(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
traveller
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2023, 16:01
Been thanked: 3 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: traveller »

Jutro będę
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Raczej będę.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Było emocjonująco. Kto nie był ten trąba.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

A uchylisz trąbom rąbka?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 23 lis 2023, 17:56 A uchylisz trąbom rąbka?
Staszku, jest prośba do Ciebie. Tylko nie każ na siebie długo czekać; nikt nie lubi dałntajmu.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Kończąc suspens - na jednym stole 4 osoby pobarażkowały. Mam wrażenie, wnioskując z tego co do moich uszu dobiegało, że emocjonujaco było głównie z powodu dałntajmu. Trzeba jednak przyznać, że jeden komunikat chwalący grę na koniec dnia usłyszałem. Ja grałem w to dawno temu, we dwójkę z Anią i choć gra mnie potężnie karała punktowo, jej potencjał dostrzegłem i pomysł mocno doceniłem.

Na drugim stole, w trójkę, weszło wspomniane wcześniej dłelingowanie. Kolejna z cyklu prezentowanych przez Pawła gier walczano areakontrolnych. Tym razem trochę luźniejsza w podejściu, taka nawet może trochę familijna (co na początku, gdy się nie jeszcze zna zasad, stanowi o jej przyjemniejszym odbiorze). Fajna, bez spiny, na luziku, w tym rzuty kostkami, proste kombinowanie zasobów. Obok arealnych potyczek z łatwym rozstrzyganiem walk (na plus), również łorkerplejsment, ale z plejsmentowaniem akcji na mapie, a trzeba łorkerów dostawiać po sąsiedzku, taki myk. Karty też są, ale w proste w działaniu. Generalnie na plus. Wielkie dzięki, Pawle, za przytarganie dużego pudła i wytłumaczenie. Zeszło nam chyba niecałe 2 godziny + tłumaczenie.

Potem z Andreiem zajawiliśmy Pawłowi załogowanie. Po moim marnym wytłumaczeniu zasad (nauczka na przyszłość - do tłumaczenia po rozdaniu kart najlepiej je wszystkie ujawnić, wyłożyć wszystkie na stół i wtedy na przykładach tłumaczyć mechanikę triktejkingu, a nie jechać tekstem z teorią), rozegraliśmy na wyrywki kilka misji, od łatwych do trudniejszych. Chyba wszystkie wygrane.

Pozdrowienia dla tych co nie chcieli lub nie mogli się pojawić. Do miłego następnego.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

"Gramy razem! – gry planszowe w MBP
8.12.2023 | sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4
Gramy od 17:00 do 21:00"

https://www.facebook.com/events/1400165 ... f=newsfeed
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

I jak tam? Jak jeszcze się nie znudziło, to może w coś juterko?
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Będę, mogę się 15 minut spóźnić. Coś wezmę jak zwykle ale nie mam parcia na konkretny tytuł, dostosuję się :)
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Ja będę. Mogę przynieść Arnaka z liderami ekspedycji, albo Encyklopedię, bo mam wrażenie, że nie dałem jej jeszcze szansy.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Barbarzyciel pisze: 28 lis 2023, 10:09 Ja będę. Mogę przynieść Arnaka z liderami ekspedycji, albo Encyklopedię, bo mam wrażenie, że nie dałem jej jeszcze szansy.
Mnie tradycyjnie nie będzie.
Jednak kiedyś chciałabym się umówić na Arnaka.
Odezwę się, gdy dziedzice postanowią wyzdrowieć.. Może jeszcze do tego czasu Arnak Ci się nie znudzi. ;)
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

agt pisze: 28 lis 2023, 10:25
Barbarzyciel pisze: 28 lis 2023, 10:09 Ja będę. Mogę przynieść Arnaka z liderami ekspedycji, albo Encyklopedię, bo mam wrażenie, że nie dałem jej jeszcze szansy.
Mnie tradycyjnie nie będzie.
Jednak kiedyś chciałabym się umówić na Arnaka.
Odezwę się, gdy dziedzice postanowią wyzdrowieć.. Może jeszcze do tego czasu Arnak Ci się nie znudzi. ;)
Zapraszam, bo gra zacna
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Barbarzyciel pisze: 28 lis 2023, 10:48 Zapraszam, bo gra zacna
Wiem. I lubię bardzo.
Tylko rzadko mam okazję grać. A nie z dziećmi to tylko raz się zdarzyło. Plus solo raz czy dwa. Nie pamiętam, bo to parę lat temu było. :D
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Będziemy ok 17:15-30, weźmiemy od nas Terrę i Zamki ale jak będzie Praga (Czarek lub Wojtek) albo Civka (Staszek), to nie pogardzimy lub coś innego też :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dobre gry się zapowiadają... co wybrać? Co wybrać ja się pytam? We wszystko bym pograł... dlatego postaram się być .
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

gafik pisze: 28 lis 2023, 13:04 Dobre gry się zapowiadają... co wybrać? Co wybrać ja się pytam? We wszystko bym pograł... dlatego postaram się być .
Diunę, Diunę wybierz Panie!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Kurka, śnieżek i koleiny skomplikowały mą rowerową niezależną sytuację. Będę jutro chyba skazany na mzk lub auto, które się zwolni dopiero jakoś po 17-tej. Moje problemy z dotarciem możliwe, a spóźnienie mocno prawdopodobne. Będę jutro informować na forum lub sms (Staszek lub Tereska), co ze mną.
traveller
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2023, 16:01
Been thanked: 3 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: traveller »

Jutro będę
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Będziemy z Wojtkiem. Wezmę Beyond the Sun i kościaną Teraformację Marsa
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Powinienem być. Może lekko spóźniony.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

Barbarzyciel pisze: 28 lis 2023, 10:48 Zapraszam, bo gra zacna
Drugi dodatek już zamówiłeś? :D
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Niebawem zamówię

A wczoraj to było tak: O 17:30 w klubie zagościło 9 graczy. Gafik w porywie racjonalizatorstwa począł tworzyć listy growe, z założeniem, że będziemy operować w trzech trójkach. Ostatecznie Pudelki z Wojtkiem oddali się budowie Pragi, Staszek z Pawłem i Czarkiem próbowali nawzajem się zdominować za pomocą macek i szczypiec pod wodą. Tymczasem Jacek Andrzej i moja skromna osoba w ramiach zgniłego kompromisu dość niespodziewanie zdecydowaliśmy o grze w Encyklopedię. W związku z tym, że graliśmy w nią wcześniej raz, musieliśmy zrekonstruować zasady, co nam się ostatecznie udało. Wygrał Andrzej, którego kolekcja była najbardziej spójna.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Barbarzyciel pisze: 30 lis 2023, 16:31 Gafik w porywie racjonalizatorstwa począł tworzyć listy growe
Brawo za inicjatywę i chęć wzięcia za gardło tej niezorganizowanej ferajny, ale Listy Gafika miały mały mankament - nie uwzględniały szczegółu, że chętnym na grę A zasady musiałby tłumaczyć chcący grać w grę B. Dziewięć osób to już nie w kij dmuchał - bez wypełniania ekscela online i sztucznej inteligencji nie rozbierzesz.

Encyklopedyja przyjemna i fajnie się grało. Mimo, że mi się ubzdurało, że cechy na kartach zwierzątek trzeba wypełniać grzecznie od lewej do prawej, po kolei, a nie dowolnie. Z tym podejściem to nie mogło się dobrze skończyć. No i do tego trochę zaskoczyło mnie końcowe punktowanie. Już raz graliśmy, ale oczywiście zdążyłem zapomnieć zasady. Grało mi się fajniej niż ostatnio, bo jednak ostatecznie lepiej ogarnąłem zasady. Ciekawym w tej grze dla mnie jest fakt (albo raczej subiektywny 'fakt'), że dalej nie jest oczywiste po pierwszych partiach, kiedy spieniężyć swoją kolekcję zwierzątek. Czy jeszcze powiększać obecną, czy może lepiej ją spuścić i iść w kolejną. A może budować ją długo i szeroko, i dopiero na koniec gry pospuszczać to wszystko w PeZety. To jeszcze jest dla mnie do odkrycia. Rozpisanie wszystkiego w Excelu by pomogło. Szacun dla chłopaków za pamiętanie zasad po przerwie - dało się odczuć, że demencja zjada moją szarą substancję.

Dzięki Wojtku za wczoraj, za przytarganie żółtego plecaczka.

Mam nadzieję, że wszyscy podążyli do swoich ulubionych stolików, zgodnie Listą Gafika, i wyszli ze spotyku zadowoleni.

Do następnego. Miłego międzyczasu.

PS. Jeśli za tydzień z Listy Gafika wyjdzie, że z Podróżnikiem nie będziemy nikomu potrzebni, to wstępnie ustaliliśmy, że pogramy sobie w jakieś dwuosobówki. Wstępnie i jeśli, podkreślę, więc bez spiny.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Za tydzień mnie nie będzie.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

I widzisz, Jacku, co narobiłeś?

Staszku, Jacek tylko wyraził się tak niefortunnie. Naprawdę docenia Twoją pracę. Prawda, Jacku?
ODPOWIEDZ