(Warszawa) 18xx

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: vinnichi »

Niestety dla mnie i 100 mało ale na początek rada o szybkim pchaniu gry to raczej dobra rada :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
rob666
Posty: 76
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: rob666 »

słucham Waszych podcastów często i teoretycznie wiem o co Ci chodzi...teoretycznie...
...siedzenie z dzieckiem i zabawa jego zabawkami to dziecinada; wolę z nim zagrać w grę planszową...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: vinnichi »

O bardzo nam miło gdybyś miał jakieś przemyślenia po 1 partii śmiało pisz w wątku 18xx. Mam nadzieję że gra podejdzie i zobaczymy się w Rzeszowie (nie ma to jak wbić w wątek warszawski i zapraszać do Rzeszowa :)) powodzenia
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: staszek »

Robb , w przyszły weekend mogę zagrać w jakąś 18xx
Polecam 18Chesapeake , moge przynieść tylko żetonów nie mam
Awatar użytkownika
rob666
Posty: 76
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: rob666 »

staszek pisze: 24 lis 2023, 10:20 Robb , w przyszły weekend mogę zagrać w jakąś 18xx
Polecam 18Chesapeake , moge przynieść tylko żetonów nie mam
Super, to może piątek w Kawadzieścia ? Ale upierałbym sie na 1846 - po cos ją kupiłem :D
...siedzenie z dzieckiem i zabawa jego zabawkami to dziecinada; wolę z nim zagrać w grę planszową...
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: staszek »

Mogę tylko w sobotę jakby coś, tak raczej w miarę rano
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: Bruno »

rob666 pisze: 24 lis 2023, 08:58 Witam, czy ktoś dzisiaj miałby ochotę się poświęcić i zagrać z noobami (pierwsza nasza gra) w 1846 (1946) ? Miejsce dowolne w Warszawie.
Cześć,
możecie spróbować rzutem na taśmę rzucić propozycję tego tytułu do arkusza na jutrzejszy Zgrany Wawer - a nuż ktoś będzie chciał dołączyć? Osoby, z którymi ostatnio grywam, raczej nieprędko ponownie zasiądą do '46 :P , ale w Warszawie są miłośnicy tego tytułu, którzy na ZW bywają. :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 140 times
Been thanked: 7 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: DziejopisWawel »

Dodalibyście link do arkusza trudnego Wawra? Nie korzystam z fb
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: Bruno »

viewtopic.php?t=80314
Tylko otwórz arkusz aktualnego spotkania.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
rob666
Posty: 76
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: rob666 »

za pozno zobaczylem wpis o Zgranym Wawrze. Na przyszłość jest to opcja. Jednakze za tydzien jest Wawagra na SN. Może tam jakos bedzie mozna zagrac - czy znajdzie sie stół ? Nas bedzie prawdopodobnie 3 i od 12-13 bedziemy dostepni na 1846 :)
...siedzenie z dzieckiem i zabawa jego zabawkami to dziecinada; wolę z nim zagrać w grę planszową...
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: staszek »

Ja na Wawa gra nie idę z pewnością.
Awatar użytkownika
rob666
Posty: 76
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: rob666 »

Udało się noobom zagrać jedną rundę (SR+2xOR) w sobotę na WAWAGRA - oczywiście urodziły się pytania (w tym wątku). Jednakże nadal fajnie byłoby umówić się z jakimś doświadczonym graczem, aby pokazał sztuczki, których my nie widzimy :)
Ale jakie wrażenia - chyba trochę za wcześnie na ocenę, jednakże w niedzielę gra nam chodziła po głowie....
...siedzenie z dzieckiem i zabawa jego zabawkami to dziecinada; wolę z nim zagrać w grę planszową...
tom3k_b
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2023, 23:43
Has thanked: 7 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: tom3k_b »

Czy ktoś się wybiera na https://targifantastyki.pl/fantastyczne-planszowki ? Zaczynam przygodę z 18xx i bardzo chętnie podłączyłbym sie do czyjejś gry.
Awatar użytkownika
rob666
Posty: 76
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: rob666 »

vinnichi pisze: 24 lis 2023, 10:05 O bardzo nam miło gdybyś miał jakieś przemyślenia po 1 partii śmiało pisz w wątku 18xx. Mam nadzieję że gra podejdzie i zobaczymy się w Rzeszowie (nie ma to jak wbić w wątek warszawski i zapraszać do Rzeszowa :)) powodzenia
No wczoraj zagralismy całkiem sporo z partii 3-osobowej, bo około 3,5h, ale gra sie jeszcze nie skończyła. Jakie mam przemyślenia :

1. Masakryczne liczenie udziałów - mimo tego, że ściągnąłem sobie apke do tego, to i tak najdłużej się schodziło na tym + oczywiście wyszukiwanie najlepszego połączenia
2. Ja jako gracz EURO - ciężko mi się przestawić na takiego, choć małego, SANDBOXA i słabo miałem z kombinowaniem - jak zatrzymać firmę, która leci do przodu ? Czy powinniśmy (inni gracze) kupować od niej udziały, aby firma nie zarabiała, tylko udziałowcy ? A może warto zostać udziałowcem zamiast prezesem ?
3. Wczoraj jeden z graczy powiedział - gra spoko, do zobaczenia za 2 tygodnie :) - znaczy zmęczył się.
4. Porównuję tę grę do AoSa który jest troszkę logiczną łamigłówką dla mnie i zawsze jaram się po rozgrywce, bo chce kolejny raz zagrac - tutaj po rozgrywce miałem przeciwne uczucia. Jednakże dzisiaj mysle, że mógłbym znowu zagrac :)
5. Na pewno jest to cięższy kaliber gry - zrozumienie ekonomii, która przez tą grę przenika i nauczenie sie jej to pewnie około X-dziesięciu partii.
6. Na pewno jest to cięższy kaliber gry - zrozumienie planszy i nauczenie sie jej to pewnie około X-dziesięciu partii.
7. Na pewno jest to cięższy kaliber gry - zrozumienie spółek i wykorzystywanie ich to pewnie około X-dziesięciu partii.
8. Na pewno jest to cięższy kaliber gry - zrozumienie torów i nauczenie sie ich to pewnie około X-dziesięciu partii.

To takie przemyślenia :)
...siedzenie z dzieckiem i zabawa jego zabawkami to dziecinada; wolę z nim zagrać w grę planszową...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: vinnichi »

Dzięki, niestety jest to przytłaczające na początek. Z takich technicznych kwestii to druknijcie sobie rozpiskę z przelicznikiem dywidend, wtedy po prostu zerkasz na wartość i odczytujesz kwotę za ilość udziałów (4,5,6... itd). Jest to coś zupełnie od gier euro i doskonale rozumiem że wiele osób zmęczy taki sandbox to normlane. Ale jeśli poczujecie chęć spróbowania kolejny raz (najlepiej w niedługim odstępie czasu) to zobaczycie jak bardzo ta kolejna partia będzie inna od poprzedniej. Niestety jeśli wracamy do tych gier po pół roku to tak naprawdę gramy cały czas tę pierwszą partię. Powodzenia z kolejowymi przygodami :)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2023, 11:18 przez vinnichi, łącznie zmieniany 1 raz.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: (Warszawa) 18xx

Post autor: Lolas »

ODPOWIEDZ