanik (b.k.)
Konspiracja: Uniwersum Abyss ( letnie wyprzedaże w EMPiK od 15 zł)
Władcy nocy (b.k.)
ZOO New York (nawet Troll zapomniał o tym wydaniu - wyprzedaże od 91 zł))
Tu i tam (cóż to był za hype, a kończyła na wyprzedażach od 67 zł)
Tawantinsuyu (jeszcze tylko był Tabannusi i Portal wycofał się z wydawania gier na "T")
Fiesta Mexicana (wyprzedaże od 38 zł)
Projekt L (nadal w ofertach wielu sklepów i z niskim zainteresowaniem)
Wojna szeptów (b.k.)
Wiedźma skała (olbrzymi hype opadł zupełnie, wyprzedaże od 84 zł, a słaby i drogi dodatek zrobił chyba swoje)
Scenariusz za milion (czy ktoś jeszcze to pamięta??)
Santa Monica (hype... i wyprzedaże od 58 zł)
Holi: Festiwal kolorów (pamiętacie to jeszcze?)
Lockup (mocno reklamowana w polskim YT jako kolejna gra w świecie Roll Playera i... wylądowała nawet na wyprzedażach w AlePlanszówkach od 99 zł)
Mur Hadriana (ciągle nie może się wyprzedać, ale cena prawie niezmienna od premiery)
Miasto w chmurach (wyprzedaże od 57 zł)
Naturalnie (jakoś nikt już nie poleca tej gry, a gra ciągle nie może się wyprzedać)
Monster City (wyprzedaże od 23 zł)
Dreadfull circus (jeszcze na wyprzedaży - nawet w sklepie Portalu za 101 zł a Dragon Eye za 38 zł)
Detektyw: Oficerowie z pazurem (wyprzedaże od 30 zł)
Kokopeli (czy polecanie tej gry przez Gradanie nie pomogło w sprzedaży??)
Diuna: Sekrety rodu (kasztan roku 2021 !!)
Cytadela (b.k.)
Balada (b.k.)
Hau, Rum, Dąb, Gra ( wszyscy jak jeden mąż w YT polecali i zachwycali się tymi karcianeczkami i... wyprzedaże od 5 zł)
Beez (można kupić na wyprzedaży już od 74 zł)
Anno 1800 (nie ma chyba nic wspólnego z grą na PC i stąd niewielkie zainteresowanie tym tytułem)
Gutenberg (no gra nie odniosła takiego sukcesu jaki był zakładany w kraju i po za nim)
Wampir: Maskarada – Dziedzictwo (dla mnie kasztan numer 2 w 2021 roku !!)
Disney: Villainois (pomijając błędy w grze, ostatecznie wylądowała na mega wyprzedaży w EMPiK za 99 zł)
Odmęty grozy (pomimo super marketingu i porównywania do BSG, ostatecznie nie przyniosła spodziewanych rezultatów dla wydawnictwa, a cena gry mocno spadła)
Tajemniczy ogród (to nie był kolejny Everdell i popularności gra nie osiągnęła)
Kahuna (b.k.)
Amazonia (b.k.)
Dark Souls (Jak w przypadku Anno 1800)
Cynowy szlak (strzał w stopę, gra nijaka i z totalnym brakiem miejsca na planszy dla gry w większym gronie graczy)
Terra Futura (b.k.)
Khora: Rozkwit imperium (nawet nachalny marketing Portalu i próba nazwania gry grą cywilizacyjną nie pomogły - słaby i mocno losowy tytuł - przedmiot ostatnich wyprzedaży w trakcie ostatniego BF i BW)
World of Warcraft: Wrath of the Lich King (kolejny nie trafiony tytuł pomimo odwołania się do znanego IP)
Twierdza: Oblężenie Runedar (pytanie dla kogo jest ta gra jest pytaniem podstawowym, jakościowo i wykonaniem i dobrą kreską i urodą gra nie grzeszy)
Brazil: Świt Imperium (hype minął szybko i bezpowrotnie, gra się jakoś wyprzedała, a o dodruki nikt nawet nie marzy :) )
Pierwszy obywatel(ktoś jeszcze to pamięta grę i marketing przedwyborczy lata 2021? gra jeszcze dostępna, zatem do zakupów :) Ja nie polecam !!
Zwrotnice i semafory (gra przeszła niezauważalnie i chyba dobrze dla portfeli graczy)
Stroganov (super pozycja na wszelkich wyprzedażach od 2 lat i jeszcze się nie wyprzedała, to prawie cud wydawniczy Czachy:) )

2022 rok

A tych gier nawet nie chce mi się komentować... Zróbcie to sami :) Ja żadnej gry wydanej w kraju w roku 2022 nie zakupiłem. Dla mnie był to najgorszy planszówkowo wydawniczy rok ever !
Bór
Libertalia
Wojna Nemo
Canvas
Origins
Skyline
Siege Storm: Siege Mode
Przygody Robin Hooda
Boonlake
Tabannusi
Neopolis
Śledztwa - Claire Harper na tropie
Grube ryby
Horrifies
The Shadows Panet
Sonic i superdrużyny
Skytopia
Najlepsza gra o kotach
Najlepsza gra o psach
Arkana magii
Golem
Park sawanna
W pył zwrot
Królestwo w dolinie
Azul: Ogród Królowej
Talisman: Harry Potter
Epic: Pojedynek
Baśniowa gospoda
Cartaventura
Ganimedes
Fort
Ukryci liderzy
Ostatnio zmieniony 30 lis 2023, 10:26 przez Mark442, łącznie zmieniany 2 razy.
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Post autor: Furan »

Gizmoo pisze: 28 mar 2022, 22:20 Babylonia - Nawet nie wiem co to jest. Więc musi to być jakiś niszowy tytuł. Jest? :?
Niszowy, czy nie - fantastyczny, statoszkolny Knizia w najlepszym wydaniu (chociaż wolałbym chyba planszę z nowego wydania... i pewnie nadal trzeba podklejać podstawki na żetony).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Post autor: BOLLO »

Stroganov (super pozycja na wszelkich wyprzedażach od 2 lat i jeszcze się nie wyprzedała, to prawie cud wydawniczy Czachy:) )
Az sobie przypomniałem swoją partię.... :lol:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Post autor: Yuri »

Mark442 pisze: 28 lis 2023, 22:56 Popełniłem kiedyś wykaz gier bardzo "reklamowanych" w social mediach z lat 2021-2002, a o których chyba już większość graczy zapomniała...
Wojna Nemo
...
A to to proszę Pana świetna gra jest :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Post autor: bajbaj »

sliff pisze: 27 mar 2022, 22:39 Mamy marzec, znamy już większość gier, które mają planowaną premierę w tym roku, a pierwsze premiery tego roku już miały okazję dotrzeć do kupujących.
Zanim damy się znowu porwać w maszynę marketingową nowości chciałem zapytać gdzie są teraz wasze gry kupione w ostatnich 2-3 latach ?
(...)
Gdzie są teraz te wszystkie gry którymi jeszcze niedawno wszyscy się zachwycali : Bonfire, Res Arcana, Root, Arnak, Everdell, On Mars, Maracaibo, Viticulture, Nova Luna, Barrage, Wicehrabiowie, Babylonia, Spirit Island itd...
Powyższa lista obejmuje - jak domyślam się - gry wydane w latach 2019-2021 w Polsce. Spora część z nas grała w niektóre z nich już sporo wcześniej (Viti i to nawet w wersji EE było przecież oryginalnie wydane w 2015 r., zaś Spirit Island w 2017 r.).

Z wylistowanych gier mam na półce tylko Maracaibo. Wciąż jest grane i bardzo cenię ten tytuł za możliwość wrednego przyspieszania gry i wywoływania końca rundy. Miałem Viti i po kilku grach sprzedałem. Losowy dociąg kart wszelakich dla mnie zabił ten tytuł (choć początkowo mi się podobał). Przy podobnej znajomości gry można by równie dobrze rzucać kostką, by wyłonić zwycięzcę. Spirit Island było z kolei moim rozczarowaniem roku. Nie dlatego, że gra jest zła, ale dlatego, że jest aż tak bardzo policzalna (z czego sobie nie zdawałem sprawy w momencie kupna; mój błąd...). To co może być silną stroną rywalizacyjnego euro zabiło mi jakąkolwiek frajdę gry solo (a tu lubię zaskoczenia, przegięte akcje i budowanie zaskakujących historii). Miałem też przez pewien czas Arnaka, ale to był nieudany prezent. Grę już wcześniej znałem i nieprzypadła mi do gustu (dla mnie nudny excel).

Barrage i Root są na półkach kolegów i mają się dobrze - są grane. Everdell mnie znudził przy pierwszej rozgrywce.

W sumie wymienione przez Ciebie gry mają się różnie. Tak jak gry z wcześniejszych lat :D
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Post autor: Mark442 »

Yuri pisze: 29 lis 2023, 20:07
Mark442 pisze: 28 lis 2023, 22:56 Popełniłem kiedyś wykaz gier bardzo "reklamowanych" w social mediach z lat 2021-2002, a o których chyba już większość graczy zapomniała...
Wojna Nemo
...
A to to proszę Pana świetna gra jest :)
A to proszę Pana kwestia gustu :)
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Gdzie są teraz wasze gry z 2021, 2020, 2019... ?

Post autor: Błysk »

Mark442 pisze: 28 lis 2023, 22:56 Popełniłem kiedyś wykaz gier bardzo "reklamowanych" w social mediach z lat 2021-2002, a o których chyba już większość graczy...
Smartphone w zasadzie jest spoko, chętnie zagram kilka razy. Gutenberg poprawny też i ładny, ale fakt, w to nie mam ochoty już grać. ;)
ODPOWIEDZ