Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Harun »

_leigam_ pisze: 01 gru 2023, 15:29 Było gdzieś na netach czy Poszukiwania ekspedycji to już ostatni dodatek, albo że planują jeszcze X dodatków?
Gdzieś na bgg czytałem, że ktoś słyszał, że rzekomo nic na razie nie planują bo uważają, że tylko dobre pomysły są warte realizacji. A takiego nie mają.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: agt »

Harun pisze: 01 gru 2023, 17:18 Gdzieś na bgg czytałem, że ktoś słyszał, że rzekomo nic na razie nie planują bo uważają, że tylko dobre pomysły są warte realizacji. A takiego nie mają.
Jeśli to prawda to szacun i duży plus dla nich.
Awatar użytkownika
MCSilvia
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2019, 11:00
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: MCSilvia »

Czy w nowym dodatku do Arnaka: Poszukiwania ekspedycji też dostaliście tylko 15 kartek w arkuszu kampanii?

Edit: Dobra, nie było pytania. Obejrzałam unboxingi i rzeczywiście dają taki cienki arkusz.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: agt »

MCSilvia pisze: 09 gru 2023, 17:35 Czy w nowym dodatku do Arnaka: Poszukiwania ekspedycji też dostaliście tylko 15 kartek w arkuszu kampanii?
Ten dodatek można już mieć?
Czytałam, że premiera 13.12.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Mr_Fisq »

agt pisze: 09 gru 2023, 20:08 Ten dodatek można już mieć?
Czytałam, że premiera 13.12.
Ja kupiłem dzisiaj... Może na czarno ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Vordi
Posty: 21
Rejestracja: 14 sty 2020, 15:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 11 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Vordi »

Ja zamówiłem w przedsprzedaży na aleplanszówkach i nadal cisza z wysyłką... 😕
Awatar użytkownika
MCSilvia
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2019, 11:00
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: MCSilvia »

agt pisze: 09 gru 2023, 20:08
MCSilvia pisze: 09 gru 2023, 17:35 Czy w nowym dodatku do Arnaka: Poszukiwania ekspedycji też dostaliście tylko 15 kartek w arkuszu kampanii?
Ten dodatek można już mieć?
Czytałam, że premiera 13.12.
Tak, część sklepów wysyłała wcześniej. Swój odebrałam z paczkomatu wczoraj :)
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: nolify »

Jak wygląda kooperacja w najnowszym dodatku? Czy to jest osobny tryb gry? W sensie: czy kooperacja to stale dostępna i regrywalna opcja w Arnaku, niejako równorzędna do podstawowego, kompetytywnego trybu?

Z tego co udało mi się wywiedzieć w internecie, to ta kooperacja = granie kampanii składającej się z 6 scenariuszy. Jak to wychodzi? Jednorazowa przygoda i elo? No i wracam do najważniejszego pytania, z początku posta. Jak wygląda ten coop? Solidnie? Czy jest to "kooperacja" polegająca na podzieleniu na części, zadań jakie czekają w trybie gry przewidzianego dla jednego gracza?
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: pvdel »

W skrocie - 6 razy i elo. Nie jest to stale dostepny, regrywalny i rownorzedny tryb. W kampanii polega to na tym, ze wszystkiego trzeba zrobic dwa razy wiecej, np. jesi w grze solo musisz ujarzmic 5 straznikow, to w coopie musisz ujarzmic 10. Punkty sie sumuje i dzieli na pol i to jest wasz usredniony wynik. No i zeby wygrac scenariusz wszyscy gracze musza osiagnac cel.

Jestem poki co po 3 grach w kampanii dwuosobowej i dziala to w miare ok. Mniej wiecej czegos takiego aie spodziewalem i na razie bez zaskoczen, ale tez bez efektu wow.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Largo »

Pytanie w sprawie najnowszego dodatku. Po kampanii wszystkie karty przedmiotów i artefaktów i inne rzeczy lądują w grze podstawowej i można z nimi grać?
Swoją drogą wymyślił ktoś coś żeby to wszystko upchnąć w podstawowym pudełku z insertem re drewno :) ?
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: pvdel »

Tu nie ma co wymyslac. Jest to fizycznie niemozliwe do upchniecia w insert redrewno. :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Dako »

pvdel pisze: 11 gru 2023, 09:29 Tu nie ma co wymyslac. Jest to fizycznie niemozliwe do upchniecia w insert redrewno. :)
reDrewno.pl longmen76 nie takie upgrade do nowych wersji swoich instertów robiło więc może jednak jest nadzieja?
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 156
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Mrukar »

Również czekam na "ostateczną" wersje insertu, bo moja samoróbka zaczyna sie już rozpadać :D
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Wozik »

Dako pisze: 11 gru 2023, 09:34
pvdel pisze: 11 gru 2023, 09:29 Tu nie ma co wymyslac. Jest to fizycznie niemozliwe do upchniecia w insert redrewno. :)
reDrewno.pl longmen76 nie takie upgrade do nowych wersji swoich instertów robiło więc może jednak jest nadzieja?
Podbijam! longmen76
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Wozik »

Spakowałem Poszukiwania ekspedycji do insertu reDrewno, w którym mam już podstawkę i pierwszy dodatek. Karty w koszulkach premium.

Obserwacje:

1. Karty artefaktów mieszczą się na wcisk
2. Jeden ze strażników siedzi razem ze stanowiskami poziomu 2, stanowiska mieszczą się, było miejsce
3. Karty dodatkowych przywódców z podstawowymi kartami graczy - na wcisk
4. Bożki mieszczą się bez problemu
5. Dodatkowe kafle dla postaci, powrzucałem tu i tam, ale zawsze cały zestaw w jeden pojemnik - da radę
6. Dwa kafle pomocników są razem z kaflami do gry solo
7. Duże kafle żurnalisty w pojemniku z monetami
8. Planszetki nowych postaci na stos z pozostałymi postaciami
9. Nowy tor i kampania zostają w pudełku do dodatku

Czyli da się, ale jest trochę rozpierdziel. reDrewno - czekamy na aktualizację organizera.
Z góry dzięki :)
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: K@mil »

pvdel pisze: 11 gru 2023, 00:49 W skrocie - 6 razy i elo. Nie jest to stale dostepny, regrywalny i rownorzedny tryb.
Szkoda, ale i tak kupiłem. Teraz jeszcze zapewne będą przygotowywać jakieś rozszerzenie fabularne.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Post autor: Harun »

Skończyłem po raz pierwszy kampanię z najnowszego dodatku. Grałem solo, cały czas jedną postacią - kapitana.

Po pierwsze - zdecydowanie nie jest to jednorazowa kampania. Oczywiście ogólnie przygoda jest liniowa, ale wątki poboczne, związane z wystąpieniem poszczególnych kart kampanii będą różne. Tak samo, możemy rożnie poruszać się na mapie kampanii.

Sama przygoda jest fajna, ale fabularnie szału nie ma. Z tym, że nie sądzę aby w tej eurogrze miało to być najważniejsze. Dużo istotniejsze były dla mnie pomysły na modyfikację poszczególnych rozgrywek - i tu jestem pod dużym wrażeniem. Moim zdaniem 6 partii w kampanii jest bardzo fajnie zmodyfikowanych, gra się nie nudzi, a nawet czuć klimat.

Spodziewam się, że kiedy za jakiś czas przystąpię do kampanii, inną postacią, wrażenia będą dodatkowo odmienne. Pewnie okaże się, że inne rozdziały będą trudniejsze, a niektóre łatwiejsze. Ogólnie - oczywiście uwzględniając moją częstotliwość grania w Arnak, będę miał dużo zabawy powtarzając kampanię kilka razy ale różnymi postaciami.

Ogólnie - wrażenia bardzo pozytywne!
ODPOWIEDZ