Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: toblakai »

tomtom2 pisze: 21 lis 2023, 07:53 W przyszłym roku wyjdzie cykl Ered Mithrin spakowany po nowemu i ostatnia część Sagi. Dalszych planów nie ma wg mojej wiedzy. Natomiast jest również życie poza FFG i ono ma się całkiem dobrze, powoli nadciąga nowy cykl.
Z tym Ered Mithrin to są wciąż spekulacje, prawda? Community jest mocno przekonane, że tak będzie, ale ze strony FFG nie było potwierdzenia?

Ja po cichu liczę na Vengeance of Mordor :)
tomtom2
Posty: 17
Rejestracja: 14 wrz 2023, 04:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomtom2 »

Ered Mithrin jest potwierdzone przez oficjalne czynniki, acz nie mam aktualnie pod ręką linka do tego.
Osobiście na cokolwiek ponad to nie liczę, bo sprzedaż reprintów zdaje się szału nie robi.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Grellenort »

A ja się zdziwię, jeśli to będzie koniec. Vengeance of Mordor nie otrzymało ani jednego dodruku i to jest doskonała okazja, żeby go wypuścić w przepakowanej wersji. Dodatkowo mogliby się ostatecznie pokusić o sagę Hobbita. Może nie ma ona opinii najlepszego mechanicznie contentu, ale dziwnie by było pozostawić dodatki sagowe bez tego.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

I w końcu przeżyłem, doczekałem się lecimy z cyklem 2gi - witamy w Morii.

Dla mnie przede wszystkim po raz pierwszy od dłuższego czasu to coś nowego (pierwotnie nie miałem ani Bramy Czerwonego Rogu, ani Drogi do Rivendell, ani Mroków Morii). Z drugiej strony pierwsza styczność z mieszaniem językową dodatków. I nie. Totalnie to nie przeszkadza. Dosłownie, w pewnie momencie mózg przestaje ogarniać, że ma pomieszane 2 języki. Gorzej, że... te nowe scenariusze to chyba najsłabsze scenariusze w cyklu.

Pod względem trudności, byłem bardzo ciekawy jak to wyjdzie, jako że wybrałem sobie drogę bardziej niż progresywną, to znaczy z kartami z 1wszego cyklu powiększonymi o pulę z samego dużego pudła Khazad-dum poszedł od razu na scenariusze z całego 2giego cyklu. Ogrywane nowymi bohaterami w połączeniu rzecz jasna no... z krasnoludami. Czyli tak bardzo standardowo do ogrywania Morii jak się da ;). Poszło całkiem sprawnie, największe problemy miałem paradoksalnie właśnie z scenariuszami z dużego pudła.

Co do ogólnych wrażeń z gry. Masakra jak jedno pudło potrafi zmienić wrażenia z gry. I pod względem scenariuszy - już w pocżątkach zwiedzania morii dostajemy mnóstwo atakujących nam goblinów - czegoś czego brakowało w 1wszej falii - czyli sporej ilości walki. Tu już mamy balans, potrzebujemy i siły woli i ataku, gry stały się bardziej emocjonujące, bardziej wyrównane i ogólnie rzecz biorąc lepsze.

Tak samo pod kątem kart gracza. Głupie 11 nowych wzorów kart gracza, a zupełnie inna to gra jest. Bifur z aurą Daina ma 3 siły woli na start, mamy sojuszników za 1 zasób z 1 siły woli, więc w końcu Eowinie możemy podziękować, mamy na tyle już duży wybór niezłych sprzymierzeńców, że abusowanie comba z Gandalfem też już nie robi żadnego wrażenia. W końcu zaczynamy grać w prawdziwego LOTRa LCG.
oskaros88
Posty: 18
Rejestracja: 04 paź 2014, 01:14
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: oskaros88 »

Witam,
Mógłby mi ktoś wyjaśnić czy jest jeszcze szansa wejść w ten tytuł mogąc dostać wszystkie produkty, które wyszły do tej pory? Może być w języku angielskim. Czy moze stworzono taki system jak w arkham lcg w nowej odsłonie gdzie jest szansa dla nowych graczy na zebranie wszystkich zestawów czy zostaje już tylko czekać na 2 ed?
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: jamjar »

oskaros88 pisze: 04 gru 2023, 01:38 Witam,
Mógłby mi ktoś wyjaśnić czy jest jeszcze szansa wejść w ten tytuł mogąc dostać wszystkie produkty, które wyszły do tej pory? Może być w języku angielskim. Czy moze stworzono taki system jak w arkham lcg w nowej odsłonie gdzie jest szansa dla nowych graczy na zebranie wszystkich zestawów czy zostaje już tylko czekać na 2 ed?
Możesz polskie wydanie, w miarę kompletne złapać co jakiś czas np. Na olx. Ale licz się z wydatkiem rzędu 5tys PLN i więcej. W sklepach sa jeszcze deluxy z ostatnich 2 serii. Angielskie w normalnych cenach rzadko się u nas pojawiają - sam od dłuzszego czasu poszukuję deluxa Khazad Dum i doopa. Ale można też obecnie kupić w naszych sklepach ang w nowym cyklu wydawniczym: podstawka, 2 deluxy + 2 cykle, 4 częsci sagi w 2 pudłach, kilka luznych przygód i 4 talie startowe gracza. Wiadomo ze bedzie jeszcze ostatnie pudło ang konczace sagę i… dalej nie wiadomo. Ja kilka lat temu pozbylem sie sporej kolekcji pl i przeskoczylem na arkham horror. Po tych kilku latach przerwy z radoscia wrocilem, bo gra jest przekozacka. Mam na niej wiecej partii niz we wspomnianego arkhama. Mimo wiekowych zasad, gra ma jednak swój urok i klimat. Ciesze sie ze mam choc te nowe wydania.
oskaros88
Posty: 18
Rejestracja: 04 paź 2014, 01:14
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: oskaros88 »

A ten nowy cykl wydawniczy obejmuje wszystkie karty, które do tej pory wyszły czy jest to okrojona wersja?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

oskaros88 pisze: 04 gru 2023, 09:53 A ten nowy cykl wydawniczy obejmuje wszystkie karty, które do tej pory wyszły czy jest to okrojona wersja?
Nowy cykl obejmuje właściwie 2 rzeczy: talie startowe i reprint całych cykli w nowej odsłonie (to jest w dużych pudłach)

Cykle 5, 6 + Saga LOTR miały w tej chwili reprint, prawdopodobnie jeszcze 8 cykl doczeka się nowej odsłony.
Karty z pozostałych cykli częściowo upchnięte są w taliach startowych. Na ten moment nie wiadomo, czy pozostałe cykle i saga hobbit pojawi się w nowej wersji w kompletnej wersji.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: toblakai »

Na ten moment wyszły:
- podstawka,
- saga The Black Riders i The Road Darkens jako The Fellowship of the Ring Saga Expansion
- saga The Treason of Saruman i The Land of Shadow jako The Two Towers Saga Expansion
- cykl Angmar Awakend
- cykl Dream-chaser

Najprawdopodobniej wyjdzie jeszcze repack dla Ered-mithrin - co do innych cykli nie było info które by wskazywało na jakieś prace (zawsze może się zmienić, wiadomo). Oczywiście też ostatnia część Sagi zawierająca dwa ostatnie pudełka z tego cyklu.

Trzy pierwsze cykle raczej wydane nie zostaną w nowej wersji - dlatego wyszły takie cztery starter decki które zawierają karty gracza z tych cykli.

Hobbit 1 i 2 też ma być pominięty.
oskaros88
Posty: 18
Rejestracja: 04 paź 2014, 01:14
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: oskaros88 »

O matko można się pogubić. Czyli 5 oraz 6 cykl jest w nowej formie, a 3 pierwsze cykle są upchane w start deckach? Co z resztą cykli (jest ich 9?) na razie nie wiadomo?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

toblakai pisze: 04 gru 2023, 10:11 Na ten moment wyszły:
- podstawka,
- saga The Black Riders i The Road Darkens jako The Fellowship of the Ring Saga Expansion
- saga The Treason of Saruman i The Land of Shadow jako The Two Towers Saga Expansion
- cykl Angmar Awakend
- cykl Dream-chaser
Jeszcze mozna dopisac Dark of Mirkwood w okolicach podstawki (revised, 4 players)
oskaros88 pisze: 04 gru 2023, 11:27 3 pierwsze cykle są upchane w start deckach?


Cykl to scenariusze i karty gracza. Starter decki, to tylko karty gracza.
Majac samo revised, nie masz scenariuszy z cykli 1, 2, 3, 4, 7
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
oskaros88
Posty: 18
Rejestracja: 04 paź 2014, 01:14
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: oskaros88 »

W nowym wydaniu również potrzeba 2x core set, aby cieszyć się maksymalnymi mozliwosciami?

Chyba wejdę w to LCG, biorac pod uwagę, ze najbardziej zależy mi na kartach gracza, anizeli kampanii.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

oskaros88 pisze: 04 gru 2023, 14:30 W nowym wydaniu również potrzeba 2x core set, aby cieszyć się maksymalnymi mozliwosciami?

Chyba wejdę w to LCG, biorac pod uwagę, ze najbardziej zależy mi na kartach gracza, anizeli kampanii.
jedna kopia nowego wydania, wymiennie z 3 kopiami starego wydania :wink:
tomtom2
Posty: 17
Rejestracja: 14 wrz 2023, 04:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomtom2 »

oskaros88 pisze: 04 gru 2023, 14:30 W nowym wydaniu również potrzeba 2x core set, aby cieszyć się maksymalnymi mozliwosciami?
A to zależy, jak dużo decków chcesz mieć gotowych do grania jednocześnie. Dawno temu ludzie kupowali więcej Core set, bo z jednej strony nie było za dużego wyboru kart dających pożądane efekty (Steward of Gondor), a z drugiej w dawnych czasach Khazad-Dum czy Against the Shadow w scenariuszach sporo było kart typu "cancel or die", więc solo w zasadzie nie szło grać bez Spirit, a w multi każdy przynoszący talię z A Test of Will był wartością dodaną.
Teraz pula kart gracza znacząco urosła i podobny efekt można uzyskać na kilka różnych sposobów. Design scenariuszy też się zmienił, doprowadzanie graczy do szału odbywa się znacząco subtelniej, niż dawniej.

Niedawno postanowiłem mieć 10 gotowych do grania talii, więc posłałem do druku alt-arty jako proxies. Ze 100+ kart z Core Set pochodzi 3xTest of Will, 3xHasty Stroke, 3xWill of the West, koniec.
oskaros88
Posty: 18
Rejestracja: 04 paź 2014, 01:14
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: oskaros88 »

A jeżeli chodzi o ten nowy format to są w nim jakieś zbanowane karty czy errata zmieniające działanie zbyt mocnych kart?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

oskaros88 pisze: 08 gru 2023, 18:24 A jeżeli chodzi o ten nowy format to są w nim jakieś zbanowane karty czy errata zmieniające działanie zbyt mocnych kart?
Nowe powinny być od razu poprawione (zazwyczaj osłabione). Plus są karty łączące scenariusze w kampanię.
oskaros88
Posty: 18
Rejestracja: 04 paź 2014, 01:14
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: oskaros88 »

To chyba już ostatnia kwestia.

Z tego co widzę , sagę "the two towers " mozna kupić tylko w sklepie rebel, natomiast na stronie FFG ta saga ma dopiero status "in production".

Z kolei dodatek "the dark of mirkwood" również mozna kupić tylko na stronie rebela, chociaż ten dodatek został wydany dosyć dawno.

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak to wygląda.

Czy rebel wysyła dopiero w dniu premiery, a ten mniejszy dodatek został już wykupiony?

Oraz jakich koszulek używacie? Szukam trwałych, twardych. Mogą być ultra pro Platinium premium 9,4 x 6,9 cm?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

oskaros88 pisze: 10 gru 2023, 02:54 Czy rebel wysyła dopiero w dniu premiery, a ten mniejszy dodatek został już wykupiony?
Rebel wysyla w dniu premiery(tzn swojej w kraju), ale Two Towers juz ja mialo i kto mial dostac, to dostal ;)

Za FFG nie bede sie wypowiadal, nie odwiedzam ich strony. (Moze dodruk jest in production?)
Kampania Angmar tez juz jest drugi rzut w Polsce sprzedawany.

Sklepy maja co maja, to sie zmienia. Czesc zamawia z hurtowni europejskich, zanim rebel hurt uruchomi swoja dystrybucje, te zapasy z prywatnego importu raczej dosc szybko sie koncza. Gra jest ENG, wiec nie jestes uzalezniony jedynie od polskich sklepow i dystrybutora oficjalnego.

Jesli Dark of Mirkwood nie ma w sklepach, to sie rozeszlo im, ale LOTR LCG Revised nie ma zbyt szerokiej dystrybucji w kraju, wiec nie ma co tu budowac schematow i regul.

Jesli nie mozesz zlokalizowac czegos na rynku, to wyklaruj mi na PW. Jesli moj Palantir cos pokaze, to nakieruje na sklep, tez na PW. Żeby sępy Mordoru Cie nie ubiegly :mrgreen: (edit: ale widze, ze rebel ma komplet z revised. Kwestia zaprzyjaznienia sie z kims od duzych rabatow :lol: )

O koszulkach jest jeden konkretny temat na forum, link pewnie na gorze strony masz.
Jak chcesz twarde i trwale, to premium, rozmiar CCG. Firma zaleznie od budzetu i fetyszu. Nie znam sie.
Wiem, ze scenariusze mozna chyba mniej pancernie chronic, niz karty gracza.
Jednak w premiumach kolekcja szybko spuchnie i zaczniesz pytac gdzie to trzymac :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
oskaros88
Posty: 18
Rejestracja: 04 paź 2014, 01:14
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: oskaros88 »

No właśnie najbardziej bolą ceny na rebelu. Już i tak wydałem 600zl na podstawkę i starter decki. A bałem się, ze jak będę zwlekał z kupnem reszty dodatków, to już ich pozniej nie dostanę.

Dziękuję wszystkim za informacjje i pomoc.
Faramir_z_Ithilien
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 21:00
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Faramir_z_Ithilien »

Jak co roku korzystając z przerwy świątecznej ogrywam Władzia. Mimo że ogrywałem już sagę nagle mnie natchnęło zacząć wszystko od początku i próbować ograć każdy scenariusz przynajmniej dwoma różnymi taliami. I mimo doświadczenia już na początku pojawiły się zgrzyty.
1.Używałem Citadel Plate setki razy ale chyba (?) nigdy mi się nie zdarzyło utracić zbroję w trakcie gry. I tu jest problem bo co zrobić z takim Gimlim jak po utracie zbroi ma siedem ran na sobie.
2. Podczas scenariusza Polowanie na Golluma zdarzyło mi się wylosować podczas fazy Questy Sign of Gollum. Jako że jest strzeżona dolosowałem do niej kolejną kartę i wypadła Sign of Gollum, wobec tego dolosowałem ponownie i znowu to samo. Czwarta karta była lokacją. Niestety nie bardzo przemyślałem i do pierwszych dwóch dolosowałem karty i wypadły lokacje. Niestety nie dałem rady z zagrożeniem i Polowanie na Golluma mnie pokonało poraz pierwszy.
2.1. Mimo tasowania kart spotkań w kolejnej grze zdarzyło się to samo. Niestety do dwóch z nich zostali dolosowani Hunters from Mordor i zaczęło się piekło. Poraz drugi schodziłem pokonany.
2.2. Dalej zmieniłem trochę talię wprowadzając trochę leczenia ale po dwóch grach okazało się że nie potrzebuje leczenia więc wróciłem do wcześniejszej talii. I po raz trzeci podczas jednego z questu (mimo wcześniejszego tasowania kart talii) trzy razy z rzędu wylosowałem Sign of Gollum. Nie wiedziałem co robić wiec do każdej karty znów dolosowałem i na jednej z nich pojawili się Hunters from Mordor. Byłem już bardziej przygotowany jednak w tej chwili nie mogłem ściągnąć ich do strefy zwarcia. Wiedziałem, że w następnej turze sami wlecą bo będę miał zagrożenia34. Podczas drugiej tury niestety znowu dolosowałem Hunters from Mordor i zagrożenie wzrosło mi coś o 16 punktów. Oj trzecia porażka bolała ... - właściwie to piąta licząc niepowodzenia z leczeniem.
Jak obsłużyć karty Sign of Gollum w wypadku gdy dwie lub więcej zostaną wylosowane podczas fazy Questu. Chyba należy do wszystkie zlożyć w kupkę i do nich jedną dolosować kartę, która je chroni?
3. Niestety pojawiły się następne dziwne partie. Mam teraz pytanie co do pierwszej karty scenariusza. Co się dzieje w wypadku położenia ostatniego tokenu progresu? Czy nadal losuje trzy karty i wybieram jedną zgodnie z tym co jest na karcie scenariusza czy przechodzę od razu do następnej karty scenariusza? Losowanie z trzech kart jednej bardzo mi uprzykrzyło następne etapy.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Grellenort »

Większość zagwozdek dotyczy dodatków których nie mam i prawdopodobnie nigdy nie będę miał ( :( ), więc odniosę się tylko do pkt. pierwszego.
Jeśli Gimli, mając 7 obrażeń, w wyniku podstępu lub innego efektu utraci zbroję, to niestety Mahal zabierze go do sal oczekiwania w Mandosie i reszta ferajny walczy o przetrwanie bez brodacza, niestety.
tomtom2
Posty: 17
Rejestracja: 14 wrz 2023, 04:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomtom2 »

Ad 1. Ja to bym spróbował pomścić.
Ad 2. W konkurencji "losowy poziom trudności od ściany do ściany" ten scenariusz konsekwentnie utrzymuje się w ścisłej czołówce.
Ad 2.1 Patrz wyżej...
Ad 2.2 Każdej karcie ze słowem kluczowym "Guarded" dodajesz osobną kartę bez słowa kluczowego "Guarded". Czyli w efekcie masz wczesną wersję surge train, spopularyzowanego później w Cair Andros. Źródło - Rules Reference:
https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... rt-section

strona 9

Ad 3. Żródło jak wyżej, strona 23. Najpierw następuje zdarzenie polegające na "quest successfully" (czyli wtedy realizujesz tekst na 1B), a potem jako rezultat owego sukcesfulnego questowania kładziesz progres i przechodzisz do 2A.

Wesołych Świąt!

@Grellenort:

Mała strata, krótki żal. Pierwszy cykl zawiera maksymalnie 2 i pół questu wartego pogrania...
Faramir_z_Ithilien
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 21:00
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Faramir_z_Ithilien »

Dzięki za odpowiedź, postaram się dokładniej przejrzeć instrukcję przed zadawaniem niektórych pytań ale cóż czasem szukanej informacji nie możemy znależć...
Co do Gimliego a właściwie Citadel Plate to teraz zagrywanie tej karty to dla mnie ogromne ryzyko. Już zacząłem omijać ta kartę albo w najlepszym wypadku korzystać tylko z jednego egzemplarza w talii w wypadku gdy karty spotkania mogą powodować niespodziewaną utratę przedmiotu.Powrót do Hunt for Gollum mimo początkowych zgrzytów okazał się łatwym scenariuszem, po kilku porażkach i przebudowach talii nie ma już miejsca aby cokolwiek z talii spotkań mogło przeszkodzić w ukończeniu tej przygody. Teraz nawet ocieniam ten scenariusz całkiem wyżej niż miało to miejsce kilka lat temu gdy pierwszy raz ogrywałem go. Wydaje mi się teraz znacznie bardziej klimatyczny, zwłaszcza pojawienie się Hunters for Mordors z Signs of Gollum, miałem wrażenie, że ścigam się z orkami z Mordoru o to kto szybciej znajdzie Golluma.

Szczęśliwego Nowego Roku
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Faramir_z_Ithilien pisze:Co do Gimliego a właściwie Citadel Plate to teraz zagrywanie tej karty to dla mnie ogromne ryzyko. Już zacząłem omijać ta kartę albo w najlepszym wypadku korzystać tylko z jednego egzemplarza w talii w wypadku gdy karty spotkania mogą powodować niespodziewaną utratę przedmiotu.
Bez przesady. Przede wszystkim to nie Hearthstone, gdzie wszystko może się zdarzyć. W talii spotkań są karty z określonymi efektami kart i określonymi efektami kart cienia. Jeśli w puli kart danego scenariusza nie ma efektu zdejmującego dodatek, to scenariusz go w żaden sposób nie wyczaruje. A nie kojarzę, żeby w skali całej gry było tego szczególnie dużo.

Jak już się pojawia, to też w 90% można grać w okół tego. Nie ma karty mówiącej "zdejmij Citadel Plate Gimliemu" zawsze to działa w formie algorytmu, w okół którego można grać. Zawsze też można po prostu chomikować "a test of will/Hasty stroke" na efekt, który mozna nam popsuć gierkę. Może więc za pierwszym podejściem coś takiego nam przegra gierkę, ale w rewanżu już możemy wokół tego grać.

No i tak trochę też działają scenariusze w LOTRze, że różne scenariusze starają się skontrować różne strategie, więc każda talia ma raz lepiej raz gorzej.
tomtom2
Posty: 17
Rejestracja: 14 wrz 2023, 04:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomtom2 »

Faramir_z_Ithilien pisze: 01 sty 2024, 09:40 Dzięki za odpowiedź, postaram się dokładniej przejrzeć instrukcję przed zadawaniem niektórych pytań ale cóż czasem szukanej informacji nie możemy znależć...
W aktualnym stanie rzeczy szybciej wychodzi pytać, przede wszystkim ze względu na ogrom bajzlu w źródłach.
ODPOWIEDZ