(Poznań) Gdzie na planszówki w piątek?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

(Poznań) Gdzie na planszówki w piątek?

Post autor: kurzyszpon »

Cześć,
uderzałem już z podobnym pytaniem dotyczącym trójmiasta i dostałem fajne rekomendacje, a finalnie mile spędzony wieczór. Dlatego idąc za ciosem chciałbym Was prosić o podpowiedzi gdzie najlepiej się wybrać w Poznaniu w piątek na granie.

Znam i byłem :
- cybermachina - fajnie, ale w piątek płatne za rezerwację i chyba raczej imprezowo wtedy,
- kosteczka - fajnie, ale dość luźno, jeżeli chodzi o rezerwację - w sensie nigdy jej nie miałem, mimo potwierdzenia przez telefon, że jest;)
- gosu - fajnie, ale płatne na wejściu i trzeba się zbierać do północy, co raczej miałoby miejsce, ale czasem się nie udaje ;)
- paradice - fajnie, ale się zamknęli niestety,
- naPiwek - fajnie, ale raczej jak się po prostu na piwo chce iść. Do grania raczej słabe miejsce.

Byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: (Poznań) Gdzie na planszówki w piątek?

Post autor: Dellas »

Zdaję sobie sprawę, że pytałeś o piątki...

Jeśli jednak czwartki są dla Ciebie akceptowalne to polecam spotkania Sekcji Planszówkowej w Stowarzyszeniu Klub Fantastyki Druga Era (ul. Słowackiego 13/113) . Gramy od godz. 18:00.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: (Poznań) Gdzie na planszówki w piątek?

Post autor: kurzyszpon »

Brzmi super, na pewno kiedyś skorzystam.

Trzeba być członkiem stowarzyszenia?
Można przyjść z marszu, bez zapowiedzi i się do kogoś dosiąść, czy raczej zgrane zespoły, umówione gdzie w social mediach ( poza tym forum nie funkcjonuje w żadnym ;)) ?
I w drugą stronę, dużym nietaktem by było jakbym przyszedł z ekipą, rozegrał z nimi partię czy dwie, ale w gry w których limit graczy wykluczałby kogoś spoza tej ekipy?
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: (Poznań) Gdzie na planszówki w piątek?

Post autor: Dellas »

Trzeba być członkiem stowarzyszenia?
Można przyjść z marszu, bez zapowiedzi i się do kogoś dosiąść, czy raczej zgrane zespoły, umówione gdzie w social mediach ( poza tym forum nie funkcjonuje w żadnym ;)) ?
I w drugą stronę, dużym nietaktem by było jakbym przyszedł z ekipą, rozegrał z nimi partię czy dwie, ale w gry w których limit graczy wykluczałby kogoś spoza tej ekipy?
Spotkania są otwarte dla każdego. Nie trzeba być żadnym członkiem :P Można przyjść samemu, z ekipą, z własną grą(mi) czy skorzystać z biblioteki Stowarzyszenia (ponad 500 tytułów), można się też do kogoś przysiąść (choć tutaj najlepiej jest się umówić wcześniej na np. grupie FB). Generalnie jest są tylko dwie zasady, które trzeba przestrzegać: nie robić trzody i nie spożywać alkoholu na terenie siedziby Klubu.

W doświadczenia mogę podpowiedzieć, że najlepiej jest przyjść punkt 18 (zwłaszcza za pierwszym razem), bo wtedy ludzie dzielą się na stoły i najłatwiej jest wtedy znaleźć ekipę. Gdy się przyjdzie nieco później, to bywa tak, że trzeba poczekać aż ekipa skończy grać, no chyba że przyszło się z własną to co innego.
Kaprys
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2023, 22:37
Been thanked: 2 times

Re: (Poznań) Gdzie na planszówki w piątek?

Post autor: Kaprys »

Jeżeli ktoś lubi pograć w Poznaniu to zapraszamy do nas

Nie jesteśmy co prawda ekspertami ale zrobiliśmy z myślą o takim spędzaniu czasu wielki stół który można sobie zarezerwować

Kaprys na Smak na Jezycach
ODPOWIEDZ