Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Jak najbardziej obaj macie rację Koledzy Drodzy ;) Ja to po prostu akceptuje, byleby tylko dostać tę grę. Nie złoszczę się już, nie wkurzam, nie spinam. Czekam ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: aniolbezserca »

Na szczęście udało mi się odzyskać kasę za Zerywię RPG, która wątpię aby kiedykolwiek powstała. Zrealizowanie reprintu istniejącej już gry nie powinno być problemem, pod warunkiem, że autor nie przepuścił juz tych pieniędzy.
Ku Przygodzie 5e! [blog]
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Ostatnio przeglądałem sobie sprawozdania roczne spółki Dominika i generalnie nie wygląda to dobrze. Zresztą sami możecie je sobie poczytać, bo są ogólnodostępne. Cała kasa z kolejnych wspieraczek szła na opłacanie zaległości, a przynajmniej tak to wygląda z rozliczeń. Ciekaw jestem sprawozdania za ten rok...
Także również średnio chce mi się wierzyć, że wszystko zostanie dowiezione. To nie jest kwestia cierpliwości tylko suchych liczb, które wskazują na nierentowny biznes.
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: aniolbezserca »

Poza spółkami Pan Dominik ma także firmę na siebie, więc skala problemu może być znacznie większa.
Ku Przygodzie 5e! [blog]
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: SeekerKuba »

SeekerKuba pisze: 15 lis 2023, 23:35 Ja jestem po "ścieżce poznawczej Yuriego". Dziś doszedłem do strony 10 jak skończe to dam znać czy odpowiada na wszystkie pytania ;)
Instrukcja jest już ok. Można by troche doprecyzować i dodać więcej przykładów jak i kiedy korzystać ze zdolności podstawowych/zdolnosci dodatkowych na kartach stworzy/bóstw/wyczynów i przedmiotów ale ogólnie rzecz biorąc jest dużo lepiej.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Wciąż księga scenariuszy leży i kwiczy, a miała być już poprawiona miesiące temu. Podręcznik był wybrakowany, ale dało się jakoś dojść co do czego tak, aby dało się grać, natomiast bez poprawionej księgi scenariuszy kampanie są niegrywalne i moim zdaniem tu leży największy problem Zerywii.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Osobiście jestem również zdania jak przedmówca, że Księga Kampanii jest największą bolączką na ten moment. Tam nie zawsze homerulesy dało się bezboleśnie wprowadzić niestety. No, ale WawaGra niedługo, więc może tam się coś poruszy do przodu. Tyle czekamy, że kolejna "chwilka" nie robi mi większej różnicy ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: xilk »

Yuri pisze: 22 lis 2023, 05:51 No, ale WawaGra niedługo, więc może tam się coś poruszy do przodu.
Jak ktoś się wybiera, to dajcie znać, czy Dominik się pojawił w ogóle. Gdzieś tam widziałem wpis, że się deklarował, że będzie 2 grudnia w Warszawie i obstawiam, że to jest ten konwent. A jedna osoba wspierająca Zerywię RPG stwierdziła, że "trzeba się wybrać i nagrać wywiad z typem".
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: antonio3333 »

Hejka, mam pytanko. Czy warto wchodzić w ten tytuł? Chodzi mi bardziej o to czy istnieje szansa na dostarczenie jego? Temat mi się podoba, nawet mechanika mnie nie odstrasza, ale takie lekkie straszenie, że tego nie dowiozą mnie trochę odstrasza. Niby tytuł żyje bo nawet widziałem stoisko na Wawagra z tą grą. Plus był na GF post, że zamykają late pledge, a wchodząc na stronę GF nadal mam opcje zamówienia reprintu. Gra warta świeczki czy niezbyt i szukać czegoś "stabilnego"?
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: loaru »

antonio3333 pisze: 08 gru 2023, 17:32 Hejka, mam pytanko. Czy warto wchodzić w ten tytuł? Chodzi mi bardziej o to czy istnieje szansa na dostarczenie jego? Temat mi się podoba, nawet mechanika mnie nie odstrasza, ale takie lekkie straszenie, że tego nie dowiozą mnie trochę odstrasza.
Można zamówić pierwszą edycję KS z podobno nową instrukcją i zniżką 30% obecnie na stronie gry (zerywia.com). Tutaj nie ma zmiłuj, dostarczyć muszą, bo to zwykłe zamówienie sklepowe jest :D
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: SeekerKuba »

antonio3333 pisze: 08 gru 2023, 17:32 Hejka, mam pytanko. Czy warto wchodzić w ten tytuł? Chodzi mi bardziej o to czy istnieje szansa na dostarczenie jego? Temat mi się podoba, nawet mechanika mnie nie odstrasza, ale takie lekkie straszenie, że tego nie dowiozą mnie trochę odstrasza. Niby tytuł żyje bo nawet widziałem stoisko na Wawagra z tą grą. Plus był na GF post, że zamykają late pledge, a wchodząc na stronę GF nadal mam opcje zamówienia reprintu. Gra warta świeczki czy niezbyt i szukać czegoś "stabilnego"?
Ciężko powiedzieć.
Co do gry. Ja gdzieś rok temu zakupiłem podstawkę z paroma dodatkami (to co jest teraz na promocj za 399zl) z z OLX troche w ciemno bo zajarałem się tematyką i ogólnie tym co widziałem. Paczka przyszła przeglądnąłem komponenty, instrukcję(pobieżnie),zajarałem się jeszcze bardziej i zamówiłem wszystko oprócz drewnianego boxa, maty i drewnianych planszetek. Jako że gier w kolejce do ogrania było sporo, z pół roku czekała na swoją kolej. Po przeczytaniu starej instrukcji, nowej "fanowskiej", faq, i paru filmikach canje i Dominika twórcy zerywii udało nam się przejść pierwszy scenariusz. Oficjalna oprawiona instukcja miała być tuż tuż więc nie graliśmy dalej. Gra siadła nam na tyle że domówiłem matę neoprenową żeby mapa do zerywii i zerywii quest była w 1 kawałku;) Oficjalna poprawiona instrukcja + jakiś filmik który pomoże załapać flow gry obecnie powinien wystarczyć.

Jest to gra przygodowa w ciekawym, słowiańskim klimacie w której jej trzon to rzuty kośćmi i manipulacja nimi tak aby osiągnąć porządany efekt albo się to lubi albo nie. Jedyne do czego bym się przyczepił jeśli chodzi o gameplay to coś co usłyszałem u Gradania w ich recenzji Tidal Blades obrońcy rafy a mianowicie fakt, że pakujemy swoją spostać ale podczas walk zużywamy przedmioty, stworza które są jednorazowego użytku. Fajne przedmioty i stworza musimy zdobyć od nowa a inne zużyte umiejętności odzyskamy z czasem. Generalnie po wygranej walce chwile schodzi żeby się odbudować. Z tego co pisali poprzednicy to poprawek wymaga jeszcze księga scenariuszów, która jest konieczna do przejścia kampani.

Co do dowiezienia projektu, to zakładam że jak nie będziesz miał pecha (sa osoby które jeszcze nie otrzymały gry z 1 kampanii(nie mam pojęcia czy z powodów logistycznych czy innych), nie mam pojecia ile ich jest, może mało, ale w komentach ciągle się przewijają) i nastawisz się na dość spore opóźnienie to powinno być dobrze. Na poprawioną instrukcje trzeba było czekać długo, ale w końcu jest. W ostatnim updacie widać że drukuje figruki więc coś sie dzieje... Decyzje w każdym razie musisz podjąć sam.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Dhel »

Ze sklepu ja zamawiałem i wysyłają, także tutaj spokojnie .
Co do tytułu to mi się baaardzo podoba, a jestem fanem gier przygodowych.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: SeekerKuba »

Dhel pisze: 08 gru 2023, 19:08 Ze sklepu ja zamawiałem i wysyłają, także tutaj spokojnie .
Co do tytułu to mi się baaardzo podoba, a jestem fanem gier przygodowych.
Jakby człowiek wiedział to by nie zamawiał Całożercy, Poczary i Bogów Kirów na GF... ehh bede musiał poczekać...
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 8 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: sewerjan »

A Całożercę i Bogów to się dorzuca do normalnej gry (w ramach scenariuszy z kampanii) czy to osobne questy (jak Legendy)?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

sewerjan pisze: 08 gru 2023, 22:17 A Całożercę i Bogów to się dorzuca do normalnej gry (w ramach scenariuszy z kampanii) czy to osobne questy (jak Legendy)?
Dorzuca się.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
grik81
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2023, 10:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: grik81 »

Cześć.

A możecie napisać coś więcej odnośnie problemów z księgą scenariuszy? Co powoduje, że jest dużym problemem?

Też myślę o nabyciu Zerywii i zastanawia mnie to, że z jednej strony gra ma problem z kampanią czyli w zasadzie może być niegrywalna, ale osoby, które już miały okazję zagrać dają grze dobre i bardzo dobre oceny. Trochę to mi się kłóci, ale domyślam się, że brakuje mi jakiejś informacji.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: SeekerKuba »

grik81 pisze: 08 gru 2023, 23:47 Cześć.

A możecie napisać coś więcej odnośnie problemów z księgą scenariuszy? Co powoduje, że jest dużym problemem?

Też myślę o nabyciu Zerywii i zastanawia mnie to, że z jednej strony gra ma problem z kampanią czyli w zasadzie może być niegrywalna, ale osoby, które już miały okazję zagrać dają grze dobre i bardzo dobre oceny. Trochę to mi się kłóci, ale domyślam się, że brakuje mi jakiejś informacji.
Ja jeszcze kampani nie grałem, ale szczerze powiedziawszy, bardziej od niej mnie interesuje odkyrwanie kart sagi poszczegolnych bohaterów. Śmiało można grać w scenariusz uniwersalny. Generalnie gra jest super, oberwało się jej chyba głównie za pierwszą instrukcję w której było sporo niedopowiedzeń. Generalnie zamysł Twórcy jest chyba taki żeby po przejsciu kampani, grać właśnie w ten scenariusz uniwersalny zmieniając tylko heroldów tj głównych bossów. Wraz z nowym dodatkiem/dodatkami ma dojść kolejnych 3. Postaci jest sporo, sa sagi przypisane tylko do nich, są uniwersalne. Jak się chce to nawet te personalne można mieszać. Zobacz na YT "Zerywia : Pamięć Świata - scenariusz" i/lub scenariusz wprowadzający "Zerywia - 2. Droga Wybrańca PL" Po nich powinienes wiedzieć czy Ci się gra podoba czy nie.
grik81
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2023, 10:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: grik81 »

Ja zasadniczo gram solo, dlatego mocno interesuje mnie w grach kampania, ponieważ dodaje zróżnicowania w kolejnych rozgrywkach. Nie znam aż tak bardzo tej gry, ale chyba dobrze zakładam, że takie jest zadanie kampanii w tym przypadku?
Przykładowo w Gloomhaven czy Podróżach przez Środziemie każdy scenariusz to inna mapa i gra się inaczej. Tutaj mapa jest zawsze taka sama, więc zróżnicowanie polega na dużej ilosci kart plus scenariuszach z innymi wytycznymi. Przynajmniej tak zakładam, że jest 🙂
Michal.s
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Michal.s »

Moim zdaniem sama księga scenariuszy ma jeszcze więcej niedopowiedzeń niż miała instrukcja. Już z pierwszym scenariuszem mieliśmy ze znajomym problem z interpretacją zasad i musieliśmy sami coś wymyślać. Moim zdaniem te grę zabiły kontrowersje z kampanią oraz beznadziejna instrukcja i księga scenariuszy. Sama gra może i jest ok, ale moim zdaniem wymagała niewspółmiernego wysiłku w ogarnięciu o co autorom chodziło w stosunku do tego co oferowała. Niestety zdecydowanie zabrakło tutaj jakieś kontroli jakości/sprawdzenia. Jeżeli mam przeczytać instrukcję, księgę scenariuszy, obejrzeć ileśtam filmików na yt, poszukiwać gorączkowo jakiegoś internetowego faq i dalej nie mam pewności co do tego jak grać, to zdecydowanie jest coś tutaj nie tak.
grik81
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2023, 10:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: grik81 »

Dzisiaj otrzymałem grę, więc mogę potwierdzić, że wysyłki są robione. Kolega też ma już u kuriera w dostawie.

Zastanawiam się tylko nad instrukcją. Jak sprawdzić czy jest nowa? Ściągnąłem nową udostępnioną na gamefoundzie i ma 42 strony, a moja 44. Zasadniczo tekst wydaje się ten sam - jedyne co to na końcu dwie dodatkowe strony to lista bohaterów.

Ma ktoś może dostęp do starej instrukcji albo wie jak bardzo one się różnią od siebie?
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: SeekerKuba »

grik81 pisze: 13 gru 2023, 15:41 Dzisiaj otrzymałem grę, więc mogę potwierdzić, że wysyłki są robione. Kolega też ma już u kuriera w dostawie.

Zastanawiam się tylko nad instrukcją. Jak sprawdzić czy jest nowa? Ściągnąłem nową udostępnioną na gamefoundzie i ma 42 strony, a moja 44. Zasadniczo tekst wydaje się ten sam - jedyne co to na końcu dwie dodatkowe strony to lista bohaterów.

Ma ktoś może dostęp do starej instrukcji albo wie jak bardzo one się różnią od siebie?
To musi być nowa. Ta oryginalna(pierwsza) miała dwadzieściapare stron chyba. Na zerywia.com w sekcji Download, najnowsza wersja również ma 44 strony.
grik81
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2023, 10:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: grik81 »

Dzięki za info. Wygląda na nową faktycznie.
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 227 times
Been thanked: 12 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: gabens29 »

grik81 pisze: 13 gru 2023, 15:58 Dzięki za info. Wygląda na nową faktycznie.
A ksiazke scenariuszy też masz zmieniona?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

gabens29 pisze: 13 gru 2023, 16:40
grik81 pisze: 13 gru 2023, 15:58 Dzięki za info. Wygląda na nową faktycznie.
A ksiazke scenariuszy też masz zmieniona?
Raczej niemożliwe by miał już. Jeszcze nad nią prace trwają.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Hardkor »

Yuri pisze: 13 gru 2023, 18:12
gabens29 pisze: 13 gru 2023, 16:40
grik81 pisze: 13 gru 2023, 15:58 Dzięki za info. Wygląda na nową faktycznie.
A ksiazke scenariuszy też masz zmieniona?
Raczej niemożliwe by miał już. Jeszcze nad nią prace trwają.
Dokładnie. Nowa ma być dla osób z KS.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ